FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
09-10-08 17:32  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Bardzo ładnie wychodzi Ci ten model. Naprawdę czysta praca. Śledząc Twoją relację odrodziły się miłe wspomienia. Służyłem w pułku, w którym na uzbrojeniu były MiGi-21 MF i nie przypominam sobie żeby w skład ich uzbrojenia wchodziły rakiety R-75. Taki układ belek jak zamieszczone w tym opracowniu występowały tylko w MiG-21bis, a on nie był na uzbrojeniu 62 plm w Poznaniu na co wskazuje jego malowanie (tam też służyłem, a właściwie praktykowałem).

Pozdrawiam

 
09-10-08 21:09  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam Mario,
Dobrze że poruszyłeś tą kwestie bo zapomniałem o niej wspomnieć w ostatnim poście. Sam się zastanawiałem czy takie nietypowe podwieszenie mogło w ogóle występować więc zacząłem poszukiwania w necie i faktycznie udało mi się znaleźć tylko jedno bardzo kiepskie zdjęcie Miga-21 z tym wariantem uzbrojenia , ale w barwach Wietnamskich!. Samolot wyglądał na wersję MF ,ale było to kiepskie zdjęcie jak już wspomniałem. Postanowiłem zwrócić się do starszych kolegów którzy pracowali i pamiętają Migi -21. Zapytałem się oczywiście specjalistów od uzbrojenia. Pokazałem im zdjęcie i rysunki wariantów uzbrojenia jakie są w wycinance. Potwierdzili ,że taki wariant podwójnych rakiet R-75 był możliwy i mieli na składzie i rakiety i takie belki.Może ktoś powiedzieć ,że w Mińsku też nigdy nie było MF-ek. No niestety muszę co niektórych zaskoczyć bo takowe były. Krótko , ale były. Koledzy mówią ,że przysłali je do Mińska na tzw dobicie, czyli zalatać i na pomnik.Dla pewności jeden z kolegów wyjął swój stary notatnik z wariantami uzbrojenia dla wersji MF i pokazał mi niedowiarkowi ,że takowy wariant był możliwy, ale rzadko stosowany jak to określił.
Co do tego czy MF były w Poznaniu to odpowiem ,że na pewno były. W Wikipedii jest informacja o 3 Eskadrze Lotnictwa Taktycznego gdzie w dziale wyposażenie jest też Mig-21 MF. Prześledziłem też drogę samolotu o numerze bocznym 8706 i wiem ,że w latach 90-siątych ten samolot trafił z Zegrza Pomorskiego do Malborka. Podejrzewam ,że koło 2000 roku oddali go z Malborka do Poznania na tzw dobicie.W informacjach w Wikipedii dotyczącej tej eskadry można też zobaczyć zdjęcia ostatniego MIG-a 21 wersji MF wycofanego ze służby w w Poznaniu.

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
10-10-08 08:16  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Ja wcale nie negowałem, że takowe uzbrojenie występowało tylko nie mogłem sobie przyomnieć żeby występowało ono na MiG-ach -21 w 11 plm we Wrocławiu. Co do 62 plm w Poznaniu to w moim poście stwierdziłem, że nie występowały w nim MiGi-21 bis.
Jeszcze raz gratuluję Ci świetnego wykonania modelu tego samolotu. Tylko tak dalej.

Pozdrawiam

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
10-10-08 11:38  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Mario no trochę nie doczytałem:). Ale przynajmniej sobie wymieniliśmy jakieś informacje i teraz jesteśmy trochę mądrzejsi:)

