FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
09-09-10 12:05  Odp: [Relacja] USS Constitution
SEB 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widziałem w łodzi w sklepie modelarskim - prezentuje się niesamowicie - życzę owocnej pracy i dużo cierpliwości, bo na pewno się przyda. Pozdrawiam i dopinguję - będę tu zaglądał często.
SEB.

--
Myśl i pracuj - ciesz się wynikami.

W stoczni: HMS BELLONA - failed

 
12-09-10 20:41  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Wynik dalszych zmagań z okręcikiem






Co do dalszej budowy to mam problem bo właściwie nie wiem co robić.
Wyjścia są dwa:
1 przykleić burty po pełnym wyposażeniu pokładu nr 1(działa, kabestan, liny...) i dopiero brać się za dno

2 przykleić prowizorycznie pokład nr 2 z burtami bez wyposażenia pokładu nr 1 i po tejże operacji oklejać dno

Nie sklejałem wcześniej podobnych gabarytowo żaglowców i nie wiem jakie wyjście jest najlepsze, dno chcę doklejać na STYK z burtami i tu jest problem.
Jeśli wyposażę pokład to będzie problem z przyklejeniem i właściwym uformowaniem burt a tym samym większy bałagan z oklejaniem dna.
Do tej pory wszystko szło, ba płynęło OK, części zadziwiająco dokładnie pasują jak na wiek wycinanki i nawet własna inwencja twórcza związana z różnymi wzmocnieniami nie przeszkadzała w dalszej budowie, ale teraz jestem w kropce :(
Model jest naprawdę trudny w budowie, jak wcześniej nie miałem podobnych problemów to teraz mam.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, może już testował coś podobnego to proszę o radę.
Pozdrawiam SŁONECZKO

--

 
13-09-10 07:59  Odp: [Relacja] USS Constitution
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Witam,
Ja trzymałem się kolejności sklejania z numeracją. Maszty wkleiłem dopiero po zakończeniu prac z kadłubem. Lawety (pokład nr 1) dział wklejałem przed przyklejeniem pod poszycia a same działa i furty szły na sam koniec budowy. Ja proponuję postawić ja kilem do góry i kłaść dno.
Pozdrawiam.

 
13-09-10 09:58  Odp: [Relacja] USS Constitution
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Krystian słusznie prawi. Prawdą jest jednak, że cokolwiek nie wybierzesz, i tak będzie trudno. Tu nie ma łatwych rozwiązań:) Dlatego ja równiez zacząłbym od wykończenia kadłuba - czyli burty i dno w pierwszej kolejności, potem detale.
Co do armat - to już zależy od tego, jak szczegółowo chcesz odtworzyć mocowanie luf i lawet do burt. Lawety rzeczywiście, jak pisze Krystian, mogłyby iść przed burtami, a lufy na sam koniec budowy. To jest kawał okretu, więc jak zaczniesz nim obracać do olinowania, to szansa, że uda się coś urwać jest spora. Takie rozwiązanie powoduje jednak, że mocowanie luf i lawet trzeba będzie chyba uprościć. Z drugiej strony już teraz zamontowanie samych lawet pod pokład może być wyzwaniem. Podsumowując - nie jestem pewien czy masz jeszcze wybór - burty i pokłady są na miejscach - chyba i tak trzeba je skończyć jako pierwsze.

Pozdrawiam
Mariaszek

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
13-09-10 11:56  Odp: [Relacja] USS Constitution
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Przyglądam się tej budowie z zaciekawieniem gdyż jako projektant tego modelu jestem ciekaw jak będzie wyglądał po sklejeniu. Jak dla mnie trochę za dużo kombinujesz. Powinieneś oklejać kadłub tak jak jest opisane, czyli od dna potem dolne burty położenie pokładu i następne burty. Teraz masz problem z zainstalowaniem lawet z działami i osprzętem (liny i bloczki).
Model projektowałem w ten sposób że najpierw przykleiłem dolne wewnętrzne i zewnętrzne burty potem przykleiłem wyposażenie dolnego pokładu z całym osprzętem. Następnie przykleiłem górny pokład , burty itd.
Nie wiem dlaczego chcesz uzyskać jednolitą płaszczyznę na lini dno- kadłub.Takie przejście mają sens w modelach nowoczesnych jednostek przy kadłubach stalowych. W przypadku jednostek drewnianych nie zawsze dno przechodziło w jednej płaszczyźnie z burtą .Często i gęsto burta ponad linią wodną była wzmacniana dodatkową nakładką z desek aby wzmocnić "pancerz" przed ostrzałem burta w burtę. Co do tej jednostki nie wiem czy tak było , przy projektowaniu dysponowałem planami nie najlepszej jakości. W tej chwili można by było to sprawdzić w książce Anatomy ........ Model w tej skali robi wrażenie i tego przejścia z dna do burt wcale nie będzie widać - sprawdziłem to na zawodach w Kruszwicy w tym roku.Model skleił pan który ma niedowład jednej dłoni i barku i wcale nie był to źle sklejony model. Tylko te nieszczęsne kolory .....*^$#@?/

Pozdrawiam Jarosław Dzierżawski

 
13-09-10 13:42  Odp: [Relacja] USS Constitution
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Mnie tez zdziwiło że pokład górny jest zainstalowany przed wykonaniem całego wyposażenia pokładu bateryjnego (niższego) W modelu opracowano wnętrze dość fajnie i szczeże to teraz nie wyobrażam sobie jak to tam zamontujesz. Ja osobiście stosowałem wiele innowacji w czasie budowy ale pokład był zdejmowany aż do momentu gdy wszystkie detale łącznie z lawetami zostały umieszczone na miejscu. A nawet jeśli będą jakieś uproszczenia w olinowaniu lawet (choć w tej skali to nie jest konieczne) to i tak po zamontowaniu górnego pokładu, i gretingów niewiele widać tego co jest pod nim. druga sprawa że mój modej jest mniejszy niż orginalna wycinanka. A co do łączenia na styk poszycia dna. Już szczeże nie pamiętam jak to jest w wycinance ale pamiętam że całe dno jest miedziane. Więc nawet nie powinno być na równo bo blacha miedziana była przybita na oryginalne deski poszycia więc myslę że wystałała i poszeżała okręt. Ja tak zrobiłem.
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam

 
01-11-10 16:36  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam wszystkich
Na wstępie pragnę przeprosić bo zapewne źle się wyraziłem, pokład nie jest jeszcze przyklejony,
chcę zakończyć sklejanie lawet i powklejać je a dopiero po tej operacji brać się za burty i dno.
Kilka fotek ostatnich wypocin


To dopiero połowa lawet dział pierwszego pokładu.
No cóż zobaczymy co będzie dalej :)

Pozdrawiam Słoneczko

--

 
28-11-10 18:38  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Po kilku dniach zmagań z działami 24 funtowymi lawety gł pokładu działowego ukończone i przyklejone na swoich miejscach, lufy ukończę w późniejszym terminie




CDN

--

Post zmieniony (29-11-10 19:07)

 
29-11-10 20:01  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Przybyło kilka drobiazgów



cdn

--

 
04-12-10 19:55  Odp: [Relacja] USS Constitution
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Mam mały problem z częścią 22, otóż nie wiem jak wygląda cz 22 b, nie wiem czy jest jakaś część do przyklejenia w miejscu pytajnika ?
Cz 22, 22a to ramka która biegnie dookoła prostokąta ale co jest wewnątrz ?




--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 15Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024