FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
21-06-08 14:42  [Relacja/Galeria] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Dawno temu, nasz nieodżałowany kolega z QWKAK-u, Jurek, namawiał mnie, żebym w końcu skleił coś alianckiego, a nie tylko Niemcy i Niemcy. Oczywiście, jako shermanoholik, namawiał mnie na pojazd PSZ na zachodzie. Po długich dyskusjach, doszliśmy do porozumienia i padło na coś niestandardowego, czyli Shermana z trałem przeciwminowym.
Oczywiście w malowaniu 79 Armoured Division dowodzonej przez równie nietuzinkowego generała majora Sir Percy Cleghorn Stanleya Hobarta.

Model będzie stworzony w oparciu o egzemplaż znajdujący się w muzeum w Overloon, a więc bardzo wczesny model M4A4.



Ponieważ nigdzie nie udało mi się znaleźć rysunków technicznych trału przeciwminowego, to sobie je zrobiłem sam, na podstawie zdjęć. Nie wiem na ile będą one dokładne, ale jak się nie ma co się lubi .... ;-)

Jak zwykle, prace nad pojazdem rozpocząłem od gąsienic. W tym konkretnym egzemplażu były gąski typu T-62. A robiło się je tak:





To na razie tyle. Do następnej aktualizacji :-)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
21-06-08 15:46  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Trzeba mieć QŃskie zdrowie, żeby coś takiego robić. Podziwiam Cię za cierliwość i dokładność.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
21-06-08 16:19  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

W Oń-cu coś z porządnej strony frontu, szkoda że nie z naszej 1 Dywizji Pancernej, ale cóż nie ma rzeczy doskonałych ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
21-06-08 16:39  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Piękne ogniwo gąsienicy.Zapowiada się następny wspaniały model.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
22-06-08 13:01  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Chylę czoła przed detalizmem jaki prezentujesz. i ogromną cierpliwością wymaganą przy robieniu tylu powtarzalnych elementów. Napisz ile czasu zajęło Ci opracowanie i wykonanie tych ogniw.

Dobrze by było aby opracowane przez Ciebie modele nie pozostały w jednym egzemplarzu i żeby trafiły do jakiegoś wydawnictwa.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
23-06-08 11:45  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,aż siadłem i mocno się złapałem stołka! ;-)
Ale będzie jazda...! ;-)

BTW
Czy w modelu Pz IV zawieszenie jest ruchomę?
Tak jakoś mi się wydawało we Wrocławiu,że koła układały się na nierówności podłoża...
A w tym modelu też tak będzie...? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
23-06-08 12:05  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

W sumie znając inne Twoje produkcje nie powienienem się dziwić, ale... i tak jestem w szoku. To jest klasa mistrzowska :-)

 
23-06-08 13:07  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Super ogniwko. Mam pytanie czy będzie gdzieś dostępne do ściagnięcia? np. w Fanatyku?

Pozdrawiam

 
23-06-08 16:48  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ogniwka są do ściągnięcia na forum Piterpanzera. Oczywiście chętnym zawsze mogę podesłać na maila.

Co do czasochłonności. Gąski zajęły mi ok. 100 roboczogodzin, z czego +-40 to szlifowanie kostek i zębów (jak się okazało, razem z paznokciami, a miejscami i palce się załapały :)).

Masz rację Mariusz, zawieszenia w Pz IV było ruchome. Całe (wózki, koła, gąski). Te też będzie, przynajmniej w ograniczonym zakresie - nie wiem jak zrobić działające sprężyny amortyzujące w wózkach.

Model niestety nie nadaje się do wydania. Po prostu za dużo tu roboty z kartką, ołówkiem, w 1 egzemplażu, elementy robione ze ścinanej i spiłowywanej tektury, przycinanne i pasowane pojedynczo.... To się nie nadaje do wydania.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
24-06-08 00:56  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetnie,fajnie że Sherman,mam go w szufladzie z "GPM-u" Będę zaglądał do relacji.Pozdrawiam

--
Ale bowiem gdzie jest skarb Wasz,tam będzie i serce Wasze...

 
28-08-08 17:18  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Coś tam dorobiłem do układu jezdnego. Coś, to znaczy koła nośne.



Konstrukcja - widać na zdjęciach. Popełniłem tylko 26 bandaży zamiast 12, bo dopiero 12 ostatnich mnie zadowoliło pod względem dokładności.

