FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
27-09-09 19:16  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Krążki na luki odpływowe wyciskałem z arkusza naostrzoną antenką teleskopową z przenośnego radyjka, a wewnętrzne otwory zużytym wkładem od długopisu. Oczywiście po usunięciu kulki z końcówki i naostrzeniu krawędzi.
Oto link, pod którym znajdziesz techniki pozwalające wykonać małe otwory w kartonie.

--

 
05-10-09 21:13  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Matifcb 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bęben fi 4x5

Bęben fi 4x6
Bęben fi 4x6 (20 szt.)

BĘBEN fi 5 x 6 mm

BĘBEN fi 6 x 6 mm

Bęben fi 6x5



takie bebenki widze do kupienia jakie do Constitution by pasowaly ??


co bedzie sie lepiej nadawac na robienie szkieletu ? piwna tekstura czy normlana ?

http://www.model-hobby.pl/index.php?f=prod&pid=1642

http://www.model-hobby.pl/index.php?f=prod&pid=221



Post zmieniony (05-10-09 21:33)

 
05-10-09 22:05  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

"Piwna tekstura na robienie szkieletu"? Hmmm...

--

 
06-10-09 00:30  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Matifcb 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

nie wiem co to dlatego pytam co lepsze linki podałem i czekam na fachowców

 
06-10-09 22:13  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Matifcb 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

moze ktos wykwalifikowany napisac jaka tekture uzyc ?? chce sie przylozyc do tego modelu a kupuje z internetu dlateog nie widze tektur tylko nazwy ;)

 
07-10-09 08:44  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Stary. Jaką tekturę wybierzesz to będzie twój bul, w efekcie końcowym ty wybierasz i się męczysz. Na twoim miejscu spróbował bym na boku obrobić kilka rodzaju tektur i ta która według ciebie wyjdzie najlepiej taką zastosujesz. Ja do modeli wykorzystuje tekturę wykorzystywaną jako przekładki do różnego rodzaju towarów papierniczych (np. tak zwana pudełko do butów) minus tej tektury jest taki że zanieczyszczona ona jest różnego rodzaju śmieciami ; piasek , skrawki metalu itp. Podczas cięcia ostrze skalpela często się tępi, ale po usztywnieniu takiej tektury specyfikiem robi się sztywna i przyjazna w obróbce. Najważniejsze aby w efekcie końcowym tektura miała odpowiednią grubość, jak jest za cienka to doklejam jeszcze kartkę z bloku technicznego lub xero, oczywiście podklejam w poprzek słojów aby całość grubości nabrała dodatkowej sztywności i aby nie występowały przeciw naprężenia powierzchni.

Nie czekaj na gotowe rozwiązania, próbuj, próbuj, i jeszcze raz próbuj - to właśnie jest urok i fun modelarstwa.Jak masz się nauczyć modelarstwa jak nie w taki właśnie sposób.



Post zmieniony (07-10-09 08:48)

 
07-10-09 10:33  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Nie stosowałem jeszcze tej piwnej tektury, kojarzy mi się ona z krążkami-podkładkami pod kufel :-)
Do wykonania szkieletu użyłem zwykłej tektury, którą można nabyć np. w sklepie dla plastyków.
Nie bardzo kojarzę: co to za bębny i jaką rolę spełniają na tej fregacie?

--

 
07-10-09 10:58  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Matifcb 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

http://www.gomixmodel.pl/produkt.php?id=793&rid=0 tutaj proszę link z tym jak wyglądają bębny odrazu widać do czego one będą :)

dzięki za wskazówkę kupie normalna tekturę !

 
20-10-09 16:28  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Matifcb 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

witam mam w PDFie ten model i chciałem sobie wydrukować jedna cześć do szkieletu i nie wiem jak ustawić żeby wydrukować sobie ją... może być ona na brudno ( nie musi być super ważne żeby były proporcje itd zachowane ) jak mam dobrać skale i gdzie to zmienić żeby obrazek był na tyle duży zęby wydrukować cześć w skali 1:1

 
20-10-09 16:46  Początkujący!
maly3663   

witam...
mam problem chcę zacząć składać modele kartonowe ale nie wiem od jakiego modelu mam zacząć ....
Czy mógłby mi ktoś podać link do strony z jakimś łatwym modelem ?
Z góry dziękuje.



Post zmieniony (20-10-09 16:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024