FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-12-12 23:27  Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Z racji zbliżającego się końca....roku - nie świata :) - oraz świątecznego czasu sprzyjającego rozmyśleniom i refleksjom wszelakim, proponuję wszystkim bez wyjątku - tym doświadczonym i tym mniej doświadczonym, a także tym początkującym - zabawę w podsumowanie swoich doświadczeń związanych z modelarstwem w roku 2012. Piszmy o wszytkim co związane z naszym hobby, o wszystkim co nas ucieszyło i o tym co nas niepokoi. I pamiętajmy o kulturalnym wyrażaniu swoich opinii.

Jako że nikt i tak tego nie czyta w całości - poza autorem postu - to strzelę sobie krótki wywód.

Moim zdaniem rok 2012 był rokiem wyjątkowo ciekawym modelarsko. Na rynku pojawiło się wiele bardzo ciekawych modeli a jakośc opracowań czasami przyprawiała o zawrót głowy. Moja półka nagle zaczęła uginać się pod ciężarem modeli. I choć kupiłem ich ze 40 to skończyłem 4. Słownie - cztery - ale każdy z nich był modelem trudnym i pracochłonnym. Od Sd.Kfz 251A Wurfrahmen z GPM, poprzez FW-190A8 Sturmbock od Hal'a, XP-61 z Orlika, na Jagdpanzer IV z Modelika skończywszy. Niestety trafił się również model który zacząłem i nie wytrzymałem przy nim nerwowo. To Halifax z Małego Modelarza. Ale nie chcę nawet o nim pamiętać. Z końcem roku zacząłem również kleić Stug 40 Ostketten z GPM w standardzie, z którym walczę dzielnie. I z pewnością byłoby tego znacznie więcej, ale niestety praca nie pozwala na to, by poświęcić więcej czasu temu, co sprawia mi wielką radochę.

Z czego jestem najbardziej zadowolony? Z tego, że udało mi się wykonac model który ubrudziłem samodzielnie od podstaw. Co więcej z efektu jestem nawet zadowolony. Z pewnością zaprocentuje to przy kolejnych modelach.

Za najciekawszy model roku uznaję wydanego rzutem na taśmę przez GPM Ferdinada oraz również GiePeeMowskiego Karla Gerata. Fantastycznie opracowane modele, bogate w detale i ciekawe kolorystycznie zapewne będą stanowić nie lada wyzwanie. Jednak jeszcze chwilę muszą poczekać na swoją kolej. Ponadto wyróznić należy takie pozycje jak: Mig-29A z Military Model, IJN Ise z Answer, Papegojan i Czarny Kruk z Shipyard, jeszcze HMS Mercury z Shipyard (nie jestem pewien czy wydany już w tym roku).
W mijającym roku kilka modeli zostało również wznowionych. Wyróżnię tu dwa z nich: pierwszy to SS-1C Scud B na podwoziu Maz 543 z wydawnictwa Modelik, drugi to Me 323 Gigant z GPM. Pozycja Modelika zachwyciła mnie uszczegółowieniem projektu a model GPM-u darzę ogroną sympatią ponieważ wiele lat temu był to model z którego wykonania byłem niesamowicie dumny. :) I cieszę się, że teraz więcej osób może chwalić się tym kolosem.

Za największy minus roku 2012 uznaję prostą ścieżkę ku upadkowi zacnego wydawnictwa, które niegdyś kreowało historię modelarstwa kartonowego w Polsce i zarazem zaraziło wielu z nas tym wspaniałym hobby. Chodzi oczywiście o Małego Modelarza i notorycznie pogarszającą się jakość opracować wydawanych w nim modeli. Nie tędy droga panie i panowie - nie tedy droga...

Czego oczekuję od kolejnego roku? Dalszego wzrostu jakości wydawanych modeli, oraz liczę na to, że Wydawcy będą częściej sięgać po tematy nigdy wcześniej nie publikowane. Najbardziej marzy mi się model śmigłowca Mi-26 w skali 1:33. :) Oczekuję na wydanie platform kolejowych do modelu Karl Gerat. Chciałbym by wydawnictwo ze Stegny pokusiło się o jakiś nowy model pojazdu i mam nadzieję, że pojawią się wreszcie inne modele niz tylko kolejne wersje tych samych samolotów (choć na to również jest miejsce).

I jeszcze jedna uwaga: Tak trzymać Answer! Wasze modele są świetne!