Jeszcze drobna uwaga na temat malowania boków na czarno. Zrobiłem to przed przyklejeniem wąskich pierścieni na boku. Pomogło mi to równomiernie przykleić pierścienie, w stałej odłegłości od krawędzi piasty koła. Ciężko by było to przykleić, białe na białym, bo odstęp ma tylko 0,25 mm. A tak powiększony kontrast pozwolił na komfortowy montaż.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-08-08 17:24  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Świetne to "coś".
Warto było czekać.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
30-08-08 19:09  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Koła napędowe. Na pierwszym zdjęciu zestaw podzespołów. Widać dodatkowe wzmocnienia i oś dla lepszego trzymania koła po montażu. Tradycyjnie otwór na drut z pralni. Potem widok od wewnątrz i zewnątrz koła napędowego, już ośrubowane.



Koła napinające były identycznie klejone jak koła nośne różnią się wielkością i piastą, której brak w nośnych. No koniec zdjęcie z miarką, żeby było widać skalę.



Wydłużone i zaostrzone czubki zębów, zmiana ilości śrub z 13 na 8 wewnątrz koła celowe. Błędy zauważyłem już po wydrukowaniu i nie chciało mi się ich poprawiać. Po prostu wykonałem już poprawnie.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (30-08-08 19:19)

 
30-08-08 19:22  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Qniu - Mistrzu - jak zrobiłeś te "pofałdowane" zęby kół napędowych? Wycinałeś od razu, czy najpierw na płasko ścinałeś, a potem szlifowanie wklęsłości?:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-08-08 19:29  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Zęby kól to pół dzisiejszego dnia (drugie pół to zakończenia śrub i nakrętki). Mam takie małe półokrągłe dłutko, które bardzo pomaga przy wycinaniu takich kształtów. I tak był z tym problem, bo zęby mają grubość 1,6 mm, czyli kosmos. Trzeba było poprawiać. To znaczy po wycięciu na zewnątrz, z minimalnym naddatkiem, poszedł glut, papier ścierny 320 na cienkim stalowy drucie i jazda do skutku. Strasznie czasochłonne, ale nie było innego wyjścia.

Z wewnętrznymi otworami nie było takiego kłopotu - po prostu wybite spiłowanym gwoździem, na 2 raty. Najpierw0,6 mm - warstwa zewnętrzna, potem po sklejeniu w całość (z wyciętym wewnętrznym pierścieniem) drugi raz wybijane w 1mm tekturze.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (30-08-08 19:30)

 
03-09-08 01:34  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Może ślepy jestem - nie wiem, zapomniałem dziś binokli - ale jak zrobiłeś tę kopułę na kole?

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
03-09-08 07:46  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Na drewnianym patyczku nawinięty jest cienki papier na BCG. Potem pościnałem krawędzie, szlif papierem 100, glut, papier 320, odciąć kopułkę i gotowe.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-09-08 19:54  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

I zakończenie kół - walki podtrzymujące.



Na pierwszym zdjęciu półprodukty, na drugim gotowy wałek (jeszcze wymagający doszlifowania), na trzecim komplet gotowych.

Następne w kolejce wózki jezdne. To dopiero będzie wyzwanie. Ale z nimi chyba trochę się zejdzie....

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-09-08 21:15  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Mariuszu gratuluje podjęcia takiego wyzwania. Znając Cie to ogniwa łańcuchów do trału będziesz wykonywał z pojedynczych ogniw. :-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
07-09-08 22:26  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Oczywiście. A jak miałbym robić?

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-09-08 23:26  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ale z papieru:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-09-08 08:00  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Górna część będzie z papieru, dolna z drutu :))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
26-12-08 19:52  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No i pomaleńku udało mi się wózki skleić.

Na początek klejenie elementów amortyzujących:



Potem przyszła kolej na wahacze:



I w końcu "wózek właściwy", czyli korpus, do którego wszystkie elementy będą mocowane:





I w końcu kilka elementów dotatkowych, typu mocowanie wózków do kadłuba, mocowanie wałków podtrzymujących itd.:



Komplet (prawie, brakuje 30 osi i 12 śrub) podzespołów wózków wygląda w całości tak:



A tak prezentuje się przykładowy wózek poskładany z większości elementów na sucho:



Może teraz czas na kadłub? :-)
--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (26-12-08 20:12)

 
26-12-08 20:36  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nieee no Mariusz, ale z tym oznaczeniem 2912 na wózku to już przesadziłeś ! Tak nie można, no.... ;-)
No dobra, nie mogę się doczekać kiedy zobaczę to na "żywca".

--
http://messer.cba.pl

 
26-12-08 20:39  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Jest gdzieś tutaj lekarz ?

