FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
23-08-08 19:35  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Ładnie ci to wychodzi. A mi coraz bardziej się ten samolocik podoba :).

Pozdrawiam

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
31-08-08 19:36  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Uff wreszcie skończyłem skrzydła. Ciężki i chyba najtrudniejszy etap budowy mam już za sobą. Trochę czasu mi to zajęło, ale sukcesywnie i powoli pracowałem nad tymi skrzydełkami. Jak wyszło sami oceńcie. Nie obyło się bez drobnych problemów. Na zdjęciach poniżej widać szkielet skrzydła gdzie oznaczyłem na czerwono miejsca które wymagały interwencji skalpela bo poszycie nie chciało ładnie się ułożyć i zgrać ze szkieletem. Były też pewne problemy ze swobodnym wychylaniem się lotek i klap więc poszycie też wymagało lekkich korekt co widać na drugim zdjęciu . Miejsca interwencji skalpela zaznaczyłem na zielono.



Trochę zbliżeń i widok ogólny. Podsumowując ten etap jest bardzo wymagający i trzeba bardzo powoli i dużo przymierzać . Mimo kilku koniecznych poprawek to jednak skrzydła w tym modelu są bardzo ładnie i dokładnie spasowane. No i powoli nasz ołóweczek przyobleka się w sylwetkę rasowego myśliwca:).



Pewnie niektórych zaciekawi dlaczego na szkielecie jest przyklejony papier toaletowy. Sprawa jest prosta , nie wzmacniałem poszycia brystolem , ale zastosowałem właśnie papier toaletowy co moim zdaniem ma taki sam efekt . Myślę ,że papier do pupy:) bardzo ładnie sprężynuje i nie pozwala na zapadanie się poszycia.
Dzięki Pawle tobie też Tajfunik ładnie wychodzi.

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
01-09-08 08:07  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Partyzancie, czarujesz z tym ołówkiem, oj czarujesz :-) Aż człowieka ssie w środk do jakiegoś odrzutowca... :-D

Z tym papiurem tyłowym nie jestem do końca przekonany... Jednak co brystol to brystol, szczególnie podklejony pod element zwiększając grubość części wzmacnia ją. Wydaje mi się że nie da się tego uzyskać podkładając pod element miękki papiurek. Karton i tak będzie miał taką sama wytrzymałość - czyli w tym przypadku niewielką - bo nic go nie pogrubi, nie wzmocni :-) Mam nadzieje że wyrażam się jasno... :-D

Tyle ode mnie, działaj dalej :-) a ja spać idę...

Pozdrawiam!!

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
10-09-08 19:51  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
W dzisiejszej odsłonie nie będzie już tak różowo i ładnie. Ale zacznę od początku. Po skrzydełkach zabrałem się za stery wysokości i tu by nie było żadnych uwag gdyby nie dwie sprawy. Pierwsza ,drobna sprawa, ( na zdjęciu czerwone zakreskowane pole) poszycie oprofilowania nasady mocowania sterów wysokości(cz.53g,h) wychodzi mi ,że jest za szerokie o jakieś 0,8mm. Radzę skopiować część chyba 53f lub e bo już nie pamiętam:) i podkleić ja na karton 0,8mm, dokleić jako trzeci element i problem zniknie. Drugą sprawą jest szczelina jaka powstaje pomiędzy oprofilowaniem doklejanym do kadłuba a sterem wysokości. Mimo starań powstaje zbyt duża szczelina i stery poruszają się swobodnie. Aby ograniczyć ten ruch doklejałem z zapasu koloru do cz. 53b lub 53c dodatkowe paski papieru i teraz nie ma problemu ze zwisającymi sterami.



Dalej postanowiłem zabrać się za kabinę. Na pierwszy ogień poszedł fotel. Tu mam taka uwagę ,że do końca nie jestem pewien czy to co pokazuje jest sklejone zgodnie z tym co autor miał na myśli. Naprawdę miałem duże problemy z odczytaniem o co autorowi na rysunkach fotela chodzi. Nie będę już wchodził w szczegóły bo się jeszcze okaże że ja zbyt tępy jestem aby zrozumieć te kilka rysunków:). Fotel powstał intuicyjnie i go pomalowałem bo niestety w modelu właśnie elementy składające się na fotel są najgorzej wydrukowane z bardzo poważnymi przesunięciami koloru. A oto co mi powstało.



