FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
29-09-03 21:04  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Trochę o nitowaniu...

Jak już wcześniej nieraz wspominałem - jeśli chodzi o nity - jak dotychczas najbardziej odpowiada mi wykonywanie ich metodą "wyciskową", którą również przedstawiłem pokrótce powyżej. Zamieszczam dla lepszego zobrazowania sytuacji trzy zdjęcia onitowanego kadłuba. Nity na górnej płycie komory silnika wykonałem jednak bez wyciskania, a jedynie poprzez nakładanie 2-3 warstw wikolu w miejscach ich występowania (prawdę powiedziawszy w monografii piszą nie o nitach a o śrubach o kopułkowatych łepkach, którym były przykręcone płyty pancerza do szkieletu z kształtowników - ale przyjmijmy, że będziemy je nazywali umownie "nitami":)

Największym mankamentem jeśli chodzi o nity jest tragiczne ich narysowanie przez autora modelu. Są to krzywe, różnej wielkości pseudo-okręgi (bo chyba żaden nie ma kształtu prawdziwego okręgu) o grubej obwódce. Z tego względu większość z nich nie dała się po wyciśnięciu od wewnątrz zamalować farbą. Aby tego dokonać, wszystkie nity trzeba by zrobić o średnicy około 2 mm, a to już byłaby gruba przesada. Jednym słowem na płasko wygląda to tragicznie, w trójwymiarze jedynie niewiele lepiej...

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

Post zmieniony (08-12-04 22:57)

 
29-09-03 21:31  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Miodzio!!!

Mam nadzieję, że kiedyś też popełnie coś tak fajnego :)

Pozdrawiam,
Wakamij

 
29-09-03 21:39  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Chciałbym teraz zwrócić waszą uwagę na tylną część kadłuba, a dokładnie na komorę silnika oraz jej pokrycie, czyli płyty pancerne. Zakrywanie nimi komory silnikowej byłó jak na razie chyba najtrudniejszym i najbardziej stresującym etapem budowy, nie wspominając oczywiście o takich drobiazgach jak wykonanie w miare porządnie wlotów i wylotów powietrza.

Postanowiłem, że wyloty powietrza (te dwie wypukłe kratki zupełnie z tyłu kadłuba) nie będę robił z kartonu, a spróbuję powalczyć z metalową siatką, podarowaną mi kiedyś przez nieocenionego Orlika - już mu za nią dziękowałem nie raz:). Prace trwały bez mała chyba z 3 dni, oczywiście nie bez przerwy, ale ile ja napsułem tej siatki, ile potu i przekleństw się "pozbyłem" - to już historia:) Podszedłem w końcu do tego ze spokojem. Wyciałem i ukształtowałem (no i skleiłem) wersję papierową tych wylotów powietrza, która jest zamieszczona w wycinance. Po wyschnięciu wypełniłem ją szpachlówką i poczekałem aż stwardnie na kamień - do nastepnego dnia. Uzyskałem w ten sposób formę do ukształtowania siatek, gdyż samymi paluchami za nic w świecie nia udało mi się tego zrobić, a ciąć nie chciałem, bo wiadomo, że połączyć te przecięte kawałki w sposób sensowny graniczyło by z cudem. Wziąłem więc trochę większy kawałek siatki i położyłem na formie, dociskając palcami i jakimiś innymi narzędziami tak aby uzyskać odpowiedni kształt. Następnie wyciąłem tak ukształtowaną siatkę z tego większego fragmentu, pozostawiając na bokach jakieś 1-2 mm zapasu. Potrzebny był on do przyklejenia od spodu górnej płyty pancerza komory silnika - po prostu spokojnie oparłem to o ścianki otworów na siatki i przejechałem Wikolem. Powiem szczerze, że jak na razie jestem chyba z tych dwóch elementów najbardziej zadowolony:)

Wloty powietrza zasysanego przez silnik - te z żaluzjami - wykonałem już zgodnie z zaleceniami zawartyumi w instrukcji, chociaż nie do końca. Zrezygnowałem chyba z połowy żeberek żaluzji, co spowodowało, że przykleiłem ich tylko po 11 w każdym otworze, a nie jak miało być - 16 (chyba, już nie pamietam:)). W sumie to i tak za dużo, bo mało tak czy siak widać przez nie, może uchyliłem je pod zbyt małym kontem, ale wygladają efektownie, tak myślę:) Wcześniej wszystkie żeberka oczywiście podkleiłem cienkim kartonem i wyretuszowałem...

