FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
15-06-12 19:04  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiaj skromnie bo tylko pom-pom 40 mm. Zakupiony w GPM wycinany laserowo + lufy.



Teraz pracuję nad działem 76 mm wraz z pomostem, ale muszę poszukać jakiś materiałów dotyczących tego typu działa, bo to w wycinance wyjatkowo mi się nie podoba.

--

Post zmieniony (15-06-12 19:25)

 
25-06-12 19:53  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Trwają prace równolegle nad wykończeniem nadbudówki dziobowej (relingi, drabinki i inne duperele) oraz nad platformą i działem 76 mm plot. Zdjęcia dziobowej wstawię jak już będzie gotowa w 100 %, a narazie plotka jeszcze bez stelarza do brezentu i drabinek. Dodałem wzmocnienia boków i stojaka oraz wymieniłem pokład z desek, gdyż ten z wycinanki zbytnio mi się nie podobał. Point oraz PhotoScape i wyszło takie ,,cóś" :).



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
25-06-12 23:37  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Choć w realu nie jest to aż tak wyraźny wzór to kierując się Waszymi uwagami deskowanie już zerwałem i jutro zrobię nowe. Za wzór odpatrzę chyba coś z galerii żaglowców albo pomaluję na niebiesko, bo tak szczerze to mi te deskowanie nie pasuje do reszty, ale skoro autor tak zaprojektował to chciałem je zrobić.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-06-12 16:52  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Przy samym dziale już nie będę nic zmieniał, ale pomysł wykorzystam przy wykonywaniu kolejnych pokręteł, choć kusi mnie zamówić je sobie http://allegro.pl/fototrawienie-i2433870531.html . Podłogę w platformie do działa już przerabiam na ,,blaszaną" pomalowaną jak reszta pokładów. W necie znalazłem kilka zdjęć modeli (tylko) z takimi platformami i działami, na których widać podłogi i deskowane i pomalowane jak pozostałe pokłady (marek1 - Garland). A wobec tego, że jak pisałem poprzednio deskowanie nie pasuje mi ,,wizualnie" przerabiam to.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-06-12 09:46  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na nadbudówce powstał reling (dzisiaj przykleję siatkę) oraz jakieś okrągłe pojemniki na liny ? (tak mam na zdjęciu Burzy) oraz jeszcze jedna duperelka na stanowisku dowodzenia.



Zmieniłem podłogę na platformie do działa 76 mm na ,,metalową". Od siebie dodałem zwinięty brezent (w realu nie jest taki jasny) oraz drabinki. Nigdzie nie mogłem znaleźć w jaki sposób były mocowane tratwy do tej platformy więc zrobiłem to tak jak na Piorunie.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-06-12 11:57  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam . Tak, tratwy są z cyny o średnicy 2,5 mm. Fajny materiał do tego, łatwo się kształtuje, w miejscu łączenia trzyma szpachel (do modeli plastikowych), klej (SG) i farbę (Humbrol). Linki zrobiłem z drucika wyciągnietego z kabelka od słuchawek do komórki.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-07-12 10:54  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. marek1 - jak będę potrzebował jakiś materiałów z netu to piszę natychmiast do Ciebie :). Gdzie Ty to wszystko znajdujesz ? :) A na poważnie to c o prawda zdjęcia są powojenne, ale nie chce ni się wierzyć żeby ktoś zmieniał te blachy od ,,nowości". Budując Burzę sugerowałem się Planami Modelarskimi i relacją jhradcy, a nie miałem żadnego zdjęcia takiego jak te które zamiesciłeś. Teraz już za późno na zmiany, ale tak jak piszesz jesli ktoś kto będzie robił w przyszłości Burzę to juz będzie wiedział jak było w rzeczywistości. Dzięki za zdjęcia.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-07-12 18:27  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
marek1 - wcale nie mieszasz, a każde zdjęcie które zamieszczasz w relacjach coś do nich wnosi. Przynajmniej ja jestem za to wdzięczny i gdy tylko coś takiego będziesz miał, czy to w relacji z ,,Burzy" czy w następnych to śmiało wklejaj.
stary - czytałem kiedyś o ,,stłuczkach" Burzy, ale tak szczerze to nie pomyślałem o tym pisząć poprzedni post. Rzeczywiście podczas ,,sztukowania" dziobu mogła mieć zmieniony kształt blach. Serdeczne dzięki za tą wiadomość.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-07-12 12:23  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejna odsłona niewielkiej ilości wykonanej pracy. Na poczatek częściowo wykonany reflektor.



Świetliki i pomost do reflektora także jeszcze nie wykończone. Nadbudówkę pod reflektor wykonałem całkowicie od podstaw (wg Planów Modelarskich) gdyż ta w modelu ,,trochę" się różniła.



I początki nadbudówki rufowej.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-08-12 13:12  Odp: [R] ORP Burza stan na 1943 r - Quest 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak usiłowałem robić pokętła to mnie zawsze coś trafiało :). Więc poszedłem na łatwiznę i zamówiłem sobie na Allegro fototrawione. Przesłałem wzór oraz wymiary i dostałem taką blaszkę ( 98 szt. śr. 2,0 mm i 180 szt. śr 1,5 mm)



Kadłub osadziłem na docelowej podstawce.



Skończyłem też pomost reflektora ,



oraz sam reflektor



I wszystko razem ,,do kupy"



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024