FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
03-01-10 11:56  [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam wszystkich !!

Z racji tego że nie budowałem NIGDY tak wielkiego okrętu żaglowego z kartonu a "konstytucja" strasznie mnie korci, postanowiłem zacząć nowy rok właśnie z tym modelem.
Model jest w skali 1:100, długość całkowita około 62 cm

Na początek okładka
i szkielet


Wręgi, podłużnicę i poprzecznicę nakleiłem na tekturę 2 mm, natomiast wodnicę na 1 mm.
Rozmyślnie użyłem 2mm tektury, nie chcę aby szkielet "powykręcało" w jakiś sposób.

W miarę możliwości będę na bieżąco uzupełniał temat.
Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie :)
W między czasie kończę model Piotr z Gdańska z MM

CDN

Pozdrawiam

--



Post zmieniony (03-01-10 18:11)

 
03-01-10 12:19  Odp: [Relacja] USS Constitution
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Życzę powodzenia. Jaka skala i jaka długość modelu. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-01-10 12:35  Odp: [Relacja] USS Constitution
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Cieszy mnie ta relacja i mam nadzieje że wytrwasz do końca.No nie wiem czy później nie będziesz miał problemów z tą grubością tektury 2 mm. niesie to za sobą pewne modyfikacje w szkielecie.A zapewniam Cię że 1 mm w zupełności wystarcza aby konstrukcja szkieletu była wystarczająco sztywna. Ale zrobisz jak będziesz chciał.


Skala 1:100 Długość nie pamiętam.

 
03-01-10 13:12  Odp: [Relacja] USS Constitution
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Jarod: Może tym razem uda się zobaczyć Twój projekt, sklejony do końca przez innego modelarza :) Trzymam kciuki.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
03-01-10 18:09  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Ostoja- skala modelu to 1:100 a długość około 62 cm

pozdrawiam

 
03-01-10 18:20  Odp: [Relacja] USS Constitution
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
SŁONECZKO: 62 cm to rozumiem dlugość kadłuba, a nie długość całkowita modelu.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
03-01-10 20:31  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

W opisie modelu jest zapis:
Długość całkowita- 62 m
Długość na linii wodnej- 53.25 m

Po pomiarach samej wzdłużnicy wychodzi 62 cm.

W modelach np pancerników sprawa jest prosta długość okrętu odpowiada długości modelu w określonej skali, w żaglowych okrętach długość jest chyba podawana BEZ drzewców (bukszpryt).

Z bukszprytem będzie jakieś 88 cm :))) WOW

Pozdrawiam

 
03-01-10 20:38  Odp: [Relacja] USS Constitution
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Życzę powodzenia w budowie :) a model będzie cały z papieru czy waloryzowany?

 
03-01-10 22:12  Odp: [Relacja] USS Constitution
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

melduję się na pokładzie i obserwuje relację
powodzenia
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
04-01-10 20:54  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Model zamierzam zbudować w standardzie, drewna i innych materiałów użyję tylko tyle ile przewiduje opis, kadłub w całości z kartonu, nie wiem jakiego materiału użyć do wykonania żagli :( ale coś się wymyśli.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na temat "Z czego zrobić żagle" to bardzo chętnie przetestuję.

Pozdrawiam SŁONECZKO ;)

 
04-01-10 21:17  Odp: [Relacja] USS Constitution
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

na żagle to tzw. batyst. Tylko że batyst batystowi nie równy. Trzeba pochodzić po sklepach z materiałami.

 
05-01-10 13:42  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Po dwóch dniach wycinania,pasowania na sucho złożyłem szkielet, jak na razie wszystko pasuje :)



Piotrku bardzo dzięki za BATYST, poszperam po sklepach.

cdn

 
05-01-10 14:47  Odp: [Relacja] USS Constitution
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

No to wirtualnie ściskam Ci rękę, bo mnie Constitution też bardzo kręci. Mam dziesiątki fot z wizyty na prawdziwej jednostce z roku bodajże 2006. Jeśli jesteś zainteresowany to Ci wyślę, tylko musiałbyś mi podesłać instruktaż jak je spakować;-)

--

 
05-01-10 15:48  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Jacku jeśli możesz wysłać kilka fotek na mojego maila to bardzo bym był wdzięczny.
Podaję maila : uniwerse7@hotmail.com

Co do pakowania, to nie jestem orłem w dziedzinie komputerów ale można użyć programu np 7zip i spakować fotki do jednego katalogu i wysłać,(zaznaczyć fotki, prawy przycisk myszy kompresuj i wyślij) lub użyć programu ACDsee i pozmniejszać rozmiarowo fotki.
Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł na wysyłkę fotek.

