FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-01-12 17:54  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31,12,11
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Masz rację, najważniejsze to zabawa w zamianę kartki papieru w jakiś zaplanowany kształt
;-)

Dlatego też większość moich modelików powstaje nawet latami.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
09-01-12 22:57  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31,12,11
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wypada jakoś rozpocząć Nowy Rok.
Kilka zdjęć z postępu prac przy urządzaniu przedziału kierowania. ślady eksploatacji robione ołówkiem, "kompletem do makijażu"Tamyi -kolor stali i kółeczkiem filcowym upapranym w różnych śmieciach ;-)
Zostaną dorobione jeszcze różne zamki, klamki i inne zasuwki.





--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
10-01-12 10:55  Odp: [Relacja]Archer-aktual.09,01,12
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fakt , Twoje dzieła powstają latami, ale jak łupniesz aktualizację, to zawsze "klękajcie narody"... ;-)
Coś pięknego!

--

Post zmieniony (10-01-12 11:52)

 
10-01-12 23:01  Odp: [Relacja]Archer-aktual.09,01,12
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

MARIUSZ napisał: Coś pięknego!

...i niedrogo ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
26-02-12 21:29  Odp: [Relacja]Archer-aktual.09,01,12
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Krok do tyłu, czyli wywalenie całej baszty. Okazało się że zastosowałem zbyt cienkie płyty. Po dokładnym przeglądzie planów z grubościami poszczególnych elementów trzeba było zastosować nowe. Zmieniłem też spawy, teraz wykonane są z materiału raczej nie znanego młodszemu pokoleniu ;-)
Krok do przodu-w jaszczach zapakowałem amunicję - dwa rodzaje pocisków, z dziwnymi ( Anglicy przy tym pojeździe zaskakują mnie co chwilę specyficznymi rozwiązaniami) uchwytami do wyciągania ich z gniazd transportowych. Stalowe krzyżaki z parcianymi taśmami jako uchwytami. Taśmy wykonałem z tego samego papieru co spawy.
Po prawej stronie stanowiska kierowcy skrzynka radiostacji, którą teraz trzeba wypełnić treścią ;-)
Przy skośnym jaszczu na pociski , przy bocznej ściance, baszty zamontowany zbiornik na wodę pitną z kranem






--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
31-03-12 12:19  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31.03.12-radiostacja
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Setny WAK za parę godzin i nie wypada iść z pustymi rękoma ;-)
Ulepiłem więc kolejny element do Archera.
Jako, że ten pojazd powstał jako "łatajdziura" poprzez skrzyżowanie przerobionego podwozia czołgu Walentine z 17 funtowa armatą ppanc, to i radiostacja musi być dziwna.
Wzięto więc typową radiostację piechoty Nr 18 i wpakowano ją do pojazdu. Wydziwiając dalej obsługę jej powierzono kierowcy, który w razie potrzeby mógł ja zdemontować z podstawy , załadować na plecy i nadawać spoza pojazdu.

Poniżej parę zdjęć zlepianki, w tym z groszem pomiarowym. Panele czołowe musiałem podświetlać, żeby cokolwiek było widać, ponieważ brezent osłony skutecznie utrudnia dostęp światła

Niestety niektórych zdjęć nie udało mi się odpowiednio rozjaśnić.




Po zrobieniu elementu i przymierzeniu do pojazdu zacząłem się zastanawiać po co tyle szczegółów skoro i tak prawie nic nie będzie widać ?
Ale satysfakcja, że są, pozostaje ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
31-03-12 13:57  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31.03.12-radiostacja
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rajkub napisał:
"Ale satysfakcja, że są, pozostaje ;-)"

Otóż to, otóż to - święta prawda.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-03-14 23:16  Odp: [Relacja]Archer-aktual.31.03.12-radiostacja
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Miniaturki są spore, ale zacząłem korzystać z portalu "wstawka", a tam niestety takie klocki fundują. Dotychczasowe witryny -photobukiet i imageszokcoś stanęły okoniem.


Jak by tak długo budowano sprzęt pancerny jak ja buduję swojego Archera, to dzisiaj dalej by wszyscy okładali się maczugami :-)

Oczywiście Łucznik dostał nową basztę ( czort wie, którą z kolei), a także skleiłem papierowy przegub kulisty, na którym zamocowana jest laweta armaty, Dzięki takiemu rozwiązaniu działa miało możliwość obrotu w ograniczonym zakresie w poziomie, bez konieczności przestawiania pojazdu. Zamek, przynajmniej na tym etapie jest ruchomy.




Nie wiem po co, bo pomimo otwieranych pokryw silnika mało co będzie widać, ale robię namiastkę silnika, baza widoczna na poniższych fotkach.



A teraz owoc drobnego eksperymentu, czyli transmisja , w mocnym stopniu zużyta. Do Archera jednak jej nie zamontuję, pomimo tego, że te dziwne działa były najpierw wypchnięte przez Anglików Kanadyjczykom, a ci wepchnęli je Polakom, to nie uważam, żeby nasi mechanicy dopuścili do takiego stanu ;-)



--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
02-03-14 00:28  Odp: [Relacja]Archer-aktual.01.03.14-
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ha... ha... ha... To teraz pochwal się, jak żeś to zrobił. Najlepiej krok po kroku.
Bo wiesz: ja zdjęcie na szrocie to też se potrafię zrobić. A groszówkę w Fotoszkopie też se dokleję ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
02-03-14 10:48  Odp: [Relacja]Archer-aktual.01.03.14-
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Groszówka, to nie moja robota. Z tego co wiem , to do mennicy przywożą wstęgę ze stopu ( okołomosiądzu), sztanca podwójna wybija z tego monety i to wszystko :-)

Natomiast ten pobrudzony papier to efekt pomalowania na biało, potraktowane inkiem vallejo sepia, a krawędzie i miejsce odrapania farby poprzecierane ołówkiem.
Wot i wsio jak mawiali starożytni RFŃczycy.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024