FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-12-12 23:27  Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Z racji zbliżającego się końca....roku - nie świata :) - oraz świątecznego czasu sprzyjającego rozmyśleniom i refleksjom wszelakim, proponuję wszystkim bez wyjątku - tym doświadczonym i tym mniej doświadczonym, a także tym początkującym - zabawę w podsumowanie swoich doświadczeń związanych z modelarstwem w roku 2012. Piszmy o wszytkim co związane z naszym hobby, o wszystkim co nas ucieszyło i o tym co nas niepokoi. I pamiętajmy o kulturalnym wyrażaniu swoich opinii.

Jako że nikt i tak tego nie czyta w całości - poza autorem postu - to strzelę sobie krótki wywód.

Moim zdaniem rok 2012 był rokiem wyjątkowo ciekawym modelarsko. Na rynku pojawiło się wiele bardzo ciekawych modeli a jakośc opracowań czasami przyprawiała o zawrót głowy. Moja półka nagle zaczęła uginać się pod ciężarem modeli. I choć kupiłem ich ze 40 to skończyłem 4. Słownie - cztery - ale każdy z nich był modelem trudnym i pracochłonnym. Od Sd.Kfz 251A Wurfrahmen z GPM, poprzez FW-190A8 Sturmbock od Hal'a, XP-61 z Orlika, na Jagdpanzer IV z Modelika skończywszy. Niestety trafił się również model który zacząłem i nie wytrzymałem przy nim nerwowo. To Halifax z Małego Modelarza. Ale nie chcę nawet o nim pamiętać. Z końcem roku zacząłem również kleić Stug 40 Ostketten z GPM w standardzie, z którym walczę dzielnie. I z pewnością byłoby tego znacznie więcej, ale niestety praca nie pozwala na to, by poświęcić więcej czasu temu, co sprawia mi wielką radochę.

Z czego jestem najbardziej zadowolony? Z tego, że udało mi się wykonac model który ubrudziłem samodzielnie od podstaw. Co więcej z efektu jestem nawet zadowolony. Z pewnością zaprocentuje to przy kolejnych modelach.

Za najciekawszy model roku uznaję wydanego rzutem na taśmę przez GPM Ferdinada oraz również GiePeeMowskiego Karla Gerata. Fantastycznie opracowane modele, bogate w detale i ciekawe kolorystycznie zapewne będą stanowić nie lada wyzwanie. Jednak jeszcze chwilę muszą poczekać na swoją kolej. Ponadto wyróznić należy takie pozycje jak: Mig-29A z Military Model, IJN Ise z Answer, Papegojan i Czarny Kruk z Shipyard, jeszcze HMS Mercury z Shipyard (nie jestem pewien czy wydany już w tym roku).
W mijającym roku kilka modeli zostało również wznowionych. Wyróżnię tu dwa z nich: pierwszy to SS-1C Scud B na podwoziu Maz 543 z wydawnictwa Modelik, drugi to Me 323 Gigant z GPM. Pozycja Modelika zachwyciła mnie uszczegółowieniem projektu a model GPM-u darzę ogroną sympatią ponieważ wiele lat temu był to model z którego wykonania byłem niesamowicie dumny. :) I cieszę się, że teraz więcej osób może chwalić się tym kolosem.

Za największy minus roku 2012 uznaję prostą ścieżkę ku upadkowi zacnego wydawnictwa, które niegdyś kreowało historię modelarstwa kartonowego w Polsce i zarazem zaraziło wielu z nas tym wspaniałym hobby. Chodzi oczywiście o Małego Modelarza i notorycznie pogarszającą się jakość opracować wydawanych w nim modeli. Nie tędy droga panie i panowie - nie tedy droga...

Czego oczekuję od kolejnego roku? Dalszego wzrostu jakości wydawanych modeli, oraz liczę na to, że Wydawcy będą częściej sięgać po tematy nigdy wcześniej nie publikowane. Najbardziej marzy mi się model śmigłowca Mi-26 w skali 1:33. :) Oczekuję na wydanie platform kolejowych do modelu Karl Gerat. Chciałbym by wydawnictwo ze Stegny pokusiło się o jakiś nowy model pojazdu i mam nadzieję, że pojawią się wreszcie inne modele niz tylko kolejne wersje tych samych samolotów (choć na to również jest miejsce).