--

 
26-12-08 20:46  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Myślę że paru by się znalazło, ale czy psychiatrów ?? ;o)

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
26-12-08 20:53  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

A myślisz Qrczak, że jesteśmy jeszcze coś w stanie zrobić ? Temu PANU już niewiele można pomóc a podłączony pod elektrody w ośrodku pewnie by jeszcze szybciej wycinał te kartoniki ... ehhhhhhhh ... . :-)

--

 
26-12-08 22:13  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
OzzY 

 

brak mi słów..... cyferki mnie zabiły....

 
26-12-08 22:25  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oł facz...

--

 
29-07-09 19:48  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Dawno mnie tu nie było (w relacji , nie na forum ) - ponad pół roku.

A przyczyna jest prosta. Znowu wdepnąłem w kanał, co się łańcuchami do trału zowie. Kolejne 1332 elementy, ale pracochłonnością porównywalne z gąsienicami, które mają przecież znacznie więcej części. To co poniżej robiłem jakieś 100 roboczogodzin.

A więc po kolei. Ponieważ chciałem zrobić pełną wersję łańcuchów, tak jak w oryginale, bez uproszczeń, koniecznym było rozwiązanie problemu wytwarzania szekli łączących elementy łańcucha. Patencik wymyśliłem, robiłem je z drutu miedzianego 0,8mm - z centralnej żyły kabla antenowego.
Żeby wykonać szeklę odcinałem starannie wymierzone odcinki drutu, zgniatałem końcówki szczypcami uniwersalnymi (albo kombinerkami - jak kto woli) i wierciłem w zgniecionych końcówkach 2 otwory o srednicy takiej jak drut - 0,8mm. Pierwsze testy robiłem na drucie 0,5 mm. Po 2 ogniwach połamałem wiertło. Stwierdziłem, że do wykonania 144 szekli (czyli 288 otworów + cała masa zepsutych :cool: ) mogę zbankrutować na wiertłach, więc zrobiłem sobie sam wiertło piórkowe z igły krawieckiej o odpowiedniej średnicy. Kupiłem sobie tylko ścierną tarczę diamentową (dremelopodobną), na której zaostrzyłem sobie wiertło tak, jak to widać na 1 zdjęciu. Kolejne 2 to kolejne etapy wykonywania szekli.



Ponieważ łańcuchy muszą się ruszać, żeby ładnie zwisały z trału, przed montażem trzeba było pomalować stykające się powierzchnie. Układanie wszystkiego na taśmie klejącej, plastelinie (elementy metalowe), malowanie i potem odklejanie zajęło około 10 godzin.

Kulki na końcówkach toczyłem w wiertarce z patyczka do szaszłyków, bo obawiałem się, że użycie 36 ołowianych ciężarków tak daleko wysuniętych do przodu może nie być najlepszym pomysłem w przypadku modelu kartonowego. Same druciane elementy łańcucha obciążają go dostatecznie.



Potem przeszedł czas na łączenie wszystkiego do kupy. Jeden łańcuch składałem 0,5 godziny, z obcinaniem nadmiaru drutów na przetyczkach i ich szlifowaniem na płasko. Montaż, bagatelka, 18 godzin siedzenia non stop. I tak do końca jak na zdjęciach poniżej.



Palce jeszcze mnie bolą po łączeniu tej drobnicy. Może nie jest to tak imponująca ilośc części jak przy gąskach, ale są one zdecydowanie bardziej skomplikowane, wymagały masy pracy i precyzji przy wycinaniu i montażu. Elementy łańcucha mają 0,6 mm grubości a od krawędzi do otworu na przetyczkę jest tylko 0,3 mm. Oczywiście wymagało to glutowania po wycięciu otworów a przed wycięciem krawędzi zewnętrznych.

Jestem zaje..... zadowolony, że udalo mi się to skończyć, bo te łańcuchy to cały urok Craba. :)))

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (29-07-09 19:48)

 
29-07-09 19:57  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
vihoo   

to już perwersja :)

--
Pozdrawiam

-------------------------------

 
29-07-09 20:10  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Tak wygląda modelarstwo na najwyższym poziomie.
Chylę czoła.

Pozdrawiam!

 
29-07-09 20:15  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dałeś czadu jak zwykle, gratuluje cierliwości i pomysłowości.

 
29-07-09 20:42  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

N I E S A M O W I T E - sztuczna szczeka mi wypadła

Pozdrawiam

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
29-07-09 21:09  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

No to kolega pojechał po bandzie... a efekt niesamowity, chylę czoła!

