FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-08-08 07:53  [Relacja] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Witam. Po sklejeniu kilku Małych Modelarzy uznałem że pora na coś większego i wydanego w nieco innym standardzie niż dwudziestoletnie MM. Bardzo długo sie przymierzałem do Dunkierki z WAK-u ale koniec końców wybór ostatecznie padł na Giuseppe Garibaldiego z MODELIKA. Model zamówiony w ubiegłym tygodniu troche w ciemno ale po otrzymaniu, miła niespodzianka- model opracowany bardzo dobrze, w fajnym kamuflażu, naprawdę cieszy oko i co dla mnie ważne, skala trudności nie jest niebotyczna, gdyż mój warsztat zbyt wybitny to nie jest, ale przecież czowiek ciagle sie czegoś uczy.Tyle tytułem wstepu, teraz bardziej konkretne rzeczy.
Relacja prowadzona będzie nieznanym mi jeszcze tempie, ale pewne jest jedno- będzie doprowadzona do końca bo trochę za dużo na tym forum jest relacji urwanych w połowie i nie kontynuowanych co szczerze mówiąc bardzo mnie wkurza.
Model GG opracowany w skali 1:200 na 10 arkuszach formatu A3, 2 strony rysunków, trochę jak dla mnie za bardzo lakoniczna instrukcja (naprawdę szczątkowa)


Szkielet podklejony butaprenem na zalecana w opisie tekturę 1 mm, troche się martwiłem, gdyż przeważnie szkielety moich modeli wykonywałem na tekturze 2 mm i nie wiedziałem czy sztywność bedzie odpowiednia, ale teraz juz mogę powiedziec smiało- szkielet klei się bezproblemowo. I co ważne- wszystko pasuje idealnie, praktycznie zadnego szlifowania prócz zaostrzenia stewy dziobowej i zaokrąglenia stewy rufowej nie trzeba nic papierem ściernym zwalczać, naprawdę pokłon w stronę autora,
kilka fotek ze stanu obecnego:

powklejane paski żeby poszycie się nie zapadało, myslę że jest nieźle i spełnią swoją rolę

pokład dziobowy już przyklejony, rufowy jeszcze nie

i przyklejone paski łączące pod poszycie


I na koniec tego pierwszego, trochę długiego wpisu prosba:
1.w necie znalazłem tylko kilka zdjęć tej jednostki, jeśli ktos dysponuje jakimiś materiałami byłbym wdzięczny :-)
2. może ktoś również ma w stoczni Garibaldiego, chodzi o numery farb do retuszu, zamówić mogę tylko przez internet bo najbliższy sklep modelarski mam prawie 50 km od domu, problem w tym że monitor stary i przeklamuje kolory, więc troche trudno mi dobrać, jeśli ktoś może będę niezmiernie wdzięczny za podanie tych numerów
3. czy będą do tego modelu pasować lufy od jakiegoś innego modelu? bo przygotowanych do tej jednostki nie znalazłem, achciałbym kupić gotowe, relingi przewiduję cięte laserowo z DRAF MODELU

UF, na razie to tyle, będę na bieżąco informował o postepach w pracach

--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
08-08-08 08:04  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
gdyniamojemiasto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Cieszy mnie, że ktoś rozpocząl kleić ten model. Zgadzam się z Tobą, że kolorystyka modelu bardzo ciekawa a instrukcja pobieżna.
Zobaczymy co wyjdzie z tego Modelika.

Pozdrawiam i zyczę powidzenia!

--
jacek

 
08-08-08 08:28  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Lufy:
http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=3840

Co do retuszu to nieodmiennie polecam ręcznie mieszane tempery - dla mnie rewelacja.
Powodzenia w budowie!

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
08-08-08 08:28  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Co do luf, to mógłbyś spróbować skleić je z cienkiego papieru (np. kalka techniczna, ja robię z papieru śniadaniowego), bo nie wiem, czy znajdziesz lufy dedykowane do tego modelu. Z innymi mógłbyś popróbować, ale najpierw musiałbyś sprawdzić wymiary, czy od innego okrętu pasują.