Z góry dzięki i pozdrawiam

 
05-01-10 22:07  Odp: [Relacja] USS Constitution
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Siemka! Owszem, spakowanie nie było trudne tylko nie wiem jak to jest, ale taki rar czy zip folderu wielkości 15MB waży 15.5MB... Kurde, nie jestem hackerem i nie znam się na tym, lepiej sprawdź czy coś doszło- jak dotąd wysłałem 5 kompletów zdjęć. Jeśli nie dotarły to wrzucę wszystkie foty na Photobucketa i zrobię galerię w stosownym dziale.

Pozdrawiam

--

 
06-01-10 08:18  Odp: [Relacja] USS Constitution
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Sorki za lekki off co do kompresji zdjęć:

Pakując zip'em lub rar'em warto pociąć archiwum na mniejsze kawałki.
Jak napisał SŁONECZKO po wciśnięciu "...prawy przycisk myszy kompresuj i wyślij..." pojawia się okienko z opcjami kompresji i jest również opcja wielkość woluminu. Podajemy wielkość np 1,44 i kompresor sam podzieli archiwum na stosowną ilość plików.
Kompresowanie w mniejszych plikach ma na pewno trzy (znalazłoby się więcej) podstawowe zalety:
primo - dla osób ze słabym łączem nie blokuje łącza na dłuższy czas, można sobie podzielić ściąganie załączników w czasie.
drugie primo - dla osób które mają ograniczenia co do wielkości pojedynczego załącznika w poczcie daje możliwość odbioru poczty.
trzecie primo - przy zrywaniu połączenia (co się czasem zdarza) cały duży załącznik albo musimy ściągać od nowa albo archiwum złapie przekłamania i mamy problem z rozpakowaniem załączników.

Tyle wymądrzania się, a tak przy okazji to kłaniam się nisko i jeżeli jest taka możliwość, to byłbym wdzięczny, gdybym mógł się również załapać na te fotki. Ten model czeka w kolejce i zbieram do niego materiały.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
06-01-10 10:12  Odp: [Relacja] USS Constitution
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Padre, to może po prostu założę wątek z galerią w dziale Okręty i podam tu link.

EDIT: Zapraszam do GALERII
--



Post zmieniony (06-01-10 21:12)

 
06-01-10 22:12  Odp: [Relacja] USS Constitution
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Widze że ładny modelik wziołeś na cel : ) powodzenia w budowie : )

--

 
07-01-10 11:26  Odp: [Relacja] USS Constitution
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Fajny temacik. Też go robiłem ale nie w standerdzie. Jednak jak do tej pory nie udało mi się go ukończyć. Czekam na dalszy ciąg i Powodzenia.

--
Pozdrawiam

 
07-01-10 13:32  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Jacku straszne dzięki za zrobienie galerii fotek z USS Constitution !!!
Zdjęcia oryginału bardzo mi pomogą, głównie w kwestii olinowania bo chcę zrobić jak najmniej odbiegające od oryginału.

Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Pozdrawiam SŁONECZKO

 
27-01-10 18:34  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam
Prace stoczniowe przy fregacie czasowo utknęły, chcę wpierw zakończyć budowę karaki a koniec jest już bliski.
Prace w olinowaniu są naprawdę ciekawe szczególnie że nie robiłem czegoś podobnego wcześniej :)
Patent na bloki bardzo dobrze się sprawdził bo wiercenie w tekturze dziurek pod liny nie bardzo wychodziło, wszystko się rozłaziło, zastosowałem starą kartę po karcie sim do telefonów.


--

 
14-02-10 18:18  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Po dłuugim czasie przestoju pogrubiłem wręgi tekturą 2mm z obu stron.
W ten sposób otrzymałem wręgi grubości 6mm. Pozostaje już tylko dopieścić kadłub papierem ściernym i pasować na sucho części dna i burt.
Proszę o wytrwałość, wiem że prace posuwają się w ślimaczym tempie ale brak czasu strasznie doskwiera.
Tak to wygląda



CDN

--

 
18-04-10 18:53  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Po straaasznie długiej przerwie powróciłem do stoczni aby podłubać coś przy okręciku.
Jak na razie położyłem pokład



Jak na "leciwy" model części pasują bardzo dobrze co dobrze rokuje na przyszłość ;)
cdn

--

 
21-04-10 18:02  Odp: [Relacja] USS Constitution
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Bardzo fajnie zobaczyć ten model. Ja przy jego budowie utknołom (juz lata temu). Ale na bardziej zaawansowanym etapie, i szczeże to juz nie pamiętałem co mo w środku. Fajnie będzie sobie przypomnieć. Powodzenia i niecierpliwie czekam na dalszy ciąg.

