FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-12-08 22:00  [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Ciężko jak nie ma pomysłów na kolejny model, ale gorzej kiedy pomysłów jest kilka ;-)
Ostatecznie w manufakturze "Rajkub & makulatura" postanowiono pobawić się w budowę dziwoląga, czyli opancerzonej armaty strzelającej do tyłu ;-).


Na wybór "celu" wpływ jak zwykle miał brak dostępności na rynku, używanie w Polskich Siłach Zbrojnych ,otwarty przedział bojowy no i interesujący kształt.

Nawet modelarze "ropopochodni" mają do dyspozycji (a właściwie mieli) tylko dwa modele "archeropodobne".
Były to, o ile wiem, konwersje czołgu Valentine. Czyli na starcie nieprawidłowa długość kadłuba ( w Archerze kadłub miał zwiększoną długość podwozia), raczej marnie opracowane elementy żywiczne i trochę metalu.

Co prawda "odpalony" na Forum jest już wątek z budową Sokoła, ale na razie trwają kolejne próby nad sklejeniem opony oponopodobnej. Do czasu uzyskania w miarę zadawalającego rezultatu próby będą przebiegały bez publiczności.

Parę słów o naszym "Łuczniku".
Valentine 17-pdr., Self-Propelled "Archer" powstał właściwie jako brytyjska odpowiedź na niemieckiego Mardera II. Początkowo na podwoziu czołgu Crusader , a ostatecznie na podwoziu czołgu piechoty Valentine zamontowano doskonałą brytyjska armatę QFSA 17-pdr. Mk.II. Armata została usytuowana tyłem do kierunku jazdy. Takie usytuowanie, oraz fakt, że ze względu na małą ilość miejsca kierowca musiał schodzić ze swojego stanowiska ( odrzut armaty zagrażał jego życiu) nie było to typowe działo samobieżne, a właściwie samobieżna laweta. Z poloników można dodać, że kierowca korzystał z dwóch peryskopów produkowanych na polskiej licencji (systemu Gundlacha).

"Archery" były używane między innymi w 7 Pułku Artylerii Przeciwpancernej 2 Korpusu Polskiego we Włoszech.

Poniżej parę fotek z pierwszych przymiarek do kadłuba. Nie wiem jeszcze czy budowa będzie kontynuowana na tej bazie, czy powstanie kolejna wanna.

Ile będzie trwała budowa nie wiem, ale raczej to będzie maraton, przy którym relacja Mariusza z budowy Karasia to sprint ;-)





Stopień uszczegółowienia "wyjdzie w praniu", raczej nie przewiduję budowy silnika itp ;-)
Z gotowych elementów też raczej nie skorzystam, co prawda są na rynku dostępne laserowe ogniwa gąsienic do Valentynki, ale trochę według mnie odbiegają od rzeczywistego wyglądu.

--

Post zmieniony (02-05-14 19:01)

 
26-12-08 22:22  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled, "Archer"
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Już QŃ rązcki zaciera, bo ładne cudeńko sobie wybrałeś na temat walki. A że bądzie powolna? No to co? Ja też do demonów szybkosci nie należę.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
26-12-08 22:27  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled, "Archer"
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja wiem tylko tyle, ze bedzie warto czekac na kazdy nastepny odcinek :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
26-12-08 22:28  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled, "Archer"
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nareszcie. Wiewiórki z różnych stron donosiły o tym projekcie, no i się doczekałem :)

 
27-12-08 00:25  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Siedział ,siedział i ... w końcu wystartował .
Teraz będziemy go oglądać jak leci ,leci ......... ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
27-12-08 09:06  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetny temat Cześku wybrałeś, no i polskie malowanie, to co Jaroslavy lubią najbardziej :-D
Że będzie powolna? to dobrze, na dobre modele trzeba długo czekać, na własnej skórze się o tym przekonałem...
Pozdrawiam serdecznie i cierpliwie czekam na rozwój wydarzeń ;-)
Jarek

--

GG 6801515

Post zmieniony (27-12-08 09:08)

 
01-01-09 16:12  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wypada Nowy Rok rozpocząć choćby symbolicznie.
Prace przy budowie kadłuba posuwają się w rytmie walczyka: dwa kroki do przodu, jeden do tyłu ;-)
Płyty czołowe zostały wymienione.