Relingi - planujesz laserowo cięte. Jak decydujesz się na zakup, to nie wiem, czy nie lepiej byłoby kupić fototrawione. Laserki będą albo zbyt grube (to w końcu była bardzo delikatna konstrukcja), albo za delikatne, jeśli wymiary będą zbliżone do oryginału.
Gdybyś decydował się na robienie samemu, to polecałbym na słupki drut 0,25-0,3mm i poziome linki drut lub żyłka 0,1. Jeśli laserki trzymają takie wymiary, to są koszmarnie delikatne, jeśli są sporo grubsze, to będą za bardzo przerysowane. Stąd rada, żeby kupić fototrawki.

Dokumentacją niestety nie dysponuję.

Dobór retuszu. Podejrzewam, że trudno będzie znaleźć gotowy kolor, który bez mieszania będzie pasował do retuszu. Nie ma co polegać na monitorze i w ten sposób dobierać kolory. Na Twoim miejscu na początek spróbowałbym użyć akwareli, plakatówek lub temper. Łatwiej byłoby dobrać kolor a rezultaty i tak są niezłe.

Jeśli nie chcesz dobierać kolorów, to ideałem byłoby wziąć model pod pachę, iść do sklepu i tam poszukać kolorów farb, które będą w miarę zbliżone do tych w modelu, ale z tego co czytałem, masz z tym niestety problem.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (08-08-08 08:30)

 
08-08-08 08:55  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Poprzegladałem te drobiazgi i przede wszystkim wrażenie na mnie zrobiła cena ;-) ale na lufy na pewno się skuszę. Relingi jeszcze przemyslę bo biorąc pod uwagę wielkość modelu troche na te fototrawione trzeba by wydać, może spróbuję wykonać je jednak samemu? zobacze co mi wyjdzie i wtedy zdecyduje.
Dzięki za wszelkie rady i wskazówki

 
08-08-08 10:49  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Zacząłem oklejać dno, muszę przyznać że pasowanie elementów znakomite, choć metoda wstawienia pasków tektury zapobiegajacej zapadaniu sie poszycia jest chyba gorsza od stosowanej przeze mnie w innych modelach motody piankowania, przy piankowaniu zdecydowanie lepiej układa się poszycie, jednak i tak nie moge narzekać, na razie idzie nieźle. Wg opracowania poszycie ma być kładzone zarówno os dziobu jak i rufy, ostatni element poszycia nr 9 jest wyrysowany z zapasem aby w miarę potzreb odpowiednio go przyciąć jeśli cos by nie pasowało, jednakże jeśli od strony rufowej pójdzie tak jak od dziobu nie przewiduję zadnych problemów, naprawdę wielkie brawa dla autora opracowania za super spasowanie części.

 
08-08-08 14:59  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Tak jak przewidywałem, już do końca żadnych problemów z poszyciem, pasowanie części bęzbłędne :-)

 
08-08-08 17:12  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

No to okrętowcy kontratakują :D

Nie wiem, czy to złudzenie apteczne zdjęć, ale czy retuszowałeś krawędzie oklejek dna przed ich naklejeniem?

Powodzenia i dobrej zabawy!

--
Sven

HMS Ark Royal

 
09-08-08 12:26  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam

Tez kleje ten model i potwierdzam, że poszycie jest bardzo dobrze spasowane.
Lufy do modelu z tego co wiem, to są dostępne w GPM-ie.

