FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-08-08 11:26  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Trochę się nie odzywałem ale z czasem i ochotą do klejenia było różnie. Na dzień dzisiejszy są przyklejone burty, jako że to pierwszy mój model tej wielkości (przypominam- niemal metr długości) nie obyło się bez jednego krowiego żebra, ale ogólnie muszę przyznać że jestem zadowolony, autor przewidział nawet zapas na regulacje. Na dno proszę nie zwracać uwagi, będzie na dniach malowane bo ciągle nie moge znaleźć odpowiedniej farby, a tempery do mnie nie dotarły. Na razie retuszuję tym co mam, zasadniczo nie jest najgorzej, kolor sie troche różni ale mi to aż tak nie przeszkadza. Śruby i ster będą wklejone na samym końcu aby ich przypadkiem nie zniszczyć. Jak do tej pory z modelem nie ma problemów przy klejeniu, wszystko pasuje. To coś białe na górze to szkielet komina jeszcze nie pełny ale dzisiaj mam nadzieje go skończyć. Na chwile obecna szukam drutu i zyłki na relingi, zdecydowałem że spróbuję je wykonać samodzielnie, zobaczymy co mi z tego wyjdzie.


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
27-08-08 16:12  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

No i przykro mi to mówić ale mam pierwszego babola. Tylny komin sklejony i niestety nie zgrywa się maskowanie. Część jest przyklejona symetrycznie i o ile na lewej burcie wszystko gra o tyle na prawej nastąpiło przesuniecie kolorów względem siebie. Zastanawiam się jeszcze co z tym zrobić bo trochę mnie kłuje w oczy, z drugiej strony nie chcę tego wszystkiego rozcinać. Na razie więc chyba zostawię tak jak jest i zadecyduję o ewentualnym korygowaniu później.


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
27-08-08 16:22  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Witaj bolo-ok niestety ten komin u mnie wyszedł tak samo trochę to razi w oczy ale ...
Niestety nie posiadam skanów szkieletu ale jeżeli coś mi wyjdzie z podstawki napewno dam Ci znać : )
Pozdrawiam Michał

 
27-08-08 16:44  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

W sumie: wmówiłem sobie że tak ma być, może stoczniowi malarze byli po zakrapianym weekendzie :-), a skoro to tym bardziej nie mój błąd to pal licho- zostawiamy.

 
29-08-08 16:03  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

UWAGA!!! Ważny apel. Jeśli ktoś posiada ten model i ma możliwość bardzo proszę o przesłanie na maila skanów pokładu nadbudówki głównej (nr części 38) . Wskutek mojej nieuwagi część ta została zniszczona a co za tym stoi, dalsza budowa zostaje wstrzymana do czasu aż uda mi się gdzieś zdobyć tę brakujacą część. Ewentualnie popracuję trochę nad drobnicą. Zgóry dziękuję za pomoc.

 
30-08-08 17:12  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Dzięki uprzejmości Michała skany pokładu już mam, wielkie dzięki. Jako że Garibaldi jest przedbiegiem do innego modelu, staram się wypróbować na nim jak najwięcej technik i przede wszystkim nauczyc sie czystości klejenia, na razie ze średnim skutkiem, ciągle coś zdarza mi się upaćkać, ale trning czyni mistrza. poniżej efekt finalny komina. chyba już nic więcej nie będę przy nim grzebał, chociaż nigdy nie wiadomo, zawsze można coś poprawić :-)


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
30-08-08 20:12  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Trochę dzisiaj popracowałem i drugi komin z pomostem prawie skończony, pozostało wkleić tylko tę czarną kratę na górze komina, nie wiem jak się to nazywa. Oczywiście kominy na pokładzie tylko na sucho, wszystko będzie sklejane razem dopiero po pomalowaniu dna.


--
człowiek uczy się przez całe życie a i tak głupi umiera

 
30-08-08 21:06  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam bolo-ok
Ogladam sobie Twoja relacje,bo mialem sie za ten okret zabierac,ale bede dalej podgladal i kleil Algeri a ten krazownik jako nastepny.Powiedz mi jak kleilo sie nadbudowki ,bo model jest podobnie opracowany jak modele JSC,nie trzeba bylo wzmacniac dachow (jak sugerowal Syjek na innym Forum) ?Kolor dna nawet mi sie podoba,bedziesz dorabial kolor czy pomalujesz dno na calkiem inny ?Kapy kominow troche Ci sie ubrudzily przy zaczernianiu wnetrz.. Acha,liczylem pontony i jest ich o dwa za duzo,ale nie znalazlem na rysunkach gdzie je przykleic ,jest to zapas ? czy mozna by bylo je nakleic na komin i zakryc te przesuniecia koloru.?Bo chyba na okladce sa narysowane wlasnie na kominie.Na zdjeciach krazownika Duca Degli Abruzzi ,sa pontony wlasnie na bokach przedniego komina.Pozdrawiam i zycze powodzenia w dalszej budowie Krzysztof.
P.S ach ,wracajac jeszcze do poszycia dna,nie bylo na laczeniach troche za duzo kleju ,?bo w niektorych miejscach bylo troche pomarszczone,jak by klej rozmoczyl elementy poszycia,moze sie myle.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
31-08-08 10:02  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
bolo-ok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Oggo po kolei: co do ubrudzonych kominów to rzeczywiście, początkowo uzyłem czarnego markera i to on "przelał" się przez karton- nauczka na przyszłość by go już nie używać, gdy to zauważyłem to resztę już zaczerniałem czarnym tuszem i było ok. Co do nadbudówek to przedłużenie pokładu dziobowego podkleiłem kartonem 1 mm ale niestety widać ten 1 mm tym bardziej że farba którą retuszuję jednak się nieco różni od reszty choć na żywo jest naprawdę niemal niewidoczne, natomiast pokład nadbudówki jest przewidziany łącznie z trzech części sklejonych ze sobą i od spodu wzmocnionych dwoma poprzeczkami, wydaje mi się że nadbudówka ta nie jest na tyle duża żeby wystąpiły w tym przypadku jakieś zwichrowania więc pozostanę raczej przy metodzie podanej w opracowaniu. Jeśli chodzi o pontony to przyznam szczerze że nie zwróciłem uwagi iż jest ich więcej, w takim wypadku faktycznie można by troche zasłonić to nieszczęsne przesunięcie kolorów ale to dopiero w dalszym etapie prac się zobaczy. Jak na razie z opracowania jestem bardzo zadowolony, w porównaniu do wiekowych MM które do tej pory robiłem to dla mnie naprawdę szok w dobrym tego słowa znaczeniu :-)

 
31-08-08 14:18  Odp: [RELACJA] Giuseppe Garibaldi. MODELIK 15/08
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Dzieki za odpis,bede podgladal dalej.Rob sobie powoli,model jest faktycznie ladny.Po skonczeniu kazdego modelu,myslisz sobie,to czy tamto mozna bylo zrobic lepiej,ale tak jak piszesz,uczymy sie chyba cale zycie.Pozdrawiam Krzysztof.

--

W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

Post zmieniony (31-08-08 17:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024