Oglądając relacje z budowy "plastikowo-żywicznych"
modeli mam wrażenie, że kąty nachylenia płyt wieży zostały "przegięte". Autor konwersji chyba uległ złudzeniu optycznemu i nadał im zbyt silne kąty pochylenia ( ale to może być moje błędne odczytanie zdjęć).

Klejąc swoją bryłę , jako ignorant w projektowaniu komputerowym, po prostu zrobiłem szablony na podstawie kilku rysunków technicznych "Archera" znalezionych w necie.
Widoczny kadłub został w całości wykonany z kartonu grubości ok. 0,75 mm



Teraz mam kolejny problem do rozstrzygnięcia. Nad komorą silnika są bardzo rzadkie żaluzje, dużo przez nie widać, a to korci, żeby do środka wstawić jakiś silniczek ;-)

No i tradycyjna uwaga, której zabrakło na początku- oczywiście cały model planuję zbudować wyłącznie z papieru, kleju i farby;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
01-01-09 16:49  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"aktual.01.01.09
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ohoooo ;-)))

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
01-01-09 19:39  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"aktual.01.01.09
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

>>No i tradycyjna uwaga, której zabrakło na początku- oczywiście cały model planuję zbudować wyłącznie z papieru, kleju i farby;-)

Czy to oznacza że tym razem obędzie się bez śliny i wody ?? Widzę więc postęp w ilości papieru w budowie modelu z papieru ;-)

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
02-01-09 10:37  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"aktual.01.01.09
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z prawdziwą przyjemnością przyglądam sie wszelkim Twoim produkcjom.
Ta dotyczy już sprzętu "większego kalibru" ( nie motocykla,figurki, "tankietki" etc...)
Tym wiekszy apetyt...
Chciałoby się oglądać nowe fotki nawet codziennie... I tutaj widzę jedyną wadę tej relacji ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-01-09 19:49  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"aktual.01.01.09
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

MARIUSZ napisał:

> Z prawdziwą przyjemnością przyglądam sie wszelkim Twoim
> produkcjom.
> Ta dotyczy już sprzętu "większego kalibru" ( nie
> motocykla,figurki, "tankietki" etc...)


Czesiu najwidocznie się starzeje. Buduje coraz większe modele :-)

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
04-01-09 19:54  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"aktual.01.01.09
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Więcej nie dostaniecie ani tortu, ani szampana na WAKu, bo potem bredzicie i wymyślacie takie teorie ;-)
Nie ważna wielkość modelu, ale jego szczegóły ;-P

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
11-01-09 18:27  Odp: [Relacja]Valentine 17-pdr Self-Propelled,"Archer"aktual.01.01.09
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Kroczek do przodu.
Blok silnika " na gorąco" posmarowany farbą z miską olejową , prowizorycznie ustawioną prądnicą i filtrem oleju.
Można pomału przymierzać się do kolejnych elementów.



--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-07-09 12:37  Odp: [Relacja]Archer-początki silnika,aktual.11,01,09
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej Cześku
Od dawna Cię w tym temacie nie widać więc tak nieśmiało zapytam czy szykujesz nam kolejną megaporcję mikromodelarstwa czy może (oby nie) zawiesiłeś prace nad nim?
Pozdrawiam
Jarek

--
GG 6801515

 
04-07-09 13:05  Odp: [Relacja]Archer-początki silnika,aktual.11,01,09
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Ze względu na specyfikę pracy zawodowej w okresie styczeń - kwiecień mam bardzo mało wolnego czasu, potem trochę zajęć z organizowaniem zlotu we Wrocławiu i w efekcie pół roku modelarskiej posuchy.
Teraz podzieliłem dostępny czas na trzy projekty ( Archer, Snekkar i Sokół).
W sierpniu wycięte ogniwa z Archera jadą "na montaż" wraz ze mną na wczasy ;-) Muszę jeszcze tylko opracować parę elementów do skompletowania ogniwa - ma dziwny kształt, odmienny od typowych gąsienic, co spowodowało między innymi nieprawidłowy ich wygląd w dostępnych modelach Bishopa i Valentine.
Po powrocie pomalutku dalej. Materiały ikonograficzne mam zgromadzone w 95% i nie powinno być już większych problemów z opracowaniem poszczególnych elementów.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
06-07-09 11:49  Odp: [Relacja]Archer-początki silnika,aktual.11,01,09
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jako lekarz zalecam terapię,z której "będzie Pan zadowolony...;-) "
Codziennie minimum 30 minut klejenia.
To naprawdę daje efekty... ;P