Zaprojektowałem też blachę z elementami fototrawionymi do tego modelu i lada dzień będę ją już miał. Chętnych do jej zakupu proszę o kontakt na priv-a.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
09-08-08 12:48  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Sven krawędzie były zamalowane jakoś tak głupio n azdjęciu wyszło, moze lampa odbija bo na żywo wszystko jest ok, nic białego tam nie ma :-)

Syjek co do tych fototrawek to odezwe się w przyszłości bo na razie jeszce nie dotarłem tak daleko. Na razie czekam za farbami, zamówiłem tempere, muszę sprawdzić co to to to skoro jest tak zachwalane :-)

 
27-08-08 11:26  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Trochę się nie odzywałem ale z czasem i ochotą do klejenia było różnie. Na dzień dzisiejszy są przyklejone burty, jako że to pierwszy mój model tej wielkości (przypominam- niemal metr długości) nie obyło się bez jednego krowiego żebra, ale ogólnie muszę przyznać że jestem zadowolony, autor przewidział nawet zapas na regulacje. Na dno proszę nie zwracać uwagi, będzie na dniach malowane bo ciągle nie moge znaleźć odpowiedniej farby, a tempery do mnie nie dotarły. Na razie retuszuję tym co mam, zasadniczo nie jest najgorzej, kolor sie troche różni ale mi to aż tak nie przeszkadza. Śruby i ster będą wklejone na samym końcu aby ich przypadkiem nie zniszczyć. Jak do tej pory z modelem nie ma problemów przy klejeniu, wszystko pasuje. To coś białe na górze to szkielet komina jeszcze nie pełny ale dzisiaj mam nadzieje go skończyć. Na chwile obecna szukam drutu i zyłki na relingi, zdecydowałem że spróbuję je wykonać samodzielnie, zobaczymy co mi z tego wyjdzie.


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
27-08-08 16:12  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

No i przykro mi to mówić ale mam pierwszego babola. Tylny komin sklejony i niestety nie zgrywa się maskowanie. Część jest przyklejona symetrycznie i o ile na lewej burcie wszystko gra o tyle na prawej nastąpiło przesuniecie kolorów względem siebie. Zastanawiam się jeszcze co z tym zrobić bo trochę mnie kłuje w oczy, z drugiej strony nie chcę tego wszystkiego rozcinać. Na razie więc chyba zostawię tak jak jest i zadecyduję o ewentualnym korygowaniu później.


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
27-08-08 16:22  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Witaj bolo-ok niestety ten komin u mnie wyszedł tak samo trochę to razi w oczy ale ...
Niestety nie posiadam skanów szkieletu ale jeżeli coś mi wyjdzie z podstawki napewno dam Ci znać : )
Pozdrawiam Michał

 
27-08-08 16:44  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

W sumie: wmówiłem sobie że tak ma być, może stoczniowi malarze byli po zakrapianym weekendzie :-), a skoro to tym bardziej nie mój błąd to pal licho- zostawiamy.

 
29-08-08 16:03  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

UWAGA!!! Ważny apel. Jeśli ktoś posiada ten model i ma możliwość bardzo proszę o przesłanie na maila skanów pokładu nadbudówki głównej (nr części 38) . Wskutek mojej nieuwagi część ta została zniszczona a co za tym stoi, dalsza budowa zostaje wstrzymana do czasu aż uda mi się gdzieś zdobyć tę brakujacą część. Ewentualnie popracuję trochę nad drobnicą. Zgóry dziękuję za pomoc.

 
30-08-08 17:12  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Dzięki uprzejmości Michała skany pokładu już mam, wielkie dzięki. Jako że Garibaldi jest przedbiegiem do innego modelu, staram się wypróbować na nim jak najwięcej technik i przede wszystkim nauczyc sie czystości klejenia, na razie ze średnim skutkiem, ciągle coś zdarza mi się upaćkać, ale trning czyni mistrza. poniżej efekt finalny komina. chyba już nic więcej nie będę przy nim grzebał, chociaż nigdy nie wiadomo, zawsze można coś poprawić :-)


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
30-08-08 20:12  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Trochę dzisiaj popracowałem i drugi komin z pomostem prawie skończony, pozostało wkleić tylko tę czarną kratę na górze komina, nie wiem jak się to nazywa. Oczywiście kominy na pokładzie tylko na sucho, wszystko będzie sklejane razem dopiero po pomalowaniu dna.