--
Pozdrawiam

 
03-06-10 16:45  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Powrót do stoczni, kilka godzin pracy przy prawej burcie.
Strasznie dużo pasowania, chcę pierwsze położyć burty a później poszycie dna do styku z burtą. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Od wew strony burt trzeba wykonać oczka z drutu pod bloki lawet. Około 60 już zrobiłem a to dopiero początek. Kilka fotek :




cdn...

Post zmieniony (23-06-10 19:29)

 
03-06-10 20:03  Odp: [Relacja] USS Constitution
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Podoba mi się! Przygotowuję się do budowy, a raczej remontu-przeróbki na wersję współczesną, czyli muzeum USS Constitution. Z uwagą śledzę Twoje poczynania z tym modelem i życzę powodzenia w dalszej budowie.

--

 
04-06-10 11:53  Odp: [Relacja] USS Constitution
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Kibicuję budowie, już teraz prezentuje się bardzo czysta i staranna praca :)
Czy będzie szansa w przyszłości zobaczenia na żywo ? :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
21-06-10 20:56  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Chcąc jak najlepiej przykleić w przyszłości burty musiałem wypełnić przestrzenie między wręgami aby uniknąć osiadania burt


Jeszcze szlif i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

--

Post zmieniony (23-06-10 19:28)

 
21-06-10 22:00  Odp: [Relacja] USS Constitution
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Słoneczko, mam do Ciebie prośbę.
Na Forum w każdym wpisie zamieszczamy maksimum dwa duże zdjęcia, a kolejne w postaci miniaturek, proszę zmień trzecie zdjęcia na miniaturki.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
23-06-10 13:08  Odp: [Relacja] USS Constitution
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

A z czego jest to wypełnienie? Czy są to sklejone paski tektury? Tak mi się wydaje gdy się przyglądam fotkom. Czekam na ciąg dalszy.

--
Pozdrawiam

 
23-06-10 19:31  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Zdjęcia już zmieniłem, a co do wypełnienia to użyłem tektury 2 i 1 mm.
Teraz zastanawiam się czy lakierować przed czy szlifować na SUCHO?




Dzięki :-)

Rajkub

 
24-06-10 14:19  Odp: [Relacja] USS Constitution
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Osobiście walczył bym na sucho lakier utwardzi nie potrzebnie powierzchnię a i tak w obu przypadkach będzie się kurzyć. Sama tektura będzie wystarczająco twarda myślę, że lakierownie jest w tym przypadku zbyteczne.
Pozdrawiam i wytrwałości.

 
25-06-10 20:42  Odp: [Relacja] USS Constitution
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Piękna czysta robota ! tak trzymaj !!

--

Teoretyk ostatnio...

 
26-06-10 22:05  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Wypełnienia to fajna sprawa, może chwilę trzeba poświęcić aby posklejać to wszystko ale późniejszy efekt jest naprawdę fantastyczny.
Nigdy wcześniej tego nie stosowałem, nawet podczas budowy Bismarcka.
Nie nasączałem wypełnienia żadnym lakierem, szlifowałem na sucho.

I efekt wstępnego szlifowania



Coś czuję że to będzie baaardzo powolna relacja :)
CDN

--

 
28-06-10 08:05  Odp: [Relacja] USS Constitution
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Dobre masz przeczucia roczek zleci tylko patrzeć, a potem patrzeć też będzie na co.
Pozdrawiam.