I jeszcze jedna uwaga: Tak trzymać Answer! Wasze modele są świetne!

Tym akcentem kończę i zachęcam do wzięcia kulturalnego udziału w dyskusji. :) Pozdrawiam

--

Post zmieniony (24-12-12 23:32)

 
24-12-12 23:49  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Raziel_3 ,z tego co piszesz nie widać ,żadnej galerii wykonanych przez Ciebie modeli w tym roku,szkoda można by sie było podzielić nie tylko opisem dokonań,.Ja wykonałem tylko to co pod awatarem,czy jestem z ego zadowolony?,,Może tylko z pierwszego wykonanego czołgu. Zakupiłem również parę planowanych wycinanek,głównie starych opracowań,ale jednak .Nowości również mnie zachwyciły ,{może tylko mnie wkurza wciskanie klientowi na siłę dodatków w pakietach},nie tylko okrętów,pozdrawiam Marek,

--

Post zmieniony (24-12-12 23:50)

 
25-12-12 00:32  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Co do skończonych modeli, to u mnie licho. Plastikowych mało- 4 sztuki. Natomiast w kartonówkach jeszcze marniej- tylko dwa modele zrobione. Myślę, że rok 2013 będzie dla mnie bardziej obfity, bo już są ku temu przesłanki:)
Jeśli idzie o rynek modeli kartonowych A.D. 2012 to no cóż, 95% jego oferty mija się z moimi preferencjami, tak więc w tej kwestii nie będę zabierał zdania.

Post zmieniony (25-12-12 00:33)

 
25-12-12 01:25  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
-BARTEK-   

Dobry temat :)

zaczęty i nadal nie ma czasu na dokończenie Potiomkin z MM :)

--
-------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam, Bartek.

 
25-12-12 05:09  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To ja tez krotko:
- HMCS "Haida" - skonczony i wydany ;-)
- HMS "Lance" - juz drugi rok nie mam kiedy przy nim przysiasc choc zostalo niewiele
- HMS "Vega" - kadlub na cycus reszta w 2D jeszcze....
- z 20 plastikowcow w 72-ce tylko pojazdy pancerne....
- "Yukikaze" plastik z Hasy jakies 60% ukonczone
- a no i ze 6 "latadel" z SW ale to wspolnie z mlodym - plastikowce z Revella....no na czyms chlopak musi sie uczyc ...;-)

Do Siego Roku!

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
25-12-12 08:53  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja skromnie:
Panzer I ausf A
Ford T
A, zapomniałem dodać , że zorganizowałem konkurs modelarski w moim mieście czyli w Rypinie.

Post zmieniony (25-12-12 09:02)

 
25-12-12 09:13  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Mnie w mijającym roku ucieszył wielki wysyp pancerki, szczególnie widoczny w tym miesiącu. Pragnę również zauważyć, że wreszcie coś drgnęło w temacie włoskich pojazdów pancernych za sprawą wydawnictwa Orlik i ich CV-35 i CV-38.

 
25-12-12 09:40  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
A ja w tym roku nie mam czym się pochwalić :-(.
Pomogłem jedynie córce przy sklejaniu samolotu - potrzebny na zajęcia Praca Technika. No i kilka kolejnych nowych wycinanek trafiło na półkę. Mam nadzieję że w przyszłym roku będzie lepiej.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
25-12-12 09:50  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nadmiar wolnego czasu zaowocował j.n.:
-Fokker E.V.
-PWS-A/BH-33/
-Albatros D.III
-Ansaldo A.1 "Balilla"
-Potez XXVA2
-Sopwith F.1 "Camel"
-Breguet XIXB2
W budowie: Albatros B.I

 
25-12-12 10:18  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Dla mnie rok 2012 to przede wszystkim powrót do modelarstwa po wieloletniej przerwie. Wszystkie modele, które ukończyłem w tym roku zaprezentowałem na tym forum (poza trzema najbardziej nieudanymi PWS-A, Schnellbootem i Dreadnoughtem).

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024