FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-06-09 11:36  [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Dzis rozpoczynam moją pierwszą relacje i będzie to BISMARCK z GPM-u ,a modelarstwem interesuje się od 1996 r. i pierwszy model jaki skleiłem był to samolot Albatros z MM jak pamiętam wyszedł fatalnie ale od czegos trzeba zacząc …potem szło już lepiej ale miałem kilku letnia przerwe i postanowiłem do tego wrucic,mam nadzieje że mi pomożecie ,okręt wygląda bardzo okazale ale uprzedzam z góry że ta relacja troche potrwa bo będę strarał się go skleic bardzo dokładnie ,dodam że nie jestem tak fachowym modelarzem jak niektórzy z was ale będę się starał i mam nadzieje że z waszą pomocą coś z tego wyjdzie .
Zestaw sobie troche uprościłem bo model zamówiłem z laserowo wyciętymi wręgami i mam zamiar dokupic jeszcze blaszki do niego i lufy .
Na dzień dzisiejszy skleiłem dolną część szkieletu do linii wodnej















Szkielet kleiłem klejem widocznym na jednym ze zdjęć , miałem kleic wikolem
Ale uznałem ze nie będzie to dobry pomysł bo potem mógłbym mieć jakies niespodzianki .
Dzis zajmę się poszyciem do linii wodnej i jutro postaram się uaktualnic foto-relacje .
Mam nadzieje ze fotki są dobrej jakości , zapraszam do oglądania , komentowania i pomocnych rad 

--

 
26-06-09 11:55  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

To nie sklejasz szkieletu razem i potem nie oklejasz?

--
Pozdrawiam

 
26-06-09 12:07  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zastanawiałem się własnie jak będzie lepiej ale w opisie budowy pisze ze najpierw dolny szkielet a potem poszycie do linii wodnej a nastepnie szkielet od linii wodnej wraz z burtami , model sklejam według opisu budowy i rysunków ,może faktycznie powinienem sklic najpierw sam szkielet a potem poszycie ?

 
26-06-09 12:27  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Jest napisane :)
Lepiej by było, gdybyś najpierw skleił cały szkielet, a potem dopiero poszycie. Ale jako że nie najlepiej znam się na budowie okrętów to lepiej zamilknę :)

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
26-06-09 12:46  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

też uważam że lepiej bedzie jak skleję najpierw cały szkielet a potem poszycie i burty

 
26-06-09 14:44  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
ROBO 

 - 10

...moze zle zinterpretowałes opis ? chodzi zapewne ,ze po sklejeniu szkieletu okleic najpierw dolna jego czesc a potem gorna !?
a moze mogłes cos bardziej łatwego pokleic ...? mimo to,zycze udanego modelu :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
26-06-09 15:15  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

opis zinterpretowałem dobrze bo czytałem go kilka razy,i tez mi się wydaje to dziwne zeby sklejac tak na raty i mysle ze się nic nie stanie jak skleję najpierw cały szkielet a potem poszycie ,będę miał chociaż pewnośc ze wszystko wraz z pokładem wymiarowo pasuje .
Model nie należy do łatwych ale jestem pełen optymizmu i jak napisałem na początku mam nadziej ze z waszą pomocą go skończę .

 
26-06-09 19:31  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Co do sklejania szkieletu to radzę złożyć CAŁY szkielet, wszystko dokładnie spasować a później oklejać dno, położyć pokład i burty.
Jak nie skleisz całego szkieletu, z racji że model jest duży, może dojść do tego że skleisz denną część i wszystko będzie OK, ale jak skleisz górną część to może okazać się że jest za duża, karton się wydłuży.

Powodzenia
Pozdrawiam- SŁONECZKO

 
27-06-09 10:53  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Postanowiłem wczoraj kontynuowac sklejanie szkieletu ,szkielet jest prawie skończony pozostało mi tylko podoklejac pare małych elementów i troche go wzmocnic na dzień dziesiejszy prezentuje się tak:









następnie szkielet zostanie oszlifowany aby wszystkie krawędzie były równe .
mam jeszcze pytanie odnośnie podklejenia pokładu ,zamierzam użyc do tego kleju w sprayu co o tym myslicie ? i jaki byście polecali ?

