FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
17-01-14 10:13  Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
kari   

Precyzyjny napisał:
"... i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu."

Nooo, Precyzyjny teraz to dowaliłeś; ... to najlepszy dowcip w tym roku, ... he, he. :-))))))))
---------------------------------------------------------------

 
17-01-14 20:30  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Znalazłem jedno oryginale zdjęcie - stare gdzie widać dość dobrze że wał jest wykrzywiony w części środkowej - więc masz dobrze

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
22-01-14 10:22  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Oczywiście, wał stawidłowy może być wygięty. Moje powątpiewanie i pytanie, czy zrobiłem skuchę, to taki mały żart. Staram się wykonywać model w oparciu i zrobione przez siebie zdjęcia prawdziwego parowozu Pu29, a na tych widać wyraźnie, że wał jest wygięty.





Na następne zdjęcia modelu musicie poczekać jeszcze z tydzień, bo kończę brudzenie największego elementu (pod względem objętości i powierzchni) jakim jest kocioł parowozu wraz z popielnikiem, a właśnie z tym mam mały problem. Chciałbym na wierzchu zrobić pigmentami brudny nalot jak jest to widoczne na zdjęciach parowozu Pm2 zrobionych przez Roberta B.



Ale pigment ma to do siebie, że jak jest nieutrwalony, to łatwo się ściera i brudzi. Dotychczas utrwalałem pigmenty białym spirytusem, ale były to malutkie elementy i pigment był kładziony na mokro na całych elementach. W przypadku dachu jednak taka metoda nie może być zastosowana, bo byłaby za mocno widoczna granica pomiędzy częścią brudną i czystą. Będę robił napylenie pędzelkiem suchym pigmentem. Zrobiłem próbę utrwalenia fiksatywą, ale pigment prawie cały zniknął, a poza tym fiksatywa lekko połyskuje. Chyba najlepiej byłoby kilkakrotnie położyć pigment i utrwalić go lakierem bezbarwnym matowym. Ale lakier w sprayu, który posiadam - Deco Color - także po wyschnięciu lekko połyskuje.

POTRZEBNA POMOC
Czy znacie jakiś sprawdzony lakier bezbarwny w sprayu, który po wyschnięciu jest idealnie matowy ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
22-01-14 11:21  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
SebaR89 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Witam serdecznie ja używam lakieru na zdjęciu poniżej. Bardzo nie lubię jak modele błyszczą, a po spryskaniu tym lakierem wyglądają naturalnie. Trzeba tylko pamiętać żeby przed tym lakierem dać warstwę jakiegoś innego np. Twojego Deco Color ponieważ ten jest akrylowy i jak pryśniesz nim bezpośrednio na papier to miejscami może wyjść ci biały nalot wyglądający jak śnieg. Warto spróbować.
POZDRAWIAM!!!!


--

 
22-01-14 11:25  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Ja swoje modele maluję sprayami, nie są to farby akrylowe tylko żywiczne. Czy lakier akrylowy można prysnąć na inną farbę nie akrylową, bez obawy, że zniszczy się powłoka ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
22-01-14 11:36  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
SebaR89 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Powiem szczerze, że nie próbowałem łączyć jeszcze nigdy żywicy z akrylem, ale zaraz pójdę i zrobię próbę. Jak wszystko wyschnie napisze Ci jak to wyszło.

 
22-01-14 11:48  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, metr - POTRZEBNA POMOC
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Ja maluje modele lakierem samochodowym na bazie żywicy, brudzę pigmentami Tamyi- maja w swojej palecie taki kolor jak OIL STAN co daje efekt okopceń jaki chcesz uzyskać.Zabezpieczam pigment tym samym lakierem tylko matem a na wszystko kładę mat akrylowy Pactry. W galerii mam jeden model tak wykonany, nadmieniam ze wszystkie modele są nasączane połyskiem i lakierem zabezpieczającym pigment do granicy wchłaniania, czyli tak ze juz wiecej nie przyjmuje i dopiero na to 2 warstwy Pactry. Polecam popróbować.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
22-01-14 14:27  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mariusz ja Ol49 brudziłem... pyłem węglowym. Pomalowany kocioł psikasz lekko taką samą farbą jakim go malowałeś i posypujesz pyłem węglowym, zmieszanym najlepiej z sadzą. Czekasz spokojnie aż wyschnie i pędzelkiem usuwasz to co luźne. Reszty nie usuniesz choćbyś pękł

--

 
22-01-14 17:43  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

a do pieca modelu parowozu też oryginalny węgiel wkładasz ???