Tym akcentem kończę i zachęcam do wzięcia kulturalnego udziału w dyskusji. :) Pozdrawiam

--

Post zmieniony (24-12-12 23:32)

 
24-12-12 23:49  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Raziel_3 ,z tego co piszesz nie widać ,żadnej galerii wykonanych przez Ciebie modeli w tym roku,szkoda można by sie było podzielić nie tylko opisem dokonań,.Ja wykonałem tylko to co pod awatarem,czy jestem z ego zadowolony?,,Może tylko z pierwszego wykonanego czołgu. Zakupiłem również parę planowanych wycinanek,głównie starych opracowań,ale jednak .Nowości również mnie zachwyciły ,{może tylko mnie wkurza wciskanie klientowi na siłę dodatków w pakietach},nie tylko okrętów,pozdrawiam Marek,

--

Post zmieniony (24-12-12 23:50)

 
25-12-12 00:32  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Co do skończonych modeli, to u mnie licho. Plastikowych mało- 4 sztuki. Natomiast w kartonówkach jeszcze marniej- tylko dwa modele zrobione. Myślę, że rok 2013 będzie dla mnie bardziej obfity, bo już są ku temu przesłanki:)
Jeśli idzie o rynek modeli kartonowych A.D. 2012 to no cóż, 95% jego oferty mija się z moimi preferencjami, tak więc w tej kwestii nie będę zabierał zdania.

Post zmieniony (25-12-12 00:33)

 
25-12-12 01:25  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
-BARTEK-   

Dobry temat :)

zaczęty i nadal nie ma czasu na dokończenie Potiomkin z MM :)

--
-------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam, Bartek.

 
25-12-12 05:09  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To ja tez krotko:
- HMCS "Haida" - skonczony i wydany ;-)
- HMS "Lance" - juz drugi rok nie mam kiedy przy nim przysiasc choc zostalo niewiele
- HMS "Vega" - kadlub na cycus reszta w 2D jeszcze....
- z 20 plastikowcow w 72-ce tylko pojazdy pancerne....
- "Yukikaze" plastik z Hasy jakies 60% ukonczone
- a no i ze 6 "latadel" z SW ale to wspolnie z mlodym - plastikowce z Revella....no na czyms chlopak musi sie uczyc ...;-)

Do Siego Roku!

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
25-12-12 08:53  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
marcin2248 



Na Forum:
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja skromnie:
Panzer I ausf A
Ford T
A, zapomniałem dodać , że zorganizowałem konkurs modelarski w moim mieście czyli w Rypinie.

Post zmieniony (25-12-12 09:02)

 
25-12-12 09:13  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
bomb007 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 7
 

Mnie w mijającym roku ucieszył wielki wysyp pancerki, szczególnie widoczny w tym miesiącu. Pragnę również zauważyć, że wreszcie coś drgnęło w temacie włoskich pojazdów pancernych za sprawą wydawnictwa Orlik i ich CV-35 i CV-38.

 
25-12-12 09:40  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
A ja w tym roku nie mam czym się pochwalić :-(.
Pomogłem jedynie córce przy sklejaniu samolotu - potrzebny na zajęcia Praca Technika. No i kilka kolejnych nowych wycinanek trafiło na półkę. Mam nadzieję że w przyszłym roku będzie lepiej.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
25-12-12 09:50  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nadmiar wolnego czasu zaowocował j.n.:
-Fokker E.V.
-PWS-A/BH-33/
-Albatros D.III
-Ansaldo A.1 "Balilla"
-Potez XXVA2
-Sopwith F.1 "Camel"
-Breguet XIXB2
W budowie: Albatros B.I

 
25-12-12 10:18  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
MirZ 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 16


 - 16

Dla mnie rok 2012 to przede wszystkim powrót do modelarstwa po wieloletniej przerwie. Wszystkie modele, które ukończyłem w tym roku zaprezentowałem na tym forum (poza trzema najbardziej nieudanymi PWS-A, Schnellbootem i Dreadnoughtem).

--
"Cokolwiek trafisz nazwij to celem."

 
25-12-12 10:20  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

To ja niestety bardzo słabo w tym roku: nadbudówka dziobowa Oyodo, Nieuport 17 bez 4 (słownie czterech) linek. Niestety za dużo czasu poświęciłem na obronę pracy magisterskiej i ciągłe przygotowania do obrony pracy inżynierskiej ... mam nadzieję że przyszły rok okaże się dla mnie lepszy.