Popełniłem na tym etapie dwa błędy, chociaż co do jednego to nie jestem do końca sam winien. Mianowicie - brak jakiegokolwiek szkieletu uniemożliwiło podparcie płyt pancernych na czymkolwiek i przyklejałem je trochę na oko - tym trudnijesze było to zadanie, że tylnej części jeszcze nie przykeljałem, o czym już pisałem. Spowodowało to własnie wsytąpienie dwóch problemów. Pierwszy, to lekkie przekrzywienie otworu na tylną ścianę w prawo, ale jest to nieznaczne i można to bez problemu skorygować. Drugi błąd jest już bardziej widoczny. Na styku górnej płyty i bocznych, w tylnej części widać, że pokrywa górna komory silnika delikatnie wystaje nad boczne ścianki. Musiałem tak zrobić, gdy zorientowałem się, że górna płyta jest pochylona ku tyłowi do dołu - musiałem ją po prostu podnieść, a niestety nie miałem możliwości już odklejnia w całości ścian bocznych. Wyszło tutaj moje marne doświadczenie klejenia bez szkieletu, ale naprawdę trudno było to spasować na sucho, gdyby tak człowiek miał osiem rąk to może:))) W każdym razie zalałem te miejsca Wikolem i wyretuszowałem i będę jeszcze nad tym pracował:) Dodam tylko, że jedynym podparciem jakie zastosowałem dla górnej ściany komory silnika był pasek tektury grubości 1,5 mm przy wrędze oddzielającej komorę silnika od przedziału bojowego.

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

Post zmieniony (08-12-04 22:58)

 
29-09-03 21:43  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Muszę kiedyś popróbować z robieniem nitów.

 
29-09-03 21:53  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jeszcze kilka słów o silniku...

Silnik oczywiście zamontowałem jeszcze przed przykryciem komory silnikowej ściankami:)) Zauwazyliście pewnie wcześniej, że w tylnej części wewnętrzych ścian bocznych kadłuba są wykonane wcięcia. Było to koniecne, gdyż po pogrubieniu ścian szkieletu do ok. 2mm nie mieściły się wewnątrrz na szerokość chłodnice. Na szczęście udało się wystrugać takie nisze i silnik w całości mógł być bez problemów włożony do komory. Niestety, troszkę sam silnik jakoś tak koślawo mi wyszedł, że korpus w jedną a głowica w drugą stronę była pochylona i w konsekwencji (co można zaobserwować także na poprzednich zdjęciach) glowica jest przesunięcta delikatnie w prawo odnośnie otworu pośrodku górnej ściany przedziału silnikowego (tam też mam zamiar zrobić otwieraną klapę). Wykończenie silnika to było już podoczepianie rur (wydechowa, do chłodnic), które wykonałem z drutu w izolacji - całość ma średnicę ok 2mm. Zmieniłem trochę układ rur, tak jak opisywałem to wcześniej, dzięki temu do chłodnic są doporwadzone dwie pary przewodów - dopływowe i odpływowe. Trochę improwizowałem, bo nie mam niestety zdjęcia tego silnika z "orurowaniem" w widoku z tyłu, no ale niech będzie tak jak jest:) Dodam tylko jeszcze, że rurę wydechową okręciłem cienką, bezwłosową nitką i pomalowałem na czarno - zresztą jak pozostałe rury (wyjatekiem są miejsca ich łączeń - na kolor stalowy).

Przy okazji okazało się, że liczba łopat w wiatrakach chłodnic wynosiła naparwdę 6, a ja mam u siebie aż 16:) Postanowiłem się tym nie przejmować , i tak już pomału dostaję bzika:)))...

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-09-03 22:09  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
A oto zapomniane fotki zainstalowanego silnika:))

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-09-03 23:34  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Na koniec trochę o kołach napianających i napędowych.

Koła napędowe są zaprojektowane średnio, ale w jako takiej formie nic im nie brakuje. Jednak autor każe nam je skleić niestety niepoprawnie w stosunku do oryginału. Przy żeberkach (czy raminach, nie wiem jak to nazwać) kół są narysowane trójkąty, które należy zagiąć. Sęk w tym, że na rusynku ewidentnie są one skierowane w stronę kadłuba, podczas gdy powinny być przytwierdzone w przeciwnym kierunku - na zewnątrz.
Trójkąciki te odciąłem zupełnie i wykonałem je we własnym zakresie, taki pi razy drzwi, po czym przykeliłem do brzegów żeber kół.

Właściwie na samym początku powienienm napisać, że prawie wszystkie części składowe kół - oprócz osi i jeszcze jednej pierdółki - podkleiłem tekturą 0,7 mm, co nadało im właściwą sztywność.

Żeberka kół wygiąłem trochę na zewnątrz odchylając jednocześniej w tył środek, na którym się one trzymają - wszystko to aby upodobnić koła do rzeczywistych obiektów. Wykonałem oczywiście wszystkie niezbędne śrubki, ale już nie z maku, a z cienko pokrojonych izolacji "drucikowej":). Na taki ucięty i przyklejony w odpowiednim mijescu krążek naniosłem jeszcze dwie krople wikolu. Środkową część koła będącą zakryciem i zakończeniem ośki troszkę zmodyfikowałem. Zamiast płaskiego kółka wykonałem stożek. Mimo, że nie jest to idealnie taki kształt jak w rzeczywistości, to lepsze to niż płaskie kółko.