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-10-11 12:59  Odp: [Relacja]Archer-aktual.30,10,11
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Ponad dwa lata minęły,a prace praktycznie cofnęły się do punktu początkowego.
Zdobyłem nowe , znacznie dokładniejsze materiały i okazało się, ze pierwotny kadłub i jego kolejne wersje nadają się tylko na magazyn kartonu.
Powstał nowy kadłub znacznie krótszy od poprzedniego (aż o 18 mm), zmieniłem troszkę kształty poszczególnych płyt - tutaj były niewielkie zmiany.
Na zdjęciach płyta podłogi z pierwszymi jaszczami na amunicje, szafką na manele obsługi tylko wsunięta do wanny kadłuba. Wymaga jeszcze naklejenia zawiasów, zatrzasków itp. drobiazgów.
Poszczególne płaty blachy na podłodze wklejałem osobno mając nadzieję, że po pomalowaniu będzie widać, że to oddzielne elementy.
Skrzynka pośrodku, to podstawa siedziska kierowcy i z instrukcji wynika, że jednocześnie pojemnik na akumulatory.


Próbuję tez troszeczkę eksperymentować ze spawami. Wykonałem je z bibułki do zwijania papierosów nakładanej na "mokro" po zanurzeniu w smarkatym kleju. Potem lekkie deformowanie końcówka nożyka, chociaż myślę, że lepiej by było ponaciskać półokrągłe "spływy" zeszlifowaną do połowy igłą do zastrzyków.

Wanna kadłuba była spawana , wbrew temu co widać na niektórych rysunkach nawet w nowych książkach o tym pojeździe, a także w niedawno wydanym przez firmę Bronco Models modelu ropopochodnym. Na zdjęciach istniejących egzemplarzy wszystkie kadłuby są spawane.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
31-12-11 18:41  [Relacja]Archer-aktual.31,12,11
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wszyscy kleją , a mi chyba palce przykleiły się do biurka, w takim tempie idzie mi lepienie modelu.
W obróbce radiostacja, system kierowania pojazdem, a na fotkach ugniecona tablica przyrządów. Zaręczam, to super makro, w realu jest jeszcze gorzej ;-)
Tarcze zegarów niestety musiałem wydrapać sam, bo mi plujka nie chciała wydrukować wyraźnie , a nie miałem ochoty szukać kolorowej, dobrej laserówki. Wszystkie elementy tradycyjnie papierowe. Zegary robione jako puszki osadzone w tablicy.
W związku z tym, ze po zamontowaniu dostęp do elementu będzie utrudniony już teraz próbowałem za pomocą ołówka ponanosic ślady przetarć i "wyświecenia" powierzchni koło przycisków startera i klaksonu.



W międzyczasie poślęczałem trochę nad ogniwem, Mariusz pomógł mi to poprawnie przenieść (wielkie dzięki)do programu i pliki powędrowały do wypalenia, pierwszy raz spróbuje wykorzystać laserowe wypalanki jako bazę do zrobienia gąsienicy. Na fotkach próbne ogniwo "wypalone" olfą ;-)



--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
31-12-11 19:08  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31,12,11
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Musi co , dymiło się strasznie przy tym "wypalaniu" , bo ogniwo zczerniało ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
01-01-12 16:59  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31,12,11
Topper 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tempo nie jest najważniejsze, to nie wyścig. Liczy się przyjemność z lepienia i jakość a do tej nie można się przyczepić. :)

 
01-01-12 17:54  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31,12,11
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Masz rację, najważniejsze to zabawa w zamianę kartki papieru w jakiś zaplanowany kształt
;-)

Dlatego też większość moich modelików powstaje nawet latami.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
09-01-12 22:57  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31,12,11
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wypada jakoś rozpocząć Nowy Rok.
Kilka zdjęć z postępu prac przy urządzaniu przedziału kierowania. ślady eksploatacji robione ołówkiem, "kompletem do makijażu"Tamyi -kolor stali i kółeczkiem filcowym upapranym w różnych śmieciach ;-)
Zostaną dorobione jeszcze różne zamki, klamki i inne zasuwki.





--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
10-01-12 10:55  Odp: [Relacja]Archer-aktual.09,01,12
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fakt , Twoje dzieła powstają latami, ale jak łupniesz aktualizację, to zawsze "klękajcie narody"... ;-)
Coś pięknego!

--

Post zmieniony (10-01-12 11:52)

 
10-01-12 23:01  Odp: [Relacja]Archer-aktual.09,01,12
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

MARIUSZ napisał: Coś pięknego!

