FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
07-08-12 18:13  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Cieszą i podbudowują takie wpisy od takich ,,speców".
Skontaktowałem sie z wykonawcą fototrawki (nie wystawia w tej chwili tej usługi na Allegro i dlatego nie mogę zamieścić linka) i za Jego zgodą podaję adres mailowy : flagi-model@o2.pl Dodam jeszcze, że jest z Poznania i bardzo chętnie podejmie się wykonania (a robi to bardzo szybko) jakichkolwiek zleceń w fototrawieniu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-08-12 11:03  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Aktualnie trwaja prace nad szalupami, które chcę trochę wzbogacić o różne ,,duperele"



oraz nadbudówką rufową, a dokładniej jej ,,umeblowaniem"



Pomost dalmierza.



I wszystko zestawione ,,na sucho".



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-08-12 16:22  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W kolejnej odsłonie skończone szalupy z dodatkowymi ,,duperelami"



Pomost dalmierza



Dalmierz



I zmontowane razem.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-08-12 19:03  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj żurawie do szalup. Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że są niedokładnie pomalowane i jutro ,,siknę" je jeszcze raz.



Powstały też relingi na nadbudówce rufowej.



Różnicę w wysokości odwzorowałem ze zdjęcia, gdzie to dość wyraźnie widać.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-08-12 21:13  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Będą szare, ale dzisiaj była za świeża farba żeby je malować, a w związku z tym, że muszę pomalować żurawiki jeszcze raz to linki pomaluję dopiero w piątek.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-09-12 16:24  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
kari - lufa już stoi wyprostowana, jak nie przymierzając zakochanemu ;)
Art - prawie cały reling będzie przykryty brezentem (jak na zdjęciu). W materiałach, które posiadam zbyt dobrze nie widać jak jest mocowana górna poręcz, a nie ukrywam, że przy moich umiejętnosciach przyklejanie jej z boku słupków jest łatwiejsze. Co oczywiście nie znaczy, że przy następnym modelu (tu zostały mi juz tylko relingi na pokładzie, gdzie lina szła przez otwory w słupkach, tak, że przyklejenie poprzeczki z boku nie będzie duzym błędem) nie będę próbował sklejać tak jak proponujesz.
A teraz mała aktualizacja. szalupy na żurawikach. Zastanawiam się czy jeszcze nie wykonać lin pomiędzy szalupami i hakamu na żurawikach.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-09-12 19:52  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Niestety nie posiadam żadnego zdjęcia szalup na żurawikach, a w Planach Modelarskich (wiem. że to nie 100 % wierność) są narysowane linki i tak zrobiłem. Gdyby ktoś miał jakieś wiarygodne źródło, że to były bandaże to bez problemu mogę zmienić. Szukam też rysunków świateł pozycyjnych na nadbudówce dziobowej, bo jak narazie znalazłem dwie wersje (rysunków). Raz z pojedyńczymi lampami (czerwoną i zieloną oczywiście), a raz z podwójnymi, ustawionymi jadna nad drugą. Jeżeli ktoś ma coś na ten temat to będę wdzięczny za podzielenie się wiadomościami.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-09-12 20:59  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Ramm - dzieki serdeczne. Jak tylko skończy się rajd zaczynam przeróbkę.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-09-12 14:39  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Z łodziami to ,,już pozamiatane" :). Obandarzowane, olinowane i już tylko czekają na mocowanie do pokładu, chociaż zdjęcia może by się przydały innym sklejającym w przyszłości ten model. Ale za zdjęcia lamp będę wdzięczny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-09-12 18:35  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
rykrol - dzięki za zdjęcie.
Na początek szalupy ze zmienionymi linami na taśmy.



Bębny trochę uplastyczniłem wykonując otwory i dodając pierścienie na tarczach oraz nawinąłem linkę wędkarską.



Ostatnie godziny klejenia poświęciłem na oerlikony. Z wycinanki wykorzystałem tylko podstawy i osłony. Lufy są z GPM-u, a reszta to druciki, izolacja z nich i zamiast celowników zamontowałem pokrętła, o których pisałem wcześniej. Szkoda, że jak je zamawiałem to nie pomyślałem o wykananiu na blaszkach właśnie tarcz celowników do oerlikonów.

W trakcie sklejania.



I gotowe.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 8Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024