FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
13-08-13 12:25  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
kijas   

Witam,
Właz jest okrągły. Perspektywa może się nie zgadzać, bo dyszel wózka, przez który robiłem zdjęcie ma kształt trójkąta. Do tego cały element jest, jak widać, mocno pordzewiały. Nie znam się na lokomotywach, ale mi to nie wyglądało na otwór rewizyjny do regularnej obsługi.

Pozdrawiam - Kijas

--

Post zmieniony (14-08-13 08:38)

 
21-08-13 13:51  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dzisiaj skromny ciąg dalszy budowy. Zrobiłem podpory po kocioł i pod budkę maszynisty
oraz resorowanie tylnego wózka (uproszczone, bo po zamontowaniu podłogi budki maszynisty będzie prawie niewidoczne).









Trwają prace przy budowie kotła, główna część jest gotowa i pasuje idealnie do podpór.



Teraz zabieram się za robienie osprzętu, który będzie zamontowany na kotle parowozu.

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
22-08-13 08:28  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brak słów....
Efekt jest powalający. Mogę tylko pogratulować a i trochę pozazdrościć :-)
takich umiejętności.

--
Pozdrawiam Darek

 
22-08-13 22:56  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Izmod   

To już nie jest model, tylko dzieło sztuki. Stosunkowo mało osób robi parowozy, ale tyle perełek się zawsze na konkursach widzi... Będzie następny obiekt westchnień.

 
23-08-13 22:07  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Maruda 

 

"Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu"
Hmm. Co tu poprawić ? Chyba wiekszość oglądających zatraca granicę pomiędzy modelem i oryginałem :)

 
29-08-13 15:51  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Cieszy mnie, że moja praca się podoba, ale na dalszy ciąg chwilę będziecie musieli poczekać.

Dzisiaj zdjęcia zupełnie nie w temacie, ale też jest co oglądać. Oto czym się obecnie zajmuję i zabiera mi to więcej czasu niż budowa modelu.









Prawda, że też piękne ?
--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
29-08-13 17:44  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NIESPODZIANKA
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Może amatorem grzybów nie jestem, ale swego czasu lubiłem z Ojcem po lesie wędrować, ten klimat, a czas leci nie dziwota. Prawusy piękne, a jak precyzyjnie odcięte od grzybni...:)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
04-09-13 09:27  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cześć

Mariusz, nie kokietuj z tą nieatrakcyjnością niemalowanych części, bo po to m,in są relacje żeby właśnie półprodukty oglądać - dla mnie najatrakcyjniejsze zdjęcia. Efekt finalny i tak pewnie na żywo kiedyś obejrzę, więc nawet jak na zdjęciach nie dasz to kiedyś zobaczę.
Dodam więcej. Możesz pokazywać elementy przed malowaniem? Jestem ciekaw np. jak technologicznie rozwiązałeś sprawę tego trójnika. Szpachla?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
05-09-13 18:42  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Trójnik i kolanka są zrobione w najprostszy możliwy sposób, to jest uformowana masa modelarska Wamodu.



http://www.modele.oh.pl/s/wamod_masa_modelarska,25216.html

Są to dwa składniki o konsystencji plasteliny , które się miesza przed użyciem. Po uformowaniu wg zrobionego szablonu i stwardnieniu, wyszlifowałem nadając ostateczny kształt, następnie całość pomalowałem i ubrudziłem pigmentami.

Rysunek kolanka miałem ze strony Ubootta http://plany.zonk.pl

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
04-12-13 14:44  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Trzy miesiące minęły od ostatniego wpisu, ale to nie znaczy, że przy modelu nic nie robiłem. Prawie codziennie coś kleiłem, ale ponieważ nie miałem pomalowane, więc nie było co pokazywać. Obecnie mam gotowych dużo podzespołów, całe podwozie, inżektor i odolejacz, pomosty, kompletny kocioł, wiatrownice, i po zamontowaniu ich do modelu będę przez kilka tygodniu prezentował efekty na forum.

Na początek zamontowałem podwójny zawór zwrotny, który steruje cylindrem hamulcowym oraz pomocniczy zbiornik powietrza. Wszystkie elementy, które mają połączenie rurami, czy przewodami do budki maszynisty, zostaną podłączone identycznie jak w prawdziwym parowozie.









Zrobiłem też taką dźwignię do sterowania klapami popielnika oraz brakujące zaworki do podłączenia smarowania wózka tylnego.



