FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-11-10 11:19  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Oczywiście że nie wygląda źle. Wygląda fajnie. Te moje uwagi dotyczą takich szczegułów że trzeba być wyjatkowym marudą żeby to zauważyć.
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam

 
11-11-10 09:02  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Nie znam się na tych linkach i bloczkach, ale Twój model robi na mnie niesamowite wrażenie. Pięknie wykonany model i te detale-gratuluję!

 
27-01-11 21:18  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Sympatykom żagli dużych i małych kłania się Mariaszek!

Maverick – dziękuję.

Zupełnie niespodziewanie dla siebie zakończyłem ni stąd ni zowąd olinowanie. Nie ukrywam, że dzięki temu czuję się jakby spadł mi z serca wielki kamień. Zaiste, po raz pierwszy uwierzyłem, że skończę ten model. Zostało niewiele – pompy, szalupa, jakieś inne drobiazgi no i przyzwoita podstawka – dotychczasowej – roboczej przydarzyło się jak widać poniżej nieszczęście.
Niestety gdybym umiał tak fotografować jak nie umiem, pewnie lepiej byłoby widać to, że tych nitek jest naprawdę nie tak mało. Na zdjęciach wszystko to poginęło i rozpłynęło się w tle. Trudno, ludzi dobrego serca proszę by mi uwierzyli – one tam są:)



Dużo zdjęć od rufy, ale co zrobię, że najbardziej efektownie wygląda to wszystko od takiej, wszetecznej, a nie innej strony.



Twarzyczka żagłóweczki wygląda chyba jednak godnie - nawet zbyt godnie jak na swoje rozmiary - prawie jak ... fregata:)



Pozdrawiam
Mariaszek

 
28-01-11 11:44  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Naprawdę piękna robota. Czysto i równiutko. Czy to sam papier czy z domieszką forniru?
Pozdrawiam pol.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
28-01-11 12:17  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam. Model przepiękny. Szkoda, że jest tak mało żaglowców na forum. Wśród szarości pancerników, taki żaglowiec to perełka :) Fajny efekt drewna uzyskałeś - bardzo mi się podoba. Bryty na żaglach przeszywałeś, czy delikatnie narysowałeś ołówkiem? Wyglądają bardzo dobrze. Zwykle w modelach żaglowców ten element jest przeskalowany, ponieważ w rzeczywistości na żaglowcu na żaglowcu prawie ich nie było widać. Jak formowałeś żagle?
Gratuluję jeszcze raz i fajnie, że przedstawiłeś relację na forum. Sam po cichu kleję Bellonę z tego wydawnictwa i wiem jak pracochłonne są te modele. Pozdrawiam

 
28-01-11 15:53  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Pol – Dzięki. Do kadłuba wykorzystałem tylko papier. Nie wynika to z jakiegoś ortodoksyjnego nastawienia, jeno z papierem mi najłatwiej i najbardziej go lubię. Może kiedyś pójdę w drewno:), ale to kiedyś. Na razie to dla mnie dodatkowa komplikacja – uwzględnianie grubości forniru, czy też innych listewek i potrzebne do tego poprawki przy kadłubie – to nie dla mnie – czuję, że rychło bym się zgubił. Poza tym papier to jakby nie było pochodna drewna. Jak się takie maźnie specyfikami do drewna, to można osiągnąć całkiem ciekawe efekty. Trzeba jednak pilnować pewnych zasad i ten model miał służyć m.in. ich wypracowaniu, zanim zaatakuję coś większego. Jako że w tej relacji nie umieściłem opisu budowy kadłuba, więcej szczegółów i wykorzystanie tychże specyfików postaram się opisać, gdy będę prezentował prace nad szalupą – choć wielu zapewne tym rozczaruję, bo specjalnie trudne ani odkrywcze to nie będzie. Ale może komuś się przyda.