...i niedrogo ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
26-02-12 21:29  Odp: [Relacja]Archer-aktual.09,01,12
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Krok do tyłu, czyli wywalenie całej baszty. Okazało się że zastosowałem zbyt cienkie płyty. Po dokładnym przeglądzie planów z grubościami poszczególnych elementów trzeba było zastosować nowe. Zmieniłem też spawy, teraz wykonane są z materiału raczej nie znanego młodszemu pokoleniu ;-)
Krok do przodu-w jaszczach zapakowałem amunicję - dwa rodzaje pocisków, z dziwnymi ( Anglicy przy tym pojeździe zaskakują mnie co chwilę specyficznymi rozwiązaniami) uchwytami do wyciągania ich z gniazd transportowych. Stalowe krzyżaki z parcianymi taśmami jako uchwytami. Taśmy wykonałem z tego samego papieru co spawy.
Po prawej stronie stanowiska kierowcy skrzynka radiostacji, którą teraz trzeba wypełnić treścią ;-)
Przy skośnym jaszczu na pociski , przy bocznej ściance, baszty zamontowany zbiornik na wodę pitną z kranem






--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
31-03-12 12:19  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31.03.12-radiostacja
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Setny WAK za parę godzin i nie wypada iść z pustymi rękoma ;-)
Ulepiłem więc kolejny element do Archera.
Jako, że ten pojazd powstał jako "łatajdziura" poprzez skrzyżowanie przerobionego podwozia czołgu Walentine z 17 funtowa armatą ppanc, to i radiostacja musi być dziwna.
Wzięto więc typową radiostację piechoty Nr 18 i wpakowano ją do pojazdu. Wydziwiając dalej obsługę jej powierzono kierowcy, który w razie potrzeby mógł ja zdemontować z podstawy , załadować na plecy i nadawać spoza pojazdu.

Poniżej parę zdjęć zlepianki, w tym z groszem pomiarowym. Panele czołowe musiałem podświetlać, żeby cokolwiek było widać, ponieważ brezent osłony skutecznie utrudnia dostęp światła

Niestety niektórych zdjęć nie udało mi się odpowiednio rozjaśnić.




Po zrobieniu elementu i przymierzeniu do pojazdu zacząłem się zastanawiać po co tyle szczegółów skoro i tak prawie nic nie będzie widać ?
Ale satysfakcja, że są, pozostaje ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
31-03-12 13:57  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31.03.12-radiostacja
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rajkub napisał:
"Ale satysfakcja, że są, pozostaje ;-)"

Otóż to, otóż to - święta prawda.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-03-14 23:16  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31.03.12-radiostacja
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Miniaturki są spore, ale zacząłem korzystać z portalu "wstawka", a tam niestety takie klocki fundują. Dotychczasowe witryny -photobukiet i imageszokcoś stanęły okoniem.


Jak by tak długo budowano sprzęt pancerny jak ja buduję swojego Archera, to dzisiaj dalej by wszyscy okładali się maczugami :-)

Oczywiście Łucznik dostał nową basztę ( czort wie, którą z kolei), a także skleiłem papierowy przegub kulisty, na którym zamocowana jest laweta armaty, Dzięki takiemu rozwiązaniu działa miało możliwość obrotu w ograniczonym zakresie w poziomie, bez konieczności przestawiania pojazdu. Zamek, przynajmniej na tym etapie jest ruchomy.




Nie wiem po co, bo pomimo otwieranych pokryw silnika mało co będzie widać, ale robię namiastkę silnika, baza widoczna na poniższych fotkach.



A teraz owoc drobnego eksperymentu, czyli transmisja , w mocnym stopniu zużyta. Do Archera jednak jej nie zamontuję, pomimo tego, że te dziwne działa były najpierw wypchnięte przez Anglików Kanadyjczykom, a ci wepchnęli je Polakom, to nie uważam, żeby nasi mechanicy dopuścili do takiego stanu ;-)



--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
02-03-14 00:28  Odp: [Relacja]Archer-aktual.01.03.14-
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ha... ha... ha... To teraz pochwal się, jak żeś to zrobił. Najlepiej krok po kroku.
Bo wiesz: ja zdjęcie na szrocie to też se potrafię zrobić. A groszówkę w Fotoszkopie też se dokleję ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
02-03-14 10:48  Odp: [Relacja]Archer-aktual.01.03.14-
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Groszówka, to nie moja robota. Z tego co wiem , to do mennicy przywożą wstęgę ze stopu ( okołomosiądzu), sztanca podwójna wybija z tego monety i to wszystko :-)

