FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 
09-11-12 17:44  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Ramm - Tak chodzi o to zdjęcie. Analizowałem je, nawet pociemniając, rozjaśniając i kombinując w programie do obróbki zdjęć żeby uzyskać jakieś lepsze porównanie. Zaznaczyłeś na nim granicę pomiędzy kolorami i wg mnie (porównując dodatkowo na 100 % biały pas na nadbudówce dziobowej) wszystko powyżej pokładu jest ciemniejsze, czyli niebieskie (nawet poniżej granicy kolorów), przynajmniej widziane moimi uzbrojonymi w okulary ślepskami :). Ale nawet gdybym chciał przemalowywać na tym etapie to co mam sklejone to bez problemu nadaje się do tego tylko wyrzutnia torped. Wszystko inne bym musiał dosłownie rozp...ć bo sklejam przeważnie SG i straty by były ogromne, a szczerze mówiąc nie chce mi się sklejać tego jeszcze raz. Więc myślę, że nikt nie będzie miał pretensji jeśli przyjmę moją interpretację zdjęcia (oraz autora pudełka Burzy z Mirage) i pozostawię kolory tak jak są. W każdym bądź razie dzięki za porady i ,,doglądanie" mojej relacji.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-11-12 18:59  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dla mnie wszelki podpowiedzi są cenne i dziękuję za nie. A jeżeli nie mnie to może komuś kto następny bedzie sklejał taką Burzę się przydadzą.

Ramm - sklejasz Sępa i się nam nie pochwalisz ? Niedobrze, niedobrze :) :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-11-12 07:33  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. O skubany - znaczy się Sęp :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
10-11-12 13:04  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj ostatnie zdjęcia w relacji, a następne będą już w galerii. Trzykrotnie podchodziłem do relingów. Słupki wykonałem z drutu mosiężnego 0,25 mm. W pierwszej wersji poprzeczki były z drutu 0,1 mm do wiązania much , oczywiście wędkarskich. Mimo odtłuszczenia miałem problemy z przyklejeniem go do słupków i zastąpiłem żyłką wędkarską 0,1 mm. Ale na słupkach było już za dużo kleju i wyglądały fatalnie. Więc wyrwałem słupki i wkleiłem nowe. Oczywiście w kilku miejscach musiałem naprawiać pokład. Dużo jeszcze brakuje tym relingom do doskonałości, ale niech już tak zostanie. Mam pomysł na zamaskowanie miejsc, które mi się nie podobają. Czytałem, że okręty z eskort konwojów miały na pokładach sieci, które wywieszane były za burty, żeby umożliwić rozbitkom dostanie się na pokład. Gdzieś nawet widziałem zdjęcie z takiej akcji ratunkowej, ale nie mogę sobie przypomnieć niestety gdzie. Więc gdyby ktoś takie posiadał to bedę wdzięczny za udostępnienie. Ale dosyć gadania.



Antena na przedni maszt i cały maszt tylny, który chciałem zdrobić z cieńszego drutu, ale poległem (przed ostatnim malowaniem).




I ostatnie części z wycinanki.




A teraz wszystko uszykowane do montażu.



Przymierzyłem wszystko, ale coś mi nie pasuje i chyba muszę skorzystać z rysunku montazowego :).



--

Post zmieniony (25-11-12 19:54)

 
11-11-12 00:53  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Leśni ludzie, a szczególnie w takiej specjalności jak ja, mają nienormowany czas pracy i snu :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-11-12 14:41  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Po ponad dziewięciu miesiącach i kilkakrotnym przesuwaniu terminu oddania do użytku przykleiłem wczoraj ostatnie dwie części, czyli herb i flagę. Uff.
Ogólnie model poza kilkoma drobiazgami, które nie pasowały w wycinance sklejało się bardzo przyjemnie. Jako dodatki zastosowałem toczone lufy, oraz ,,laserowego" pom-poma i fototrawione drabinki, schody, pokrętła i celowniki. Reling pierwszy raz wykonałem z żyłki wędkarskiej, a olinowanie z ogardyny zachwalanej i polecanej przez viltianus. Z niczego innego już nie będę robił olinowania. Nitka jest elastyczna, łatwo ją łapie klej SG i można ja malować. Tak jak pisałem w jednym z poprzednich postów miejsca gdzie reling mi ,,letko" nie wyszedł zamontowałem sieci dla rozbitków i dodałem jeszcze drabinki linowe na burtach i bomach, tak że Burza jest w trakcie akcji wyławiani rozbitków :). W modelu pododawałem trochę dupereli żeby go bardziej uszczegółowić oraz zmieniłem kilka drobiazgów zbliżając go bardziej do prawdziwej Burzy. Oczywiście nie obyło się bez błędów które popełniłem i rzeczy, które mogłem wykonać lepiej no ale cóż. W następnym modelu jeszcze bardziej bedę się starał.
Dziękuję wszystkim za podsyłane materiały i kibicowanie oraz zapraszam do galerii.



A teraz razem z ,,braciszkiem".



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-11-12 20:38  Odp: [R/G] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Serdecznie wszystkim dziękuję za takie budujące i mobilizujące do jeszcze większego wysiłku w klejeniu, wpisy.
Ostoja napisał, że Jorzik powinien zrobić ,,swój" fotomontarz Burzy. Powinien to może nie, ale poproszony wykonał go jak zwylke świetnie, za co bardzo dziękuję (,,ożywił" mi także mojego Kujawiaka). Na oryginale dodałem blask reflektora i potem już sam ! :) pokombinowałem trochę ze zdjęciem żeby je postarzyć.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-11-12 12:18  Odp: [R/G] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Burzę namalowałeś świetnie. Podziwiam obraz i cieszę się, że zamieściłeś to zdjęcie w mojej relacji. Doda jej uroku. Bardzo dziękuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-03-18 18:27  Odp: [R/G] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Miło mi poinformować, że ORP Burza zajęła drugie miejsce w swojej klasie na IV Konkursie Modelarskim w Nowym Tomyślu.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024