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
22-01-14 17:48  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Robercie, może i nie usunę, ale czy taka powłoka z sadzy i pyłu przy potarciu palcem nie brudzi ? Czy jak się dotknie palcem, to nie zostają odciski ? No i przy tym są dwie wady, skąd wziąć sadzę i kolor za mało jasno-szaro-brązowy.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
22-01-14 19:53  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Do pieca węgla nie wkładam, ale w tendrze będzie potłuczony prawdziwy węgiel z parowozowni w Wolsztynie, którym są opalane parowozy.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
22-01-14 20:26  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
SebaR89 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Zrobiłem próbę lakierowania akrylem na żywicę. Chciałem wstawić fotografię tego co mi wyszło, ale zdjęcia nie oddają efektu więc stwierdziłem, że nie ma sensu. Miałem na stanie jedną barwę firmy deco color i na niej wykonałem test. Kolor niestety żółty, ale chodziło bardziej o to jak zachowa się sama farba pokryta akrylem. Dałem dwie warstwy tego żółtego i pozostawiłem do pełnego wyschnięcia. Następnie dwie warstwy akrylowego matu. Wyszło ok. Nic się nie odbarwiło, brak jakichkolwiek przebarwień. Akryl nie naruszył również struktury lakieru żywicznego, nic się nie rozpuszcza, nie robią się plamy. Co najważniejsze uzyskałem efekt fajnego matu, a barwa żółta pozostała niezmieniona.
Nie wiem jak będzie wyglądał efekt na czarnym lakierze (zapewne taki kolor będzie miał kocioł), ale sądzę, że efekt będzie podobny. Precyzyjny najlepiej będzie jak sam przetestujesz na czarnym i ocenisz. Koszt takiego lakieru to grosze ok 10 zł. Tyle ode mnie.
PS. Piękny ten Twój model. :)
POZDRAWIAM !!!!

--

 
23-01-14 00:29  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Sadzę z komina, czy brudzi, na początku tak. Potestuj i sam się przekonasz. Ja rozdrabniałem węgiel w moździerzu, i przesiewałem to przes sitko, efekt jest ok. lepszy niż po pigmentach valeyo.

--

 
23-01-14 12:32  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Sebastian, dziękuję za zrobienie próby lakierowania. Czy taki lakier akrylowy jest dostępny tylko w sklepach internetowych, czy też można go kupić w marketach typu Obi, Castorama, Praktiker itp. ?

Robercie problem właśnie w tym, że nie mam dostępu do żadnego komina ani pieca.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
23-01-14 13:05  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
SebaR89 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Szczerze mówiąc nie wiem czy będzie dostępny w marketach budowlanych, ponieważ ja kupuje go u siebie w mieście w zwykłym sklepie z artykułami malarskimi. Proponowałbym również zajrzeć do jakiegokolwiek sklepu motoryzacyjnego, tam też mogą mieć taki lakier.

 
26-01-14 14:40  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 



Nie wiem, czy znasz fotkę, pewnie zrobiona pod koniec eksploatacji.

--

Post zmieniony (26-01-14 14:40)

 
26-01-14 15:48  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Tego zdjęcia jeszcze nie widziałem. Ciekawe jakie miał malowanie parowóz na tym zdjęciu, czy klasyczne czarno-czerwone, czy też kocioł, budka, tender i wiatrownice zielone, a dymnica na czarno ? Na powyższym zdjęciu widać niektóre partie jaśniejsze niż dymnica, ale być może też są one pomalowane farbą z połyskiem, a dymnica mocno matowa.

Zdjęcie pewnie jest z podobnego okresu, co to zdjęcie z kolekcji T. Gałki.



Na tej fotce nie są aż tak widoczne różnice w odcieniach.

Jeszcze jedna rzecz mnie zaciekawiła, czyżby w wiatrownicach pośrodku były otwory ? Wszędzie widać w tym samym miejscu plamkę czarną lub jasną w zależności od światła.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
26-01-14 16:34  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wiatrownice na bank, mają otwory, pytanie po co? Jeśli chodzi o kolor parowozu, to ciężko odszyfrować, wiatrownice faktycznie wyglądają tak, jakby były zielone, lub oliwkowe, napęd raczej nie ma białych obwódek, a sam tender raczej na pewno stpi na wózkach zmodernizowanych, z tendrów Pt47, to mnie nie dziwi, bo wiele Pt31 śmigało z takimi tendrami.
Pięknie widać też drzwi dymnicy. Jeśli potrzebujesz idealne drzwi, wypukłe, skontaktuj się z Mario ;-)

--

Post zmieniony (26-01-14 16:36)

