FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-03-03 21:49  [projekt] Bitwa w Ciesninie Dunskiej-samoloty
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czesc

W nawiazaniu do projektu, ktory zostal rozpoczety przez okretowcow, zaczalem sie przymierzac do wykonania czegos (tzn. samolotu) zwiazanego z tym tematem. I tutaj prosba do Kolegow - chcialbym skompletowac liste samolotow, ktore w tym czasie mogly byc uzywane. Z pobieznych anliz wynika, ze zwiazane z tym tematem moga byc:

- Arado Ar-196
- Fairey Swordfish
- Consolidated PBY Catalina
- Supermarine Walrus

Za uzupenianie listy i wszelkie uwagi serdecznie dziekuje. Dodam, ze z modelem mam zamiar wystartowac dopiero za jakies 2 miesiace, ale mysle, ze chlopaki okretow do tego czasu nie skoncza :)

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
10-03-03 22:42  Re: [projekt] Bitwa w Ciesninie Dunskiej
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Teoretycznie mogły być użyte do osłony jeszcze Heinkle He-111H w wersji dalekiego zasięgu.

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
10-03-03 23:15  Re: [projekt] Bitwa w Ciesninie Dunskiej
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Aviator, a Ty podpinasz sie ze swoim Arado?

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
10-03-03 23:23  Re: [projekt] Bitwa w Ciesninie Dunskiej
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

A skala pasuje?

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
10-03-03 23:27  Re: [projekt] Bitwa w Ciesninie Dunskiej
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

A kto powiedzial, ze musi byc w okretowej 1:200? :) Chyba tylko Kyofu by sie porywal na cos takiego :)
Moze zebraloby sie Nas kilku i tez moglibysmy cos pokazac, jako uzupelnienie - dlatego zbieram materialy na temat udzialu lotnictwa w tej bitwie. Na razie waham sie miedzy Walrusem a Arado, bo Cataline chce jednak zrobic a malowaniu amerykanskim, a tam byly chyba uzywane brytyjskie...

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
11-03-03 09:12  Re: [projekt] Bitwa w Ciesninie Dunskiej
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Raczej napewno tylko angole i germany. Osłonę całemu zespołowi do momentu wejscia w kontakt z zespołem angielskim raczej napewno zapewniało niemieckie lotnictwo z baz w Niemczech, Danii i Holandii. mogły to być He-111 i Focke Wulf "Condor".
Nie wiem, czy Bismarck lub "Prinz Eugen" zdążyły uzyć Arado. Moze w fazie wstępnej podczas "domarszu".

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
11-03-03 18:35  Re: [projekt] Bitwa w Ciesninie Dunskiej
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

No Panowie - jeśli chodzi o Condora to mam go jeszcze nie ruszonego, ale czas na rozpoczęcie ewentualnej budowy będę miał dopiero w połowie roku - dlatego pytam kiedy zamierzacie rozpocząć projekt ze strony lotniczej?
A jeżeli chodzi o samoloty - mogły byc w użyciu również BV-138 i Do - 18 - typowe latające łodzie operujące również na Bałtyku (Do 18 również leży nie ruszony:-)

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
11-03-03 21:17  Re: [projekt] Bitwa w Ciesninie Dunskiej
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Co terminu rozpoczecia, to ja zamierzam dopiero za jakies 2 miesiace, jak uporam sie ze sprawami zawodowymi. Aviator juz ma rozpoczetego Arado i Kyofu cos przebakuje o Walrusie :). Nie wiem, jak staja okrety, mozna sie chlopakow podpytac. W sumie to nawet ciezko powiedziec o jakiejs oficjalnej premierze, czy zakonczeniu "projektu" (w cudzyslowiu, bo nawet nie zostal oficjanie ogloszony - moze jest to na razie cos jak mini-projekt, ktore to formy od czasu do czasu pojawiaja sie na PWM). Dla mnie niewatpliwa frajda byloby, gdzyby mniej wieccej w jednym czasie pojawily sie galerie i okretow i samolotow i moze nawet maly rys historyczny o udziale tychze :) Chcialem po prostu spojrzec na temat z mojej (znaczy sie lotniczej) strony. Pozyjemy, zobaczymy...

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
13-03-03 21:32  Re: [projekt] Bitwa w Ciesninie Dunskiej-samoloty
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

W związku z rozszerzeniem się projektu Cieśniny Duńskie o dział lotniczy prosimy wszystkich zainteresowanych o dane dotyczące udziału lotnictwa w tej imprezie. Miło nam będzie jeśli te dane będą udokumentowane bibliograficznie (tytuł, autor, wydawnictwao, rok i nr str.)

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
14-03-03 14:59  Re: [projekt] Bitwa w Ciesninie Dunskiej-samoloty
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przepraszam a kiedy to się działo bo mogę jeszcze poszperać w swojej ,,makulaturze,,i być może coś ciekawego znajdę

Pozdrawiam !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024