 
15-08-10 00:19  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Kilka godzin dłubaniny przy żaglówce i przykleiłem burty na rufie oraz na sucho położyłem górny pokład działowy.
Nareszcie model zaczyna nabierać jakichś kształtów.
I osiągnięcia:



Jak na razie wszystko pasuje ale to dopiero początek.
pozdrawiam- SŁONECZKO

--

 
07-09-10 18:11  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Zmagań ciąg dalszy



Pozdrawiam SŁONCZKO

 
08-09-10 18:50  Odp: [Relacja] USS Constitution
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Pozwolę sobie pokibicować Ci na głos:) To jest fantastyczne opracowanie, znakomicie wytrzymujące próbę czasu (może z wyjątkiem koloru „drewna” – ale o tym już chyba pisano na tym forum), choć diablo trudne. Wielki szacunek za samo podjęcie tematu.
A z modelem mierzysz się godnie - walczysz dzielnie i warto na to popatrzeć. Trzymam kciuki za wytrwałość i konsekwencję. Pokazuj dalej swoją pracę – robi się z tego fajny przewodnik z budowy modelu.

Pozdrawiam
Mariaszek

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
08-09-10 21:10  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Dzięki za słowa otuchy i wsparcia w tych trudnych chwilach :), model pracochłonny i więcej pasowania elementów a czasem nawet kilku na raz niż samego klejenia, prościej wydłubać kadłub jakiegoś pancernika.
Ostatnie dzieło to próbna armata, może nie sklejona ale zawsze coś



W robieniu fotek to mistrzem nie jestem, ale będę się starał.
Pozdrawiam

--

 
08-09-10 22:49  Odp: [Relacja] USS Constitution
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Słoneczko, rzuć centa lub grosza, obaczym, jaka to malizna.

Cyzelujesz takie drobiny, a już nie pamiętamy całokształtu modelu :-), zapodaj go następnym razem.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-09-10 12:05  Odp: [Relacja] USS Constitution
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widziałem w łodzi w sklepie modelarskim - prezentuje się niesamowicie - życzę owocnej pracy i dużo cierpliwości, bo na pewno się przyda. Pozdrawiam i dopinguję - będę tu zaglądał często.
SEB.

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
12-09-10 20:41  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Wynik dalszych zmagań z okręcikiem






Co do dalszej budowy to mam problem bo właściwie nie wiem co robić.
Wyjścia są dwa:
1 przykleić burty po pełnym wyposażeniu pokładu nr 1(działa, kabestan, liny...) i dopiero brać się za dno

2 przykleić prowizorycznie pokład nr 2 z burtami bez wyposażenia pokładu nr 1 i po tejże operacji oklejać dno

Nie sklejałem wcześniej podobnych gabarytowo żaglowców i nie wiem jakie wyjście jest najlepsze, dno chcę doklejać na STYK z burtami i tu jest problem.
Jeśli wyposażę pokład to będzie problem z przyklejeniem i właściwym uformowaniem burt a tym samym większy bałagan z oklejaniem dna.
Do tej pory wszystko szło, ba płynęło OK, części zadziwiająco dokładnie pasują jak na wiek wycinanki i nawet własna inwencja twórcza związana z różnymi wzmocnieniami nie przeszkadzała w dalszej budowie, ale teraz jestem w kropce :(
Model jest naprawdę trudny w budowie, jak wcześniej nie miałem podobnych problemów to teraz mam.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, może już testował coś podobnego to proszę o radę.
Pozdrawiam SŁONECZKO

--

 
13-09-10 07:59  Odp: [Relacja] USS Constitution
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Ja trzymałem się kolejności sklejania z numeracją. Maszty wkleiłem dopiero po zakończeniu prac z kadłubem. Lawety (pokład nr 1) dział wklejałem przed przyklejeniem pod poszycia a same działa i furty szły na sam koniec budowy. Ja proponuję postawić ja kilem do góry i kłaść dno.
Pozdrawiam.

 
13-09-10 09:58  Odp: [Relacja] USS Constitution
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Krystian słusznie prawi. Prawdą jest jednak, że cokolwiek nie wybierzesz, i tak będzie trudno. Tu nie ma łatwych rozwiązań:) Dlatego ja równiez zacząłbym od wykończenia kadłuba - czyli burty i dno w pierwszej kolejności, potem detale.
Co do armat - to już zależy od tego, jak szczegółowo chcesz odtworzyć mocowanie luf i lawet do burt. Lawety rzeczywiście, jak pisze Krystian, mogłyby iść przed burtami, a lufy na sam koniec budowy. To jest kawał okretu, więc jak zaczniesz nim obracać do olinowania, to szansa, że uda się coś urwać jest spora. Takie rozwiązanie powoduje jednak, że mocowanie luf i lawet trzeba będzie chyba uprościć. Z drugiej strony już teraz zamontowanie samych lawet pod pokład może być wyzwaniem. Podsumowując - nie jestem pewien czy masz jeszcze wybór - burty i pokłady są na miejscach - chyba i tak trzeba je skończyć jako pierwsze.