 
26-01-14 19:17  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Co do tego lakieru DECO COLOR to także go używam i jest naprwdę dobry. Ja go kupuję w markecie AUCHAN

 
30-01-14 12:07  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Dzisiaj skromnie tylko cztery zdjęcia. Zrobiłem drzwi dymnicy wraz z całym osprzętem. Na drzwiach będzie później jeszcze dołożone na środku pokrętło oraz domalowany szablonem napis Pu29-1. Próbowałem użyć kalkomanii, ale efekt nie był dobry, ponieważ nie posiadam aerografu i wszystkie warstwy lakieru ( 2 z połyskiem i 3 matowe ) musiałem kłaść ze spraya. A ten niestety nie robi tak cieniutkiej warstewki jak aerograf, wynikiem czego była dosyć gruba powłoka, która zalewała mi detale. Próbowałem różnymi lakierami, drzwi były dwukrotnie zmywane rozpuszczalnikiem do gołego papieru, ale dzięki nasączeniu ich wcześniej klejem cyjanoakrylowym, nic się nie uszkodziło w trakcie zmywania. Reszty kotła na razie nie prezentuję, bo nie jest jeszcze skończone nanoszenie śladów eksploatacji.







Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
30-01-14 15:11  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Chyba w oryginale drzwi nie są takie równiutkie jak w Twoim modelu. Zbyt idealne. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
30-01-14 22:33  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Podobaja mi się rygle blokujące drzwi dymnicy, może parę słów na temat ich wykonania?

--

 
31-01-14 16:07  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Robercie rygle są zrobione z kartonu 1 mm nasączonego CA, końcówki zostały zanurzone w lekko rozcieńczonej szpachlówce akrylowej. Na tyle rzadkiej, żeby wolno spływała, ale na tyle gęstej, żeby zrobiła się na końcu kropla, a nie spłynęła całkowicie. Do czasu wyschnięcia szpachlówki trzymałem rygiel końcówką do dołu. Jak szpachla wyschła, to pozostała drobna korekta papierem ściernym nr 1000.

Farba na drzwiach dymnicy to spray czarny mat RAL 9011 Champion, następnie wcierane różne pigmenty i lakierowane bezbarwnym matem Deco Color, też w sprayu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
05-02-14 12:44  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Nanoszenie ogólnych śladów eksploatacji na kocioł skończone. Piszę ogólnych, bo po doklejeniu następnych detali do kotła, będą robione jeszcze miejscowo różne zacieki, skorodowania itp. Dzisiaj głównie prezentuję detale, które będą po zamontowaniu przysłonięte ostoją, więc nie będą tak widoczne jak na zdjęciach. Cały kocioł, poza popielnikiem, jest przybrudzony minimalnie, aparat ledwo chwyta różnice w kolorach. To bardziej gra odcieni, struktury powierzchni, połysku lub matowości. Popielnik jest mocniej przybrudzony, bo w oryginale ten element jest często lekko skorodowany, to samo dotyczy zasuw odmulaczy.













Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
05-02-14 14:31  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolejna porcja wspaniałości. Tylko uczyć się.

--
Pozdrawiam Darek

 
05-02-14 15:20  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cudeńka !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
06-02-14 09:41  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Nie jest ta zasuwa na stojaku kotła trochę za wysoko ? "Zgodnie ze sztuką" powinna być w najniższym punkcie przestrzeni wodnej, praktycznie jej nasada w dolnej części była zwykle nitowana razem z wieńcem stopowym.

 
06-02-14 11:08  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Uboottd, to nie zasuwa jest za wysoko tylko krawędź kotła jest pozornie za nisko. W rzeczywistości krawędź kotła jest wyżej, ale jest zasłonięta przez otulinę, która schodzi niżej. Ja w modelu uprościłem sobie budowę przedniej ściany stojaka kotła i popielnika, bo po schowaniu w ostoję tych elementów, fragmentu poniżej zasuwy zupełnie nie widać, ot takie małe lenistwo.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
06-02-14 11:33  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Moja córcia (3 klasa podstawówki i pierwsze modele za sobą) stwierdziła "Wiesz tato, chciałabym tak sklejać jak Precyzyjny." - odrzekłem "Ja też, córciu, ja też" :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
06-02-14 12:02  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Jak będzie mieli tyle lat co Precyzyjny, to też będziecie tak sklejać :)
Ja zacząłem robić modele 40 lat temu i wyglądały one zupełnie inaczej, a wiele nawet nie ukończyłem.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
07-02-14 16:43  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Człowieku ! Dech zapiera !!! Też tak chcę !!!

