FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-12-12 03:43  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

modellot1, ty sobie jakieś nieprzystojne jaja robisz.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-12-12 09:34  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Zamiast oglądać po raz któryś WSI 24 , lepię z dużą regularnością po kilka godzin wieczorkiem - a one są długie - model za modelem .
Jak co dzień systematycznie coś się zrobi przy modelu to prace się posuwają w sposób widoczny.
Gotowy model do kartonu i zapominam o nim - zaczynam następny. A warsztat modelarski ciągle rozłożony nie muszę co chwilę składać, przestawiać . To jest też duża wygoda i oszczędność czasu.
Dlatego nie mam czasu na prowadzenie relacji i zamieszczanie zdjęć.
Np od Skawiny polowa pazdziernika do wczoraj skończyłem sam 10 modeli -szybowce , rakiety ,artyleria.
Do samolotów wracam, za 2 brakujące mi jeszcze rakiety Wostok plus statek kosmiczny wostok i tytan 34 D - 1,55 m .
I tylko kilka wystaw w roku , bo to wybija z rytmu .
A modele pozyskuje ze wszystkich żródeł - wymiana , promocje , wyprzedaże, zakupy hurtowe bo taniej ,
Duże modele klei się dokładnie tyle samo czasu co małe , tylko części mają większe .

Kolega kołodziej też ma w tym roku natchnienie . Sezon ogórkowy na modele ,kiedy on to robi to sam się dziwię, bo wiem ile trzeba czasu

 
26-12-12 10:06  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Tak mi się na studiach złożyło że mam zawsze rano kilka godzin czasu na klejenie i jakoś nic z tego nie wychodzi..

Podsumowując- rok jak rok,udało mi się zlepić kilka modeli, m.in Huricane z Kartonowego Arsenału, Fokera dr1 z Orlika, Miga 15 bis z Hobby model, EMF 30 Roadster z Waku, USS Seawolf z Modelika, X-winga i Tie fightera z Paper-replika.com, Panzera II z Kartonowego Arsenału, słownie 8 modeli. Czy są udane? niesądzę, niestety zacząłem poważnie kleić w wieku18 lat więc poprzeczka sama się wysoko podniosła(jeżeli chodzi o zawody). Zahaczyłem o kilka imprez. W Rędzinach, Żywcu i Przeciszowie, Zaliczyłem kilka spotkań GEKO(jeszcze żyję) Chyba jednak widzę progres w swoich umiejętnościach,nie boję się podejmować radykalnych rozwiązań:) Chcę dalej się rozwijać, oczywiscie nigdy nie dane mi będzie być forumowym miszczem. Dlaczego? Ano równowaga w przyrodzie musi być zachowana;) Myślę że dojżałem trochę modelarsko, niestety chyba nigdy nie uda mi się nakierować na jakiś typ sklejanych modeli. W nadchodzącym roku czeka mnie licencjat z prawa finansowego, o Narodowym Banku Polskim(jeśli ktośma jakieś materiały to bardzo chętnie przygarnę:) ) oraz już spora kupka modeli do pocięcia. Chciałbym skleić ich kilka więcej(jestem na dobrej drodze ku temu) oraz chciałbym zaliczyć więcej imprez- Żywiec, Wrocław, Rędziny, Kraków, Jaworzno, Przeciszów oraz.. Skawine.. tak, tak dawno mnie tam nie było, zobaczę tylko czy dają paluszki z okolicznej fabryki i spadam:D

Szczęśliwego Nowego Roku!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
26-12-12 10:59  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Nie ,wróciłem do modelarstwa po długiej przerwie i nadrabiam duże zaległości.
Przez ten czas wyszły setki super modeli.

 
26-12-12 11:51  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

u mnie tylko niecałe 3: Val z Fly Model, Kate z MM oraz nie dokończony Essex z MM - nie było czasu na klejenie - ale praca licencjacka została obroniona więc może w 2013 będzie lepiej

 
26-12-12 11:55  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

No to ja też podsumuję mój rok.

Skończone.
SG-38, to jedyny model, jaki udało mi się skończyć (mój projekt, galeria na forum).

Rozpoczęte.
Czarny Kruk. Sukces połączony z porażką. Sukces, bo nauczyłem się waloryzować drewno, a także zawsze chciałem sobie zbudować "drewnianego" żaglowca (chodzi o niemalowane drewno). Porażka, bo utknąłem 2 miesiące temu w martwym punkcie, przy sznurkach.
Dhow Baghalah. To raczej eksperyment, chodziło mi o to, czy potrafię zaprojektować poszycie, które będzie można nakleić na szkielet bez sklejek. Poza tym, zawsze mi się podobały arabskie żaglowce. Ten modelik jest odskocznią od sznurków w Kruku.

Oczekujące.
Robert E Lee.Trzy lata temu rozpocząłem Robcia w 1:100 i coraz bardziej motywuję się do skończenia tego pięknego stateczku. Zrobione: kadłub, koła łopatkowe, pokłady, nadbudówki, do skończenia sterówka, barierki i "*******y".
2-2-2 Problem też czeka na skończenie. Zrobione:ostoja, kocioł, koła, ugrzęzłem na budce maszynisty.
RWD-13 w trzech postaciach. Zrobione, a właściwie zaprojektowane, bo skleję sobie jeszcze raz: kadłuby, i stateczniki, do zaprojektowania: skrzydła (od nowa, nie byłem zadowolony z efektów), osłona silnika, podwozie i zespół napędowy.

Plany.
Chciałbym ruszyć z jakimś pasażerem w 1:50. Kiedyś (jeszcze w Pl ) rozpocząłem projektowanie Tu-144, może go zrobię. Pozostaje jeszcze SAAB-2000. Naprawiałem napęd głównej bramy hangaru , w którym był BAE Jetstream, w barwach EASTERN AIRWAYS, na drugi dzień, jak wróciłem z aparatem, stał tam SAAB. Od mechaników dostałem proste rysunki, zrobiłem około 100 fotek i coś można z tego zrobić.

Tyle podsumowania. Teraz trochę złotej motywacji, w formacie 0,5l i do roboty. ;)

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
26-12-12 12:00  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Modellot1 napisał:......Duże modele klei się dokładnie tyle samo czasu co małe , tylko części mają większe........Jakoś tego nie zauważyłem w swojej długoletniej bytności wśród modeli kartonowych. Może to nie dotyczy okrętów, statków i żaglowców.
Przybyło 400 modeli do sklejenia... jestem pod wrażeniem. U mnie w kartonach przybyło ponad 3000 modeli - ale tych samych więc to się nie liczy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
26-12-12 12:06  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Ja idę na jakość nie na ilość. W tym roku ukończyłem okręt spod polskiej bandery - Wodnik, oraz rozpocząłem rosyjską sztukę - Pospiesznego. W międzyczasie robi się tajny model T, o którym już niedługo. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
26-12-12 12:36  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zbyniu, zaległości! - jakoś nie czuję, że mam zaległości, lepię to co mi się podoba i na co mam ochotę i tyle. Reszta nie liczy się.

MBig, mam nadzieję, że RWD-13 jest w skali 1/33. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-12-12 13:20  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Tak. w 33. Ostoja chcesz być testerem?

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024