FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 15Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
18-06-12 21:12  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
indianscout   

Jak oryginał był w Kościerzynie to miałeś blisko , a teraz ...

 
18-06-12 21:19  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Robercie, te zabrudzenia na zdjęciach są nadmiernie widoczne, bo na razie jest sam pigment niczym nie utrwalony, jak położę lakier matowy, to te rdzawe zabrudzenia będą widoczne tak słabo jak zacieki z boku silnika na tym zdjęciu:



A czy silnik powinien być cały tłusty od strony kół ? Chyba nie zawsze,



ale na dole dołożę jeszcze trochę "oleju" jak dokleję prowadnicę krzyżulca.
Ostoja w okolicy silników będzie jeszcze dobrudzona po ich ostatecznym przyklejeniu.

Pancho, tłuste plamy to po prostu lakier błyszczący Humbrol rozcieńczony 1:1 białym spirytusem.

Indianscout, oryginał stoi w Warszawie, to też blisko. Zresztą nie mam już po co jeździć i go oglądać, bo zdjęć zrobiłem około 1000.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
19-06-12 07:43  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Precyzyjny napisał:
"A czy silnik powinien być cały tłusty od strony kół ? Chyba nie zawsze,"

A czy przypadkiem pokazane zdjęcie nie jest zdjęciem muzealnego egzemplarza. Być może w eksploatacji było inaczej, bardziej "tłusto". :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-06-12 08:18  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Ostoja, to zdjęcie zrobiłem osobiście na stacji Gdynia Gł. Osobowa. Jest to jak najbardziej czynny parowóz Ol49-69





Więcej zdjęć tego parowozu w galerii:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=18&i=47&t=47&filtr=1&page=1

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
19-06-12 09:19  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dzięki za odpowiedź. Moja pamięć sięga czasów gdy jeździło się tylko na "węgielkach" i zapamiętałem parowozy jak w tym wierszyku Tuwima - I pot z niej spływa, tłusta oliwa. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
23-08-12 20:53  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Patrząc na Twoje relacje wszedłem na stronę Answera, przejrzałem modele lokomotyw, nawet wybrałem jedną, ale po chwili stuknąłem się w czoło i pomyslałem:

- rany, przecież zwykłt zjadacz chleba tego nie udźwignie! :)

uważnie oglądam każde zamieszczone przez Ciebie zdjęcie i jestem pod ogromnym wrazeniem ogromu pracy jaki wkładasz w każdy, choćby najdrobniejszy element, i cierpliwości potrzebnej by tyle czasu wszystko dopieszczać. Patrzę bardzo uważnie, bo zdjęcia są bardzo szczegółowe i zapewne niedługo sam będę potpatrywał Ciebie, gdy będę budował swój własny pierwszy parowóz od Answera. :)

Pozdrawiam

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
25-08-12 19:21  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Raziel_3, przeciętny zjadacz chleba też jest w stanie zbudować model parowozu, przecież nie trzeba go zrobić w miesiąc, może być krok po kroku w pół roku. Nie musisz na początek sklejać parowozu z Answera, te projekty są dość wymagające, na początek kup sobie jakiś parowozik z Modelika.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
25-08-12 19:36  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Precyzyjny: ja, Stary Okrętowiec (od kilkudziesieciu już lat), od jakiegoś czasu kleję olesiowego Ol-49. Części póki co są OK, ale ich numeracja, oraz BEZNADZIEJNE RYSUNKI MONTAŻOWE są totalnie do kitu. Gdyby nie fotki z Twojej relacji, ja, stary kartoniarz dawno już bym zapłakał nad wyrzuconym do kubła rozpoczętym modelem. DZIĘKI CI, O JASNY PANIE :-)

 
29-11-12 12:21  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam ponownie w swojej relacji. Pora się przypomnieć, bo już od ostatniego wpisu minęło prawie pół roku. Tym razem zrobiłem cały układ hamulcowy parowozu. Jest on wykonany od podstaw, ten wycinankowy był za bardzo uproszczony. Hamulce w prawdziwym parowozie to jedne z bardziej brudnych elementów. Od dołu to zazwyczaj są tak brudne, że nie widać koloru farby, którą są pomalowane. Ja nie chciałem przesadzać z brudzeniem i wykonałem to delikatniej. Zdjęcia dzisiaj trochę kiepskie, ale jest totalne zachmurzenie, część fotek musiałem zrobić przy lampie. Jak widać na kilku zdjęciach, zabrałem się za budowę wiązarów, ale o tym w następnym odcinku.













Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
29-11-12 17:49  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Polepszenie modelu ? Już jest o wiele lepszy nawet od oryginału :). Cudeńko.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-11-12 18:19  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Mnie jak i kolegów zza ściny ten model a zwłaszcza realizm powala na maksa. Wielki szacun za ten model i inne Twoje modele - jesteś de'beściak i tyle.

Post zmieniony (29-11-12 18:20)

 
29-11-12 19:49  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Precyzyjny, obawiam się że nie znajdzie się smiałem godzien konstruktywnie krytykować jakikolwiek element Twojej pracy. Przynajmniej jak na razie. :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
29-11-12 20:01  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękna robota!

--


 
19-12-12 17:19  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Skleiłem i pomalowałem podkładem większość elementów układu przeniesienia napędu z silników na koła. Na razie jest to faza wstępna, podkład miał na celu m.in. wskazanie niedoróbek, które będą wymagały jeszcze poprawek. Wszystkie elementy są od podstaw zaprojektowane przez mnie i różnią się znacznie od tych, które są w wycinance. Dodałem więcej detali jak kliny, śrubki, zawleczki, poprawiłem kształt wszelkich rozwidleń. Dzisiaj niestety zdjęcia przy sztucznym świetle, więc jakość zdjęć nie najlepsza.





Teraz czeka mnie pomalowanie i ubrudzenie powyższych elementów, a następnie ich zamontowanie, ale to po Nowym Roku.

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
19-12-12 20:58  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Piter63 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

Bardzo podoba mi się twój krzyżulec, zwłaszcza oliwiarka jak żywa. Szczegółowość wiązarów - mniam; ja kliny tylko imitowałem (z nie najgorszym rezultatem), Ty je zrobiłeś !!! nic tylko pogratulować . Jeśli mogę coś dodać, to warto końcówki drągów potraktować metalizerem (lekko brąz) nieco pobrudzić i polakierować.



Moim zdaniem takie są bardziej naturalne niż pomalowane na czarno jak choćby w Okz32 z Chabówki.

--
Pozdrawiam, Piter63

 
20-12-12 06:50  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zrobiłem podobny eksperyment o jakim mówi Piter, tylko że "końcówki" były przetarte metalizerem, następnie wash, grass and oil i mocno rozcieńczony brązowy pigment. Wyszło dobrze a ma to taka zaletę, że jak co nie wyjdzie, to można usunąć zwykłą wodą.

--

 
20-12-12 14:02  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Tylko z metalizerem jest mały problem. Jak go mocno rozrzedzić, żeby położył się cienką warstwą, to przy malowaniu pędzelkiem nie kryje dokładnie powierzchni. Jak nie jest rozcieńczony, to kryje prawidłowo, ale warstwa jest grubsza i mogą się zalać detale. Poza tym gęstszy metalizer malowany pędzelkiem nie wygląda za dobrze, widać pociągnięcia pędzla. Aerografu niestety nie posiadam, model maluję farbami w sprayu, a takiego metalizera w sprayu nie ma. Są spraye z lakierem typu metalic, ale to podobne jak lakier metalic na samochodach, a nie jak metalic np. Humbrol 27003.

Raczej po kilku przemyśleniach zdecyduję się na pomalowanie elementów przeniesienia napędu sprayem na czerwono. Kładzie się on cieniutką warstwą i nie zalewa detali. A na czerwonym można zrobić bardzo dobrze widoczne oleiste czarne zabrudzenia i metaliczne obtarcia metalizerem metodą suchego pędzla.

Coś jak na zdjęciach Oelki z www.parowozy.com.pl, autorem fotek jest Wojtek Lis.





--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
20-12-12 16:23  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
indianscout   

Mariusz spytaj w sklepie z lakierami o tzw. chrome effect , ja kiedyś takim czymś malowałem felgi od Junaka . Typowy efekt metalu , nie widać ziarna jak w lakierach typu metalik . Jeżeli dostaniesz takie coś to efekt powinien być zadowalający . Model wychodzi Ci pięknie. Powodzenia w budowie , pozdrawiam - Paweł .

