FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
22-07-09 11:28  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Pod kluzy wklej sobie pod poszycie zobacz relacje Kojaka robi Scharnhorsta,do łączenia metalowych elementów najlepszy jest Patex SOS ale Patex Power Gel:)Powodzenia

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
22-07-09 12:47  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

dzięki konradoo za pomoc.

 
25-07-09 10:47  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ostatnimi dniami prace nad modelem posuwają się powoli ale do przodu .Nie chce żebyscie sobie pomyśleli że jestem nie wytrwały i powoli rezygnuje z modelu tylko po prostu brak czasu ,a to co ostatnimi dniami udało mi się zrobic .

i przyszły mi także działka fototrawione ,wygląda to tak
.
w ten weekend i mam zamiar skleic układ napędowy no i poprawic retusz ,a potem to zostanie juz wykonanie ładnej podstawki :) , zapomniał bym -mam zamiar jeszcze poprawic moje fatalne łączenie pokładu ,znalazłem fajny sposób ale jak cos z tego wyjdzie to się z wami podzielę -na razie to tyle :)
cdn

 
28-07-09 10:06  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Po weekendzie nadszedł ciąg dalszy relacji ,nudzic się nie nudziłem bo pogoda była do bani wiało i lało więc przyłożyłem się i wykonałem układ napędowy ,prezentuje się tak :

Wały wykonałem z drutu ze sklepowego wieszaka były akurat odpowiedniej średnicy bo miały 4 mm i od razu były pomalowane matową szarą farbą którą jeszcze przeszlifowałem papierem o ziarnistości 1000 ,w sumie w wycinance wały są w kolorze żółtym ale myśle ze kolor szary też pasuje .

Jak wspominałem miałem też coś zrobic z łączeniami pokładu a mianowicie przeskanowałem kawałek pokładu a następnie go wydrukowałem ,pociołem na 2mm paski i chciałem je pponaklejac w miejsca łączeń ale po przymierzeniu nie wyglądało to tak ładnie jak to sobie wyobrażałem i zrezygnowałem z tego wariantu ,jeśli ktoś ma jakiś pomysł to niech napisze chętnie wypróbuje bo jak patrze na te łączenia to mnie aż w oczy kole .
Pozdrawiam
Cdn

 
28-07-09 10:12  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Przemaluj wały na kolor aluminiowy lub srebrny a łopaty śmigieł to proponował bym troszkę uformować i pomalować na złoty efekt będzie o niebo lepsz:)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
28-07-09 10:45  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

śmigiełek bardziej uformowac juz się nie da bo są już pomalowane i dośc mocno przyklejone więc jakakolwiek próba ich formowania może się skończyc ich urwaniem i wtedy bedzie to wyglądac naprawdę zle ,a co do koloru wałów to rozważę tą propozycje .
Jednak bardziej mnie teraz martwią te łączenia pokładów bo przyszedł czas na sklejanie góry .

 
29-07-09 22:24  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Łopaty nie były wszystkie w 1 stronę. Lewoburtowa jest źle.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
30-07-09 10:08  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

masz w zupełności Robert racje ,jeszcze raz przejzałem na necie fotki i faktycznie zrobiłem zonka ,na tej fotce widac prawidłowe uformowanie łopat
.
Nie przypatrzyłem się dokładnie tej fotografii ,ale zmiana jest w tej chwili nie możliwa bo cała sruba jest mocno przyklejona do wału i jakakolwiek próba wymontowania skończyła by się uszkodzeniem tej częsci modelu ,ale dzięki za uwagę i zainteresowanie moją relacją .

 
01-08-09 10:13  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

witam

w ostatnich dniach zajołem się nadbudówkami ,jeszcze nie są skończone

przy klejeniu nadbudówki drugiej natknołem się na mały problem z częścią 2c bo rysunek jest mało czytelny i nie pokazuje jak należy ją przyklic ,trzeba troche pogłówkowac ,
ta fotka pokazuje przyszłym sklejaczom bismarcka jak powinno wyglądac to po sklejeniu.
mam nadzieje ze się przyda.
.
Mam też mały problem ze znalezieniem odpowiedniego łańcuszka do kotwic ,na allegro nie ma a w sklepie z biżuterią raczej tanie nie są ,więc jesli ktoś z was by miał coś takiego w nadmiarze albo na zbyciu to był bym wdzięczny za pomoc ,albo jak ktoś ma jakieś namiary albo pomysł skąd można by coś takiego wzias to też by było super.

cdn

 
01-08-09 10:18  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Na lokalnych "baziokach" na pewno coś takiego znajdziesz - najwyżej 10 zł i łańcuch całkiem ładny

--
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 10Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024