Miłego oglądania .

--

 
27-06-09 11:43  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Co do pokładu to polecam jakiś poliuretanowy, ja używam Szewskiego już od niepamiętnych czasów, jeśli zdecydujesz się na jakiś wodny np. Wikol to uważaj bo pokład namoknie i mogą porobić się przestrzenie gdzie nie będzie kleju i zacznie się wybrzuszać w tym miejscu.
Klej musi zostać bardzo równomiernie rozprowadzony.
Pokład w moim Bismarcku przyklejałem Szewskim, rozlewałem, rozsmarowywałem i przyklejałem partiami.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=153973&t=153973&filtr=0
Najlepszy efekt uzyskasz naklejając pokład na jeden duży arkusz bez dzielenia pokładu na kilka części.



Powodzenia i z niecierpliwością oczekujemy na rozwój wydarzeń.
Pozdrawiam- SŁONECZKO ;]

--

 
27-06-09 12:21  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

dzięki SŁONECZKO za rade , o wikolu nawet nie myślałem bo wiem że może niezłego bałaganu narobic , a zastanawiam się jeszcze nad gruboscią kartonu na jakim podkleic pokład czy na 0,5mm czy na 1mm bo opis budowy jest trochę ogólnikowy .

Co do twojego modelu wyglada super !!!
pozdrawiam

 
29-06-09 00:02  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Ogólnie rzecz biorąc jak pokład podkleisz kartonem 1 mm to będzie ok ale przy tak dużym okręcie nie ryzykowałbym, pokład może się (przypuszczam że i tak do tego dojdzie) powichrować, sam użyłem 2 mm tektury do pokładu Bismarcka.
Jeśli w instrukcji piszą że pokład po naklejeniu ma mieć np. 1 mm grubości a zastosujesz 2 mm tekturę, to ten milimetr trzeba zgubić ;]

Pozdrawiam i nie mogę doczekać się efektów :)

SŁONECZKO

--

 
30-06-09 10:22  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

witam

przez ostatnie dni zajmowałem się sklejaniem poszycia do linii wodnej ,przytrafiły mi się dwie niespodzianki jak do tej pory jedna to widoczna tu :

miedzy 2 a 3 wręgom powstała mała szczelina na ok 1mm na jednym boku ,strasznie mnie to denerwuje i zastanawiam się co z tym zrobic ,może jakieś sugestie ??

a druga to moja fatalna pomyłka jedną z częsci poszycia przykleiłem odwrotnie wida to na tej fotce

drugie poszycie z lewej strony jest własnie tą moją pomyłką ,wystarczy zerknąc na cienką linie przy samym dnie i od razu widac .

reszta mojej pracy prezentuje się tak










dziś mam zamiar dokończyc sklejanie poszycia i jesli wyjdą jakies szparki to pomyśle nad malowaniem tej części okrętu ,przynajmniej bym uzyskał jednolitą gładką powierzchnie i w jakimś stopniu by ten zabieg wzmocnił konstrukcje .
Ale jako że jest to mój pierwszy okręt to troche się obawiam tego malowania bo nigdy nie malowałem tak dużych powierzchni wiec prosił bym o jakieś rady dotyczące jakiej farby zastosowac do takiego malowania ?, dodam że aerografu nie posiadam i pomyślałem o wałku malarskim takim z gąbki co o tym myślicie ?
Miłego oglądania

 
01-07-09 13:45  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam

Na wstępie pragnę pogratulować wykonania dna, bardzo ładnie, równo, bez wgnieceń, zważywszy że miałeś przerwę w modelarstwie, a model wcale do małych nie należy :)

Co do tej szczeliny, no cóż jest i już, wszystko zależy od dokładnego spasowania elementówprzed przyklejeniem. Jeśli zamierzasz pomalować dno można zastosować jakąś szpachlówkę do wypełnienia szczeliny.