 
20-12-12 21:53  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ja mam taki patent na przecierki metalizerem.
Nakładam grubą kroplę na kartkę papieru, potem szerokim pędzelkiem ok 10mm pędzluje wyschnięty metalizer, pędzele siłą rzeczy zaczyna nabierać kolor metalizera.
Potem takim własnie suchym szerokim, metalicznym pędzelkiem przecieram konkretne elementy i jest to o co chodzi, lekka przecierka metaliczna. Polecam potestować, tylko pędzel musi być miękki i gęsty, żeby nie uszkodził przecieranego elementu.

--

 
21-12-12 08:59  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest Alclad w sprayu, tyle, że drogi.

--


 
24-07-13 17:21  [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam po długiej przerwie, Ci co liczyli na większe postępy w budowie modelu może będą zawiedzeni, bo to tylko kilka zdjęć. Pora pokazać jak poradziłem sobie z wykonaniem układu napędowego parowozu. Nawet nie starałem się specjalnie, aby usuwać jakieś grudki z nierozpuszczonych pigmentów i inne paprochy, bo chyba wygląda to bardziej naturalnie. Zdjęcia słabo oddają wszystkie barwy, zabrudzenia, smary, zaoliwienie, na żywo jest to lepiej widoczne.










Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
24-07-13 17:37  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Na parowozach się nie znam, ale jak dla mnie już samo podwozie może brać udział w konkursie modelarskim i zdobywać nagrody :)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
24-07-13 17:46  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz
Jan Olfan   

Nie pojmuję tego. Nie ogarniam. Można robić takie modele?

--

 
24-07-13 17:47  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
jacko1971   

"...Wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu..."
Rozumien, że to żart. Samo podwozie to już złoty medal na mistrzostwach galaktyki ; )
Pozdrawiam

--

 
24-07-13 17:55  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Majstersztyk - nie ma to jak Precyzyjny.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
24-07-13 18:13  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

PiotrJan , można, tylko kto ma tyle czasu - jeden model 2 do 3 lat, ja odpadam po 2 miesiącach rzucił bym to do kosza.

 
24-07-13 18:35  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Tu nic nie komentuję ,bo wszystko widać na fotach .

 
24-07-13 19:23  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz
Jan Olfan   

Nakrętki, sworznie, szpickopy, zawleczki... Mam nadzieję, że JAJ Pan nie robi, Panie Precyzyjny? :)

--

 
24-07-13 19:55  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pisać w temacie modelu głupio trochę ,można tylko cmokać wzdychać i podziwiać realizm wykonania w zaciszu domowym,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
24-07-13 19:57  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Darecki IV przecież to nie chodzi o wolny czas na klejenie modeli tylko o talent, który się posiada lub nie. Warsztat można szkolić , ale pewnych spraw się nie przeskoczy.. Wspaniale, że istnieje internet i że można sobie siedząc w domku oglądać takie modele.
Długo kazałeś Precyzyjny nam czekać na zdjęcia z postępu prac, ale jak zawsze warto było czekać.
Pokazałem te zdjęcia hipsterom kolejowym - pierwsze o co zapytali to - w jakiej parowozowni jest tak czysto : )

 
24-07-13 20:04  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Pięknie!

--

 
24-07-13 21:50  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Zdjęcia słabo oddają wszystkie barwy, zabrudzenia, smary, zaoliwienie, na żywo jest to lepiej widoczne" - skoro tak to moja wyobraźnia jest do d... kitu znaczy się, bo nie mogę pojąć jak ten model może wyglądać jeszcze lepiej. Lepiej od ideału ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-07-13 22:03  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

To za jakes czety lata galeria ;-).
Ostro grasz panie Precyzyjny.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
24-07-13 22:21  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Robi wrażenie! Gratulacje z osiągniętego efektu!

--


 
25-07-13 07:48  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie mogę pozbierać szczęki z podłogi.....
REWELACJA!!!

 
25-07-13 08:21  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
donmarianos   

Dobrze że jest napisane które zdjęcie przedstawia oryginał, a które model.

