FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
03-02-11 20:26  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Kurcze, koło takiej pochwały nie można przejść obojętnie:) Bardzo dziękuję kudłaty998. Czasem, jak patrzę na te zdjęcia to wydaje mi się, że na fotkach wygląda to lepiej niż w naturze:). Ale ciesze się, że się podoba.
Co do krochmalu na żaglach i innych metod ich wykonywania. Rzeczywiście - jak pisze Borek - są różne. Różnych też już próbowałem i wstyd trochę przyznać, ale uczciwie mówiąc wybrałem tutaj najprostszą:). Zgodnie ze swoją zasadą niegodną naśladowania, by upraszczać tam, gdzie tylko można. Z krochmalem nigdy mi nie wychodziło dobrze. Czasem wychodziło w miarę, ale innym razem potrafiły się stworzyć na żaglu takie świecące placki - nie umiałem tego opanować w stopniu przewidywalnym i dałem sobie z tym spokój. Z rozcieńczonym bcg spróbowałem i wychodzi zawsze - więc tutaj wybrałem taką metodę.
Ale o tych piłkach kudłaty nie pomyślałem - ale obciach - mam ich w domu kilka, bo moje dziewczyny się nimi bawią i nawet mi przez myśl nie przeszło. Stara to prawda, że najbardziej nie widać tego co przed oczami:) To naprawdę fajny pomysł - zwłaszcza dla większych żagli, a te, mam nadzieję, wkrótce również się pojawią.

Pozdrawiam
Mariaszek

Post zmieniony (04-02-11 08:36)

 
21-03-11 09:53  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Piękny żaglowiec dobrze byłoby go skończyć.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-03-11 11:33  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Damy radę Ostoja . Damy radę i skończymy. Coś tam się nawet przy nim w międzyczasie podziało, choć nie na tyle, by było co wrzucać do aktualizacji relacji. Teraz jednak pochłonął mnie całkowicie Invinicible, a to też piękny okręt i coś nie mogę się nim zmęczyć - tak przyjemnie się go robi, że nie sposób sobie powiedzieć na razie dość:). Ale wiosna coraz bliżej, więc trzeba będzie coś zmienić na warsztacie - a w przypadku zmiany pierwszeństwo ma Lex.

Pozdrawiam
Mariaszek

 
03-04-11 09:47  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Słowo się rzekło, kobyłka u płota.
Jako że wiosna najwyraźniej nastała, czas wrócić do Lexa. Na początek najbardziej wymagający element jaki pozostał - szalupa. Jak lubię modele Shipyardu, tak ich szalup nie lubię. Wolałbym jakieś całe skorupy łodzi, które i tak okleja się później paskami. Zamiast tego trzeba wycinać każdy kawałek osobno, formować, kleić - chyba niepotrzebnie, gdyż jak pisałem, żeby dało to jakiś efekt i tak trzeba ponaklejać na kadłub paski imitujące poszycie. No ale jakoś sobie trzeba radzić. Ja poradziłem sobie jak na fotkach poniżej. Elementy składowe: papier, nitki, wosk/bejca (do malowania) i klej.





A w następnym odcinku:)... dokończenie "artylerii".

Pozdrawiam
Mariaszek

 
19-04-11 21:13  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Późna już była godzina, ciemna i straszna. Panie na k. leciały seriami i na potęgę, a zepsucie moralne sięgnęło dna, gdy ostatni element Lexa trafił na swoje miejsce. Wielkich oddech ulgi przetoczył się po okolicznych klatkach schodowych rykiem tryumfującego zwierza:) Tu i ówdzie załkało z niepokojem zbudzone nagle niemowlę, otoczone zaraz czułym ramieniem równie niespokojnej matki. Była noc:)

Było tak, oj było. Ale na szczęście się skończyło. Prawda to bowiem, że model już skończony, jednak zanim pojawi się galeria, wrzucam ostatnie fotki z budowy. To właściwie krótki zestaw prac wykończeniowych, choć wykończyły one głównie mnie. Kiedy bowiem wiadomo, że to co się robi na modelu, już nie zmieni ani jego bryły, ani właściwie wyglądu, każda następna czynność jest …trudna:) Ale trzeba je wykonać i już.

Na początek dokończenie artylerii. W instrukcji podano że Lex nosił rzekomo 12 działek relingowych. Założyłem, że zrobię 4. Z tego udało się zrobić 2:). To własnie jedna z tych … trudnych i wyczerpujących czynności.



Potem kotwice i mocowania pod talrepy. Wielu rozczaruje zapewne ich uproszczona konstrukcja. Cóż nie powiem ile razy do nich podchodziłem, coby do końca się nie kompromitować, ale ostatecznie pokonał mnie rozmiar i delikatność tego, co zrobiłem wcześniej.



