FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 16Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
15-10-11 15:50  [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

PBY CATALINA - suplement nr 2 do BISMARCK - POWRÓT.

Witajcie.
Do niedawna trwałem w mocnym postanowieniu, że nie będę rozpoczynał budowy kolejnego modelu, gdy nie zakończę prac przy Bismarcku.
Jednakowoż życie swoją ścieżkę toczy. Jakoś mnie naszło ostatnio na skrzydła i nie mogę się temu oprzeć. BIS absolutnie nie został zarzucony. Prace będą postępować dwutorowo – razem z nowo rozpoczętym projektem.

Przedmiotem obecnej relacji jest wodnosamolot Consolidated PBY CATALINA (wersja 5A) z wydawnictwa GPM (9/2005). Będzie to suplement nr 2 do Bismarcka (suplementem nr 1 był Arado Ar 169 z wydawnictwa Mały Modelarz nr 1-2/1996).




Catalina, jak wiemy, miała ważny epizod w ostatnich dniach pływania Kanclerza (poza oczywiście Swordfish’em, którego nowe wydanie już się „dla mnie” projektuje). A poza tym samolot ten od „zawsze” mnie intrygował, a do tego taki duży, no i pływa…



Prace przy modelu trwają od kilku tygodni. Opracowanie, jak wyczytałem w sieci, jest komputerowym przerysowaniem ręcznego rysowania, stąd, już na tym etapie budowy, było parę nieścisłości co do pasowania części, ale jakoś poradziłem (przy Arado też było trudno, stąd mam szkołę).
Model, jak na samolot w tej skali, będzie dość sporych rozmiarów (długość kadłuba: ok. 60 cm, rozpiętość skrzydeł blisko 1metr).

Zapraszam do uczestnictwa oraz udzielania samolotowych porad, bo w tej dziedzinie jestem początkującym.




Podposzycie oraz właściwe poszycie kadłuba sklejam poza szkieletem, formując poszczególne oklejki.



W segmencie za kołami zamierzam wyciąć uchylne drzwi, stąd przydała by się fotka tego przedziału (poniższe zdjęcie), aby coś tam dodatkowego posztukować (grzebałem, ale nie doszukałem się w sieci, był ktoś z Was w jakimś muzeum i zachował fotki?)



Czyż ten samolot nie wygląda jak okręt?

--

Post zmieniony (22-12-14 01:08)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] - PBY CATALINA [1:33 - GPM 9/2005] - suplement nr 2 do BISMARCK  nowe
Art 77580 15-10-11 15:50
 Odp: PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót  nowe
OSTOJA 1463 15-10-11 16:03
 Odp: PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót  nowe
Jasiek 1998 15-10-11 16:06
 Odp: PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót  nowe
OSTOJA 1262 15-10-11 16:12
 Odp: PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót  nowe
Rafael 1475 15-10-11 16:15
 Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót  nowe
Gromek 1385 15-10-11 17:37
 Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót  nowe
marek1 1248 15-10-11 18:02
 Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót  nowe
gienek 1134 15-10-11 18:42
 Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót  nowe
air_22 1423 15-10-11 19:11
 Odp: [R] - PBY CATALINA suplement nr 2 do BISMARCK powrót  nowe
mrówka 1066 15-10-11 19:43

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024