Natomiast ten pobrudzony papier to efekt pomalowania na biało, potraktowane inkiem vallejo sepia, a krawędzie i miejsce odrapania farby poprzecierane ołówkiem.
Wot i wsio jak mawiali starożytni RFŃczycy.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
02-05-14 19:00  Odp: [Relacja]Archer-aktual.01.03.14-
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Dalej pomalutku sobie lepię.
Tył silnika potraktowany bardzo po macoszemu , gdyż nie będzie go w ogóle widać.
Na drugim zdjęciu przygotowane różne cięgła, przewody elektryczne, paliwowe, olejowe i czort wie co jeszcze. Do tego zbiornik oleju, jakaś skrzynka osłonowa i dwie skrzynki "drewniane" na akumulatory.









Pora upakować to już do kadłuba i ruszać z następnymi elementami.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
02-05-14 19:09  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ooooo, odlewy, śrubki - brak słów. CUDEŃKO. I wcale nie podlizuję się. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-05-14 19:13  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękności!
Jak prosto z fabryki.
Przewidujesz jakiś "łosz" albo coś...
By wyglądał na bardziej "zmęczony"?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-05-14 19:39  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak to jest po macoszemu ja jestem chińczyk !!! Fantastyczny.

 
02-05-14 19:49  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Dziękuję ;-)

Mariusz, w paćkaniu to ja jestem cienki Bolek. Silnik i transmisja jest troszeczkę poobtłukiwany i powycierany. Był w rękach najlepszych mechaników świata, więc nie miał prawa wyglądać jak po jakichś dżemojadach czy innych żabojadach :-)

Samą wannę kadłuba dość mocno "poszlifowałem" filcem z pigmentem stali, ale to już w następnym odcinku ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
02-05-14 21:39  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Czesiu, niech sie tylko Piterpanzer do niego dorwie... Bedzie, jak po calym szlaku bojowym :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
02-05-14 21:51  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Świetny! Tyle mam do powiedzenia :)

--
Pozdrawiam!

 
02-05-14 22:56  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Łomatko i tatko. Jak żywy :)
Możesz zrobić zbliżenie tabliczki znamionowej?
Pamiętając że nawet druty kleisz ze stopu celulozy, wolę się upewnić - nie stosujesz drucianych drutów?

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
03-05-14 00:43  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

!!! - i tyle w temacie.

Pozdro, Bohdan

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
03-05-14 10:45  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Rafał, ciiiiiiiiicho, nie budź Bestii ;-)

Michał, tabliczka robiona tradycyjnie, czyli kartka papieru pomalowana najpierw srebrnym kolorem, po dokładnym wyschnięciu ( ta miała kilka lat :-) ) pokryta kolorem czarnym i po lekkim przeschnięciu podrapana igłą w poziome kropki, kreski.

Oczywiście wszystkie elementy wykonane z papieru, kleju i farbek.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
03-05-14 11:46  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

A farba pewnie z papierowej pulpy ;-)
Doskonała robota.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-05-14 21:28  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Szaleństwa ciąg dalszy, jak miło :)

--

 
03-05-14 22:02  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja tylko prosze o porzadna lupe na statywie, zeby we Wroclawiu mozna bylo w spokoju kontemplowac...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
03-05-14 22:28  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Niby wiem że drutu nie używasz, ale kurcze patrząc na zdjęcia naprawde człowiek się zastanawia.. Szczególnie te dwa okrągłe uchwyty przy tabliczce mnie zdezorientowały :)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
04-05-14 08:50  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Takie kółeczka robię analogicznie jak inni robią z drutu. Najpierw z wilgotnego papierowego wałeczka robię coś w rodzaju sprężynki, utwardzam jakimś klejem, potem wystarczy odcinać po jednym okręgu i gotowe :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-05-14 08:59  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No dobrze, a ten przewód to też papier ???



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-05-14 10:30  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Tak, kształtowany na wilgotno wałeczek zwinięty z bibułki do robienia papierosów :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-05-14 10:46  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Rajkub przestań, wiesz ile będę musiał na lekarza wydać ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
04-05-14 10:49  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

To NFZ nie refunduje ????????????????

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-05-14 11:16  Odp: [Relacja]Archer-aktual.02.05.14-silnik
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Psychoanalityka NFZ chyba nie refunduje. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024