Co do pomyłki, pamiętam że sam się pomyliłem w oklejaniu dna okrętu podwodnego, na szczęście nie było widać ;P
Linia przyklejenia stępki jest załamana ze względu na odwrotne przyklejenie części poszycia dna, na pewno stępka jest na tyle szeroka że ją zamaskuje.
Jeśli będziesz przyklejał burtę do dna na zakładkę, to na pewno zamaskuje także pomyłkę :)

Co do malowania, najlepiej popróbować na czymś pierwsze i poczekać na efekty, dużo się napracowałeś przy dnie i szkoda by było to zepsuć.
Niestety nie poradzę jak malować.

Pozdrawiam i czekam na efekty :))))

--

 
01-07-09 14:09  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Witam,
Moje zdanie jest takie, ze dopoki jest rowno i czysto bez upackania klejem jest dobrze. Pamietaj, ze jest to model kartonowy, a nie skladany z gotowych elementow wiec czesto moze sie zdazyc jakas szczelina. Nie mozna popadac w przesade jak niektorzy i probowac tworzyc poszycie jak by bylo odlane z jednolitej masy. Niestety udziela sie to na forum i sporo modelarzy to robi. Na tym forum w dziale CAFE jest ciekawy watek o waloryzacji i zdjecia poszycia statkow. Przeciez prawdziwy kadlub tez ma widoczne laczenia blach poszycia.
Po za tym Bismarck bedzie stal na stepce wiec nie ma co cudowac bo jeszcze moze wyjsc gorszy efekt.
PS. fajne masz laczki:)))

--

Pozdrawiam Malych Modelarzy

Post zmieniony (01-07-09 14:10)

 
01-07-09 16:15  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

witam

Przerwę miałem i to sporą ale z modelarstwem jest tak że się tego nie zapomina tak jak z jazdą na rowerze a można się tylko więcej nauczyc i podszlifowac zdolności jeśli tylko dalej się człowiek tym interesuje :)
Jeśli chodzi o te malowanie to zastanawiałem się na tym długo ,w sumie ładniej by wyglądał pomalowany ten spód ,a po drugie obawiam się ze mogę zniszczyc dno i będzie lipa ,na pewno zerknę do działu CAFE , ale wczoraj trochę popracowałem nad modelikiem i skończyłem poszycie jeszcze nie do końca ale już na pewno widac więcej
oto efekty mojej pracy











fotek jest troche sporo i lepszej jakości,
myślę że lepiej widac na nich efekty mojej pracy .
Dziś zajmę się poprawkami retuszu bo na fotkach w makro widac trochę białych pasków i podoklejam resztę poszycia .
w nie których miejscach też po podklejam poszycie bo troche oszczędzałem kleju :)
i coś tam gdzie nie gdzie nie trzyma :)
Sprawdziłem też wczoraj tak na kawałku brystolu i 1mm kartonie ten klej SZEWSKI co mi polecałeś SŁONECZKO , do przyklejenia pokładu -będę musiał raczej z niego zrezygnowac bo ciężko mi się nim kleiło na tak dużej powierzchni i brystol mi sie troche sfalował i poszukam jednak kleju w sprayu ,słyszałem że klej VELPON jest też dobry do takich rzeczy nie zaszkodzi mi go wyprubowac .
To miłego oglądania



Post zmieniony (01-07-09 16:16)

 
02-07-09 08:23  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

witam

wczoraj popracowałem nad wykończeniem poszycia i zajołem się wykonaniem wałów i śrub napędowych ,jednak wały wykonane z wycinanki nie przemawiaja zbytnio do mnie i pomyślełem nad patyczkami do szaszłyków ale muszę jeszcze wszystko raz jeszcze sprawdzic i pomierzyć ,długo zastanawiałem się nad tym malowaniem ale doszedłem do wniosku że nie ma sensu, po wstępnym przymierzeniu burt wygląda super a szczelinki nie są widoczne :)
pozdrawiam

 
02-07-09 08:41  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
Machemik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.