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
30-08-08 21:06  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam bolo-ok
Ogladam sobie Twoja relacje,bo mialem sie za ten okret zabierac,ale bede dalej podgladal i kleil Algeri a ten krazownik jako nastepny.Powiedz mi jak kleilo sie nadbudowki ,bo model jest podobnie opracowany jak modele JSC,nie trzeba bylo wzmacniac dachow (jak sugerowal Syjek na innym Forum) ?Kolor dna nawet mi sie podoba,bedziesz dorabial kolor czy pomalujesz dno na calkiem inny ?Kapy kominow troche Ci sie ubrudzily przy zaczernianiu wnetrz.. Acha,liczylem pontony i jest ich o dwa za duzo,ale nie znalazlem na rysunkach gdzie je przykleic ,jest to zapas ? czy mozna by bylo je nakleic na komin i zakryc te przesuniecia koloru.?Bo chyba na okladce sa narysowane wlasnie na kominie.Na zdjeciach krazownika Duca Degli Abruzzi ,sa pontony wlasnie na bokach przedniego komina.Pozdrawiam i zycze powodzenia w dalszej budowie Krzysztof.
P.S ach ,wracajac jeszcze do poszycia dna,nie bylo na laczeniach troche za duzo kleju ,?bo w niektorych miejscach bylo troche pomarszczone,jak by klej rozmoczyl elementy poszycia,moze sie myle.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
31-08-08 10:02  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Oggo po kolei: co do ubrudzonych kominów to rzeczywiście, początkowo uzyłem czarnego markera i to on "przelał" się przez karton- nauczka na przyszłość by go już nie używać, gdy to zauważyłem to resztę już zaczerniałem czarnym tuszem i było ok. Co do nadbudówek to przedłużenie pokładu dziobowego podkleiłem kartonem 1 mm ale niestety widać ten 1 mm tym bardziej że farba którą retuszuję jednak się nieco różni od reszty choć na żywo jest naprawdę niemal niewidoczne, natomiast pokład nadbudówki jest przewidziany łącznie z trzech części sklejonych ze sobą i od spodu wzmocnionych dwoma poprzeczkami, wydaje mi się że nadbudówka ta nie jest na tyle duża żeby wystąpiły w tym przypadku jakieś zwichrowania więc pozostanę raczej przy metodzie podanej w opracowaniu. Jeśli chodzi o pontony to przyznam szczerze że nie zwróciłem uwagi iż jest ich więcej, w takim wypadku faktycznie można by troche zasłonić to nieszczęsne przesunięcie kolorów ale to dopiero w dalszym etapie prac się zobaczy. Jak na razie z opracowania jestem bardzo zadowolony, w porównaniu do wiekowych MM które do tej pory robiłem to dla mnie naprawdę szok w dobrym tego słowa znaczeniu :-)

 
31-08-08 14:18  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Dzieki za odpis,bede podgladal dalej.Rob sobie powoli,model jest faktycznie ladny.Po skonczeniu kazdego modelu,myslisz sobie,to czy tamto mozna bylo zrobic lepiej,ale tak jak piszesz,uczymy sie chyba cale zycie.Pozdrawiam Krzysztof.

--

W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

Post zmieniony (31-08-08 17:36)

 
31-08-08 19:27  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Dorobiłem dwa działka, jak dla mnie trochę to za małe i brak wprawy ale jakoś sobie radzę. pozostało jeszcze je pomalować i chyba nie będzie najgorzej. oggo dno będę malował kolorem dobranym bo rzeczywiście ładny jest, niestety w poznaniu będę dopiero za jakieś dwa tygodnie i dopiero wtedy odwiedze sklep modelarski i będę dobierał kolor.
Tak wyglądał półprodukt, z racji braku na stanie odpowiedniej waluty poradziłem sobie w inny sposób :-)