Przepraszam, że model przykurzony, ale było ciemno i brudki zauważyłem dopiero na zdjęciach.

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
04-12-13 14:57  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Te wszystkie, śruby, nity, blachy,druty i druciki itp.itd. to istna magia ! Zawsze podziwiam "kolejarzy" ale to co widzę na zdjęciach powala!!!

 
04-12-13 15:02  Odp: [relacja] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

A co tu polepszać? Chyba tylko skalę do 1:1 i ruszać na stalowy szlak ;-)
Gdyby nie to, że to forum modelarskie to bym myślał, że na zdjęciach jest część prawdziwego parowozu. Bardzo podobają mi się ślady ekspolatacyjne.
Pamiętam Twój Ty 2, ale ten parowóz go chyba przebije doskonałością.
Ja w swoim Ty 2 jestem na etapie przyklejania nitów do ostoi i już mi się znudziło :(, ale podglądam Twoje relacje i podpatruje Mistrza :-)

 
04-12-13 20:40  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bo to jest prawdziwy, no może nie parowóz, ale cud modelarski. Podziwiam. No i gratuluję przekroczenia 100000 odsłon relacji.

--

Post zmieniony (04-12-13 20:46)

 
04-12-13 21:02  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak Precyzyjny, to Precyzyjny. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-12-13 09:10  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak zwykle u Ciebie nabawiam się kompleksów :-)
To jest po prostu DOSKONAŁA robota!!!
Podziwiam i czekam na więcej.

--
Pozdrawiam Darek

 
06-12-13 10:05  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Relacja zaliczyła już ponad 100000 odwiedzin, dziękuję wszystkim, że chce Wam się tutaj zaglądać.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
07-12-13 00:22  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Maciek S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Czwarty wymiar modelarstwa - jak dla mnie... Ale pogratuluję Mistrzowi dopiero kiedy skończy arcydzieło :) Choćbym miał kolejne lata poczekać... Pozdrawiam i powodzenia...

--
....................................................................................................................................................................
Pozdrawiam,
MS

 
08-12-13 12:49  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

A ja mam ambiwalentne odczucia... z jednej strony "Och, Ach, ale zaje....", a z drugiej... kiedy patrzę na swój pierwszy model (który właśnie kończę), zastanawiam się czy kiedyś osiągnę choć w połowie taki stopień mistrzostwa, i czy generalnie powinienem się wychylać, jak owa mysz spod miotły :D

W każdym razie - dziękuję Bogom, że mam się na kim wzorować i od kogo uczyć. Pozdrowienia z Beskidów.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
08-12-13 15:34  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Nie sądzę, że to co robię z modelami to jakieś mistrzostwo. Każdy może tak budować, wystarczy do tego pasja, cierpliwość, obiektywne i samokrytyczne spojrzenie, dokładność oraz praca, praca, praca... , a doświadczenie i umiejętności z czasem się nabędzie. Mój pierwszy model parowozu OKz32 wstyd było pokazywać na forum, a następny Ol49 w porównaniu jak dzisiaj buduję swoje modele, wygląda na zwykły prosty model malowany.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
08-12-13 16:58  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Hehe... wiesz... kiedy uda mi się wydłubać z telefonu fotki mojego modelu i umieścić na jakimś serwerze, to zobaczysz o czym mówię :) Na razie sklejanie sprawia mi wiele radości i moja "ambicja rośnie w miarę jedzenia". 20 lat temu kleiłem proste modele z Małego Modelarza - głównie samoloty. Teraz wziąłem się za "nowoczesne modelarstwo" i mam w planach wykonać kilka pojazdów szynowych. Jeszcze muszę sobie wmówić, że jestem w stanie wykonać "brudzing". Bo przekonywanie siebie, że mogę pomalować model zajęło mi dwadzieścia lat ;)

A ta "Oelka" jest bardzo ładnie sklejona :) Jeśli uda mi się osiągnąć taki poziom wykonania, to wypiję, za Twoje zdrowie :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
18-12-13 15:43  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Dzisiaj parę kolejnych zdjęć, ale niestety kiepskich, bo tak duży model jestem w stanie fotografować tylko na tarasie, a sami widzicie jaka dzisiaj pogoda - totalne zachmurzenie.
Zrobiłem pomosty boczne i czołowy wraz z oświetleniem z boku. Tym razem nie robiłem ryfli z siatki tylko są wycięte laserowo wg mojego projektu. Niestety wskutek słabego oświetlenia wszystkie zabrudzenia i smaczki kolorystyczne są mało widoczne. Pomost jest na razie położony na sucho, przed jego przyklejeniem muszę zrobić jeszcze parę elementów, do których później byłby utrudniony dostęp.