--

 
25-12-12 10:23  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rok 2012 - czwarty rok dość intensywnej działalności modelarskiej i czwarty rok emerytury zaowocował skończonymi dziewięcioma modelikami (wszystkie miały relacje lub galerie na Konradusie) oraz Wrocławiem, Jaworznem, Rzeszowem i Przeciszowem. :-)

--

Post zmieniony (25-12-12 22:01)

 
25-12-12 12:49  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam,

Rok 2012 zaowocował dwoma modelami z Małego Modelarza:
-eskortowiec "Tobruk"
-radzieckie działo samobieżne "Su-100"

w budowie Challenger I z Fly Model

pozdrawiam
Mateusz

 
25-12-12 14:30  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Moge ten rok zaliczyć do bardzo udanych. Zacząłem i ukończyłem trzy modele (109 F-4, 109 E-4/n, Tummelisa), ukończyłem dwa zaczęte w roku poprzednim - Su-9 i Ju-52 (ten dla mnie szczególnie ważny). Porażka roku Jak-1 z KA. Rozgrzebałem F-117 i Tiger Moth'a, które mam zamiar dokończyć w 2013. Wszystkie wyżej wymienione modele prezentowałem na blogu i forum.
Poza tym odwiedziłem trzy modelarskie imprezy - w Koszalinie, Kołczygłowach i Gdańsku. Wszystkie bardzo mile wspominam ;-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
25-12-12 16:23  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

W tym, mijającym już nieuchronnie roku - dokończyłem budowy 2 modeli:
Fokker Dr1 1:50
Morane MS 406 - temu udało się zdobyć nagrodę w Przeciszowie.

No właśnie - Przeciszów.
Dla mnie - po raz pierwszy uczestniczącemu - ta impreza najbardziej zapadła w modelarskie serce.
Mieścina niepozorna, a energia i za przeproszeniem ;-) "genius loci" - niesamowite!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-12-12 17:43  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
CysieK 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

W tym roku zacząłem i ukończyłem A6M2 ZERO z KK stara 21 z orlika tego w skali (tego łatwego) Millenium 3 z GPM no i były też porażki np Mosquito z MM albo Arado i T34 z modelika ;p

Byłem też na zawodach w Rędzinach gdzie dostałem 2 wyróżnienia.... I ten słynny Przeciszów super atmosfera pierwsze większe zawody , poznałem duuużo ludzi ...
Ten rok uwazam za udany bo konczy się mój 3 rok modelarstwa ;-)

--
_________________________
Pozdrawiam Krzysiek...

Na półce: A6M2 ZERO Ursus c45 Messerschmitt 109G Su9 Fishpot Buffalo kk



 
25-12-12 20:59  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

U mnie całkiem nie źle:

1. Radomka - PROMODEL



2 ZAZ 965 zaporożec - ORIOŁ



3. Mały Okręt Rakietowy Miraż - ORIOŁ



4. Żubr A80 chłodnia - ANSWER



5. M3A1 Stuart - WAK



I wszystko dało się bez laserowych wynalazków.
tyko wycinanka, klej, tektura, farbki i podstawowe narzędzia.

Oby 2013 był co najmniej tak urodzajny jak 2012
--

Post zmieniony (25-12-12 21:17)

 
25-12-12 22:07  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Szymek95   

Mi się udało dokończyć Wildcata z MM,rozgrzebałem Burzę MM 12/2001 (kadłub na ukończeniu,w 2013 koniecznie do skończenia),zacząłem również Messerschmitta 109 F-4 z KK i mam nadzieję do końca roku go dokończyć (jeszcze tydzień,może się uda :D ).

Moja kupka z modelami niezaczętymi urosła znacznie,będzie w czym wybierać,nowości bardzo mi się podobały :)

Jedyny minus tego roku to strasznie niewielka ilość czasu na klejenie :( Oby było go więcej w 2013 roku...

PS.Raziel,przeczytałem cały Twój post,więc nie jesteś jedyny :)

 
25-12-12 22:27  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

U mnie coś się ulepiło B-4, T-44, LWS, SdKfz 223, Gaz-51 może jeszcze zdążę z T-28
coś przybyło na półce w 2 D,
Osa, Anders, Woroszyłowiec, Ferdek, SM-42... ;-)

--

Post zmieniony (27-12-12 10:35)

 
25-12-12 22:41  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

W tym roku kilkadziesiąt nowych gotowych. Mój absolutny rekord - w tym Ilia muromiec , Sunderland , Chang Zheng 2 ,Ariane V ,Hindenburg , Albatrosy itd itd . Mimo rozmachu przybyło około 400!!! do sklejenia . czyli na ok 10 lat roboty bez przerwy.