 
25-07-13 11:56  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
dzidek... 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


 - 1

Witam." Myślę, że powinien Pan mieć własnego psychologa, który przekonałby Pana,
że taka dokładność jest zupełnie przesadzona i że trzeba we wszystkim zachować zdrowy rozsądek."
A tak na poważnie - nie znam słów, które wyraziłyby mój podziw nad Pana modelami.
Podziwiam i szczerze zazdroszczę zaparcia i zdolności.
Pozdrawiam.

--

 
25-07-13 18:12  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Umiar zachowałem, a mogłem przecież jeszcze zrobić gwinty na śrubach.

Większość z Was robi małe modele, takich można zrobić szybko dużo i także dużo zmieścić na półkach w domu, i pod sufitem. Ja robię modele metrowej długości, za dużo ich nie pomieszczę, więc idę w jakość, a nie ilość. Najbardziej w modelarstwie bawi mnie budowa modelu, a nie jego zbudowanie, model zbudowany cieszy już tylko oko, a budowa modelu to pasja, przyjemne spędzenie wolnego czasu, więc buduję swoje modele latami.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
25-07-13 18:23  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - nowe fotki
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Precyzyjny napisał:
... buduję swoje modele latami.

Oby jak najdłużej, piękne są.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-08-13 10:56  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC !
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Potrzebna mi Wasza pomoc. Konkretnie szukam osoby, która mieszka w Warszawie lub tam będzie w najbliższych dniach, ma czas i ochotę udać się do Muzeum Kolejnictwa przy ul. Towarowej 1, by porobić kilka zdjęć. Stoi tam parowóz Pu29, którego model buduję.

http://www.bahnstatistik.de/Bilder/PKP/Pu29-3gnsz.jpg

Wykonuję właśnie w swoim modelu stojak kotła wraz z popielnikiem...



i stwierdziłem w swoich zbiorach brak zdjęcia popielnika od dołu. Znajduje się tam właz, klapa do czyszczenia popielnika, na zdjęciu niżej w zielonym prostokącie.



Poproszę uczynną osobę, jeśli się taka znajdzie, o zrobienie kilku zdjęć popielnika od dołu, tak aby było widać jaki ten właz ma kształt i zamocowanie. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Muzeum czynne:

PONIEDZIAŁEK w godz. 10.00 - 14.00 wstęp wolny.
WTOREK - NIEDZIELA w godz. 10.00 - 17.00

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
07-08-13 11:13  Precyzyjny Pu-29
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panie Mariuszu , Pana model to prawdziwe mistrzostwo !!! rewelacja, po prostu brakuje słow...

Byłem w Warszawie w zeszłym tygodniu, 36 stopni ciepła w cieniu. Ile razy juz się wybierałem do odwiedzin Muzeum Kolejnictwa na Głównej... Pewnie obudzę się, jak to Muzeum zostanie zlikwidowane... Za to zajrzałem do Skarżyska-Kamiennej, ale tam w muzeum na Rejowie parowozów nie ma. Przy peronie I stacji stoi zaś odremontowana Petucha - Pt47 - 13.

A tak swoją drogą, to stan Pu-29 - 3 nie jest dobry !! Mam na myśli oryginał oczywiście...

 
07-08-13 16:41  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC !
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Zakładam że tę stronę znasz:
http://www.naukaipostep.pl/archiwum_techniki/szukaj/?id_k=3&id_pk=11&strona=9

 
07-08-13 17:47  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC !
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dzięki Kierowniku, mam ten rysunek, ale dzięki niemu mam tylko ogólne pojęcie jaki ten właz ma kształt, a niestety nie ma rysunku 7.14, który pewnie pokazywał szczegóły wykonania. Nie wiem, czy czegoś nie majstrowano przy tym włazie, bo na fotce z boku, którą wkleiłem w poprzednim wpisie, jest on chyba grubszy niż wynika to z planu. Poza tym nie bardzo wiem jak jest on przymocowany, czy są na nim jakieś wzmocnienia, obrzeże, czy są tam nity, czy spawy. Jednak co fotka to fotka.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
07-08-13 20:57  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC !
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

To oszustwo !! Kolega Precyzyjny kupił parowóz na złomie, tnie go na kawałki, stawia na stole i robi zdjęcia. Proszę moderatora o interwencję :)

