FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
01-10-03 14:31  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

StuG czy Ty przypadkiem nie jesteś zegarmistrzem? Ta precyzja powala z nóg. Gratuluje. Tylko tak dalej.

...

 
01-10-03 16:21  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

brak słów

Pozdrawiam!
Michał

 
01-10-03 19:20  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Zdjęcia w świetle zachodzącego słońca...to jest to ;-) !

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-10-03 19:34  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mistrzu, me oczy niegodne spoglądać na Twe dzieło !!!!

Czym nakładasz te kropelki wikolu, że są takie symetryczne ?
A czym na te nity z wikolu nakładałeś retusz i jak dobrałeś tak idelanie kolor ?

Pełen czołobitności dla mistrzostwa.

Bart

A tak na marginesie, dostrzegasz tyle błędó w porównaniu z oryginałem, że zastanawiam się na czym wzorował się projektant.

 
01-10-03 22:43  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Do mistrzostwa to mi jeszcze baaardzo daleko, ale cieszę się, że Wam się podoba:)

Grzesiu (W) - jedynym numerem farbki, który mogę podać, to A51 firmy Pactra. Jak na ironię jest to "Rust" czyli barwa rdzy - dla niewtajemniczonych:) Ale z dostepnych kolorków farb ta była chyba najbliższa tej z wycinanki (mowa o barwie brązowej oczywiście). Zielony i piaskowo-żółty to już mieszaniny wszelkiej maści. Zielony kolorek powstał trochę przez przypadek, gdy mieszałem farby, aby móc retuszować czoł T-28, ale niestety nic z tego nie wyszło i schowałem to ustrojstwo do szuflady:) I nagle, nie mogąc znaleźć odpowiedniego odcienia zieleni, natrafiłem na nie;) Co do barwy piaskowej - powstała ona ze zmieszania farb plakatowych - opisywałem to wcześniej.

Gutor - z zegarmistrzem mam tylko tyle wspólnego, że umiem odczytywać godziny na zegarku. Mam taką pewną przypadłość z trzęsącymi się rękoma, co często jest obiektem żartów moich kolegów a także obcych ludzi, ale nie zważam na takie pierdoły:) Co do precyzji - staram się, jestem czasem aż za bardzo pedantyczny, potrafię nie zasypiać spokojnie, gdy wiem, że mam coś krzywo o 0,5 mm:)) Ale to chyba nie jest zła cecha, tylko trochę wydłuża klejenie:) (zamiast miesięcy - lata:)))

Bart - Kropelki wikolu nakładam reką:) a dokładnie przy pomocy patyczka do szaszłyków, oczywiście w miarę szpiczastego. Wiele razy muszę jednak ściągać taką kroplę, bo oczywiście albo się rozlewa, albo za mała, albo coś jeszcze innego:)) Nity malowałem małym pędzelkiem każdy z osobna, najczęściej małymi ruchami okrężnymi:)

Kolory do retuszu dobieram na oko, ale chyba jeszcze nie udało mi się dobrać idealnie na 100% (ale komu się to udało?:P)

Co do błędów w porównaniu z oryginałem, to w zasadzie aż tak wielu na razie nie zauważyłem. Nazwałbym to raczej uproszczeniami, czasami bezsensownymi, tym bardziej, że jest to model trudny, a więc dla bardziej zaawansowanych - więc uproszczeń takich jak np. na kołach napinających powinno nie być aż tak wielu i tak rażących. Natomiast stsosunkowo duzo jest błędów w samym spasowaniu części i tutaj wina autora jest eweidentna.

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-10-03 08:18  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

StuG napisał:

> ...., ale już nie z maku, a z cienko pokrojonych izolacji "drucikowej":).

Mniam, mniam!

:)

 
02-10-03 09:22  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
Pioter   

Dołączam moje zachwyty do pozostałych. W zasadzie kleję samoloty,ale kilka
pojazdów z pancerki skleiłem,ale nigdy nie tak jak StuGa dzieło.Pomimo długiego
stażu sklejania,czytając to forum można się dużo nauczyć.StuG jesteś rzeczywiście
pedantyczny.

Piotr

 
02-10-03 10:18  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
Sokół 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

StuG prosze jeszcze o więcej fotek :-)

 
28-10-04 17:09  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

No i jak tam model?

...

 
28-10-04 18:28  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

O kurcze, Gutor, ale pogrzebałeś w czeluściach forum:) Powiem tylko, że model bardzo powoli "się " klei, z różnych względów. Na razie jest skończony układ jezdny bez kół napędowych, a ostatnio trwają prace nad wieżami:) Być może juz niedługo wznowię jakąś relację, juz kilka razy się nawet za to zabierałem, ale nie starczało mi weny po prostu. A nie chcę tylko pokazywac zdjęć z jakimś jednozdaniowym podpisem co ukazują.

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 10Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024