 
26-12-12 03:43  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

modellot1, ty sobie jakieś nieprzystojne jaja robisz.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-12-12 09:34  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Zamiast oglądać po raz któryś WSI 24 , lepię z dużą regularnością po kilka godzin wieczorkiem - a one są długie - model za modelem .
Jak co dzień systematycznie coś się zrobi przy modelu to prace się posuwają w sposób widoczny.
Gotowy model do kartonu i zapominam o nim - zaczynam następny. A warsztat modelarski ciągle rozłożony nie muszę co chwilę składać, przestawiać . To jest też duża wygoda i oszczędność czasu.
Dlatego nie mam czasu na prowadzenie relacji i zamieszczanie zdjęć.
Np od Skawiny polowa pazdziernika do wczoraj skończyłem sam 10 modeli -szybowce , rakiety ,artyleria.
Do samolotów wracam, za 2 brakujące mi jeszcze rakiety Wostok plus statek kosmiczny wostok i tytan 34 D - 1,55 m .
I tylko kilka wystaw w roku , bo to wybija z rytmu .
A modele pozyskuje ze wszystkich żródeł - wymiana , promocje , wyprzedaże, zakupy hurtowe bo taniej ,
Duże modele klei się dokładnie tyle samo czasu co małe , tylko części mają większe .

Kolega kołodziej też ma w tym roku natchnienie . Sezon ogórkowy na modele ,kiedy on to robi to sam się dziwię, bo wiem ile trzeba czasu

 
26-12-12 10:06  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Tak mi się na studiach złożyło że mam zawsze rano kilka godzin czasu na klejenie i jakoś nic z tego nie wychodzi..

Podsumowując- rok jak rok,udało mi się zlepić kilka modeli, m.in Huricane z Kartonowego Arsenału, Fokera dr1 z Orlika, Miga 15 bis z Hobby model, EMF 30 Roadster z Waku, USS Seawolf z Modelika, X-winga i Tie fightera z Paper-replika.com, Panzera II z Kartonowego Arsenału, słownie 8 modeli. Czy są udane? niesądzę, niestety zacząłem poważnie kleić w wieku18 lat więc poprzeczka sama się wysoko podniosła(jeżeli chodzi o zawody). Zahaczyłem o kilka imprez. W Rędzinach, Żywcu i Przeciszowie, Zaliczyłem kilka spotkań GEKO(jeszcze żyję) Chyba jednak widzę progres w swoich umiejętnościach,nie boję się podejmować radykalnych rozwiązań:) Chcę dalej się rozwijać, oczywiscie nigdy nie dane mi będzie być forumowym miszczem. Dlaczego? Ano równowaga w przyrodzie musi być zachowana;) Myślę że dojżałem trochę modelarsko, niestety chyba nigdy nie uda mi się nakierować na jakiś typ sklejanych modeli. W nadchodzącym roku czeka mnie licencjat z prawa finansowego, o Narodowym Banku Polskim(jeśli ktośma jakieś materiały to bardzo chętnie przygarnę:) ) oraz już spora kupka modeli do pocięcia. Chciałbym skleić ich kilka więcej(jestem na dobrej drodze ku temu) oraz chciałbym zaliczyć więcej imprez- Żywiec, Wrocław, Rędziny, Kraków, Jaworzno, Przeciszów oraz.. Skawine.. tak, tak dawno mnie tam nie było, zobaczę tylko czy dają paluszki z okolicznej fabryki i spadam:D

Szczęśliwego Nowego Roku!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
26-12-12 10:59  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Nie ,wróciłem do modelarstwa po długiej przerwie i nadrabiam duże zaległości.
Przez ten czas wyszły setki super modeli.

 
26-12-12 11:51  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

u mnie tylko niecałe 3: Val z Fly Model, Kate z MM oraz nie dokończony Essex z MM - nie było czasu na klejenie - ale praca licencjacka została obroniona więc może w 2013 będzie lepiej

 
26-12-12 11:55  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

No to ja też podsumuję mój rok.

Skończone.
SG-38, to jedyny model, jaki udało mi się skończyć (mój projekt, galeria na forum).