No i teraz czas na najważniejszą kaszanę jaką sobie sprawiłem w tym modelu,a jaką jest ruchoma owiewka. Po pierwsze bardzo mi się nie podobało jak autor zaproponował wykonanie zawiasów na jakich owiewka miała się opierać i poruszać. Na zdjęciu widać to jako odwrócone T. Żadne druciki tak połączone SG na pewno by nie wytrzymały otwierania i zamykania tak ciężkiej owiewki dlatego postanowiłem przykleić całe boczne oprofilowanie owiewki i w ten sposób mieś stabilny „zawias” z papieru. Podczas pasowania tej owiewki musiałem dużo przycinać pleksi i część 9h bo tył owiewki opierał mi się na wręgach 7b i 23e które już nawet w relacji pokazywałem . Niestety kilka razy skalpel mi się omsknął co zaznaczyłem czerwona strzałką . No i druga czerwona strzałka pokazuje co mi powstaje kiedy zamknę owiewkę. Piękna szpara no nie?:). I dlatego w tym miejscu nie polecam wykonywać w tym modelu ruchomej owiewki. Wygląda to jak widać, a naprawdę świetnie pasowała owiewka kiedy ją przymierzałem jako jeden element, zamknięty.



Dlatego ten model będzie stał na prezentacjach z otwartą owiewką gdzie trochę mniej widać tą kaszanę jaką wykonałem. Na pierwszym zdjęciu strzałki pokazują jak autor zaproponował wykonanie zamków od zamknięcia. Mają to być dwa druciki tylko moje wątpliwości dotyczyły ich mocowania. Miały one się znaleźć pomiędzy dwoma papierkami(cz.9i i 9h)co widać na zdjęciu. Można było zastosować cieńszy drucik ale jestem ciekawy ile otwarć by one wytrzymały i ile razy trzeba by je było prostować. Jeśli jednak ktoś by chciał wykonać to jak należy to proponuje podkleić 9i na karton 1mm i w tym dopiero wykonać otwory na druciki-zamki(teraz jestem mądry:). W tym miejscu jeszcze raz nie polecę wykonania ruchomej owiewki. Otwartej- tak, zamkniętej - tak ,ale ruchomej mówię kategoryczne NIE.



Na koniec powiem ,że jestem zdegustowany swoją pracą i jej efektem. Tak wiem więcej pozytywnych myśli, ech.... szkoda już słów .A tak , czyli najlepiej prezentuje się ten model. Im dalej tym lepiej:)



Sprudin jednak nie zgodzę się z tobą co do papieru toaletowego jako "zapopiegacza" zapadającemu się poszyciu. Ten sposób zastosowałem już w kilku modelach nawet w GROM-ie. i jeszcze się nie zawiodłem. Ale ja to zawsze chodzę swoimi drogami więc niech każdy sam znajdzie swój sposób i niech mu się poszycie nie zapada:)

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
10-09-08 20:08  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie powinieneś być zdegustowany:-)
Model prezentuje sie juz bardzo fajnie i ciekawie, a to z powodu Twojej pracy, której efekty widać i nie marudź:-) Wkładasz w ten model wiele sił i serca, przez co ma on swoja prywatną duszę, której juz mu nikt nie odbierze:-) Także... więcej pozytywnego myślenia:-)

Poza tym bardzo ciekawie relacjonujesz swoja walkę z kartonową materią - dużo opisu, ciekawe spostrzeżenia, wszystko dokładnie pokazane - to mi się bardzo podoba:-)

Owiewka jest kupowana, czy to "hand-made"?;-) (może ślepy jestem i nie doczytałem).

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-09-08 20:46  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Model pierwsza klasa. Swoją drogą mogliby go gdzieś wznowić, bo narobiłeś mi apetytu (chyba nie tylko mi zresztą :)