Nie miałem aż tak dużej powierzchni do fotografowania, więc komputerowo dorobiłem brakujące tło, trochę nieudolnie, mam nadzieję, że nie przeszkadza.

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
18-12-13 17:35  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Doskonale :-)
ps.
- u nas na pomorzu taka pogoda utrzyma się do kwietnia więc na razie nici z fotografowania w świetle dziennym.

 
18-12-13 17:46  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mistrzostwo świata, precyzyjna robota.

 
18-12-13 20:43  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
zerg   

Niesamowicie to wygląda, po obejrzeniu zdjęć zastanawiam się tylko jak szybko to będzie jeździć i jak mocno dymić :)

 
19-12-13 07:36  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

"...Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu..." Raczysz waść żartować? A cóż tu można jeszcze poprawić poza zbudowaniem reszty lokomotywy??

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
19-12-13 10:52  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bez bezgranicznej jak sądzę fascynacji, powiem więcej - miłości do "ciuchć" nie byłoby tak wspaniałego efektu !

 
19-12-13 13:26  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Zawsze mam dylemat czy otwierać aktualizację tematu Precyzyjnego czy nie. Z jednej strony człowiek się napatrzeć nie może a z drugiej strony uświadamia sobie jak głęboko jest w lesie.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-12-13 14:49  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny parowóz się szykuje. Już podwozie robi niesamowite wrażenie, a co dopiero pomyśleć o reszcie.

--


 
19-12-13 16:08  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Piter63 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
 

No pięknie, podoba mi się - zawsze warto podejrzeć mistrza.

--
Pozdrawiam, Piter63

 
23-12-13 06:57  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak zwykle totalna miazga :-) Czekam na więcej.

--
Pozdrawiam Darek

 
08-01-14 14:10  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam w Nowym Roku

Dzisiaj kolejne elementy mojej układanki. Zrobiłem inżektor oraz odolejacz, na razie luzem odłożone do montażu na później, po ostatecznym przyklejeniu pomostów, te z kolei dopiero będę mógł przykleić po przyklejeniu kotła. W moich modelach parowozów bywa tak, że często trzeba planować kilka ruchów na przód, ponieważ niektórych elementów nie byłbym w stanie wkleić, gdybym nie przestrzegał określonej kolejności montażu.

To jest inżektor, czyli smoczek, który zasysał do kotła parowozu wodę z tendra. Będzie do niego jeszcze od dołu doczepiona rura. Dla ułatwienia montażu zrobiłem go z kawałkiem podłogi pod budką maszynisty.







A to jest odolejacz, który będzie zamocowany na rurze doprowadzającą parę do inżektora.





Oba elementy starałem się odtworzyć by jak najbardziej przypominały oryginał, było przy tym sporo pracy. Pomyślałem, że może na przyszłość warto byłoby zrobić żywiczne odlewy, bo te urządzenia występowały także w innych parowozach (np. Pt31, Pt47, Pm2 ). Inżektor ze wszystkimi rurami jest chyba jednak zbyt skomplikowany do zrobienia formy, bez jego podzielenia na mniejsze segmenty. Natomiast odolejacz będzie można chyba zrobić bez problemu.

Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
08-01-14 14:14  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mariusz, i Ty wciaz probujesz nam wmowic, ze to jest w 1:25? :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
08-01-14 14:50  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Powiem krótko - Jesteś Wielkim Magiem !

 
08-01-14 14:57  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zawsze jak tu zaglądam to drżę co zobaczę :-)
Po prostu Mistrzostwo Świata! Tylko pozazdrościć.

--
Pozdrawiam Darek

 
08-01-14 15:30  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wszystkie moje ochy i achy są zbyt ubogie ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
08-01-14 16:06  Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
kari   

... kurde, Precyzyjny - Ty lepiej powiedz gdzie rozbierasz na czynniki pierwsze tego smoka Pu29 (oczywiście chodzi o egz. oryginalny) bo moja wyobraźnia nie pozwala na racjonalne wytłumaczenie "procederu" jaki nam tu Waść przedstawiasz ;-)
Cudo, cudo i jeszcze raz cudo.
-------------------------------------------------------------------------------------------

 
08-01-14 16:44  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A co żona na to, że w łazience trzymasz części od lokomotywy ? : ))))))

 
09-01-14 07:21  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Koledzy... nie wiem jak Wy, ale ja odnoszę wrażenie, że Precyzyjny to nie człowiek, tylko jakiś cyborg z wbudowaną drukarką 3D... albo robi fotki oryginalnych części, tylko matę podkłada taką 25:1 ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
09-01-14 08:24  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jak żywe!

