FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-01-10 21:17  Odp: [Relacja] USS Constitution
Piotrek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

na żagle to tzw. batyst. Tylko że batyst batystowi nie równy. Trzeba pochodzić po sklepach z materiałami.

 
05-01-10 13:42  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Po dwóch dniach wycinania,pasowania na sucho złożyłem szkielet, jak na razie wszystko pasuje :)



Piotrku bardzo dzięki za BATYST, poszperam po sklepach.

cdn

 
05-01-10 14:47  Odp: [Relacja] USS Constitution
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

No to wirtualnie ściskam Ci rękę, bo mnie Constitution też bardzo kręci. Mam dziesiątki fot z wizyty na prawdziwej jednostce z roku bodajże 2006. Jeśli jesteś zainteresowany to Ci wyślę, tylko musiałbyś mi podesłać instruktaż jak je spakować;-)

--

 
05-01-10 15:48  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Jacku jeśli możesz wysłać kilka fotek na mojego maila to bardzo bym był wdzięczny.
Podaję maila : uniwerse7@hotmail.com

Co do pakowania, to nie jestem orłem w dziedzinie komputerów ale można użyć programu np 7zip i spakować fotki do jednego katalogu i wysłać,(zaznaczyć fotki, prawy przycisk myszy kompresuj i wyślij) lub użyć programu ACDsee i pozmniejszać rozmiarowo fotki.
Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł na wysyłkę fotek.

Z góry dzięki i pozdrawiam

 
05-01-10 22:07  Odp: [Relacja] USS Constitution
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Siemka! Owszem, spakowanie nie było trudne tylko nie wiem jak to jest, ale taki rar czy zip folderu wielkości 15MB waży 15.5MB... Kurde, nie jestem hackerem i nie znam się na tym, lepiej sprawdź czy coś doszło- jak dotąd wysłałem 5 kompletów zdjęć. Jeśli nie dotarły to wrzucę wszystkie foty na Photobucketa i zrobię galerię w stosownym dziale.

Pozdrawiam

--

 
06-01-10 08:18  Odp: [Relacja] USS Constitution
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Sorki za lekki off co do kompresji zdjęć:

Pakując zip'em lub rar'em warto pociąć archiwum na mniejsze kawałki.
Jak napisał SŁONECZKO po wciśnięciu "...prawy przycisk myszy kompresuj i wyślij..." pojawia się okienko z opcjami kompresji i jest również opcja wielkość woluminu. Podajemy wielkość np 1,44 i kompresor sam podzieli archiwum na stosowną ilość plików.
Kompresowanie w mniejszych plikach ma na pewno trzy (znalazłoby się więcej) podstawowe zalety:
primo - dla osób ze słabym łączem nie blokuje łącza na dłuższy czas, można sobie podzielić ściąganie załączników w czasie.
drugie primo - dla osób które mają ograniczenia co do wielkości pojedynczego załącznika w poczcie daje możliwość odbioru poczty.
trzecie primo - przy zrywaniu połączenia (co się czasem zdarza) cały duży załącznik albo musimy ściągać od nowa albo archiwum złapie przekłamania i mamy problem z rozpakowaniem załączników.

Tyle wymądrzania się, a tak przy okazji to kłaniam się nisko i jeżeli jest taka możliwość, to byłbym wdzięczny, gdybym mógł się również załapać na te fotki. Ten model czeka w kolejce i zbieram do niego materiały.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
06-01-10 10:12  Odp: [Relacja] USS Constitution
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Padre, to może po prostu założę wątek z galerią w dziale Okręty i podam tu link.

EDIT: Zapraszam do GALERII
--



Post zmieniony (06-01-10 21:12)

 
06-01-10 22:12  Odp: [Relacja] USS Constitution
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Widze że ładny modelik wziołeś na cel : ) powodzenia w budowie : )

--

 
07-01-10 11:26  Odp: [Relacja] USS Constitution
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam.
Fajny temacik. Też go robiłem ale nie w standerdzie. Jednak jak do tej pory nie udało mi się go ukończyć. Czekam na dalszy ciąg i Powodzenia.

--
Pozdrawiam

 
07-01-10 13:32  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Jacku straszne dzięki za zrobienie galerii fotek z USS Constitution !!!
Zdjęcia oryginału bardzo mi pomogą, głównie w kwestii olinowania bo chcę zrobić jak najmniej odbiegające od oryginału.

Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Pozdrawiam SŁONECZKO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 15Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024