Jako niedoświadczony modelarz wziąłem się za ten model, tyle że z wydawnictwa Pana Halińskiego. Teraz jak patrze na niego to szkoda mi wycinanki ;) ale co zrobić kiedy z motyką na słońce się porwałem. Idź do przodu! Samo skończenie takiego modelu daje bardzo dużo do doświadczenia. Oglądam Twoje zmagania z dużym zaciekawieniem ;) Moja rada - odpuść sobie patyczki. Jeżeli przyjrzysz się bliżej, zauważysz, że są one posklejane z "nitek" drewienka, co może na długości nie stworzy efektu warstw, lecz w obwodzie na pewno. Innymi słowy po pomalowaniu strasznie rzuci się w oczy ich faktura. Pamiętaj, że to wał - powinien być gładki. Patyczek się nie nadaje :) choć wiem co Cię w nim kusi :P łatwo się tnie, ma odpowiednią średnicę i jest prosty. Skup się raczej na odpowiedniej grubości pręcie.


Czekam na postępy

--
_________________
"... żeby nie było, że się nic nie dzieje. I, że nic nie robię. Robię, ale czasami mi się nie kce..."

Pozdrawiam!
Maciek

 
02-07-09 08:52  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

masz racje nie pomyślałem z tym patyczkiem , chociaż sprawdze ten wariant -oszlifuje go i pomaluje i zobacze jak się bedzie prezentowac , jeśli chodzi o jakiś pręt to przychodzi mi do głowy tylko gwozdzik bo łatwo coś dobrac odpowiedniej średnicy .
No jeśli macie jakieś pomysły na ten wał to pisać :)

 
02-07-09 12:41  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja używam szprych rowerowych. Są różnej średnicy, więc z doborem prawidłowej nie powinno być problemu.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
02-07-09 12:57  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

szprycha rowerowa też dobry pomysł ,a więc będę musiał się przejśc do sklepu rowerowego i może coś dobiorę odpowiedniej średnicy ,dzięki SPYCHACZ za radę .

 
02-07-09 13:19  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak będzie za cienka, to można okleić choćby zwykłym papierem, lekko zeszlifować krawędź, która w wyniku tego powstanie i pomalować na żądany kolor.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
02-07-09 13:34  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

na pewno sprawdzę ten sposób ze szprychą ,jeszcze dzis jak tylko przyjdę z pracy .

 
03-07-09 10:01  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

witam

wczoraj trochę podłubałem przy Bismarcku ,nie wiele ale to zawsze coś ,oto moje wczorajsze wypociny :





miłego oglądania i komentowania .

 
08-07-09 10:09  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

w ostatnich dniach dłubałem trochę przy śrubach napędowych


mam zamiar jeszcze je pomalowac tak aby miały jednolity ciemny żółty kolor .
A także po kilku dniowym oczekiwaniu na klej w sprayu Velpon ,zajołem się podklejeniem pokładu na karton 0,5mm tak jak wydawca przykazał w opisie budowy :)

obawiałem się że może się karton powichrowac i zniekształcic ale nic takiego się nie działo ,aż byłem trochę zdziwiony że wszystko pasuje idealnie po wycięciu pokładu (pokład miał te same wymiary co przed podklejeniem ).
wyretuszowałem też krawędzie pokładu ,jako że ostatnio zakupiłem sobie kilka kredek akwarelowych w różnych odcieniach koloru szarego ... to miałem okazje je wyprubowac... i stwierdzam że się opłacało .

w pokładzie wyciołem wszystkie otwory i połączyłem trzy częsci ze sobą od spodu przyklejając kawałki kartonu w miejsca łączeń , jeszcze raz sprawdziłem całośc na szkielecie i też wszystko pasuje :)






Dziś zajmę się przyklejeniem pokładu i formowaniem burt .
pozdrawiam
cdn.