Na koniec zamocowanie łodzi, obłożenie „linami” pozostałych do obłożenia kołkownic, rodzaj relingu na marsach, słoneczka na dziobek i wreszcie – bandera.



Galeria - już za chwilę ...

 
19-04-11 21:50  Odp: [Relacja/Galeria] Lexington (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Jako, że kończę właśnie pierwszą relację na Forum, przyszedł najwyższy czas by się przedstawić:). Mam na imię Mariusz, i wiekowo bliżej mi do 40 niż 30. Przyłączyłem się do Was, dzieląc tą samą pasję i dziękuję za miłe przyjęcie.
Można się po mnie spodziewać modeli różnych – z reguły będą to okręty i żaglowce, wycinankowe i wykonane od podstaw. Nie stronię też od jakiejś ciekawej budowli.
Część z Was miałem już przyjemność poznać osobiście podczas ubiegłorocznego konkursu w Przeciszowie, choć nie wiem, czy mnie ktoś jeszcze stamtąd kojarzy:). Pozostałych mam nadzieję poznać na innych konkursach, albo gdzieś w świecie – jak się drogi zejdą:)

Skoro już się przywitałem:), wracamy do relacji, a właściwie do galerii.
Bryg Lexington, wydawnictwo Shipyard, skala 1:96. Model typowy dla tego wydawnictwa. Jeśli ktoś robił choć jeden ich model ten wie o co chodzi, a jeśli ktoś nie robił, zachęcam, by spróbował. Modele Shipyardu nie są bowiem aż tak trudne, jak mogą się wydawać. Taki Lex, choć można tak jak ja – robić go kilka lat, jest tematem łatwiejszym. Do tego ma „bezpieczną” budowę kadłuba - od razu, bez konieczności domierzania czy dosztukowywania czegoś, można wykonać przewidziane przez Wydawcę podposzycie, a precyzji projektu można być pewnym. Można też przyjąć przy budowie szereg uproszczeń – takich jak przyjętych przeze mnie. Czy efekt jest wtedy zadowalający – to już jest oczywiście kwestia gustu, czy też wiedzy na temat takielunku:).

Tutaj chciałbym serdecznie podziękować Waldiemu , za wyprostowanie mnie w kilku kwestiach oraz skłonienie do przemyśleń na przyszłość. W kolejnych modelach postaram się strzelić mniej linowo-żaglowych gaf. Mam nadzieję, że jeśli czas i umiejętności pozwolą, uda mi się jeszcze coś z tych prac pokazać.

To właściwie tyle w tej dziwnej relacji – galerii. Przepraszam, że nie prowadziłem jej od początku budowy. Nie byłem pewny, czy w ogóle coś tego wyjdzie. Próbowałem robić ten model według nowego pomysłu, innego niż dotychczasowe modele, a zaczynać udział w Forum od czegoś, czego się nie kończy nie byłoby chyba zbyt… ładne.

No i wreszcie zdjęcia. No i wreszcie koniec:). Ostatnie zdjęcie z kolegą z podwórka.





Dziękuję za obecność i kibicowanie.

Pozdrawiam
Mariaszek

Post zmieniony (19-04-11 21:50)

 
19-04-11 22:13  Odp: [Relacja/Galeria] Lexington (Shipyard)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Efektowny model,wykonanie i zdjęcia ,gratulacje,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
19-04-11 22:42  Odp: [Relacja/Galeria] Lexington (Shipyard)
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Piękny model i bardzo fajnie pokazany!
Gratuluje zakończenia budowy "szipjarda" (kto kleił jakiegoś, wie co mam na myśli :))
Pozdrawiam

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
19-04-11 23:50  Odp: [Relacja/Galeria] Lexington (Shipyard)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Szipjard czy nie szypjard, wiadomo - żaglowiec. Jak to smakuje to dobrze wiem. Gratulacje za upór, cierpliwość i piękne wykonanie. Kolekcja rośnie. Co następne?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
20-04-11 09:56  Odp: [Relacja/Galeria] Lexington (Shipyard)
viltianus 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 38
Galerie - 7


 - 2

Żaglowce są piękne. A Ty zbudowałeś piękny model.
Ja osobiście bardzo lubię modele Shipyardu, cenię je zwłaszcza za poprawną merytorykę oraz za dokładność. Faktycznie da się z nich zbudować piękną żaglówkę.

Gratulacje, Mariusz. Wznoszę Twoje zdrowie kubkiem miętowej herbaty :)

--
Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Blog Dzikiego Chomika

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024