FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-09-09 11:28  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Matifcb 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ok to moj 1 model zaglowca jeszcze nie kojarze tych specyficznych nazw ale sprawdze na obrazkach skad to jest mierzone.. zastanawia mnie tylko jak oni to mierzyli w wydawnictwie jak w instrukcji wyszlo im 62cm i tak jest w opracowaniu.. dlatego jak to zobaczylem i pomyslalem ze w sumie poklad ma 50cm to nie jest mozliwe zeby nagle tyle samo jeszcze dac z jednej strony pol i z 2 pol ale skoro wyszlo tobie ANDR7Eju 92 to przeczytam dokadlnie skad ten powmiar i sprawdze :)


mowisz o tym odcinku?



dziekuje za szybka odpowiedz



Post zmieniony (25-09-09 11:37)

 
25-09-09 12:54  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Matifcb - odległość o której piszesz była mierzona na długości kadłuba jeżeli mnie pamięć nie myli, czyli od galionu do rufy lub wystających belek na rufie.
Kurcze nawet ja zapomniałem już terminów w nazewnictwie tych ustrojstw, dawno nie obcowałem z żaglowcami.
Szkutnik - bardzo bym chciał opracować nowy żaglowiec, choćby i Constitution ale brak czasu i inne zlecenia nie pozwalają na poprawki. A co miałbyś chęć..........?

 
25-09-09 21:31  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Matifcb 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

chce do tego modelu kupic co sie da armaty maszty nie wiem jakie czy armaty mozna po numerahc jakas kupowac czy trzeba miec ze to sa do konkretnego modelu chcialbym maszty jeszcze kupic widzialem na stronie gomixu ze mozna cos dokupic ale nie wiem dokladie co pasuje do tego modelu.. pytam autora galerii co mozna dokupic do tego bo chce zrobic jakies wieksze zakupyu w sklepie internetowym i kupic tektury potrzebne 3 rodzaje z opracowania przeczytalem i jeszcze chce nakupowac w pozniejszym czasie te armaty itp itdp jakis uzywales nici grubosci i ile tego sie kupuje?


PS . a jak t owyglada z tymi linkami gdzie takie kupic i jakiej dlugosci w ogole bo tu widze lniany kolor i pelno sredfnic mam na oko kupic kazdej linki jaka grubosc byla rzucona tu na jakis montazowych rysunkach ?



Post zmieniony (25-09-09 23:13)

 
26-09-09 01:34  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Matifcb zgadza sie dokładnie chodziło mi o ten zaznaczony wymiar.
Niestety nie mogę udzielić Tobie konkretnej porady odnośnie zakupu dodatków do modelu, bowiem wszystko wykonywałem od podstaw. Jednak może ten link z budowy mojego ostatniego modelu żaglowca w jakiś sposób pomoże w wykonaniu masztów i olinowania. Niezbędna przy określeniu grubości lin jest literatura w postaci planów lub książki, w tym przypadku polecałbym anatomy of the ship.

--

 
26-09-09 02:08  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Matifcb 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ja sie chyba glownie bede wzorowac na tym zeby przeczytac z opracowania jakie linki kupic kupie kazdej z 2 metry i zobacze co dalej.. takich rzeczy poszukam bardziej w sklepie w miescie a czesci ze sklepu internetowego kupie raz a wszystkie ( tektury lancuszek z metr na przyszlosc.. )

mam pytanie co do bulei bo wizdialem opakowanie bulei 34 sztuki bodajze czy tyle sztuk starczy an caly model ? cos takiego
http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=18&przedm=716317&kateg=715102&sess_id=55368360

nitki kupie w sklepie grubosci napisane sa w opracowaniu maszty narazie nie mysllme o tym ale material gdzies znajde.. armaty widzialem gdzies opakowanie 32 funtowych czy one beda pasowac wazne zeby byly 32 funtowe ?
http://www.gomixmodel.pl/produkt.php?id=551&rid=0

 
26-09-09 22:31  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Matifcb widzę, że już wszystko sobie zaplanowałeś, więc tylko czekać na relację z budowy. Model, z tego co pamiętam, jest doskonale spasowany, więc bez problemu sobie poradzisz z jego budową.
Lufy i bulaje: tych nie widziałem "na żywo", więc trudno jest je ocenić pod względem jakości i wymiarowania.
Bulaje trochę mnie zaintrygowały, przewertowałem książkę tam i nazad, i w końcu odkryłem, co to za bulaje są na Constitution: toż to najzwyklejszy scupper, czyli luk odpływowy. Autor w wycinance zaprojektował te detale, można je wyciąć wyretuszować i wkleić. Jeżeli uważasz, że model z kupnymi zyska na atrakcyjności to chyba nic nie stoi na przeszkodzie.

--

 
27-09-09 01:42  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Matifcb 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

model zaczne dopiero za pare miesiecy mam jeden do skonczenia ale w tym czasie chcialem zakupic przedmioty co by wlasnie troche poprawily moim zdaniem stan modelu ( chcialbym kupic te czesci glownie dla tego ze mysle ze niektore sa tak male ze ja bym sobie nie poradzil tak dobrze z wycieciem tego.. ) maszty kupuje na 100% co do innych czesci sie zastanawiam powaznie boli mnie to ze np do tych armat nie widze zadnych pasujacych opakowan poniewaz jest napisane ze opakowanie ma 20 luf 32 futowych skoro mi potrzeba np 30.. w necie szukalem sklepow i czesci typowo do modelu nie ma za duzo.. mozliwe ze skoncze na tym ze bede wycinac z wycinanki ale wtedy moje kolka nie beda wygladac jak kolka..

 
27-09-09 03:08  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
krzych31 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Armaty sprawdż w sklepie RB MODEL.
Wystarczy znać długość i max. średnicę lufy.

Gdy otworzyły się drzwi do percepcji umysłu, każda rzecz ujawniła się taką, jaką jest naprawdę.

Post zmieniony (27-09-09 03:30)

 
27-09-09 11:12  Odp: [Galeria] USS Constitution - 1812 (FlyModel)
Matifcb 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

no maja sporo armat ale kurcze troche za drogo jak na moj budzet.. za 2 lufy po okolo6 zl to za wszystkie mnie wyjdzie ponad 100zl pewnie dlatego ze nie maja drewnianych tylko jakies metalowe to sa czy cos :) cos czuje ze nie bedzie wydziwiania i kupowania tych czesci tylko bede musial robic je z kartonu wszystkie (oprocz masztow do ktorych jestem pewien ze kupie )




rzeczywiscie sprawdzilem te luki odplywowe i jezeli to jest to to naprawde szkoda tego kupowac tylko wyciac kolko i wprzykleic.. mam pytanie techniczne jak wycinac te kolka tam jest bardzo duzo bardzo malych kolek jak wycinac zeby to mialo ksztalt jaki powinno tak sobie mysle co by tu z mojego pokoju za czesc znalezc do wycinania ale nie moge wpasc na to zeby bylo ostre i wycinalo ladne kolka dlatego pytam szefa inzyniera jak sobie poradziles ANDR7EJu z taka wielka iloscia kolek



Post zmieniony (27-09-09 14:28)

 
27-09-09 12:56  No Subject
Matifcb 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 





Post zmieniony (27-09-09 14:29)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024