A tak to wygląda po skończeniu, malowanie jutro bo zwyczajnie dziś mi się już nie chce



--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
01-09-08 17:07  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Trochę kolejnej drobnicy. Nie wiem, chyba są to reflektory sygnalizacyjne ale nie jestem pewien. Znam się bardziej na żaglowcach niż na okrętach wojennych. Przy okazji, jest błąd w oznaczeniu częci na rysunku nr 22, są podane częci nr 56 d i e, a powinny być 63 d i e, które znajduja się na arkuszu miękkim. Aha, znalazłem grosza w końcu :-)


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
04-09-08 12:34  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Z przyczyny widocznej na zdjęciu prace zostają wstrzymane na minimum dwa tygodnie, aż do skrócenia gipsu pod kolano :-(

 
04-09-08 18:58  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ten gips to w jakiej skali?? Standard czy walorka?? :)))
A tak na serio to życzę szybkiego zagojenia i powrotu do prac, bo fajny okręcik Ci wychodzi.
Pozdrawiam.

--

 
04-09-08 20:02  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
siedem   

Vansen co za pytanie, przecież widać, że gips szpachlowany. Pytanie tylko na jaki kolor go pomaluje:)
Ja również życzę szybkiego powrotu do zdrowia!!

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
04-09-08 23:10  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Wreszcie jakaś pokrewna dusza. Ja też lubię zakładać damską bieliznę - zwłaszcza pończochy, ale żeby sobie pokleić nie czekam, aż mi się zsuną pod kolano.

Co Ci się stało?

--
serwusik

 
05-09-08 06:53  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Dzięki za dobre słowo, a sprawa prozaiczna, dwa miesiące temu zerwałem ścięgno achillesa, zostało zszyte na chirurgii, gips przez dwa miesiace pod kolano więc jakos dawałem sobie rade z klejeniem, niestety w dwa dni po zdjęciu gipsu nastapiło powtórne zerwnie, teraz trafiłem na ortopeie, druga operacja już bardziej fachowa i teraz w takim gipsie przez dwa tygodnie, później znów gips krótki, może znajdę jakąś metodęna klejenie w pozycji poółleżącej to chociaż sobie jakąś drobnicę podłubię bo szczerze mówiąc juz mam dosyć tych "wakacji". Myślałem że nigdy tego nie powiem ale "ja juz chcę do pracy" :-(
Pozdrawiam wszystkich

 
06-09-08 19:06  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Witam. Jako że strasznie nudno z tym gipsem jednak wziąłem się trochę za robotę. Co prawda w pozycji półleżącej ciężko kleić ale ile mogę to powolutku walczę. Na razie powstały łodzie, czy też może kutry ratunkowe, oczywiście- pasowanie bez zastrzeżeń :-)
Jedno mi się tylko nie zgadza, na tej "nadbudówce" jest koło sterowe, natomiast łódź posiada ster z rumplem, jak juz wspominałem nie znam się na okretach wojennych ale wieloletnie już doświadczenie żeglarza mówi mi, że zasadniczo jedno wyklucza drugie, albo koło sterowe albo rumpel, jednak nie jest dla mnie żaden problem więc przechodzę nad tym do porządku dziennego

Dodatkowo zmontowałem przedni komin w całość z pomostem i wyposażeniem i tu też mam pytanie: czy wokół tych reflektorów powinien być jakiś reling czy ma pozostać tak jak jest? Na rysunkach w wycinance nie ma nic ale sam nie wiem, jakoś tak łyso to mi wygląda.

 
07-09-08 19:40  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie jestem śpecem, ale dam sobie obciąć dowolną część ciała, że tam musiał być reling. Inaczej operator takiej lampy, najzwyklej w świecie, śleciałby na zbitą twarz (gdybym był złośliwy napisałbym, że spadłby na nogę i nadwyrężył sobie Achillesa, ale że nie jestem złośliwy to tego nie napiszę). Więc nie krępuj się i śmiało drutuj cały pomost.