 
08-07-09 18:18  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

a nie lepiej byłoby nakleić całość na tekturę w jednym kawałku mały retusz i nie widać tak łączeń pokładu.Pokład ma fajne kolorki.Ogólnie nieźle pozdro

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
09-07-09 08:30  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

mogłem tak zrobić i nakleić na brystol w jednym kawałku ale :
-pierwszy raz kleiłem klejem w spreyu i obawiałem się że na tak dużej powierzchni może się coś powichrować ,w zasadzie to był eksperyment z tym klejem i wolałem nie ryzykować tylko kawałkami kleić .
Co do retuszu to troche spartoliłem robotę ale myśle nad tym aby to naprawić bo widać aż za bardzo łączenia pokładów może ktoś ma jakiś pomysł jak to zetrzeć , wytrzeć :) retuszowałem kredkami akwarelowymi jak już wcześniej wspomniałem .
Wczoraj przykleiłem pokład na stałe i zaczołem formować burty ,jak się kazało to nie jest taka prosta sprawa ,ale dla chcącego nic trudnego :)

do konradoo
zauważyłem że się zmagasz z Niemiecki Pancernik Scharnhorst (AH) 1:200,ja też mam ten model i powiem ci że mam na niego ochotę jak skończę bismarcka ,a jak idą u ciebie prace nad nim ?coś ruszyło w stoczni ?
pozdrawiam

 
09-07-09 16:22  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

hehe...Scharnhorst to model nad którym trzeba troche popracować.Sam zrobiłem kilka baboli ale wyszedłem na prostą:)Na razie prace posuwają się powoli ale do przodu.Powiem ci jak ja robiłem pokład kupiłem tekture 1,5 mm w sklepie dla plastyków,nastepnie wyznaczyłem sobie środek symetri i zaznaczylem łączenia miedzy kawałkami pokładu i pomalowałem akrylową PACTRĄ pod kolor pokładu i podobnie zrobiłem z rantami pokładu tam gdzie łączą sie kawałki.Całość podklejałem UNIWERSALNYM POLIMEREM wylewajac na pokład i rozcierając równo kawałki tektury 2 mm.nie wycinałem pokładów do samych rantów oprócz miejsc gdzie maja się łączyć ze sobą ponieważ delikatnie szmatką pocierałem o pokład żeby pozbyć się nadmiaru kleju całość zajeła mi nie więcej niż 1 h a efekt zadowalający.Tobie radzę zrobić to samo jak masz skany to je wydrukuj w jakimś punkcie ksero na drukarce w formacie A3 możesz przyciemnić dla efektu i zrób jeszcze raz.A stary na razie zostaw.Taka moja rada.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
09-07-09 16:55  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

mógł bym tak zrobic jak piszesz ale pokład już jest na stałe przyklejony do szkieletu i nie chce go już odrywac bo mógłbym uszkodzic szkielet ,mówi się trudno ,ale natępnym razem już będę miał to na uwadze żeby zrobic tak jak radzisz .
pozdrawiam
i czekam na fotki w twojej relacji .

 
09-07-09 17:49  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

a do retuszu polecam PACTRE MATOWĄ idziesz z kawałkiem części do sklepu modelarskiego i w katalogu jesteś w stanie dobrać niemal identyczny kolor jaki potrzebujesz.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
09-07-09 18:03  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

niestety w moim mieście nie ma takiego sklepu ,ale dziś coś postaram się wymyślić ,nie wygląda to zle ale też i nie wygląda to ładnie.
dzięki za pomoc i chęci ,jutro wrzuce jakieś dokładne fotki .
pozdrawiam

 
10-07-09 09:57  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

wczoraj zaczołem wykonywac burty jak na razie wszystko pasuje ,oto efekty :





a także między czasie pomalowałem śruby napędowe
tak wyglądają przed


a tak po malowaniu


dziś dokończę burty i poprawie retusz .
sorki za słabą jakośc fotek ale miałem do dyspozycji wczoraj tylko telefon .
Następne fotki będą najwcześniej za tydzień bo wybieram się na mały urlop .
Pozdrawiam

 
10-07-09 11:11  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jedna prośba i chyba każdy jest za...nie wstawiaj zdjęć słabej jakości na których nic nie widać:)Widać że ci się pokład pofalował...

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
10-07-09 13:46  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

troszkę się pofałdował ale tylko na łączeniach i mam na to sposób bo przed przyklejeniem burt wklejam między pokład a szkielet odpowiednio przycięty i z wymiarowany pasek tekturki aby wyrównał te łączenia i pomaga .

