FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 15Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-01-10 18:34  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam
Prace stoczniowe przy fregacie czasowo utknęły, chcę wpierw zakończyć budowę karaki a koniec jest już bliski.
Prace w olinowaniu są naprawdę ciekawe szczególnie że nie robiłem czegoś podobnego wcześniej :)
Patent na bloki bardzo dobrze się sprawdził bo wiercenie w tekturze dziurek pod liny nie bardzo wychodziło, wszystko się rozłaziło, zastosowałem starą kartę po karcie sim do telefonów.


--

 
14-02-10 18:18  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Po dłuugim czasie przestoju pogrubiłem wręgi tekturą 2mm z obu stron.
W ten sposób otrzymałem wręgi grubości 6mm. Pozostaje już tylko dopieścić kadłub papierem ściernym i pasować na sucho części dna i burt.
Proszę o wytrwałość, wiem że prace posuwają się w ślimaczym tempie ale brak czasu strasznie doskwiera.
Tak to wygląda



CDN

--

 
18-04-10 18:53  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Po straaasznie długiej przerwie powróciłem do stoczni aby podłubać coś przy okręciku.
Jak na razie położyłem pokład



Jak na "leciwy" model części pasują bardzo dobrze co dobrze rokuje na przyszłość ;)
cdn

--

 
21-04-10 18:02  Odp: [Relacja] USS Constitution
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo fajnie zobaczyć ten model. Ja przy jego budowie utknołom (juz lata temu). Ale na bardziej zaawansowanym etapie, i szczeże to juz nie pamiętałem co mo w środku. Fajnie będzie sobie przypomnieć. Powodzenia i niecierpliwie czekam na dalszy ciąg.

--
Pozdrawiam

 
03-06-10 16:45  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Powrót do stoczni, kilka godzin pracy przy prawej burcie.
Strasznie dużo pasowania, chcę pierwsze położyć burty a później poszycie dna do styku z burtą. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Od wew strony burt trzeba wykonać oczka z drutu pod bloki lawet. Około 60 już zrobiłem a to dopiero początek. Kilka fotek :




cdn...

Post zmieniony (23-06-10 19:29)

 
03-06-10 20:03  Odp: [Relacja] USS Constitution
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Podoba mi się! Przygotowuję się do budowy, a raczej remontu-przeróbki na wersję współczesną, czyli muzeum USS Constitution. Z uwagą śledzę Twoje poczynania z tym modelem i życzę powodzenia w dalszej budowie.

--

 
04-06-10 11:53  Odp: [Relacja] USS Constitution
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Kibicuję budowie, już teraz prezentuje się bardzo czysta i staranna praca :)
Czy będzie szansa w przyszłości zobaczenia na żywo ? :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
21-06-10 20:56  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Chcąc jak najlepiej przykleić w przyszłości burty musiałem wypełnić przestrzenie między wręgami aby uniknąć osiadania burt


Jeszcze szlif i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

--

Post zmieniony (23-06-10 19:28)

 
21-06-10 22:00  Odp: [Relacja] USS Constitution
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Słoneczko, mam do Ciebie prośbę.
Na Forum w każdym wpisie zamieszczamy maksimum dwa duże zdjęcia, a kolejne w postaci miniaturek, proszę zmień trzecie zdjęcia na miniaturki.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
23-06-10 13:08  Odp: [Relacja] USS Constitution
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

A z czego jest to wypełnienie? Czy są to sklejone paski tektury? Tak mi się wydaje gdy się przyglądam fotkom. Czekam na ciąg dalszy.

--
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 15Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024