--

 
29-07-09 21:15  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Dołożyłeś do pieca ! Niesamowite jest to jak przesuwasz granice niemożliwości coraz dalej...i dalej... :)

--

 
29-07-09 21:31  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Qrde, napisałbym coś mondrego, siakiś "och lub ach", ale sie mi palce trzensom po oblookaniu fotek...

--

 
06-08-09 19:30  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

trochę mnie przytkało,
piękna modelarska robota
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
17-08-09 21:00  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Znowu coś mi się udało dorobić. Tym razem większość prac skoncentrowała się na malowaniu tego, co do tej pory skleiłem. Koło 20 godzim machania pędzlem i efekt jak widać:



Gdzieniegdzie konieczne są jeszcze drobne poprawki retuszerskie.
Poza tym pospawałem już kadłub.



No to teraz pora na jego wyposażanie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-08-09 22:36  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
kanibal   

Witam
Nie jestem fanem pancerki, ale to co tu widzę przekracza wszelkie granice. Qńu tak obserwowałem Twoje relacje, galerie i chciałem do czegoś się przyczepić ale po prostu nie ma do czego. Jesteś mistrzem, a to co tutaj wyczyniasz potwierdza tylko Twoją wielką klasę. Musisz mieć anielską cierpliwość żeby lepić takie cudeńka.
Pozdrawiam

 
28-09-09 18:49  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Znowu coś drgnęło w temacie ronsonka. Skończyłem zabawę z detalami poniżej lini błotników.







Z tyłu, we wnęce, wydechy i kawał zaokrąglonej blachy jeszcze nie przyklejone - czkają na ostateczne malowanie. Uchwyty do holowania i ich przetyczki wykonane z cyny 1mm (z papierowymi uszami) są w komplecie - 4 szt. Do zdjęcia delikatnie wsunąłem kawałek przetyczki w 1 uchu.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-09-09 19:33  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Seweryn 

 

Pięknie idzie :) nie zapomnij o fakturze odlewu na osłonie transmisji.

--
Seweryn

 
28-09-09 20:15  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3



Tu są 2 zdjęcia: odlewanej osłony transmisji na przedzie i walcowanej płyty boku kadłuba Shermana, którego model robię. Nie widzę żadnej różnicy, faktura jest bardzo delikatna, bardziej powstała od malowania. To nie jest myśl techniczna Miłujących Lud;)

Dlatego nie będę robił faktury odlewu - w skali praktycznie niewidoczna. A farba i tak da lekko porowatą powierzchnię. Może jakaś delikatna pojawi się na wieży lub jarzmie armaty - jak dokładniej przeanalizuję zdjęcia.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
30-09-09 10:38  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

No i znowu moja dolna szczęka walnęła z hukiem o podłogę;)). Każda nowa odsłona doprowadza do tego. Tylko tak dalej.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
30-09-09 11:12  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Mogłem się domyślić że siateczki też robisz sam :)

Pozdrawiam!

 
30-09-09 20:17  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Eeeee tam... Raptem godzina roboty.

Ta była prosta - łatwo było policzyć druciki i zrobić ich właściwą ilość. Z drobniejszymi juz tak nie szaleję ;)

A tak na poważnie. Ilosci nie liczyłem (choc pewie nie różni sie o więcej niż +-5 drucików), ale zależało mi na zachowaniu właściwego kąta przecinania sie oczek siatki. Zwykła, o prostokatnych oczkach już by mi nie pasowała.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (30-09-09 20:24)

 
13-11-09 21:21  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Półtora miesiąca minęło i na kolejną drobną aktualizację już czas. Udało mi się skończyć przednią płytę. No może z górą do połowy kadłuba. Jak ktoś będzie chciał pytać o szczegóły wykonania czegoś, to zapraszam. Resztę widać na zdjęciach - po to są robione przed malowaniem, żeby "kuchnię" było widać;)





Do następnej aktualizacji.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-11-09 21:26  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

W jaki sposób powstały te brązowe przetłoczenia na błotnikach?

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
13-11-09 21:29  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tekturka 0,7 mm pocięta na paski, zaokrąglona papierem, zaglutowana, wyszlifowana i przyklejona. Wytłoczenie było naprawdę wysokie, więc przetłoczenie tego w papierze nie wchodziło w grę - trzeba było doklejać.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-11-09 22:11  Odp: [Relacja] M4A4 Sherman Crab (Flail) I z 79 Armoured Division
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mistrzu- z tą sprężynką to już lekka przeginka... :)))) Tak na serio- mistrzostwo świata!!!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024