FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
10-03-08 13:45  Odp: [Relacja] T55A GPM
Marcintosh 

 

Czy to na ostatnim zdjeciu to kompletny szkielet wiezy? To sa wszystkie elementy??? Ja bym chyba rozrysowal szkielet jeszcze raz, wstawiajac wiecej czesci.
A czy sklejac ten model dalej? Oczywiscie ze tak. Kazdy model bedzie mial jakies tam niedoskonalosci, a tobie idzie bardzo sprawnie. Najgorsze maz juz za soba, wiec teraz bedzie z gorki.

 
15-03-08 12:56  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie
Kat ten mały dzyndzel przy haku powinien być chyba od góry, znalazłem takie oto zdjęcie


Niestety prace przy modelu przez problemy zdrowotne z kończynami górnymi posuwają się bardzo powoli. Przed walką z wieżą postanowiłęm doposażyć kadłub.
-> uchwyty zapasowych beczek z paliwem


-> beczki


-> wyposażenie pancerza nad silnikiem


-> stan modelu na chwilę obecną


Zastanawiam się czy drewnianą belkę z tyłu pojazdu pozostawić w kolorze drewna czy pomalować?



Pozdrawiam

 
15-03-08 18:50  Odp: [Relacja] T55A GPM
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Moim zdaniem belka jest trochę zbyt jasna. Może by ją lekko "przyciemnić" jakąś bejcą, ale tak aby nie straciła faktury drewna.

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
15-03-08 19:19  Odp: [Relacja] T55A GPM
popster 

 

Z tego co widziałem to ta belka nie powinna być okorowana tylko taki świeżo ścięty balik sosnowy

 
15-03-08 20:37  Odp: [Relacja] T55A GPM
szpunek 

 

popster napisał:

>Z tego co widziałem to ta belka nie powinna być okorowana tylko taki świeżo ścięty balik sosnowy


Dosyć ciekawa koncepcja, ale z materiałem trochę będzie problem.
Jeszcze nie widziałem takiej gałązki sosnowej która by udawała taki balik a od narodzin mieszkam pod takim lasem, chociaż waloryzowanie drzewa też może być interesującą lekcją.

Pozdrawiam Łukasz

--
"Klejenie to przyjemność..."

 
15-03-08 22:28  Odp: [Relacja] T55A GPM
roqford   

ta belka, służąca do samowyciągania pojazdu, może występować w naturalnym kolorze drewna lub malowana na kolor bazowy pojazdu. Wszystko zależało od tego czy w czasie obsługi sezonowej pojazd był malowany, oraz od "wodza " pododdziału

 
16-03-08 12:10  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Chyba tak jak mi radzicie belkę przybejcuję na jakiś ciemniejszy kolor.
Wczoraj w nocy trwała walka z wieżą, i dzięki klejowi BCG udało się to jakoś poskładać do kupy.


Niestety za dużo szczęścia na raz może człowieka zabić, więc projektant postarał się o to, aby mi przy budowie tego modelu to nie groziło. Schody zaczynają się przy jarzmie armaty. Nie ma ani czytelnego rysunku, ani opisu jak to złożyć do kupy. Po wpasowaniu na miejsce wygląda to nieciekawie i niepoprawnie:


Pozdrawiam

 
16-03-08 13:26  Odp: [Relacja] T55A GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Wcale tak źle nie wyszło :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
16-03-08 17:10  Odp: [Relacja] T55A GPM
Edekyogi 

 

Fajnie Ci ten model wychodzi.
A może to nieszczęsne jarzmo w ogóle wyrzucić a zrobić np. z chusteczki higienicznej nasączonej wikolem imitację brezentowej osłony. Na zdjęciach widać, że ze szmaty wystaje sama rura czyli lufa.

 
16-03-08 18:40  Odp: [Relacja] T55A GPM
Edekyogi 

 

Co do dzyndzla na haku to Kat ma rację, tylko nastąpiło drobne nieporozumienie językowe. Ten dzyndzel jest rzeczywiscie przymocowany do pancerza powyżej haka ale dolną częścią wchodzi pod hak.



Post zmieniony (16-03-08 18:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024