FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
31-08-08 19:27  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Dorobiłem dwa działka, jak dla mnie trochę to za małe i brak wprawy ale jakoś sobie radzę. pozostało jeszcze je pomalować i chyba nie będzie najgorzej. oggo dno będę malował kolorem dobranym bo rzeczywiście ładny jest, niestety w poznaniu będę dopiero za jakieś dwa tygodnie i dopiero wtedy odwiedze sklep modelarski i będę dobierał kolor.
Tak wyglądał półprodukt, z racji braku na stanie odpowiedniej waluty poradziłem sobie w inny sposób :-)

A tak to wygląda po skończeniu, malowanie jutro bo zwyczajnie dziś mi się już nie chce



--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
01-09-08 17:07  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Trochę kolejnej drobnicy. Nie wiem, chyba są to reflektory sygnalizacyjne ale nie jestem pewien. Znam się bardziej na żaglowcach niż na okrętach wojennych. Przy okazji, jest błąd w oznaczeniu częci na rysunku nr 22, są podane częci nr 56 d i e, a powinny być 63 d i e, które znajduja się na arkuszu miękkim. Aha, znalazłem grosza w końcu :-)


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
04-09-08 12:34  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Z przyczyny widocznej na zdjęciu prace zostają wstrzymane na minimum dwa tygodnie, aż do skrócenia gipsu pod kolano :-(

 
04-09-08 18:58  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ten gips to w jakiej skali?? Standard czy walorka?? :)))
A tak na serio to życzę szybkiego zagojenia i powrotu do prac, bo fajny okręcik Ci wychodzi.
Pozdrawiam.

--

 
04-09-08 20:02  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
siedem   

Vansen co za pytanie, przecież widać, że gips szpachlowany. Pytanie tylko na jaki kolor go pomaluje:)
Ja również życzę szybkiego powrotu do zdrowia!!

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
04-09-08 23:10  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Wreszcie jakaś pokrewna dusza. Ja też lubię zakładać damską bieliznę - zwłaszcza pończochy, ale żeby sobie pokleić nie czekam, aż mi się zsuną pod kolano.

Co Ci się stało?

--
serwusik

 
05-09-08 06:53  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Dzięki za dobre słowo, a sprawa prozaiczna, dwa miesiące temu zerwałem ścięgno achillesa, zostało zszyte na chirurgii, gips przez dwa miesiace pod kolano więc jakos dawałem sobie rade z klejeniem, niestety w dwa dni po zdjęciu gipsu nastapiło powtórne zerwnie, teraz trafiłem na ortopeie, druga operacja już bardziej fachowa i teraz w takim gipsie przez dwa tygodnie, później znów gips krótki, może znajdę jakąś metodęna klejenie w pozycji poółleżącej to chociaż sobie jakąś drobnicę podłubię bo szczerze mówiąc juz mam dosyć tych "wakacji". Myślałem że nigdy tego nie powiem ale "ja juz chcę do pracy" :-(
Pozdrawiam wszystkich

 
06-09-08 19:06  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Witam. Jako że strasznie nudno z tym gipsem jednak wziąłem się trochę za robotę. Co prawda w pozycji półleżącej ciężko kleić ale ile mogę to powolutku walczę. Na razie powstały łodzie, czy też może kutry ratunkowe, oczywiście- pasowanie bez zastrzeżeń :-)
Jedno mi się tylko nie zgadza, na tej "nadbudówce" jest koło sterowe, natomiast łódź posiada ster z rumplem, jak juz wspominałem nie znam się na okretach wojennych ale wieloletnie już doświadczenie żeglarza mówi mi, że zasadniczo jedno wyklucza drugie, albo koło sterowe albo rumpel, jednak nie jest dla mnie żaden problem więc przechodzę nad tym do porządku dziennego

Dodatkowo zmontowałem przedni komin w całość z pomostem i wyposażeniem i tu też mam pytanie: czy wokół tych reflektorów powinien być jakiś reling czy ma pozostać tak jak jest? Na rysunkach w wycinance nie ma nic ale sam nie wiem, jakoś tak łyso to mi wygląda.

 
07-09-08 19:40  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie jestem śpecem, ale dam sobie obciąć dowolną część ciała, że tam musiał być reling. Inaczej operator takiej lampy, najzwyklej w świecie, śleciałby na zbitą twarz (gdybym był złośliwy napisałbym, że spadłby na nogę i nadwyrężył sobie Achillesa, ale że nie jestem złośliwy to tego nie napiszę). Więc nie krępuj się i śmiało drutuj cały pomost.

--
serwusik

 
08-09-08 09:52  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Wszystkie pokładówki i pomosty Garibaldiego posiadały reling i to podwójny (w odróżnieniu do pokładu głównego na którym był potrójny).

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024