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
10-10-08 11:40  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Jednak trochę wcześniej udało mi się zrobić galerię. Jak zwykle nie za bardzo mi się podobała sesja wieczorna i przy lampkach więc zrobiłem drugą galerię w świetle dnia. Dlatego przepraszam za tak dużą ilość zdjęć.
Ok. trzeba by podsumować 2,5 miesiąca pracy . Osobiście mi się średnio podoba to co zrobiłem z tym modelem. Z bliska widać pośpiech i niedokładności. Gdzieniegdzie można było się przyłożyć(retusz, trochę niedokładności przy skrzydłach, garb itp.). Gdzieniegdzie jak to mówią zawaliłem sprawę np. owiewka gdzie widać ,że i ona i ja się boksowaliśmy. Stożek został uszkodzony podczas prac i z bliska widać to co nazywamy ratowaniem materii :) . Dlatego jak zwykle mój model będzie można podziwiać , ale patrząc z daleka ,niekoniecznie z bliska :).
Jeśli chodzi o sam model i projekt pana Sajdaka w odniesieniu do jego innego projektu który miałem przyjemność popełnić, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością opracowania i jego uszczegółowieniem. Bardzo dobrze spasowane i przemyślane rozwiązania. No może bym się doczepił do zasady działania otwieranej owiewki, ale to było już omawiane w relacji. Model jest w pewnych momentach, aż za mocno szczegółowy co spowodowało ,że w tej chwili mam taaaką kupkę części których nie użyłem w modelu bo było to bezsensowne skoro po ich wykonaniu nie będzie ich widać.
Projekt jest świetny i polecam go , ale dla bardziej doświadczonych modelarzy. Mimo tego ,że jest dużo rysunków to jednak myślę ,że ich ilość nie rozwiązuje wszystkich problemów. Były momenty gdzie trzeba było się trochę nagłówkować i przemyśleć następny krok. Niedokładności lub błędy na jakie napotkałem w tym modelu nie są na tyle poważne żeby nad nimi biadolić i każdy modelarz z jakimś doświadczeniem da sobie z nimi radę.
Podsumowując projekt super, wykonanie takie sobie i polecam innym. Na pewno są tacy którzy wykonają ten model o wiele lepiej niż ja.
A oto sesja wieczorna:


A tutaj dzienna sesja:



Chciałbym na koniec bardzo podziękować wszystkim którym się chciało w ogóle tutaj zaglądać , a nawet od czasu do czasu coś powiedzieć :) . Bardzo dziękuje za pozytywne wibracje i wszelkie uwagi. Mam nadzieję ,że komuś ta relacja pomoże lub podsunie rozwiązanie przy pracy ze swoim migiem. Jak to ktoś już powiedział swojego miga trzeba na półce mieć i basta :) . Wielkie dzięki dla wszystkich.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
10-10-08 11:51  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Przecudna maszyna! Brawo!

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
10-10-08 12:42  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jeszcze nie skleiłem modelu po którego skończeniu mógłbym powiedzieć, że czegoś nie skopałem, albo że nie dałoby się czegoś zrobić lepiej. Tak więc nie ma co narzekać, tylko cieszyć się z uzyskanego efektu końcowego, który robi naprawdę miłe wrażenie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
10-10-08 14:19  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
kari   

... niby taki zwykły MiG, a ile radości :-)
Prostota, charakterystyczne kształty, no i ta z pewnością smukła, agresywna sylwetka. Efekt pracy powala. Wielkie brawa.
Uwagi do autora opracowania lub drukarni ;-) - nienaturalne (czyt. nieprawidłowe) kolory goleni, piast, wewnętrznych powierzchni (wnęki goleni, hamulców aero.), kokpit zbyt blady ;-) (wypłowiały), stożek w dziobie, osłona anteny na stateczniku pionowym oraz przednia część brzechwy w tylnej części pod kadłubem - za bardzo wpada w khaki (oliwkowy).
Niemniej całość prezentuje się rewelacyjnie.
Pozdrawiam.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Post zmieniony (10-10-08 14:19)

 
10-10-08 15:35  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Gratulacje. Model i wykonanie mimo opisanych trudności super. Dokładam się do opinii QNia. Trzymaj tak dalej.

Poazdrawiam Paweł

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
10-10-08 16:17  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Jak ja go tak wykonam, to będę bardzo zadowolony ;) Świetna robota Partyzant-mi się bardzo podoba!!! :D

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024