FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
28-08-08 17:18  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Coś tam dorobiłem do układu jezdnego. Coś, to znaczy koła nośne.



Konstrukcja - widać na zdjęciach. Popełniłem tylko 26 bandaży zamiast 12, bo dopiero 12 ostatnich mnie zadowoliło pod względem dokładności.

Jeszcze drobna uwaga na temat malowania boków na czarno. Zrobiłem to przed przyklejeniem wąskich pierścieni na boku. Pomogło mi to równomiernie przykleić pierścienie, w stałej odłegłości od krawędzi piasty koła. Ciężko by było to przykleić, białe na białym, bo odstęp ma tylko 0,25 mm. A tak powiększony kontrast pozwolił na komfortowy montaż.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-08-08 17:24  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Świetne to "coś".
Warto było czekać.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-08-08 19:09  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Koła napędowe. Na pierwszym zdjęciu zestaw podzespołów. Widać dodatkowe wzmocnienia i oś dla lepszego trzymania koła po montażu. Tradycyjnie otwór na drut z pralni. Potem widok od wewnątrz i zewnątrz koła napędowego, już ośrubowane.



Koła napinające były identycznie klejone jak koła nośne różnią się wielkością i piastą, której brak w nośnych. No koniec zdjęcie z miarką, żeby było widać skalę.



Wydłużone i zaostrzone czubki zębów, zmiana ilości śrub z 13 na 8 wewnątrz koła celowe. Błędy zauważyłem już po wydrukowaniu i nie chciało mi się ich poprawiać. Po prostu wykonałem już poprawnie.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (30-08-08 19:19)

 
30-08-08 19:22  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Qniu - Mistrzu - jak zrobiłeś te "pofałdowane" zęby kół napędowych? Wycinałeś od razu, czy najpierw na płasko ścinałeś, a potem szlifowanie wklęsłości?:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-08-08 19:29  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zęby kól to pół dzisiejszego dnia (drugie pół to zakończenia śrub i nakrętki). Mam takie małe półokrągłe dłutko, które bardzo pomaga przy wycinaniu takich kształtów. I tak był z tym problem, bo zęby mają grubość 1,6 mm, czyli kosmos. Trzeba było poprawiać. To znaczy po wycięciu na zewnątrz, z minimalnym naddatkiem, poszedł glut, papier ścierny 320 na cienkim stalowy drucie i jazda do skutku. Strasznie czasochłonne, ale nie było innego wyjścia.

Z wewnętrznymi otworami nie było takiego kłopotu - po prostu wybite spiłowanym gwoździem, na 2 raty. Najpierw0,6 mm - warstwa zewnętrzna, potem po sklejeniu w całość (z wyciętym wewnętrznym pierścieniem) drugi raz wybijane w 1mm tekturze.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (30-08-08 19:30)

 
03-09-08 01:34  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Może ślepy jestem - nie wiem, zapomniałem dziś binokli - ale jak zrobiłeś tę kopułę na kole?

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
03-09-08 07:46  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Na drewnianym patyczku nawinięty jest cienki papier na BCG. Potem pościnałem krawędzie, szlif papierem 100, glut, papier 320, odciąć kopułkę i gotowe.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-09-08 19:54  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

I zakończenie kół - walki podtrzymujące.



Na pierwszym zdjęciu półprodukty, na drugim gotowy wałek (jeszcze wymagający doszlifowania), na trzecim komplet gotowych.

Następne w kolejce wózki jezdne. To dopiero będzie wyzwanie. Ale z nimi chyba trochę się zejdzie....

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-09-08 21:15  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Mariuszu gratuluje podjęcia takiego wyzwania. Znając Cie to ogniwa łańcuchów do trału będziesz wykonywał z pojedynczych ogniw. :-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
07-09-08 22:26  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Oczywiście. A jak miałbym robić?

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 13Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024