FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
24-09-12 15:28  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
rykrol - Faktycznie popełniłem błąd. Teraz mam nadbudówkę zapakowaną, ale przed osadzaniem na pokładzie napewno to poprawię. Dzieki za zwrócenie uwagi na tego ,,babola" :). Odnośnie Aldisa, to w wycinance (i w modelu plastikowym także) nie ma w tym miejscu ani reflektora ani nic innego. Natomiast w Modelarstwie Okrętowym (nr specjalny 1/2006) w artykule Grzegorza Nowaka poświęconym Burzy, na kolorowej planszy widnieją w tym miejscu jakieś działka lub karabiny maszynowe (jednolufowe, których nie jestem w stanie rozpoznać) chociaż w spisie uzbrojenia (w tym artykule) nic autor o nich nie wspomina (najmniejszy kaliber to 4 Oerlikony 20 mm). Na żadnym ze zdjęć, którymi dysponuję nie widać czy coś tam jest, czy też nie. A szkoda, że nie dysponuję takimi zdjęciami jak Ty, tylko z ,,mojego" okresu Burzy. Tak że mam kolejną zagadkę do rozwiązania i mam nadzieję, że ktoś mi w tym pomoże :).
Mariaszek - narazie brudzenia nie przewiduję bo go nie umiem :). Może na którymś z następnych modeli (jakiś maluszek) potrenuję i jak mi wyjdzie coś z tego to zacznę stosować.
ZbiG - ,,najaśnica" - to coś nowego, podejrzewam że nie tylko dla mnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-09-12 09:13  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Niedawno czytałem, że często opcjonalne uzbrojenie okrętów w różnego rodzaju km było pomijane w opisach (ale czy to prawda ?) i może dlatego nigdzie nie ma tych Nkm w opisach Burzy.



Wiem, że rysunek w MO nie jest żadnym dowodem, ale autor czymś sie chyba kierował zamieszczając w artykule ten rysunek (który jednak zawiera kilka nieścisłości jak np. kolor dziobowej wieży działa 130 mm i obecność na bocznym rzucie wyrzutni rakiet ? na tym dziale - choć to może ,,wina" drukarni). Wygląd tego uzbrojenia pasuje mi na Nkm 13,2 mm wz. 30 "Hotchkiss", który mógł być zdejmowany.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-09-12 20:43  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. No to teraz już mnie całkiem rozłozyło :) - ,,2 podwójnie sprzężone karabiny maszynowe plot 13.2 mm Wzór 30". Ale przynajmniej wiem co to było na masce działa dziobowego 130 mm.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-09-12 21:39  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzięki za rysunek (jutro miałem szukać).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-10-12 18:14  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak rykrol napisał, że od poprzedniej aktualizacji przeleciało już ponad trzy tygodnie, to aż musiałem sprawdzić czy to prawda :). Kurcze jak ten czas szybko leci. A postępów w stoczni niewiele. Na początek winda kotwiczna.



Winda holownicza.



I temat ostatnich postów, czyli podwójne hotchkissy wz. 30, 13,2 mm made in Borowy :), które nie wyszły tak jak chciałem, ale lepszych już nie jestem w stanie ,,wystrugać"



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-10-12 22:52  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. To właśnie jest makro z mojego aparatu :( - niestety.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-10-12 13:02  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Myślę, że to chodzi o tą kratkę.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-10-12 12:26  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam, Już nie mogłem patrzeć na tą gębę :) i nie ukrywam, że myśląc nad zmianą kierowałem się Twoim awatarem.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-10-12 17:01  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
marek1 - nie wiem czy nasz kolega OSTOJA ma coś wspólnego z herbem ,,Ostoja" ( to już by sam musiał powiedzieć ) ale spodobał mi się sam fakt umieszczenia jakiegoś herbu w awatarze.
rykol - nie, nie umieszczę tego herbu na rufie :) . A jest to herb mojego miasta - Wągrowca, bo rodzinnego herbu niestety nie posiadam :) :).

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
12-10-12 16:03  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Została już tylko garść ,,dupereli" do sklejenia, które zajmują dużo czasy, a roboty nie widać :). Największe będą platformy z oerlikonami ,,z okolic" trzeciego komina nie licząc masztu oczywista.
Na poczatek wyrzutnie flar oświetlających na dziobowej wieży 130 mm.



Miotacze bomb głębinowych.



I zrzutnie tych bomb. Na poczatku kombinowałem z wykonaniem ich z drutu. Ale po wykonaniu trzeciej wersji, wywaliłem wszystkie i zrobiłem te z wycinanki. Może jak odpocznę od nich to na samym końcu jeszcze pokombinuję z druciarnią, bo szczerze mówiąc te nie zabardzo mi się podobają - są zbyt masywne. Ale zobaczymy.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024