FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-02-08 22:48  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Kat dzięki za uwagi. Właz poprawiłem, peryskopy postaram się przerobić. Chociaż ustawiłem je tak jak zaleca wycinanka i te na okładce też są podobne do moich.

Normalnie ręce mi opadaja, czy projektant miał tak ciężko, że już nie mógł oznaczyć części do pogrubienia gwazdką?

Czy mógłbym Cię prosić o zdjęcie kadłuba za wieżą? W modelu są dziwne białe obwódki a nie ma nigdzie elementów, które trzeba tam przykleić.

Pozdrawiam

--

 
26-02-08 23:29  Odp: [Relacja] T55A GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Te dwa włazy to inspekcja do silnika i chyba filtra powietrza. W modelu powinny być na nich przyklejone jakieś obwódki, zawiasy, uchwyty, zamki...


Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
26-02-08 23:43  Odp: [Relacja] T55A GPM
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Z tą półką przed włazem kierowcy to kiepska sprawa. Wycięcie o którym pisze Kat wynika z grubości płyty pancerza na przodzie. Osobiście bym z niej zrezygnował i lekko cofnął właz i peryskopy.
http://hsfeatures.com/images/t55cw_23.jpg
--

The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442



Post zmieniony (26-02-08 23:55)

 
27-02-08 12:49  Odp: [Relacja] T55A GPM
Marcintosh 

 

Przednie blotniki tez nie sa poprawnie zaprojektowane. Powinny zachodzic na kadlub i byc wypukle (wewnetrzne powierzchnie). Kat zaraz pewnie wykopie jakies zdjecie ilustrujace ten problem ;-)

 
27-02-08 20:13  Odp: [Relacja] T55A GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Ano powinny być trochę inne, ale od bidy takie jak są też mogą być, tylko że są rzadko spotykane. Na polskim czołgu takich nie widziałem. Przy okazji jeszcze zdjęcie wzmocnień tej części błotnika


Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
28-02-08 15:37  Odp: [Relacja] T55A GPM
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

"czy projektant miał tak ciężko, że już nie mógł oznaczyć części do pogrubienia gwazdką? "

Też widziałem podobny problem w jednym ze starszych GPM-ów.
Takie sprawy są denerwujące. ( ! )

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
07-03-08 14:31  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie po dosyć długiej przerwie i po kryzysie pt. sklejać dalej ten model czy nie - oto co udało mi się wykombinować:
- na początek poprawione peryskopy,dużo im jeszcze brakuje do orginaału ale tak już muszą pozostać.

- nieszczęsnym włazom inspekcyjnym do silnika dodałem obwódkę z zapasu koloru, w orginale były zaznaczone białą kreska.

-osprzęt sklejał się dosyć przyjemnie, jednak miałem problemy z uformowaniem zbiorników (nadal mam rękę zagipsowaną) , wyszło jak wyszło




Powoli przymierzam się do wieży, która to ma dość ubogi szkielet wewnętrzny i obawiam o utrzymanie włąściwego kształtu poszycia.


Pozdrawiam

cdn...

 
07-03-08 16:29  Odp: [Relacja] T55A GPM
Mate'o 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rozwiązaniem broblemu z wieżą może być metoda wykorzystywana przez modelarzy okrętowych. Mianowicie wypełnić przestrzeń pomiędzy szkieletem pianką oszlifować do odpowiedniego kształtu i na to przykleić poszycie.
Pozdrawiam i życze powodzen ia w budowie Mateo:)

 
07-03-08 17:09  Odp: [Relacja] T55A GPM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Ew. drugim świetnym sposobem na wieżę jest metoda użyta przez Kata w budowie Is 3
Również kibicuję :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
07-03-08 21:31  Odp: [Relacja] T55A GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Całkiem przyzwoicie to wygląda. Pogrubione haki wyglądają teraz tak jak trzeba, tylko ten mały dzyndzel powinien być z dołu a nie z góry, zapobiega on wyskakiwaniu liny przy jej poluzowaniu. Fajnie by było jakbyś jeszcze poprzyklejał te wszystkie drobiazgi na pokrywie silnika które są tylko narysowane. Wieżę można rozwiązać jeszcze jeden sposób: wytnij wszystkie części, uformuj a łączenia podklej czymś od środka i taką gotową skorupę załóż na szkielet.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024