Borek – Dzięki. Jak napisałem wyżej o tym efekcie drewna jeszcze napiszę w tej relacji (mam nadzieję). Bryty na żaglach to rzeczywiście zwykły ołówek. Takie rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników. Też mi się wydaje, że przy tej skali jednak lepszy efekt daje ołówek, bo mniej wali po gałach. Zresztą próbowałem kiedyś przeszywać żagle w innych modelach i to nie było to – moje krawieckie umiejętności nakazują mi jednak korzystanie z ołówka:); Można w sumie jeszcze wyjmować nitki z płótna i bryty zaznaczyć przez brak nici zamiast jej dodania – tego akurat nie próbowałem.
Co do formowania żagli, to jest gdzieś wcześniej, ale jako że może być to mało czytelny opis, to napiszę po ludzkiemu:
Wycinam z grubsza kawałek materiału – trochę większy niż żagiel i odrysowuję na nim wzór żagla sławetnym ołówkiem. Potem przygotowuję miksturę – woda i trochę bcg – proporcje według uznania, w myśl zasady, że im więcej bcg tym sztywniejsze później płótno. Obok mikstury przygotowuję jakieś obłe i duuuuże naczynie – mam na szczęście jakiś babciny dzban gliniany pokryty czymś jak lakier – w każdym razie jest to śliskie i o to chodzi. Na ten dzban nakładam coś tłustego – ale tu trzeba uważać. Ja używam zwykłego kremu natłuszczającego do rąk od żonki, o czym nie zawsze wie:) Uważać oczywiście trzeba i na żonkę:) i na to, by to coś, czym smarujemy gar nie było zbyt tłuste, coby nie załatwiło żagla „w druga stronę” i nie potłuściło płótna.
Jak mam to przygotowane, maczam żagiel w miksturze i nakładam mokry żagiel na przygotowany garniec. Potem gładzę, dociskam, żeby usunąć pęcherzyki powietrza spod żagla i jak się to uda – czekam aż wyschnie. Et voila – gotowe. Żagiel trzyma swój kształt, łatwo daje się obrabiać, nie strzępi się i jest gotowy do dalszych działań.

A Bellonę to nie po cichu się robi tylko głośno, bo to piękny liniowiec jest. Więc bez ociągania – jeśli Lexington jest perełką, to Bellona na forum będzie jak korona z diamentami. Tez kiedyś z nim walczyłem – ale to były inne czasy i inne techniki i stoi teraz biedny, opuszczony kadłub w garażu. Jak hulk jakiś:). Pokazuj Bellonę – trochę wiatru w żaglach na forum nie zaszkodzi:). Z Darem sobie poradziłeś to i z Belloną będzie pięknie.

Pozdrawiam
Mariaszek

 
28-01-11 16:21  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to już wszystko ładnie wyjaśniłeś :) Parę lat temu w "Modelarzu" była pokazana skrócona relacja budowy żaglowca ( niestety nie pamiętam jakiego). I tam była pokazana metoda wytłaczania brytów. Polegała ona na wykonaniu kopyta pod żagiel z drewna, w którym to były wydrążone rowki w odstępach takich jak bryty na żaglach. Po położenia płótna przeciągało się żyłkę przez dziurki w kopycie, która to odpowiednio obciążona pod kopytem wyciskała rowki na żaglu. Metoda warta uwagi. Polecam również cykl artykułów Kazimierza Ratajczaka nt. budowy żaglowców.
Może kiedyś pokażę Bellonę - teraz to chyba jeszcze nie ten poziom ;) Jednostki współczesne, a stare żaglowce to dwa inne światy :)
Pozdrawiam

 
31-01-11 11:21  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Modelik piękności , jak wykonać żagle pokazał nam kolega,Tomasz D w relacji Dar Młodzieży,pozdrawiam marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
31-01-11 18:55  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
Borek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak Tomasz D pokazał jak wykonać żagle. Jednak jest to JEDNA Z WIELU metod...wszystko zależy od modelu i skali

 
03-02-11 16:48  Odp: [Relacja] Lexington (Shipyard)
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Witam!
Wykonanie rewelacyjne!
Do profilowania żagli można wykorzystać krochmal, a do zaoblania, gumowe piłki dla dzieci - są nie drogie i w różnych rozmiarach.
Pozdrawiam

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024