FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-04-06 12:20  Re: [prezentacja] USS Constitution - 1812
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Co do kolorów modelu - niestety wydawca dał ciała, wydając model obiecywał mi inne kolory które podobno zatwierdził znany malarz marynistyki p. Nawrocki. Miało być dobrze a wyszło jak zwykle..................
Jeżeli chodzi o szczegółowość modelu projektowany i rysowany był ręcznie tak więc ta metoda ma swoje ograniczenia. W dzisiejszej dobie kompów możliwości wyrysowania małych detali jest większa , wydaje mi się że jak na tamten czas i tak dużo detali i części umieściłem w ty modelu.
No ale niestety kolory skopały wszystko, ktoś w którymś wątku pisał że wszystko zależy od projektantów nic bardziej mylnego nie mamy prawie nic do powiedzenia przykładem są skopane kolory.
Jacek Placek - model przedstawia okręt na stan w 1812 r. jeszcze przed gruntownym remontem, według opracowania na którym bazowałem -miał kolor surowego drewna.Dopiero po remoncie nadano mu kolory takie jakie ma do dzisiaj.Model opracowany został kilka lat temu nie było wtedy takiej dostępności do informacji i planów jak dziś. Jeżeli sie przyjżycie rufie też jest nie taka jak w oryginale, ale dla mie bazą były plany jedyne wtedy jakie mogłem dostać.
ANDR7EJ - wstawiaj więcej fotek, też jeszcze nie widziałem w całości sklejonego modelu z wycinanki.

 
21-04-06 19:46  Re: [prezentacja] USS Constitution - 1812
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

O w morde, ale cudeńko. Serdeczne gratulacje!

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
22-04-06 16:13  Re: [Galeria] USS Constitution - 1812
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Zapraszam na mały spacerek po modelu, proszę tylko nie utknąć w zaspach z kurzu(próbowałem go usunąć dużym pędzelkiem do makijażu - w efekcie tego zabiegu zaczęła odpadać drobnica, więc dałem sobie spokój z odkurzaniem i jest jak widać).

Jarod Moje gratulacje! Wspaniale zaprojektowany model, można rzec sam się klei. Dużo się nauczyłem i miło oraz bezstresowo spędziłem czas klejąc go.







P.s. Nie widzę przeszkód, by zamieścić w najbliższym czasie prezentację następnej fregaty.



Post zmieniony (16-05-09 16:34)

 
23-04-06 17:59  Re: [prezentacja] USS Constitution - 1812
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Andrzej, właśnie sobie dokładnie obejrzałem galerię. Pięknie to wszystko wygląda! Najbardziej mi się podoba widok na bocianie gniazdo, te działa w rządku, no i ten dziób.
Nie sądzę, żeby model wyglądał jakoś specjalnie ubogo, tzn. w porównaniu z oryginałem, to pewnie każdy model wygląda ubogo, ale jak na tą skalę, to myślę, że Constitution jest wysoko zdetalizowany. W każdym razie ja zawsze muszę w każdym modelu dodać coś od siebie, coś zmienić, przerobić. Tutaj nic chyba nie będę dodawał, jest tyle detali, że nigdy bym go nie skończył:)

Jarod, cieszę się, że odezwał się w tym wątku autor. Podłączam się do gratulacji. Co do kolorystyki, jeśli miałeś takie plany, to wyjaśńia czemu jest w surowym drewnie. Choć moim zdaniem chyba raczej nie mógł w takim stanie pływać, bo zżarłoby go robactwo. Może okręt postał w takim stanie w suchym doku, w trakcie remontu. Ot takie moje domniemanie. Poszukam czegoś na ten temat na jego stronie. W każdym razie ja zamierzam znaleźć jakiś sposób, by pomalować go na "współczesny" kolor i zostawić fakturę desek.

Pozdrawiam

--

 
24-04-06 10:41  Re: [prezentacja] USS Constitution - 1812
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam .
Dopiero po tych zdjęciach widzę jak skopane są kolory, masakra.Aż się prosi o nowe kolory - ale może doczekamy się nowej Constitution z barwami "współczesnymi"????

Dziękuje wszystkim za dobre słowa o modelu - i o to mi chodzi przy projektowaniu aby modelarz klejący model miał przyjemność z klejenia a nie ostrą jazdę z deprawacją języka, a na koniec ze ślinotokiem na forumach. Podejżewam że znalazło by się kilka elementów do poprawki bo aż taki doskonały nie jestem.

 
24-04-06 11:29  Re: [prezentacja] USS Constitution - 1812
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Jarod, mój model nie jest aż taki blady jak ten Andrzeja. Nie wiem, może ten ze zdjęć "wyblakł" wskutek działania promieni UV, o czym pisał Andrzej. Na moim kolor przypomina surowe drewno. I nie jest żółtokanarkowy.

Nowe wydanie???? Czyli niepotrzebnie go kupowałem 6 lat temu?????:)
Pozdrawiam

--

 
25-04-06 00:43  Re: [prezentacja] USS Constitution - 1812
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Model "wyblakł" wskutek działania promieni UV, ale winny jest też aparat fotograficzny (bez lampy błyskowej niestety), który trochę oszukuje. W rezultacie zdjęcia nabrały odcienia zielonkawego, żółtokanarkowego lub różowego. Gdy go kleiłem także był koloru surowego drewna.
P.s. Dobrze by było gdyby model ukazał się we współczesnym malowaniu.

 
24-09-09 19:04  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Matifcb 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

jakie wymiary ma ten model ja dzis kupilem i w moim dlugosc calkowita nie ma 92m a 62 ? dlugosc lini wodnej ma 53cm jak u Pana ? czy pan sie pomylil i ten model ma tez 62 cm ?

 
24-09-09 19:40  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Jarod napisał:
Dopiero po tych zdjęciach widzę jak skopane są kolory, masakra.Aż się prosi o nowe kolory - ale może doczekamy się nowej Constitution z barwami "współczesnymi"????

Jarod - czy mam to rozumieć, że po raz drugi bierzesz się za Constitution??????? Trzymam kciuki. Myślę, że nie tylko ja bardzo chętnie zobaczyłbym tę Ślicznotkę w czarno-białych barwach.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
25-09-09 09:39  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Matifcb zmierzyłem ponownie i wszystkie wymiary są prawidłowe. Niepokój Twój wzbudziła ta długość całkowita 92.5cm, więc wyjaśniam, że jest to odległość między sterczącymi kijkami od bukszprytu na dziobie, aż po wystający bom na rufie. Przy okazji, wyrażenie “pan” jest tu zbyteczne wystarczy zwracać się bezpośrednio po nicku.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024