 
10-07-09 14:11  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
kari   

konradoo napisał:
<...nie wstawiaj zdjęć słabej jakości na których nic nie widać:)Widać że ci się pokład pofalował...>
... to mimo słabej jakości jednak "coś" widać ;-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
10-07-09 15:28  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

kari jak się przyjrzysz dokładnie na drugą fotke od góry to z prawej strony widac małe zagłębienie ,będę miał czas to zrobie fotki aparatem to sami ocenicie ,a z tym pofałdowaniem to nie jest żadna tragedia wszystko da się zrobic i nie wygląda to w rzeczywistości tak jak na tych fotkach które jak już wspomniałem są nie najlepszej jakości bo robione były telefonem ,może też pod złym kątem i dla tego wydaje się że wygląda to nie ciekawie .
Postaram się dziś jeszcze przed wyjazdem coś pstryknąc i umieścic aby zaspokoic waszą ciekawośc .

 
10-07-09 16:45  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Przez tą ,,mgłę'' wygląda ładnie ;)

--

 
10-07-09 23:23  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

udało mi się jeszcze dziś coś pokleić ,zrobiłem lewą strone bismarcka i tak jak obiecałem
fotki dobrej jakości do waszej oceny :)










szczerze mówiąc to troche mi nie wyszło przyklejanie tych burt ,bynajmniej tak mi się wydaje i retusz też mi nie wyszedł takie odczuwam wrażenie ,ale oceńcie to sami .
Prawą stronę skleję jak już wrócę z Zakopca bo tam się jutro z rana wybieram -wreszcie trochę wolnego .
Pozdrawiam i czekam na wasze komentarze .
Do zobaczenia za 10 dni.:)

 
11-07-09 09:34  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Od razu lepiej jak na moje oko,błędami się nie przejmuj,staraj się ich robić jak najmniej i skup się na każdym elemencie (przede wszystkim cierpliwość)I jeszcze jedno jak wklejasz zdjęcia to nie wciskaj enter po wklejeniu linku tylko w jeden przy drugim kopiuj wklej i zdjęcia będą jedną przy drugim:)Widzę że zejściówki robisz..??Poczytaj relacje KOJAKA i Roberta Śliwy tam znajdziesz dużo informacji które mi pomagają;)

--

"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"



Post zmieniony (11-07-09 09:37)

 
22-07-09 10:49  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam

Po pary dniach lenistwa nadszedł czas na robotę i ... Bismarcka ,tak więc odświeżam relacje nowymi fotkami tego co udało mi się wczoraj zrobic , a udało mi się skończyc przyklejac burty ,a także pomyślałem sobie że skoro model ma widoczne ślady eksploatacji to postanowiłem dodac też cos od siebie i wziołem kredkę akwar. o najciemniejszym odcieniu koloru szarego jaką mam i delikatnie jak to się mówi po bazgrałem burty a następnie wilgotną wykałaczką do uszu roztarłem te gryzmoły i wyszło nawet fajnie bynajmniej mi się bardziej podoba niż tak jak widoczne ślady eksploatacji w oryginale na wycinance .

będę musiał jeszcze poprawic retusz na krawędziach pokładu no i śruby napędowe przykleic .

a to szkielety kilku nadbudówek


Zamówiłem też elementy fototrawione działek i mam pytanie czym najlepiej je sklejac ? bo moja wiedza na ten temat jest zerowa dla tego proszę was o pomoc i rade .
pozdrawiam

 
22-07-09 11:28  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Pod kluzy wklej sobie pod poszycie zobacz relacje Kojaka robi Scharnhorsta,do łączenia metalowych elementów najlepszy jest Patex SOS ale Patex Power Gel:)Powodzenia

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
22-07-09 12:47  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

dzięki konradoo za pomoc.