 
09-01-14 19:43  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
DARECKI IV 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

kari, wszystko OK, ale... skąd on wziął taką wielką matę ??? :-)

 
09-01-14 20:53  Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
kari   

... jak to skąd ... z Kingsajzowej ... Szuflandii :-))))))
----------------------------------------------------------------------

 
10-01-14 07:30  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Powiem krótko . A weź k.....a.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
10-01-14 07:30  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
indianscout   

Kari - chyba nie do końca bo Szuflandia jest 87 razy mniejsza ... no chyba że Mariusz nie wypija całej butelki Polo-kokty tylko jakieś pół szklanki .

 
16-01-14 17:14  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Nie sposób w każdym wpisie pokazywać same "cuda". Dzisiaj taka zwykła rzemieślnicza robótka, zamontowałem kolejne elementy mechanizmu stawidłowego, to ten wykrzywiony wał od którego odchodzi sprężyna wraz ze wspornikami i dźwigniami.

Okazało się, że gdyby ten wał był prosto, to zahaczałby o spód kotła, co uniemożliwiłoby jego późniejsze przyklejenie. Nie namyślając się długo wygiąłem ten wał na środku do dołu i teraz kocioł nad nim zamontuję bez problemu. Jak myślicie: czy to moja "skucha", czy tak powinno być ? Podpowiem, że ja w innych parowozach nie widziałem, żeby ten wał był wygięty.



















Zrobiłem też boczne podpory pod pomostem...



...oraz dźwignię do sterowania zaworami przedmuchowymi silnika. To ten pionowy drut z tyłu, z lewej strony zdjęcia, na granicy kolorów czarnego i czerwonego.



Zapraszam wszystkich do aktywnego uczestnictwa w mojej relacji i wpisywania uwag, propozycji mających na celu polepszenie wyglądu budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
16-01-14 20:07  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Powiem tak. Uwagi !!!!????? Chyba żartujesz ?
Jedyna uwaga to taka ,że pisz jak najwięcej jak robisz poszczególne elementy, malowanie , brudzenie by osiągnąć taki realistyczny efekt? Tylko taka "uwaga" mi przyszła do głowy. Koniec uwag.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-01-14 20:23  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Tą blachę ryflowaną, jak zrobiłeś? Masz jakąś formę-pieczęć? Naklejasz siatkę rombową na papier i malujesz?
Czy to siły nieczyste!?:)

 
16-01-14 20:37  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Pavel_Grimmen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Panie Precyzyjny w sklejanym przeze mnie parowozie wąskotorowym Px48 projektu Jana Kołodzieja ten wał stawidłowy jest wygięty, więc możliwe że dobrze Pan zrobił. Pozdrawiam.

 
17-01-14 01:00  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Trudno wyczuć czy wygięty, ja bym jednak obstawiał, że albo jednak powinien byc tuż pod otuliną, albo otulina ma wycięcie na niego. Rozumiem, że akurat tego na zdjęciach nie było widać ? Ten wał w sumie obraca się o około 80 stopni, więc wygięcie może dawać tą możliwość tak na styk ledwie. Jak głęboko by musiał wejść w otulinę ?

 
17-01-14 07:16  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brak słów. Coś pięknego.

--
Pozdrawiam Darek

 
17-01-14 08:30  Odp: [R] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - NOWE FOTKI
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Kalafiorze - imć Precyzyjny ma do pomocy takie małe krasnoludki :) Ja szukałem kartonu z fakturą w sklepach dla grafików i w agencjach reklamowych.. ale nie trafiłem jak na razie na satysfakcjonującą mnie powierzchnię (obejrzałem prawie setkę kartonów), która byłaby mocno zbliżona do faktury blach ryflowanych. Może Precyzyjny sam robi tekturkę czerpaną na sicie o niepospolitym oczkowaniu ;)

Takie kartony mają oczywiście różne faktury... np. przypominają tkaninę, drewno, cegiełki itd... warto temat rozpoznać. Nie są powalająco drogie.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 15Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024