FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 16Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
15-10-11 15:50  [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

PBY CATALINA - suplement nr 2 do BISMARCK - POWRÓT.

Witajcie.
Do niedawna trwałem w mocnym postanowieniu, że nie będę rozpoczynał budowy kolejnego modelu, gdy nie zakończę prac przy Bismarcku.
Jednakowoż życie swoją ścieżkę toczy. Jakoś mnie naszło ostatnio na skrzydła i nie mogę się temu oprzeć. BIS absolutnie nie został zarzucony. Prace będą postępować dwutorowo – razem z nowo rozpoczętym projektem.

Przedmiotem obecnej relacji jest wodnosamolot Consolidated PBY CATALINA (wersja 5A) z wydawnictwa GPM (9/2005). Będzie to suplement nr 2 do Bismarcka (suplementem nr 1 był Arado Ar 169 z wydawnictwa Mały Modelarz nr 1-2/1996).




Catalina, jak wiemy, miała ważny epizod w ostatnich dniach pływania Kanclerza (poza oczywiście Swordfish’em, którego nowe wydanie już się „dla mnie” projektuje). A poza tym samolot ten od „zawsze” mnie intrygował, a do tego taki duży, no i pływa…



Prace przy modelu trwają od kilku tygodni. Opracowanie, jak wyczytałem w sieci, jest komputerowym przerysowaniem ręcznego rysowania, stąd, już na tym etapie budowy, było parę nieścisłości co do pasowania części, ale jakoś poradziłem (przy Arado też było trudno, stąd mam szkołę).
Model, jak na samolot w tej skali, będzie dość sporych rozmiarów (długość kadłuba: ok. 60 cm, rozpiętość skrzydeł blisko 1metr).

Zapraszam do uczestnictwa oraz udzielania samolotowych porad, bo w tej dziedzinie jestem początkującym.




Podposzycie oraz właściwe poszycie kadłuba sklejam poza szkieletem, formując poszczególne oklejki.



W segmencie za kołami zamierzam wyciąć uchylne drzwi, stąd przydała by się fotka tego przedziału (poniższe zdjęcie), aby coś tam dodatkowego posztukować (grzebałem, ale nie doszukałem się w sieci, był ktoś z Was w jakimś muzeum i zachował fotki?)



Czyż ten samolot nie wygląda jak okręt?

--

Post zmieniony (22-12-14 01:08)

 
15-10-11 16:03  Odp: PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Art, po Arado kolejny majstersztyk powstaje. Posypią się puchary, medale i dyplomy, oj posypią.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-10-11 16:06  Odp: PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Może i jesteś początkujący, ale warsztat modelarski masz opanowany do perfekcji! Co zresztą widać na zdjęciach.

--
Pozdrawiam!

 
15-10-11 16:12  Odp: PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Art, wstaw na początku tytułu wątku napis [RELACJA]. Trzymanie kciuków przy Twoich poczynaniach chyba nie ma sensu ale powodzenia chyba mogę Ci życzyć. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
15-10-11 16:15  Odp: PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Art napisal:
"poza oczywiście Swordfish’em, którego nowe wydanie już się „dla mnie” projektuje"

Moglbys rozwinac ten temat? ;)

Na marginesie i dla przypomnienia, byl kiedys na forum taki watek traktujacy o lotnictwie uzywanym w tej akcji, wiec mze do czegos sie przyda...

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=15319&t=15311#reply_15319

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-10-11 17:37  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
Gromek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 2

Witam.Podziwiam Twoją pracę nad Bisem, podziwiałem Arado, ale widze że i tutaj idziesz na maxa - powiedz :czy mi sie wydaje czy zrobiłes imitację nitów na kadłubie?
Widze żadnego modela nie traktujesz "lekko" :D Nic tylko gratulować, pozazdrościć zapału oraz podziwiać warsztat.
Byle do upragnionego celu.pozdrawiam

--
...Chciałbym móc kiedyś powiedzieć: umiem kleić kartonówki...
*************
W doku:ORP PIORUN
Zwodowane:
HMS Penelope
ORP Błyskawica
ORP Garland

 
15-10-11 18:02  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,Art -Artysta,nie wiem co sugeruje projektant wycinanki ,ale Twoje podejście do tematu jest czymś zupełnie niepowtarzalnym.Każdy projekt, który zaczynasz to dzieło sztuki, pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-10-11 18:42  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

A te mapy (czy okolic Atlantyku???), ekierka, ołowki itp, nie mowiąc o urzadzeniach nadawczo-odbiorczych, to powalają. Art jesteś Artystą. Do kolejnego Piwka..

--
gienek

 
15-10-11 19:11  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

To już wiemy skąd się wziął nick :)
To prawdziwa sztuka jaką nam tutaj serwujesz! Podziwiam!

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
15-10-11 19:43  Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Nie wiem tylko,czy na okrętach mają kierownice?
Art,znowu będzie perełka w Twoim wykonaniu.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 16Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024