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
27-09-08 19:23  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Dawno mnie tu nie było i chyba już czas coś pokazać. Mimo braku czasu coś tam sukcesywnie doklejam. Dzisiaj wreszcie udało mi się dokleić osłony podwozia i z rozpędu dokleiłem też już o wiele wcześniej przygotowane hamulce aerodynamiczne. Jak widzicie koła jak zwykle są kupne , drewniane bo ja to taki leniuszek jestem :). Czy miałem jakieś problemy?. Chyba raczej nie .Sam popełniłem kilka błędów np. pomyliłem i odwrotnie stronami przykleiłem pokrywę głównego podwozia(cz35j). Jest to tak drobna pomyłka ,że można ją tylko po małej kropce poznać :).
Ogólnie jak patrzę na to co powstaje to dochodzę do wniosku ,że nie za bardzo mi to wychodzi. Może po Porąbce gdzie się napatrzyłem na modele zbyt krytycznie podchodzę do swojej pracy, ale co to za modelarz który nie pokręci nosem na swoje dzieło. Jakby tak nie było to patrząc na model tylko siebie bym widział :) . Ok ,tak wiem więcej pozytywnego myślenia:)
Trzeba by już powoli kończyć ten model. Zostało mi jeszcze tylko wykonać hamulec tylny i podwieszenia no i oczywiście kilka duperelek . A na razie kilka zdjęć z pracy nad podwoziem.




A tak się całościowo prezentuje nasz ołóweczek.



Dzięki chłopaki za wsparcie. Stug ,tak kabinka jest kupiona ,a jeśli chodzi o część kabinową może macie rację ,że tak strasznie to nie wygląda ,ale jestem zdegustowany tym, że sam siebie nie posłuchałem i wykonałem ją otwieraną gdzie coś mi mówiło ,że to nie będzie to. No ,ale mam nauczkę na przyszłość. Kiedyś ten model wykonam jeszcze raz bez ruchomej kabiny.Jeszcze raz wielkie dzięki.

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
27-09-08 21:26  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
daat   

Swoją drogą to dziwne, że tak kultowy samolot nie doczekał się jakiegoś super opracowania, zresztą w plastiku chyba jest to samo.

Praca bardzo interesująca !

 
29-09-08 10:12  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
dexter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
 

Pawle,
znasz moją opinię na temat tego modelu i nie będzie to chyba nie taktem jak napiszę po raz kolejny że kolejny wspaniały model wyszedł z Twojego hangaru.
Widziałem na żywo prawie każdy element budowy samolotu i pragnę wam powiedzieć, że jest tam włożony kawał dobrej modelarskiej roboty.
Czy powinno być komputerowe opracowanie ?? Chyba nie. Wystarczy tylko to co jest poprawić i dorysować kilka nowych rysunków montażowych.

--
---------------------------------------------
Moje wszystkie modele można zobaczyć na https://papermodels.eu/
Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika https://qwkak.pl/

 
08-10-08 22:07  Odp: [Relacja] Mig-21 MF z Fly Model nr 127
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Dzisiaj tak na szybko i tylko podwieszenia pokażę. Już kilka osób delikatnie do mnie zapukało z pytaniem gdzie galeria końcowa :) ,ale musicie wiedzieć ,że dopiero dzisiaj udało mi się oficjalnie skończyć model. Zanim wstawię galerię końcową model musi być jeszcze polakierowany więc dajcie mi jeszcze trochę czasu :) .
Co do uzbrojenia to raczej nie było większych kłopotów. Tylko w jednej parze rakiet musiałem trochę zmienić miejsce mocowania tzw. żyroskopu stabilizacyjnego (takie srebrne kółeczko) ze względu na błędne miejsce jego mocowania.



W modelu jest możliwość wykonania kilku wersji uzbrojenia. Ja wybrałem typowy układ dla rasowego myśliwca :) czyli dużo rakiet. Można jeszcze było wykonać wersję z zasobnikami pocisków niekierowanych no i typowo bombowy wariant , ale jakoś te inne opcje mniej mi się podobały. Oczywiście bardzo prosto można wykonać te podwieszenia jako wymienne. I tak jest teraz u mnie. Można je zdejmować i wymieniać tylko mi się już zasobników i bombek nie chciało wykonywać :) więc tylko rakiety można sobie zdemontować.



Jeśli chodzi o tzw. duperelki to wszystkie mam już na miejscu i też brak uwag do ich sklejalności. W modelu można jeszcze wykonać zbiornik podwieszany pod kadłubowy ,ale ze względu na to ,że mam wychylone hamulce aerodynamiczne taka opcja musi odpaść. Przy podwieszanym zbiorniku nie było możliwości wypuszczenia hamulców.
Ok., koniec gadania, za kilka dni będzie następny wpis , który będzie już końcowym ,oczywiście z galerią :).

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024