 
07-02-14 17:22  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Atak z innej beczki. Jaki model parowozu poleciłbyś, jako ekspert w tej dziedzinie, dla osoby sklejającej pierwszy parowóz z modeli kolejowych? Wspaniała robota.

 
08-02-14 10:08  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Grzegorzu, nie mam doświadczenia w sklejaniu ostatnio wydanych modeli parowozów, teraz swoje sam projektuję. Z pewnością musi to być mały model, nieskomplikowany w budowie.

Więcej o tym było napisane tutaj:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=232405&t=232405&page=1

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
08-02-14 12:49  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Precyzyjny -To może zaprojektujesz Tr21, chętnie bym sobie skleił , piszę się nawet na sklejacza testowego !
Grzegorzu, proponuję T3 z Modelika , to prosty parowóz więc nie powinieneś mieć z jego modelem problemów :-)

Tutaj zdjęcia modelu: http://www.kartonist.de/wbb2/thread.php?threadid=8817

Post zmieniony (08-02-14 12:54)

 
09-02-14 11:37  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Darecki IV, moje projektowanie odbywa się na bieżąco w miarę budowania modelu. Przy moim tempie prac zaprojektowanie czegokolwiek pod kątem późniejszego wydania, to trud daremny. Nikt nie chciałby czekać na gotowy projekt kilka lat, a i modele szczegółowo zdetalizowane o ogromnej ilości części nie mają wzięcia, sam wiesz jak się sprzedaje Wasz Tyn6. Początkujących modelarzy taka ilość części przeraża, a zaawansowani sami sobie model wzbogacą.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
09-02-14 12:26  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
janekg   

Witam Mistrza.Podziwiam Twoją pracę i postanowiłem skleic SM 42-999 z GPM .Szukałem całej relacji z budowy ale jej nie ma .Może wiesz na jakim forum ona się znajduje.

 
09-02-14 15:44  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Janekkg, spalinówki mnie nie interesują, więc nie miałem powodu, by zgłębiać fora w tym temacie. Jeżeli szukałeś przez Google i nie ma takiej relacji, to ja niestety będę miał podobny wynik.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
11-02-14 17:01  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Musiałem powrócić do umieszczania zdjęć na Photobucket, bo Imageshack nie umożliwia już wstawiania zdjęć za darmo, niestety zrobili się pazerni i chcą kasę. Dobrze, że chociaż na darmowych kontach pozostawili na razie zamieszczone zdjęcia, ale pewnie i to zlikwidują.

Kocioł jest już przyklejony do ostoi, ale całkowite zachmurzenie i opady deszczu uniemożliwiają mi robienie zdjęć na tarasie. A tak długi element ( 60 cm ) w całości jestem w stanie tylko fotografować na zewnątrz, więc dzisiaj na zachętę kilka marnych fotek w domowym oświetleniu.

Przed przyklejeniem kotła zrobiłem rurę doprowadzającą parę do inżektora.





A tutaj popielnik i inżektor od dołu, inżektor jest na razie przyczepiony tymczasowo (maskolem), na stałe będzie wklejony po zrobieniu budki maszynisty.





Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
12-02-14 15:39  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Pytałem cię już kiedyś o to ale nie odpisałeś, mam nadzieję, że to nie tajemnica. Z czego wykonujesz tą blachę ryflowaną?
Ja właśnie wpadłem w pracy na taki pomysł:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=210868&t=210868&filtr=0&page=6

 
13-02-14 10:13  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Kalafior, to żadna tajemnica, pisałem o tym 18.12.2013 ( strona 18 ), dlatego nie odpisywałem.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
19-02-14 12:27  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Przez ostatni tydzień udało mi się zrobić porządne zdjęcia. Miałem pożyczony lepszy aparat od mojego, więc korzystając z okazji, porobiłem jeszcze raz wcześniej prezentowane detale. Tym razem zdjęcia wyszły ładniejsze i jest ich znacznie więcej.

Tak jak już pisałem wcześniej, kocioł ma naniesione ślady eksploatacji na razie ogólne, po doklejeniu następnych detali, będą robione jeszcze miejscowo różne zacieki, skorodowania itp. Cały kocioł, poza popielnikiem, jest przybrudzony minimalnie, aparat ledwo chwyta różnice w kolorach, jednak oko ludzkie widzi więcej odcieni. Miałem grzbiet kotła pobrudzić jeszcze bardziej, ale pigmenty nawet pod cieniutką mgiełką lakieru akrylowego matowego zanikały, więc zostanie tak jak jest, mi się podoba. Ogólnie parowóz od góry będzie miał mało widoczne zabrudzenie, będzie to wyglądało podobnie jak ten Pt47 na zdjęciu z netu (niestety źródła i autora nie znam).