Rozpoczęte.
Czarny Kruk. Sukces połączony z porażką. Sukces, bo nauczyłem się waloryzować drewno, a także zawsze chciałem sobie zbudować "drewnianego" żaglowca (chodzi o niemalowane drewno). Porażka, bo utknąłem 2 miesiące temu w martwym punkcie, przy sznurkach.
Dhow Baghalah. To raczej eksperyment, chodziło mi o to, czy potrafię zaprojektować poszycie, które będzie można nakleić na szkielet bez sklejek. Poza tym, zawsze mi się podobały arabskie żaglowce. Ten modelik jest odskocznią od sznurków w Kruku.

Oczekujące.
Robert E Lee.Trzy lata temu rozpocząłem Robcia w 1:100 i coraz bardziej motywuję się do skończenia tego pięknego stateczku. Zrobione: kadłub, koła łopatkowe, pokłady, nadbudówki, do skończenia sterówka, barierki i "*******y".
2-2-2 Problem też czeka na skończenie. Zrobione:ostoja, kocioł, koła, ugrzęzłem na budce maszynisty.
RWD-13 w trzech postaciach. Zrobione, a właściwie zaprojektowane, bo skleję sobie jeszcze raz: kadłuby, i stateczniki, do zaprojektowania: skrzydła (od nowa, nie byłem zadowolony z efektów), osłona silnika, podwozie i zespół napędowy.

Plany.
Chciałbym ruszyć z jakimś pasażerem w 1:50. Kiedyś (jeszcze w Pl ) rozpocząłem projektowanie Tu-144, może go zrobię. Pozostaje jeszcze SAAB-2000. Naprawiałem napęd głównej bramy hangaru , w którym był BAE Jetstream, w barwach EASTERN AIRWAYS, na drugi dzień, jak wróciłem z aparatem, stał tam SAAB. Od mechaników dostałem proste rysunki, zrobiłem około 100 fotek i coś można z tego zrobić.

Tyle podsumowania. Teraz trochę złotej motywacji, w formacie 0,5l i do roboty. ;)

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
26-12-12 12:00  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Modellot1 napisał:......Duże modele klei się dokładnie tyle samo czasu co małe , tylko części mają większe........Jakoś tego nie zauważyłem w swojej długoletniej bytności wśród modeli kartonowych. Może to nie dotyczy okrętów, statków i żaglowców.
Przybyło 400 modeli do sklejenia... jestem pod wrażeniem. U mnie w kartonach przybyło ponad 3000 modeli - ale tych samych więc to się nie liczy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
26-12-12 12:06  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Ja idę na jakość nie na ilość. W tym roku ukończyłem okręt spod polskiej bandery - Wodnik, oraz rozpocząłem rosyjską sztukę - Pospiesznego. W międzyczasie robi się tajny model T, o którym już niedługo. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
26-12-12 12:36  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Zbyniu, zaległości! - jakoś nie czuję, że mam zaległości, lepię to co mi się podoba i na co mam ochotę i tyle. Reszta nie liczy się.

MBig, mam nadzieję, że RWD-13 jest w skali 1/33. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-12-12 13:20  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Tak. w 33. Ostoja chcesz być testerem?

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
26-12-12 13:57  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Kurcze, ja tego Żubra nigdy nie skończę,. Pewnie, że chcę, z przyjemnością.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-12-12 14:35  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Mówisz i masz. Zmieniam priorytety. RWDziaki teraz, Dhow później. :))

PS. Potrzebowałem takiego kopniaka. Ostoja dzieki. :))

PS2. Info na majlu.

--

Post zmieniony (26-12-12 14:43)

 
26-12-12 17:44  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
MBig: Od miłośników żagli masz FEST KOPA i w pierwszej kolejności bierz na warsztat DHOW'a. Testera jak zajdzie potrzeba znajdziemy bez problemu :-).

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
26-12-12 18:43  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

MBig: nie słuchaj podszeptów i nie daj się zastraszyć. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-12-12 19:03  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

MBig, widze, ze w koncu temat ruszy :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
26-12-12 22:33  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Ostoja, raczej trudno mnie zastraszyć. 193 cm i ok 120 kg. Hahaha.

Szkutnik. RWDziaki chodzą za mną tak od miesiąca, A Dhow i tak zrobię, bota łódka chodzi za mną od czasu, jak zobaczyłem pierwszy raz plany w Modelarzu (kiepskie, ale wystarczyły, żeby się w tej łódce zakochać). Kiedyś, na Ebay'u, kupiłem SHIPWRIGHT MODEL, a w nim znalazłem piękne plany, z ładnie i gęsto rozrysowanymi wręgami i mnóstwem detali. A że w Kruku sznurologia, więc postanowiłem sprawdzić swoje umiejętności z Corela i Siatek. Efekt jest na tyle przyzwoity, że będę mógł efekty pokazać. Ale po RWDziakach.