 
25-07-09 10:47  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ostatnimi dniami prace nad modelem posuwają się powoli ale do przodu .Nie chce żebyscie sobie pomyśleli że jestem nie wytrwały i powoli rezygnuje z modelu tylko po prostu brak czasu ,a to co ostatnimi dniami udało mi się zrobic .

i przyszły mi także działka fototrawione ,wygląda to tak
.
w ten weekend i mam zamiar skleic układ napędowy no i poprawic retusz ,a potem to zostanie juz wykonanie ładnej podstawki :) , zapomniał bym -mam zamiar jeszcze poprawic moje fatalne łączenie pokładu ,znalazłem fajny sposób ale jak cos z tego wyjdzie to się z wami podzielę -na razie to tyle :)
cdn

 
28-07-09 10:06  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Po weekendzie nadszedł ciąg dalszy relacji ,nudzic się nie nudziłem bo pogoda była do bani wiało i lało więc przyłożyłem się i wykonałem układ napędowy ,prezentuje się tak :

Wały wykonałem z drutu ze sklepowego wieszaka były akurat odpowiedniej średnicy bo miały 4 mm i od razu były pomalowane matową szarą farbą którą jeszcze przeszlifowałem papierem o ziarnistości 1000 ,w sumie w wycinance wały są w kolorze żółtym ale myśle ze kolor szary też pasuje .

Jak wspominałem miałem też coś zrobic z łączeniami pokładu a mianowicie przeskanowałem kawałek pokładu a następnie go wydrukowałem ,pociołem na 2mm paski i chciałem je pponaklejac w miejsca łączeń ale po przymierzeniu nie wyglądało to tak ładnie jak to sobie wyobrażałem i zrezygnowałem z tego wariantu ,jeśli ktoś ma jakiś pomysł to niech napisze chętnie wypróbuje bo jak patrze na te łączenia to mnie aż w oczy kole .
Pozdrawiam
Cdn

 
28-07-09 10:12  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Przemaluj wały na kolor aluminiowy lub srebrny a łopaty śmigieł to proponował bym troszkę uformować i pomalować na złoty efekt będzie o niebo lepsz:)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
28-07-09 10:45  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

śmigiełek bardziej uformowac juz się nie da bo są już pomalowane i dośc mocno przyklejone więc jakakolwiek próba ich formowania może się skończyc ich urwaniem i wtedy bedzie to wyglądac naprawdę zle ,a co do koloru wałów to rozważę tą propozycje .
Jednak bardziej mnie teraz martwią te łączenia pokładów bo przyszedł czas na sklejanie góry .

 
29-07-09 22:24  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Łopaty nie były wszystkie w 1 stronę. Lewoburtowa jest źle.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
30-07-09 10:08  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

masz w zupełności Robert racje ,jeszcze raz przejzałem na necie fotki i faktycznie zrobiłem zonka ,na tej fotce widac prawidłowe uformowanie łopat
.
Nie przypatrzyłem się dokładnie tej fotografii ,ale zmiana jest w tej chwili nie możliwa bo cała sruba jest mocno przyklejona do wału i jakakolwiek próba wymontowania skończyła by się uszkodzeniem tej częsci modelu ,ale dzięki za uwagę i zainteresowanie moją relacją .

 
01-08-09 10:13  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

witam

w ostatnich dniach zajołem się nadbudówkami ,jeszcze nie są skończone

przy klejeniu nadbudówki drugiej natknołem się na mały problem z częścią 2c bo rysunek jest mało czytelny i nie pokazuje jak należy ją przyklic ,trzeba troche pogłówkowac ,
ta fotka pokazuje przyszłym sklejaczom bismarcka jak powinno wyglądac to po sklejeniu.
mam nadzieje ze się przyda.
.
Mam też mały problem ze znalezieniem odpowiedniego łańcuszka do kotwic ,na allegro nie ma a w sklepie z biżuterią raczej tanie nie są ,więc jesli ktoś z was by miał coś takiego w nadmiarze albo na zbyciu to był bym wdzięczny za pomoc ,albo jak ktoś ma jakieś namiary albo pomysł skąd można by coś takiego wzias to też by było super.

cdn

 
01-08-09 10:18  Odp: [Relacja] Bismarck GPM
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Na lokalnych "baziokach" na pewno coś takiego znajdziesz - najwyżej 10 zł i łańcuch całkiem ładny

--
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024