FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
02-07-09 12:57  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

szprycha rowerowa też dobry pomysł ,a więc będę musiał się przejśc do sklepu rowerowego i może coś dobiorę odpowiedniej średnicy ,dzięki SPYCHACZ za radę .

 
02-07-09 13:19  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak będzie za cienka, to można okleić choćby zwykłym papierem, lekko zeszlifować krawędź, która w wyniku tego powstanie i pomalować na żądany kolor.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
02-07-09 13:34  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

na pewno sprawdzę ten sposób ze szprychą ,jeszcze dzis jak tylko przyjdę z pracy .

 
03-07-09 10:01  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

witam

wczoraj trochę podłubałem przy Bismarcku ,nie wiele ale to zawsze coś ,oto moje wczorajsze wypociny :





miłego oglądania i komentowania .

 
08-07-09 10:09  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

w ostatnich dniach dłubałem trochę przy śrubach napędowych


mam zamiar jeszcze je pomalowac tak aby miały jednolity ciemny żółty kolor .
A także po kilku dniowym oczekiwaniu na klej w sprayu Velpon ,zajołem się podklejeniem pokładu na karton 0,5mm tak jak wydawca przykazał w opisie budowy :)

obawiałem się że może się karton powichrowac i zniekształcic ale nic takiego się nie działo ,aż byłem trochę zdziwiony że wszystko pasuje idealnie po wycięciu pokładu (pokład miał te same wymiary co przed podklejeniem ).
wyretuszowałem też krawędzie pokładu ,jako że ostatnio zakupiłem sobie kilka kredek akwarelowych w różnych odcieniach koloru szarego ... to miałem okazje je wyprubowac... i stwierdzam że się opłacało .

w pokładzie wyciołem wszystkie otwory i połączyłem trzy częsci ze sobą od spodu przyklejając kawałki kartonu w miejsca łączeń , jeszcze raz sprawdziłem całośc na szkielecie i też wszystko pasuje :)






Dziś zajmę się przyklejeniem pokładu i formowaniem burt .
pozdrawiam
cdn.

 
08-07-09 18:18  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

a nie lepiej byłoby nakleić całość na tekturę w jednym kawałku mały retusz i nie widać tak łączeń pokładu.Pokład ma fajne kolorki.Ogólnie nieźle pozdro

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
09-07-09 08:30  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

mogłem tak zrobić i nakleić na brystol w jednym kawałku ale :
-pierwszy raz kleiłem klejem w spreyu i obawiałem się że na tak dużej powierzchni może się coś powichrować ,w zasadzie to był eksperyment z tym klejem i wolałem nie ryzykować tylko kawałkami kleić .
Co do retuszu to troche spartoliłem robotę ale myśle nad tym aby to naprawić bo widać aż za bardzo łączenia pokładów może ktoś ma jakiś pomysł jak to zetrzeć , wytrzeć :) retuszowałem kredkami akwarelowymi jak już wcześniej wspomniałem .
Wczoraj przykleiłem pokład na stałe i zaczołem formować burty ,jak się kazało to nie jest taka prosta sprawa ,ale dla chcącego nic trudnego :)

do konradoo
zauważyłem że się zmagasz z Niemiecki Pancernik Scharnhorst (AH) 1:200,ja też mam ten model i powiem ci że mam na niego ochotę jak skończę bismarcka ,a jak idą u ciebie prace nad nim ?coś ruszyło w stoczni ?
pozdrawiam

 
09-07-09 16:22  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

hehe...Scharnhorst to model nad którym trzeba troche popracować.Sam zrobiłem kilka baboli ale wyszedłem na prostą:)Na razie prace posuwają się powoli ale do przodu.Powiem ci jak ja robiłem pokład kupiłem tekture 1,5 mm w sklepie dla plastyków,nastepnie wyznaczyłem sobie środek symetri i zaznaczylem łączenia miedzy kawałkami pokładu i pomalowałem akrylową PACTRĄ pod kolor pokładu i podobnie zrobiłem z rantami pokładu tam gdzie łączą sie kawałki.Całość podklejałem UNIWERSALNYM POLIMEREM wylewajac na pokład i rozcierając równo kawałki tektury 2 mm.nie wycinałem pokładów do samych rantów oprócz miejsc gdzie maja się łączyć ze sobą ponieważ delikatnie szmatką pocierałem o pokład żeby pozbyć się nadmiaru kleju całość zajeła mi nie więcej niż 1 h a efekt zadowalający.Tobie radzę zrobić to samo jak masz skany to je wydrukuj w jakimś punkcie ksero na drukarce w formacie A3 możesz przyciemnić dla efektu i zrób jeszcze raz.A stary na razie zostaw.Taka moja rada.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
09-07-09 16:55  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

mógł bym tak zrobic jak piszesz ale pokład już jest na stałe przyklejony do szkieletu i nie chce go już odrywac bo mógłbym uszkodzic szkielet ,mówi się trudno ,ale natępnym razem już będę miał to na uwadze żeby zrobic tak jak radzisz .
pozdrawiam
i czekam na fotki w twojej relacji .

 
09-07-09 17:49  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

a do retuszu polecam PACTRE MATOWĄ idziesz z kawałkiem części do sklepu modelarskiego i w katalogu jesteś w stanie dobrać niemal identyczny kolor jaki potrzebujesz.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024