Ostoja. Masz do wyboru wersję turystyczną i sanitarną. Którą chcesz testować?

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
26-12-12 22:48  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

OSTOJA ...cóż w tym dziwnego że ,kolega skleja tyle modeli na rok? Ja kiedy rano wstaję też pamiętam że skleiłem wszystkie okręty o Hala i GPM i innych wydawców..Tyle że jak oczy przywykną do światła dziennego jakaś taka pustka na półce z modelami się robi...fata mrugana czy cóś...?????

 
27-12-12 09:19  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

MBig napisał:
Masz do wyboru wersję turystyczną i sanitarną. Którą chcesz testować?

Nie pogniewam się jak w swojej skrzynce znajdę obie. Po rozejrzeniu się w temacie i kolorystyce sie zadecyduje. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-12-12 11:44  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Ostoja. Jest jeszcze jeden chętny na testy. A ja także chcę skleić swój modelik, więc jest nas trzech, czyli tyle, ile projektów. :)
Potem i tak ci prześlę dwie pozostałe. Na razie potrzebuję wyłapać błędy, bo bryła kadłuba tylko wydaje się prosta.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
27-12-12 12:49  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak zadecydujesz tak będzie.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-12-12 18:06  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wracając do tematu - u mnie wydajnościowo rok taki sobie (a przynajmniej tak mi się wydaje :) ). Sklejonych "cudzych" modeli zero, za to całościowo - projektowo.

W tym roku udało mi się zaprojektować i wydać:
- Sherman IC Firefly (dokończenie projektu+ instrukcja + sklejenie)
- Sd.Kfz. 221
- Sd.Kfz. 222
- Sd.Kfz. 223
- T-34/85
- Steyr 1500 A1
- Steyr 1500 Kommandeurwagen
- Steyr 1500 Funkkraftwagen
- F-16
- Mig-29 UB

Oraz rozpoczęte:
- HMS Athene
- Zamek Lubomirskich w Rzeszowie
- V-2
- Bell X-1 Glamorous Glennis
- oraz projekty samolotowe i czołgowe. Obecnie utajnione :)

No i odremontowałem Leopolda :)

Pozdrawiam!

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 
27-12-12 18:48  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Jurgen, a gdzie sherman został/będzie wydany, bo coś mi uciekło to wydarzenie, a jestem zaintereowany ?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
27-12-12 19:01  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Jurgen, ja Cie wielbil bede za tego Bella X-1 :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
27-12-12 21:30  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

U mnie tak sobie. Wydarzyło się wiele smutnych spraw (nie modelarskich), które chcąc nie chcąc odbiły się na mojej wenie projektanckiej.
Zaprojektowałem i zostały wydane:
- USS Skipjack
- USS Dallas
- USS Seawolf
- Projekt 705 Lira (Alfa)
- Projekt 627A (K-3)
- Volvo 240 (sedan)
- Volvo 240 (kombi)
- Kościół Mariacki w Krakowie (czeka na wydanie)

obecnie mam rozgrzebaną architekturę, kilka samolotów, pojazdów i dwa okręty...

Ale to co sprawiło mi największą frajdę to organizacja konkursu w Przeciszowie. Tak naprawę Wasz udział w tym przedsięwzięciu jest dla mnie największym sukcesem. I wierzę, że kolejna edycja we wrześniu 2013 będzie jeszcze lepsza. Akumulatory naładowałem, więc działam na maxa. Bo to co roku jest wielkie wyzwanie.
Poznałem w tym roku wielu wartościowych ludzi - modelarzy, a jeden w szczególności wpłynął na moją projektancką pasję;-)
A bym zapomniał - KM "Orzeł" będzie miał filię klubu!!!

Ku chwale kartonu!

pozdrawiam, Łukasz

--

 
28-12-12 23:23  Odp: Podsumujmy sobie rok modelarski 2012 :)
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Piterpanzer - projekt kupił ode mnie Answer (obym kurcze jakiejś tajemnicy nie zdradził :) ) Kiedy wyda - tego już nie wiem. Z mojej strony natomiast na pewno będzie kilka innych wozów bazujących na gąskach Shermana (i podobnych) jak np. Priest, Sexton, M-12, Volwerine i dużo innych...

Rafael - mam nadzieję że będziesz mnie wielbił już końcem stycznia-początkiem lutego :D

--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024