FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-01-09 19:49  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"aktual.01.01.09
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

MARIUSZ napisał:

> Z prawdziwą przyjemnością przyglądam sie wszelkim Twoim
> produkcjom.
> Ta dotyczy już sprzętu "większego kalibru" ( nie
> motocykla,figurki, "tankietki" etc...)


Czesiu najwidocznie się starzeje. Buduje coraz większe modele :-)

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
04-01-09 19:54  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"aktual.01.01.09
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Więcej nie dostaniecie ani tortu, ani szampana na WAKu, bo potem bredzicie i wymyślacie takie teorie ;-)
Nie ważna wielkość modelu, ale jego szczegóły ;-P

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
11-01-09 18:27  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"aktual.01.01.09
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Kroczek do przodu.
Blok silnika " na gorąco" posmarowany farbą z miską olejową , prowizorycznie ustawioną prądnicą i filtrem oleju.
Można pomału przymierzać się do kolejnych elementów.



--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-07-09 12:37  Odp: [Relacja]Archer-początki silnika,aktual.11,01,09
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej Cześku
Od dawna Cię w tym temacie nie widać więc tak nieśmiało zapytam czy szykujesz nam kolejną megaporcję mikromodelarstwa czy może (oby nie) zawiesiłeś prace nad nim?
Pozdrawiam
Jarek

--
GG 6801515

 
04-07-09 13:05  Odp: [Relacja]Archer-początki silnika,aktual.11,01,09
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Ze względu na specyfikę pracy zawodowej w okresie styczeń - kwiecień mam bardzo mało wolnego czasu, potem trochę zajęć z organizowaniem zlotu we Wrocławiu i w efekcie pół roku modelarskiej posuchy.
Teraz podzieliłem dostępny czas na trzy projekty ( Archer, Snekkar i Sokół).
W sierpniu wycięte ogniwa z Archera jadą "na montaż" wraz ze mną na wczasy ;-) Muszę jeszcze tylko opracować parę elementów do skompletowania ogniwa - ma dziwny kształt, odmienny od typowych gąsienic, co spowodowało między innymi nieprawidłowy ich wygląd w dostępnych modelach Bishopa i Valentine.
Po powrocie pomalutku dalej. Materiały ikonograficzne mam zgromadzone w 95% i nie powinno być już większych problemów z opracowaniem poszczególnych elementów.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
06-07-09 11:49  Odp: [Relacja]Archer-początki silnika,aktual.11,01,09
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jako lekarz zalecam terapię,z której "będzie Pan zadowolony...;-) "
Codziennie minimum 30 minut klejenia.
To naprawdę daje efekty... ;P

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-10-11 12:59  Odp: [Relacja]Archer-aktual.30,10,11
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Ponad dwa lata minęły,a prace praktycznie cofnęły się do punktu początkowego.
Zdobyłem nowe , znacznie dokładniejsze materiały i okazało się, ze pierwotny kadłub i jego kolejne wersje nadają się tylko na magazyn kartonu.
Powstał nowy kadłub znacznie krótszy od poprzedniego (aż o 18 mm), zmieniłem troszkę kształty poszczególnych płyt - tutaj były niewielkie zmiany.
Na zdjęciach płyta podłogi z pierwszymi jaszczami na amunicje, szafką na manele obsługi tylko wsunięta do wanny kadłuba. Wymaga jeszcze naklejenia zawiasów, zatrzasków itp. drobiazgów.
Poszczególne płaty blachy na podłodze wklejałem osobno mając nadzieję, że po pomalowaniu będzie widać, że to oddzielne elementy.
Skrzynka pośrodku, to podstawa siedziska kierowcy i z instrukcji wynika, że jednocześnie pojemnik na akumulatory.


Próbuję tez troszeczkę eksperymentować ze spawami. Wykonałem je z bibułki do zwijania papierosów nakładanej na "mokro" po zanurzeniu w smarkatym kleju. Potem lekkie deformowanie końcówka nożyka, chociaż myślę, że lepiej by było ponaciskać półokrągłe "spływy" zeszlifowaną do połowy igłą do zastrzyków.

Wanna kadłuba była spawana , wbrew temu co widać na niektórych rysunkach nawet w nowych książkach o tym pojeździe, a także w niedawno wydanym przez firmę Bronco Models modelu ropopochodnym. Na zdjęciach istniejących egzemplarzy wszystkie kadłuby są spawane.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
31-12-11 18:41  [Relacja]Archer-aktual.31,12,11
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wszyscy kleją , a mi chyba palce przykleiły się do biurka, w takim tempie idzie mi lepienie modelu.
W obróbce radiostacja, system kierowania pojazdem, a na fotkach ugniecona tablica przyrządów. Zaręczam, to super makro, w realu jest jeszcze gorzej ;-)
Tarcze zegarów niestety musiałem wydrapać sam, bo mi plujka nie chciała wydrukować wyraźnie , a nie miałem ochoty szukać kolorowej, dobrej laserówki. Wszystkie elementy tradycyjnie papierowe. Zegary robione jako puszki osadzone w tablicy.
W związku z tym, ze po zamontowaniu dostęp do elementu będzie utrudniony już teraz próbowałem za pomocą ołówka ponanosic ślady przetarć i "wyświecenia" powierzchni koło przycisków startera i klaksonu.



W międzyczasie poślęczałem trochę nad ogniwem, Mariusz pomógł mi to poprawnie przenieść (wielkie dzięki)do programu i pliki powędrowały do wypalenia, pierwszy raz spróbuje wykorzystać laserowe wypalanki jako bazę do zrobienia gąsienicy. Na fotkach próbne ogniwo "wypalone" olfą ;-)



--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
31-12-11 19:08  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31,12,11
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Musi co , dymiło się strasznie przy tym "wypalaniu" , bo ogniwo zczerniało ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
01-01-12 16:59  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31,12,11
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tempo nie jest najważniejsze, to nie wyścig. Liczy się przyjemność z lepienia i jakość a do tej nie można się przyczepić. :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024