FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-07-08 17:42  Pytanie o model Szczuka/Akula z MO
Monster sQbee   

Czy ktoś kupił ten model ?
Interesuje mnie opinia na temat tego opracowania



Post zmieniony (23-07-08 17:42)

 
23-07-08 17:52  Odp: Pytanie o model Szczuka/Akula z MO
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

ja kupiłem i na płasko bardzo fajny, a na jakims innym forum, chyba kartonwork, była relacja autora zanim jeszcze sie model ukazał, ale teraz jakoś nie moge znalezc relacji. Wkazdym razie wynika na to, że jest sklejalny. Generalnie, polecam

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
23-07-08 18:01  Odp: Pytanie o model Szczuka/Akula z MO
Monster sQbee   

Ha - ja też kupiłem i mam identyczne zdanie. Nie podoba mi się jedynie to, że ze wzgledu na ciemnoszary kolor, bardzo słabo widoczne są wszelkie linie, zaznaczajace szczegóły poszycia, trzeba się solidnie wpatrzyć, a po sklejeniu model będzie jednobarwną bryłą. Piszę co mi się nie podoba, ale nie mam propozycji jak to należało zrobić aby było lepiej - chyba jedynie to, co sugeruje instrukcja. Atrakcyjna para do LOS ANGELES
Przydałaby się teraz ALFA w podobnym opracowaniu i poprawiony TYPHOON ;-)

Korsarz ;-) - co z Twoim KURSKIEM - będzie dalsza relacja czy może chociaż relacja z utylizacji rozbabrucha ?!?



Post zmieniony (23-07-08 18:10)

 
23-07-08 18:16  Odp: Pytanie o model Szczuka/Akula z MO
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ale ja nigdy nie kleiłem Kurska, o ile dobrze pamietam, Kalif go robi ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
23-07-08 18:19  Odp: Pytanie o model Szczuka/Akula z MO
Monster sQbee   

Korsarz - przepraszam - sprawdziłem, rzeczywiście to nieTwoje robota, w tej relacji od pół roku nic się nie dzieje, z klejone są/były tam dwa modele KURSKA

 
23-07-08 18:26  Odp: Pytanie o model Szczuka/Akula z MO
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Relacja z budowy prototypu:

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=11344

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
23-07-08 21:14  Odp: Pytanie o model Szczuka/Akula z MO
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

biała surówka stoi u nas na modelarni, jak na nią patrzę to nie ma żadnych wiekszych ( i mniejszych ;-) ) baboli :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
24-07-08 07:50  Odp: Pytanie o model Szczuka/Akula z MO
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Grzesiek- czarna surówka też stoi u nas na modelarni... :-P Ale to już trochę inna historia :-)

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
04-10-08 17:21  Odp: Pytanie o model Szczuka/Akula z MO
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

mam takie pytanie, jak potraktować stery? tzn, ten element sterów rufowych, który jest przy samym kadłubie- to ma byc oklejka, czy jeden z segmentów steru?
albo inaczej- Czy najpierw przykleić płetwe do kadłuba a potem uzyc tego dolnego elementu jako oklejki, jak np przy skrzydłach w samolotach, czy uzyć jej wlasnie jako jeden z segmentów? Najbardziej chodzi mi o górny ster bo przy pozostalych te czesci są mniejsze i nie maja az takiego znaczenia

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
05-10-08 13:33  Odp: Pytanie o model Szczuka/Akula z MO
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Dobra, juz wiem, gdyby kogoś to obchodziło- nalezy traktowac je jako segmenty, nie jako oklejki.
I jeszcze jedno- moim zdaniem nalezy koniecznie podkleić elementy poszycia cienkim papierem. Karton w modelu jest zdecydowanie za cienki, nie rozumiem, dlaczego Wydawca uparł sie na zastosowanie takiego. Niby dla tego żeby było łatwiej formować walce? Bez przesady, to nie są milimetrowej srednicy ciasno zwijane lufy dział tylko duże walce które spokojnie mozna a nawet trzeba skleić z grubszego kartonu. Ja niestety nie podkleiłem ich i powyłaziły mi zebra, chociaz sie starałem. Ale trudno, juz tak musi być, nastepnym razem lepiej pomysle...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024