--
serwusik

 
08-09-08 09:52  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Wszystkie pokładówki i pomosty Garibaldiego posiadały reling i to podwójny (w odróżnieniu do pokładu głównego na którym był potrójny).

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
09-09-08 10:25  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Pomalutku do przodu. Coś zrobiłem ale nie wiem co :-) wyglada na coś do strzelania ale głowy nie dam :-)

Rozpocząłem też wieże artylerii głównej, ale jeszcze masa roboty przy nich

 
09-09-08 11:40  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

:)))))))))
To "coś do strzelania" na górnych zdjęciach, to wyrzutnie torped.
:)))))))))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
09-09-08 13:30  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

no ale jakby nie było się z nich strzela :-)

 
11-09-08 10:42  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Prace idą w dalszym ciągu do przodu. Działa artylerii głównej na ukończeniu, pozostało jeszce trochę drobiazgów i poskładać wszytsko razem. Początkowo była opcja zakupu gotowych luf, jednakże ze względu na ograniczenie finansówpostanowiłem lufy wykonać własnym sumptem a pieniążki zainwestować w relingi, których obawiam się że nie potrafiłbym jeszcze wykonać samodzielnie, a lufy nawet nie najgorzej mi wyszły jak na pierwszy raz. Jeszcze gdzie niegdzie trzeba pociągnąć farbą i chyba będzie ok.

Dzisiaj dostanę wydruk pokładu nadbudówki (tego, który zniszczyłem) więc prace mam nadzieję ruszą trochę bardziej, choć jak już mówiłem pozycja półleżąca jest udręką.

 
11-09-08 11:59  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Lufy wyszły Ci zupełnie przyzwoicie, więc może spróbuj i relingi wykonać samodzielnie. Jak się nie uda, to kupisz gotowe, a jak się uda, to ileż z tego satysfakcji będzie.

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
14-09-08 21:22  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

W ciągu ostatnich dni powstało trochę drobnicy. W budowie również nadbudówka na razie na pokładzie na sucho, jeszcze nie przyklejona, trzeba ją troche poprawić i dokończyć. pokład nadbudówki w innym kolorze, jak pisałem wcześniej oryginał zniszczyłem, jako że nie mam drukarki pokład wydrukowała siostra no i niestety kolor się nieco różni ale aż tak mi to nie przeszkadza a i nie mam sumienia ją męczyć o poprawki. Co do sklejalności- oczywiscie wszystko najwyższych lotów, brawa dla pana Michała Glocka, naprawdę świetne opracowanie. Ktoś z większym doświadczeniem ode mnie na pewno zbuduje z tego fantastyczny model.

Żeby uciąć wszelkie ewentualne spekulacje- w tv leci Czas Honoru odc 2 :-)

 
16-09-08 18:35  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Zrobione działa artylerii średniej, chyba nie wyszły najgorzej. Wykonywane przy lekkiej załamce bo okazało się, że gips udowy trzeba nosić jeszcze tydzień :-(


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
16-09-08 20:27  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Zacząłem prace nad katapultami, jako że jak wspominałem wcześniej na tym modelu chcę sobie poćwiczyć różne cudeńka aby następny modelik wykonać o niebo lepiej postanowiłem że spróbuję uplastycznić Giuseppe wycinając kratownice w katapulcie. Na razie wykonane jedno ramię (łącznie są cztery) wzmocnione klejem super-gluo-podobnym. Myślę że po złożeniu w całość (co mam nadzieję nastąpi jutro) i pomalowaniu będzie sie prezentowało dużo lepiej niż pozostawiając kratownice nie wycięte. Wycięcie tego co na zdjęciu zajęło mi ok 40 min. ale myślę że warto było się pomęczyć.

