FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 
15-12-09 10:23  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam
Dziś chcę zaprezentowac ostatnie fotki z prac nad modelem .
kolejne fotki gotowego modelu wraz z masztami i innymi drobiazgami(które są już zrobione i muszę tylko przykleic) ,przedstawię w galerii gotowego modelu ,ale to dopiero na wiosnę jak pogoda pozwoli wyjśc z modelem na sesje w plenerze bo w domu nie mam do tego warunków aby sfotografowac model w całej okazałości .
A teraz fotki.


To by było na tyle z fotek .
Jeśli chodzi o sam model to nie jest on prosty w sklejaniu i wymaga sporego doświadczenia i teraz tak patrząc na niego wiem że mogłem się bardziej postarac wykonac niektóre elementy ale jest to mój pierwszy model po bardzo długiej przerwie .
Model skleiłem zgodnie z instrukcją zawartą w wycinance i pomimo małych przeszkód da się go bez większego problemu skleic .
Najwięcej problemów sprawiło mi wykonanie dna kutrów ,a także klejenie elementów fototrawionych i na początku sklejanie niektórych elementów na styk .
Do świąt poprzyklejam wszystkie drobne elementy ,a jak tylko się ociepli zgodnie z obietnicą zaprezentuje galerie gotowego modelu na podstawce .

Korzystając z okazji ŻYCZĘ WSZYSTKIM MODELARZOM WESOŁYCH ŚWIĄT I SZAMPAŃSKIEJ ZABAWY W SYLWESTRA .

--------
kolejny mój model będzie zupełnie z innej bajki .:)

 
19-12-09 13:43  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
dymian89   

No model z tymi działami prezentuje się bardziej okazale. Nie mogę się doczekać na resztę zdjęć modelu. Mam takie pytanie do wszystkich. Malowałem dno mojego Bismarcka humbrolem i nie wiem czym zniwelować te różnice w błyszczeniu farby. Malowałem matową ale pod światło widać różne odcienie farby a starałem się kłaśc równo.

 
19-12-09 14:14  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Lakier matowy w sprayu lub aerograf powinien pomóc - o ile powierzchnia pomalowana jest równo.

 
20-12-09 13:38  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Lufy dział zostały wykonane z kartonu z wycinanki i malowane ,a w ostatnich dniach pracowałem na olinowaniem które wykonałem z plecionki wędkarskiej o odpowiedniej średnicy .
dymian89-myślę że powinieneś założyć relacje i wrzucić kilka fotek.

 
28-12-09 17:13  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
dymian89   

Radek 111. Co robiłeś z metalowymi fot otrawionymi częściami że farba ci z nich nie odchodziła i nie ściągała się w grudki?



Post zmieniony (13-01-10 19:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 10Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024