FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-04-20 14:14  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Qrva... Jak nie Jańcio to Stug...
Co pomyślę, żeby coś napocząć to następny Hanys chyta i rzeźbi. I choćby człowiek ze skóry wyskoczył to lepiej (co tam lepiej - choćby w podobie) nie wydoli.
Weźta się chopy zlitujta nad biednym rodakiem z OSchl (choć w pierwszym pokoleniu) i lepta co inkszego ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
18-04-20 17:48  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Grzesiu , opatentuj ten sposób montowania kół za pomocą taśmy samoprzylepnej . Może zastosują to w Formule 1 ;-)) .

Heyka !

--

 
07-05-20 12:40  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Przy małym samochodzie pancernym dużo się dzieje:-)
Coraz bardziej rozumiem, dlaczego wolę dziergać miesiącami gąsienice niż sklejać pojazdy kołowe, szczególnie z dużą ilością elementów z listków:-) Ale po kolei.


Jakiś czas temu podzieliłem sobie wszystkie części modelu na większe i mniejsze i jak nie mam weny do jednych, biorę drugie na warsztat.



Tak powstała skrzynka na narzędzia - wymagająca jeszcze dopracowania w postaci kilku detali, oraz kopuły reflektorów, które również są w początkowym stadium budowy. Ale przynajmniej kolejne listki za mną:-)





Wspominałem o zawiasach. Ten model oprócz listków składa się w drugiej kolejności właśnie z nich (przykład na zdjęciu), oraz wszelkiego typu włazów i włazików:-) Kolejna moja pięta achillesowa.



Aby się nie znudzić jedną robotą, onitowałem cały kadłub wyciętymi kółeczkami o średniach 0,3, 0,5 i (głównie) 0,7mm.







Początkowa gorączka z powodu wizji retuszowania każdego nitu ustąpiła, gdy okazało się, że można bez problemu malować nity przyklejone do kadłuba. Kolor farby, praktycznie nie różniący się od wydruku, na to pozwolił i wybacza nawet największe wpadki retuszerskie.
Włazy (wizjery) przednie i boczne też miały upierdliwy typ zawiasów, ale jakoś udało mi się je w końcu poskładać do kupy.



No i wisienka na torcie tego wejścia antenowego - błotniki.





Mordowałem się z nimi kilka dni i nadal jest to zaledwie półprodukt, wymagający dopieszczenia i zakrycia widocznych szpar oraz retuszu. Wszystko sklejone na styk i pasowało nie najgorzej, chociaż przednia część od strony kadłuba wymagała długiego formowania, by listki się jako tako zeszły.
Osobną kwestią będzie montaż ich do budy kadłuba - do tego etapu muszę się mentalnie przygotować, bo jak wspominałem, nie obędzie się bez docinania, a będzie to na pewno rzutować na końcowy efekt.



Na koniec kilka zdjęć całości.







Patrząc na dotychczasowe postępy i malejące zasoby części do wykonania może się okazać, że będzie to model sklejony w tempie ekspresowym - oczywiście jak na mnie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-05-20 12:57  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
McFly 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Coś wspaniałego! Nity wycinane sztancą biopsyjną czy ma kolega może inny sposób?

--
1,21 gigawatt!

 
07-05-20 13:08  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

W sumie masz rację, że ekspresowo jak na Ciebie, jedyne 12 lat (tu demoniczny śmiech :-)
Jedno wiem, warto było czekać, bo efekt jest rewelacyjny!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
07-05-20 13:24  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

McFly - od lat stosuję do wycinania nitów ołówki automatyczne o średnicach, które podałem. Są bardzo poręczne i tańsze niż sztance. Miałem jeszcze ołówek 0,9 mm, ale go uszkodziłem. Ważne, by końcówka była metalowa i odpowiednio naostrzona.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-05-20 15:21  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Właśnie na błotniki czekałem ;) Wykonałeś je bardzo fajnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-05-20 17:34  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dla mnie... połączenie listkozy i wszelkich obłości... meksyk!

 
07-05-20 19:25  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jaram się kolejnymi aktualizacjami Twojej relacji jak każdym kolejnym odcinkiem ulubionego serialu w TV. ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-05-20 19:44  Odp: [Relacja] Rosyjski samochód pancerny FAI-M - MODELIK 4/08
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

O żesz jasna kalapita... I tu mam pytanie. Jak formujesz karton w miejscu gdzie kończy się wycięcie? Tzn środek błotnika, że karton jest gładki a nie załamany? Nie wiem czy jasno opisuję? Formujesz to na mokro kulką od łożyska czy jak?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024