--

Post zmieniony (07-08-13 20:57)

 
08-08-13 09:57  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC !
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Może Zbigowi można wyjaśnić nieco więcej. Parowóz Pu29 jest zachowany w jednym egzemplarzu, który teraz znajduje się w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Został tam przetransportowany półtora roku temu ze skansenu w Kościerzynie, gdzie stał przez kilkanaście lat. Parowóz był własnością PKP, póżniej PKP Cargo, gdy skansen w Kościerzynie został przejęty od PKP przez władze samorządowe, to PKP zabrało swój parowóz do Warszawy.


Czekam na chętnego do pomocy - opis we wpisie na poprzedniej stronie.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
08-08-13 19:24  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC !
kijas   

Kolego Precyzyjny, jak nikt się nie zgłosi to wezmę jutro aparat i w drodze z pracy wskoczę do tego muzeum i zrobię te zdjęcia. Na wszelki wypadek poproszę na priv numer telefonu to jak będę na miejscu to zadzwonię i dopytam o szczegóły.

Gratuluję wykonanej pracy - tu i w każdym innym wątku i modelu.

Pozdrawiam - Kijas

 
08-08-13 20:24  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - POTRZEBNA POMOC !
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

przy okazji mógłbyś zrobić zdjęcia wywietrznika dachowego z wewnątrz i zewnątrz? Potrzebuję do pewnego projektu

--

 
08-08-13 20:59  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Kolego Kijas, jeśli to nie jest dla ciebie kłopot, chętnie skorzystam z Twojej uprzejmości. Wysłałem Ci informację na maila.

Odwołuję poszukiwania osoby chętnej do pomocy.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
12-08-13 10:55  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dziękuję koledze Kijasowi za pomoc w wykonaniu zdjęć.

Tutaj jedno ze zdjęć, które zrobił Kijas, pokazujące właz popielnika



Resztę zdjęć można zobaczyć w galerii:
https://plus.google.com/photos/110612760056483923044/albums/5910459040870146833

Nie miałem zdjęć, był kłopot, mam zdjęcia, to teraz mam znowu problem. Ten właz (?) na zdjęciu w ogóle nie wygląda jak właz narysowany na oryginalnych planach parowozu

http://www.naukaipostep.pl/wp-content/uploads/archiwum_techniki/b/Ap%20335p.jpg

W planach jest owalny, w rzeczywistości okrągły. Nie mam pojęcia, jakby ten właz miał się otwierać, bo chyba takie było jego funkcjonowanie, aby opróżnić popielnik. Nie widać żadnego mocowania, zawiasów, dźwigni za pomocą których można by było otworzyć klapę włazu.

Może jego wygląd, kiedy był używany, powinien być podobny do włazu, który zrobił Uboottd w swoim modelu ? Tak to wygląda na jego fotce zamieszczonej na stronie para.zonk.pl



Pytanie do znawców tematu: czy tak ten właz mógł tak wyglądać w czasach, gdy parowóz był czynny, czy też został on zaślepiony na stałe wyłącznie w celach ekspozycji muzealnej i obecny jego wygląd różni się od poprzedniego ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
12-08-13 11:50  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Na pewno jest okrągły? Bo ja mam wrazenie ze jest eliptyczny jednak, nie bardzo mi zniekształcenie samego otworu na oko zgrywa się z perspektywą. Trza by zmierzyć. Podejrzewam że jest eliptyczny, ale z niewielką różnicą w osiach. Popielnik na pewno w czasie eksploatacji był wiele razy wymieniany i można spokojnie założyć, że w pewnym momencie otwór zrobili pod takie kształtki jakie mieli na składzie a nie według dokumentacji. A na zdjęciach wygląda normalnie, tylko brakuje jakiegoś pręta do blokady moim zdaniem - na tyle ile zrozumiałem rysunki dla mojego modelu to ten właz się wciska do środka, przekręca, przechyla i wyjmuje na zewnątrz - podobnie jak grzybki wyczystek na kotle.

Kuknij też na rysunki Ty23, tam lepiej widać jak to jest skonstruowane.

Post zmieniony (12-08-13 11:51)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 15Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024