Inżektor jest przyklejony tymczasowo ( do przymiarki ), więc niech nie dziwi szpara przy połączeniu z rurą. Na stałe zostanie przyklejony dopiero po zamontowaniu budki, bez niego będzie przyklejanie łatwiejsze, a poza tym uniknę przypadkowego uszkodzenia w trakcie montowania budki i elementów w jej wnętrzu.



















Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

 
20-02-14 07:04  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - DUŻO NOWCH ZDJĘĆ
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czarodzieju.... Niewiarygodnie to wszystko wygląda.

--
Pozdrawiam Darek

 
20-02-14 22:26  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - DUŻO NOWCH ZDJĘĆ
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mnie najbardziej śmieszą słowa: "Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu." :D , jak można mieć uwagi do takiego majstersztyku?? Ja nie mam.

 
22-02-14 18:15  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - DUŻO NOWCH ZDJĘĆ
Maciej357   

Świetny parowóz, no i wykonanie podwozia rewelka.
Pozdrawiam

 
22-02-14 18:34  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - DUŻO NOWCH ZDJĘĆ
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Cieszę się, że Wam się podoba. Co prawda dzisiaj na stronie za dużo nie widać, bo z powodu przekroczonego limitu miesięcznego transferu nie wyświetlają się miniaturki, ale jak się w nie klika, to prowadzą do dużych zdjęć, a te wyświetlają się bez problemu. Jutro miesięczny limit się wyzeruje i powinny miniaturki na stronie być widoczne prawidłowo.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
26-02-14 15:27  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Przy okazji udzielenia odpowiedzi modelarzowi z innego forum, zrobię wpis także i tutaj, bo nie każdy zagląda na wszystkie fora, a może komuś to wyjaśnienie się przyda.

Jak widać na zdjęciach wszelkie łagodne łukowate przejścia wykonuję metodą sklejania ze sobą warstw brystolu o średnicach dobranych odpowiednio do profilu łuku. Oczywiście jest jeden warunek, że muszą to być płaszczyzny położone w osi obrotu danego elementu. W ten sposób można robić łukowate przejścia wklęsłe i wypukłe, co widać najlepiej na przykładzie klapy dymnicy, są tam oba typy naraz.

Po naklejeniu i wyschnięciu warstw kółek, w których mam wycięty centralnie pomocniczy otwór fi 6mm, nakładam element na trzpień w miniszlifierce Dremel i wstępnie szlifuję papierem ściernym nr 600. Następnie nasączam element klejem cyjanoakrylowym i znowu szlifuję, tym razem papierem nr 1000. Jeszcze raz powtarzam nasączanie klejem CA i szlifuję papierem 1500. Po ostatecznym szlifowaniu uzyskuję idealnie gładką powierzchnię. Otwór pomocniczy zaklejam krążkiem tektury, nasączam klejem CA i szlifuje jak wyżej opisałem.

Ten sposób jest przeznaczony do dużych elementów, w których da się wyciąć pomocniczy otwór. W przypadku małych elementów, jak np. kołpaki, pokrywy zaworów, gdzie nie ma miejsca na zrobienie dodatkowego otworu, element przyklejam od strony, która pozostanie płaska do drewnianego patyczka fi 6, który montuję w miniszlifierce... i dalej podobnie jak opisałem wyżej.

Metoda moja może mieć zastosowanie jedynie w modelach malowanych lub przynajmniej z malowanym elementem, który się w ten sposób wykonało.







--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
02-03-14 11:28  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - MINIPORADNIK
VETERAN   

Witam
Podziwiając perfekcyjną technikę połączoną z ogromną wiedzą i wyobraźnią - przesyłam do ewentualnego wykorzystania.
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?17,6605929,page=all

 
03-03-14 09:39  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - MINIPORADNIK
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Veteran, sprawdziłem linka, który napisałeś, ale tam nic nie ma o Pu29. Czy miałem zwrócić uwagę na coś konkretnego, czy chodziło Ci ogólnie o pokazanie czynnych parowozów ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
30-04-14 10:40  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Vokurka   

Piękna. Chciałbym również, aby czasami dobrze przyklejone modeli papierowych.

 
30-04-14 11:15  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Vokurka, pewnie korzystałeś z translatora, nie jest on niestety doskonały. Końcówka zdania po przecinku jest "zrozumiała inaczej" :)

Prace przy modelu trwają, zakończył się cykl projektowania nowych elementów, teraz je sklejam i maluję, za tydzień pokażę następne zdjęcia z budowy modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024