FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
09-09-08 10:25  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Pomalutku do przodu. Coś zrobiłem ale nie wiem co :-) wyglada na coś do strzelania ale głowy nie dam :-)

Rozpocząłem też wieże artylerii głównej, ale jeszcze masa roboty przy nich

 
09-09-08 11:40  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

:)))))))))
To "coś do strzelania" na górnych zdjęciach, to wyrzutnie torped.
:)))))))))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
09-09-08 13:30  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

no ale jakby nie było się z nich strzela :-)

 
11-09-08 10:42  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Prace idą w dalszym ciągu do przodu. Działa artylerii głównej na ukończeniu, pozostało jeszce trochę drobiazgów i poskładać wszytsko razem. Początkowo była opcja zakupu gotowych luf, jednakże ze względu na ograniczenie finansówpostanowiłem lufy wykonać własnym sumptem a pieniążki zainwestować w relingi, których obawiam się że nie potrafiłbym jeszcze wykonać samodzielnie, a lufy nawet nie najgorzej mi wyszły jak na pierwszy raz. Jeszcze gdzie niegdzie trzeba pociągnąć farbą i chyba będzie ok.

Dzisiaj dostanę wydruk pokładu nadbudówki (tego, który zniszczyłem) więc prace mam nadzieję ruszą trochę bardziej, choć jak już mówiłem pozycja półleżąca jest udręką.

 
11-09-08 11:59  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Lufy wyszły Ci zupełnie przyzwoicie, więc może spróbuj i relingi wykonać samodzielnie. Jak się nie uda, to kupisz gotowe, a jak się uda, to ileż z tego satysfakcji będzie.

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
14-09-08 21:22  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

W ciągu ostatnich dni powstało trochę drobnicy. W budowie również nadbudówka na razie na pokładzie na sucho, jeszcze nie przyklejona, trzeba ją troche poprawić i dokończyć. pokład nadbudówki w innym kolorze, jak pisałem wcześniej oryginał zniszczyłem, jako że nie mam drukarki pokład wydrukowała siostra no i niestety kolor się nieco różni ale aż tak mi to nie przeszkadza a i nie mam sumienia ją męczyć o poprawki. Co do sklejalności- oczywiscie wszystko najwyższych lotów, brawa dla pana Michała Glocka, naprawdę świetne opracowanie. Ktoś z większym doświadczeniem ode mnie na pewno zbuduje z tego fantastyczny model.

Żeby uciąć wszelkie ewentualne spekulacje- w tv leci Czas Honoru odc 2 :-)

 
16-09-08 18:35  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Zrobione działa artylerii średniej, chyba nie wyszły najgorzej. Wykonywane przy lekkiej załamce bo okazało się, że gips udowy trzeba nosić jeszcze tydzień :-(


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
16-09-08 20:27  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Zacząłem prace nad katapultami, jako że jak wspominałem wcześniej na tym modelu chcę sobie poćwiczyć różne cudeńka aby następny modelik wykonać o niebo lepiej postanowiłem że spróbuję uplastycznić Giuseppe wycinając kratownice w katapulcie. Na razie wykonane jedno ramię (łącznie są cztery) wzmocnione klejem super-gluo-podobnym. Myślę że po złożeniu w całość (co mam nadzieję nastąpi jutro) i pomalowaniu będzie sie prezentowało dużo lepiej niż pozostawiając kratownice nie wycięte. Wycięcie tego co na zdjęciu zajęło mi ok 40 min. ale myślę że warto było się pomęczyć.

 
16-09-08 21:00  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Nie no super Ci to wychodzi : ) mi to się nie chciało wtedy wycinać tych kratownic dzisiaj już bym je wyccioł bo faktycznie fajniej to wygląda : )
Pozdrawiam Michał

--

 
17-09-08 14:43  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Jak wczoraj mówiłem, tak dzisiaj zrobiłem- przyszła pora na katapulty wodnosamolotów. Trocę się przy nich napracowałem, ale z efektu jestem w miarę zadowolony. Jak na pierwszy raz takiej dłubanki mogło być zdecydowanie gorzej, a myślę że jakby nie było prezentują się lepiej niż bez wyciętych kratownic.

Poza tym natrafiłem na pierwszy zgrzyt, same wodnosamoloty. Nie zgrywają mi się trochę elementy kadłuba, jak coś zwojuję to pokażę, być może to moja wina, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024