Wewnętrzne koła napędowe wykonałem jako płaskie, takie jak są zaprojektowane przez autora - z dziurką na ośkę;). Jest to uzasadnione, gdyż i tak nie będzie ich praktycznie widać, ale może pokuszę się jeszcze o zrobienie na nich śrubek:))

Najważniejsza sprawa to taka, że postanowiłem pomalować w całości te koła, gdyż z tymi grubymi, szpetnymi czarnymi liniami wyglądały tragicznie, ale nie tylko:) Ich wewnętrzne strony są niezadrukowane, więc trzeba je uzupełnić kolorystycznie, czyli pomalować. Próbowałem wielu farb modelarskich, ale żadna nie przypominała na większej płaszczyźnie koloru jasno-piaskowego, w jakim są te koła. Zmieszałem więc w akcie desperacji farbki plakatowe firmy ASTRA (chyba:) uzyskując bardzo bardzo zblizony kolor. Machnąłem w całości, wyszło nawet nieźle. Pojawił się jednak problem - farba plakatowa jest bardzo szybko ścieralna, a tym bardziej z gładkich powierzchni , jak zaschnięty Wikol (czubki śrub). Co robić??? Postanowiłem psiknąć koła lakierem w spary-u, który kiedyś kupiłem, ale nie uzywałem go jeszcze - znaczy tylko próbowałem, ale nic na poważnie;) Wyszedłem więc na dwór, a że był lekki wiatr , to trochę za blisko przystawiłem puszkę do kół - jakieś 20 cm. Spowodowało to lekkie ich nabłyszczenie, ale naprawde nieznaczne, zresztą zobaczymy jeszcze jak to będzie razem wyglądało z kadłubem... znaczy resztą modelu. Ale główny cel został osiągnięty - farba została zagruntowana!:) - podoba mi się:)))

Najgorsze jest jednak to, że będę chyba musiał uciąć zęby kół napędowych, gdyż jest ich za dużo. W rzeczywistości było ich 22, a ajest w modelu 24. Nie chodzi tutaj o liczby i czepianie się, ale o to, że jeśli zrobię gąsienice z otworami (a na pewno będę próbował) na te zęby, to po prostu nie będzie to wszystko pasować, gdyż zęby są za gęsto rozmieszczone w stosunku do otworów w gąsienicy... A tak to ładnie wygląda :(((

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

Post zmieniony (08-12-04 22:59)

 
29-09-03 23:46  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Aktualnie jestem w trakcie wykonywania kół napinających. Jak dla mnie są one zaprojketowane bardzo kiepsko, a grubaśne czarne linie na pierścieniach kół pogłębiły moją rozpacz, ale nie na długo:)) te koła też na pewno będę malował, więc przystapiłem do ich przerabiania, posiłkując się dostepnymi materiałami. Jak dotychczas wykonałem ożebrowanie (takie pierdółki 0,7mm x 2mm i to trójkątne:), a także nakleiłem wokoło pasek kartonu - efekt można zobaczyć na zdjeciach. Żeberka będą miały oczywiście również prostopadłe wzmocnienia (te trójkąciki, o których wspominałem przy okazji opisywania kół napędowych) oraz śrubki:) Zakończenie ośki też przerabiuam, właściwie można powiedzieć, że koła te robię prawie od podstaw:)) Sam jestem ciekaw jak będą wyglądały po pomalowaniu.

CDN.

To na razie tyle, mam nadzieję, ze moje wypociny zainteresują Was przez kilka chwil:) Przepraszam za wszystkie lietrówki, ale przy takiej ilości tekstu palce same czasem się plączą:)

Do Sanczo : Nie maluję w caości modelu (oprócz kól jak widać:), a inny odcień kolorów to wina światła. Zdjęcia robiłem przy już powoli zachodzącym słońcu (ok. godz. 16-16.30), ale sądzę, że "robią" lepszy klimat przez to:))

Pozdrawiam

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-09-03 23:48  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
No i znowu zaznaczyłem za wczesnie "Wyślij", sorki:))

Oto dwa zdjęcia z prac nad kołami napinającymi...

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-09-03 00:15  Re: [foto-relacja z budowy] 7TP Dwuwieżowy
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

baardzo ładna relacja!!!
:-)
dzięki - może napisz jeszcze jakich kolorów farb używasz do retuszu, na pewno będzie to duża pomoc dla innych, przecież w serii Wrzesień wyszło jeszcze lika innych modelu, a wszystkie mają bardzo podobne odcienie
pozdrawiam!!
:-)

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024