Pozdrawiam
Mariaszek

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
13-09-10 11:56  Odp: [Relacja] USS Constitution
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Przyglądam się tej budowie z zaciekawieniem gdyż jako projektant tego modelu jestem ciekaw jak będzie wyglądał po sklejeniu. Jak dla mnie trochę za dużo kombinujesz. Powinieneś oklejać kadłub tak jak jest opisane, czyli od dna potem dolne burty położenie pokładu i następne burty. Teraz masz problem z zainstalowaniem lawet z działami i osprzętem (liny i bloczki).
Model projektowałem w ten sposób że najpierw przykleiłem dolne wewnętrzne i zewnętrzne burty potem przykleiłem wyposażenie dolnego pokładu z całym osprzętem. Następnie przykleiłem górny pokład , burty itd.
Nie wiem dlaczego chcesz uzyskać jednolitą płaszczyznę na lini dno- kadłub.Takie przejście mają sens w modelach nowoczesnych jednostek przy kadłubach stalowych. W przypadku jednostek drewnianych nie zawsze dno przechodziło w jednej płaszczyźnie z burtą .Często i gęsto burta ponad linią wodną była wzmacniana dodatkową nakładką z desek aby wzmocnić "pancerz" przed ostrzałem burta w burtę. Co do tej jednostki nie wiem czy tak było , przy projektowaniu dysponowałem planami nie najlepszej jakości. W tej chwili można by było to sprawdzić w książce Anatomy ........ Model w tej skali robi wrażenie i tego przejścia z dna do burt wcale nie będzie widać - sprawdziłem to na zawodach w Kruszwicy w tym roku.Model skleił pan który ma niedowład jednej dłoni i barku i wcale nie był to źle sklejony model. Tylko te nieszczęsne kolory .....*^$#@?/

Pozdrawiam Jarosław Dzierżawski

 
13-09-10 13:42  Odp: [Relacja] USS Constitution
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Mnie tez zdziwiło że pokład górny jest zainstalowany przed wykonaniem całego wyposażenia pokładu bateryjnego (niższego) W modelu opracowano wnętrze dość fajnie i szczeże to teraz nie wyobrażam sobie jak to tam zamontujesz. Ja osobiście stosowałem wiele innowacji w czasie budowy ale pokład był zdejmowany aż do momentu gdy wszystkie detale łącznie z lawetami zostały umieszczone na miejscu. A nawet jeśli będą jakieś uproszczenia w olinowaniu lawet (choć w tej skali to nie jest konieczne) to i tak po zamontowaniu górnego pokładu, i gretingów niewiele widać tego co jest pod nim. druga sprawa że mój modej jest mniejszy niż orginalna wycinanka. A co do łączenia na styk poszycia dna. Już szczeże nie pamiętam jak to jest w wycinance ale pamiętam że całe dno jest miedziane. Więc nawet nie powinno być na równo bo blacha miedziana była przybita na oryginalne deski poszycia więc myslę że wystałała i poszeżała okręt. Ja tak zrobiłem.
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam

 
01-11-10 16:36  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam wszystkich
Na wstępie pragnę przeprosić bo zapewne źle się wyraziłem, pokład nie jest jeszcze przyklejony,
chcę zakończyć sklejanie lawet i powklejać je a dopiero po tej operacji brać się za burty i dno.
Kilka fotek ostatnich wypocin


To dopiero połowa lawet dział pierwszego pokładu.
No cóż zobaczymy co będzie dalej :)

Pozdrawiam Słoneczko

--

 
28-11-10 18:38  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Po kilku dniach zmagań z działami 24 funtowymi lawety gł pokładu działowego ukończone i przyklejone na swoich miejscach, lufy ukończę w późniejszym terminie




CDN

--

Post zmieniony (29-11-10 19:07)

 
29-11-10 20:01  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Przybyło kilka drobiazgów



cdn

--

 
04-12-10 19:55  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Mam mały problem z częścią 22, otóż nie wiem jak wygląda cz 22 b, nie wiem czy jest jakaś część do przyklejenia w miejscu pytajnika ?
Cz 22, 22a to ramka która biegnie dookoła prostokąta ale co jest wewnątrz ?




--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024