 
16-09-08 21:00  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Nie no super Ci to wychodzi : ) mi to się nie chciało wtedy wycinać tych kratownic dzisiaj już bym je wyccioł bo faktycznie fajniej to wygląda : )
Pozdrawiam Michał

--

 
17-09-08 14:43  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Jak wczoraj mówiłem, tak dzisiaj zrobiłem- przyszła pora na katapulty wodnosamolotów. Trocę się przy nich napracowałem, ale z efektu jestem w miarę zadowolony. Jak na pierwszy raz takiej dłubanki mogło być zdecydowanie gorzej, a myślę że jakby nie było prezentują się lepiej niż bez wyciętych kratownic.

Poza tym natrafiłem na pierwszy zgrzyt, same wodnosamoloty. Nie zgrywają mi się trochę elementy kadłuba, jak coś zwojuję to pokażę, być może to moja wina, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

 
17-09-08 21:37  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Bolo-ok ja nie zauważyłem większych kłopotów z wodnosamolotami raczej wszystko pasowało : )
Pozdrawiam Michał

--

 
21-09-08 11:14  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Samoloty wyszły mi tragicznie, zdecydowany brak wprawy. Na pewno wykonam je powtórnie i wtedy zamieszcze jakieś fotki bo teraz po prostu wstyd. Skombinuję skany i wezme się za nie jeszcze raz, bo nie dadzą mi spokoju, Wziąłem się trochę za drobnicę pokładową, Jakieś kołowrotki:

Coś z deklami na pokładzie:

i półprodukt szalup ratunkowych, które znajda się na dzobie:


człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

Post zmieniony (21-09-08 11:18)

 
21-09-08 19:21  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Dorobione kabestany:

Szalupy dziobowe, jeszcze nie wykończone:

 
21-09-08 19:32  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Calkiem fajnie ci wychodzą te drobiazgi, czysto i wogóle, może tylko łódki troche mniej

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
21-09-08 21:42  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

korsarz dzięki, staram się jak mogę ale jeszcze wiele nauki przede mną. Co do łódek to faktycznie nie bardzo na razie ale to moja wina, zawsze takie drobiazgi rozcinam w całości i dopiero kleję, w tym przypadku zrobiłem wg. opracowania, tzn burty w części środkowej z pokładem są nie rozcięte i stąd taki wygląd, ale potraktuje je cyjanoakrylem i pomaluje i powinno byc ok. Dorobiłem jeszcze trały ale na razie myślę jak wykonać na nich retusz bo przed klejeniem z racji mikro części nie dało rady. Możliwe że postąpię podobnie jak z szalupami, czyli cyjanoakryl i farba.

 
22-09-08 19:52  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Dzisiaj znów parę drobiazgów:
Kabestan rufowy:

Jakieś drobiazgi na dziobie:

Falochron:

I na koniec wszystkie 8 sztuk polerów:

Niestety mam problem z farbą do dna, w żadnym sklepie tu u mnie nie ma odpowiedniej, więc czeka mnie wycieczka do Poznania do sklepu modelarskiego niestety nie wiem kiedy bo ciągle z gipsem jestem, więc malowanie dna się opóźni.
Pozdrawiam wszystkich- Grzesiek

--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
22-09-08 20:27  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Trałów nie maluj, bo staną sie uboższe o narysowane szczegóły, a-przynajmniej na zdjęciu- nie widać braku retuszu

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
23-09-08 03:19  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Narzekasz na gips, a wychodzi na to, że pozycja horyzontalna bardzo Ci odpowiada. Jedziesz po robocie jak Wincenty Pstrowski.

--
serwusik

 
23-09-08 20:02  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Dzisiaj stwierdziłem że i tak kiedyś trzeba będzie to wykonać więc wziąłem się za wywietrzniki (przynajmniej na to to wygląda) retusz jeszcze miejscami do poprawki ale nieznacznej:

Dodatkowo dorobiłem jeszcze knagi:

 
24-09-08 13:48  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Poskładałem co się dało do kupy. Muszę przyznać, że okręcik sam w sobie jest bardzo ładny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024