FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
29-09-03 07:50  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Carus postaram sie cos wrzucić do neta

 
29-09-03 09:26  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Heheh, ja pamiętam jeszcze wątek z silnikiem do niego;)))Dołączam się,czekam na dalszą relacje:)))

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
29-09-03 09:39  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Ja też, ja też, ja też...... ;-)


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
29-09-03 10:27  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

No stug dawaj dalej, rozpętałeś bużę w szkalnce wody więc się już nie wycofasz ;o)

 
29-09-03 16:33  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

czekamy czekamy.......... a fotek jak nie było tak nie ma!

:-)

Pozdrawiam!
Michał

 
29-09-03 17:10  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Więc proponuję przeczytać dokładnie mój ostatni post - "w ciągu najbliższych dni", mają dotrzeć zdjęcia do mnie dzisiaj, ale zobaczymy. I nie zaśmiecać wątku, bo będzie się długo otwierał!!:))))))))))))))))))))))))

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-09-03 17:24  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
igor   

Podoba mi się ten silniczek :)

gg 3678666

 
29-09-03 20:51  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
No i w końcu dotarł do mnie aparat z kabelkiem i mogłem ściągnąć sobie z niego zapowiadane zdjęcia. Ostrzegam od razu wszystkich, którzy myślą, że zobaczą tutaj model na ukończeniu:)) Fazę zaawansowania określiłbym jako początkowo-średnią, no ale pokazuję to co mam - zgodnie z obietnicą.

Na początek dwie fotki w rzucie "ogólnym" - tak wygląda kadłub 7TP na dzień dzisiejszy. Rzuca się od razu w oczy brak tylnej ściany komory silnikowej wraz z żaluzjami. Jej brak jest w tym momencie budowy jest o tyle uzasadniony, że być może spróbuję zrobić tylne drzwi z żaluzjami jako otwierane. Myślę tylko w jaki sposób najlepiej wykonać "zawiasy", gdyż były one umiejscowione na 100% wewnątrz. Ale to później, na razie nie zaprzątam sobie z tym głowy - zrobię je na końcu, gdy nie będzie już trzeba wykonywać modelem zbyt wielu ruchów, przez co uniknie się ich ewentualnego uszkodzenia. To samo dotyczy włazu kierowcy z przodu kadłuba (cz. nr 2), chociaż akurat ten element próbowałem nawet wstępnie wykonać niedawno. Niestety, okazało się, że w porównaniu do ścianek, na których ta otwierana w dwie strony klapa się opiera (jedna część w górę, druga w dół), jest z jednej strony za krótka a z drugiej za długa o ok. 1mm!!! Inaczej mówiąc, linia rozdzielająca te jej dwie połówki powinna być umiejscowiona niżej o ten 1mm. Chyba, że ścianki potrzymujące są źle zaprojketowane, ale to i tak na jedno wychodzi - po prostu jest to ordynarna niedoróbka. Teraz wiem, dlaczego na niektórych zdjęciach można zauważyćdziwny sposób przyklejenia włazu kierowcy (nawet bez rozcinania na płasko od krańca do krańca otworu - jest gdzieś taki model w relacji z konkursu na "Konradusie").

Górne części kadłuba pasowały nieźle, chociaż element, w którym widnieją dwa otwory na osie wież nie do końca "się mi spasował:)" - zabrakło mi ich na rogach - takie prostokąciki 0,5mm na 2mm - wyretuszowałem to w miarę możliwości...

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-09-03 20:58  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Ja też zainteresowany, w przyszłości mam zamiar popełnić ten model:)

 
29-09-03 21:03  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
Sanczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

tak ladnie uwypuklone nity nity powstaly metoda wyciskania? i jeszcze jedno pytanie czy jest w calosci malowany czy to tylko wina swiatła? bo na poprzednich fotkach jest o wiele jasniejszy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024