FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-01-08 23:52  [Relacja/Galeria] T55A - GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Tym razem na warsztat trafił ten oto pojazd, który wygrałem już prawie rok temu w konkursie na stronie GPM-u.

O modelu już pisałem na tym forum, info możecie znaleźć tutaj
A o tym jak wyglądało życie polskich czołgistów służących na tym sprzęcie możecie poczytać tutaj

Na pierwszy ogień standardowo poszedł szkielet.


Następnie przyszedł czas na oklejanie


Z dolnym poszyciem było OK, natomiast górnego trochę mi zabrakło (ok 1,7 mm) po dłuższym namyśle co z tym fantem zrobić postanowiłem zakleić to paskiem z rezerwy koloru


Pozdrawiam

 
25-01-08 00:06  Odp: Relacja T55A GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Fajny model wybrałeś. Jak byś potrzebował jakiś fotek to daj znać :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
25-01-08 08:55  Odp: [Relacja] T55A GPM
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

3mam kciuki za budowę! Czekam na dalszy ciąg prac:)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
25-01-08 16:39  Odp: [Relacja] T55A GPM
Monster sQbee   

Wybaczcie OT, ale to ważne - wygląda, że trzeba będzie zweryfikować historię.
Z tego opisu życia czołgistów nie rozumiem - czego bało się to NATO ?
Nasuwa się wniosek, że zachodnie lobby wojskowe naciągało cały naiwny Wolny Świat na potężne i bezsensowne wydatki a UW posiadał jedynie jakieś kapiszony najbardziej groźne dla ich użytkowników (czołgi były groźne dla załóg, pewnie wnet dowiemy się, że okręty podwodne się nie wynurzały a samoloty jeśli już wystartowały to jeno.....huczały i spadywały) czyli - CCCP był najbardziej pokojowym państwem na świecie i modelarze powinni być mu wdzięczni za interesującą tematykę.



Post zmieniony (25-01-08 18:10)

 
25-01-08 22:19  Odp: [Relacja] T55A GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Monster sQbee , a myślisz że zachodnie czołgi tego okresu były lepsze? Wszystkie konstrukcje z jednego okresu są podobne, nie ważne po której stronie kurtyny powstały, z tym że rosyjskich było troszkę więcej... Polecam lekturę 138 numeru wydawnictwa Militaria, "Potęga Pancerna ZSRR"

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
26-01-08 00:01  Odp: [Relacja] T55A GPM
Monster sQbee   

Kat - myślę, że nie były lepsze, podobnie jak każdy inny rodzaj techniki wojskowej, a Zachód robił solidnie w gacie więc irytuje mnie takie przedstawianie radzieckiej techniki.
Przepraszam za OT i czekam na dalsze postępy w klejeniu i model wyrzutni NEWA na podwoziu tego czołgu.

 
26-01-08 12:05  Odp: [Relacja] T55A GPM
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Fajnie idzie. Trzymam kciuki:)
Czytałem już to kiedyś:) Zabawne;]

Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.



Post zmieniony (26-01-08 12:07)

 
29-01-08 13:46  Odp: [Relacja] T55A GPM
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

"Podejrzewam, że amerykańska załoga śmigłowca wcześniej zmarła by na uwiąd starczy nim ktokolwiek z nas musnąłby ich maszynę jakimś zabłąkanym pociskiem. Zabłąkanym - bo inny nie miał prawa do nich dolecieć"

:) :)) :)))

Cały tekst jest kapitalny.

Dołączam do obserwatorów tej budowy.

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
29-01-08 23:38  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie
Weekend upłynął na dłubaniu przy zawieszeniu. Dorobiłem nity przy wachaczach z zapasu koloru "metodą igłową".



Dalej miałem pewien problem, tak wygląda zawieszenie na rysunku

A mi wyszło to tak - inaczej tego przykleić się nie dało.


Niestety nie wiem czy budowa nie zostanie chwilowo wstrzymana, a oto powód

Pocieszam się jednak, że trzy palce się ruszją (60% ręki), a ta zagipsowana część może służyć jako statyw :-) więc może nie będzie tak źle.

Pozdrawiam

 
29-01-08 23:59  Odp: [Relacja] T55A GPM
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Etam masz ruchomy kciuk - nie powinieneś mieć problemu z klejeniem. Jak miałem złamany nadgarstek zaraz po tym jak kciuk udało mi się zetknąć z palcem wskazującym zacząłem kleić.
P.S.
Szybkiego powrotu do zdrowia.
--
Fanatyk Kartonu

 
06-02-08 21:26  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie
Za tą cześć relacji dziękuję producentom leków przeciwbólowych, dzięki którym jakoś mogę sklejać.
8 dni walczę z kołami mojego teciaczka. Tak oto wygląda koło jezdne w moim wykonaniu:


Co prawda jedno kółko wiosny nie czyni, ale całę stadko może cieszyć oko :-)


Niestety do kółek trzeba samemu dorabiać obręcze ( jest tylko szablon) dlatego "troche" różnią się kolorem.
Z zainstalowaniem kół nie było już tak różowo, ale jakoż poszło, głównym problemem było to, że przestrzenie między kołami były bardzo małe i koła stykały się ze sobą.


Teraz mam problem na jaki kolor pomalować gąsienice?? Szare jek w wycinance czy też czarne? Może macie jakieś sugestie??

Pozdrawiam

 
06-02-08 21:32  Odp: [Relacja] T55A GPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Coraz mniej mi się podoba to opracowanie :-/
Gąsienice bym proponował machnąć na szaro.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
06-02-08 21:40  Odp: [Relacja] T55A GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Jak na moje oko to bandaże są za grube... Coś jest nie tak z projektem... Dla porównania: klil!

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
06-02-08 23:42  Odp: [Relacja] T55A GPM
Edekyogi 

 

Jeżeli czołg jest "jeżdzony" to gąsienice są zdarte do żywego metalu - czyli od biedy srebrny - nie szary!
Jeżeli miał trochę postać (przed jakąś kontrolą), to gąsienice starego typu (ze sworzniami otwartymi) mazaliśmy starym przepalonym olejem silnikowym lub przekładniowym - a więc taki ziemisty brąz na srebrnym podkładzie - żywy metal też trochę "przeswitywał".
Z bandażmi gumowymi na kołach faktycznie coś nie teges... Ponieważ koła wymiarowo były identyczne z tymi ogumionymi na T-34 można podpatrzec na którejś porządnie opracowanej wycinance.



Post zmieniony (06-02-08 23:59)

 
20-02-08 17:41  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie.
Prace przy teciaku znowu ożyły, chociaż ręka nadal w gipsie. Może na początek to niewiele ale zawsze.
Oto kółka napinające:

Niestety tym razem też nie obyło się bez problemów. Oklejka tarczy koła jest o jakieś 3 mm za krótka. Ja skróciłem tarczę koła na obwodzie.

Moim następnym problemem są gąsienice. Nigdy do tej pory nie miałem styczności z laserkami.


Czy te brązowe ślady po laserze się usuwa? Czy zamalowywuje bez usuwania?

Pozdrawiam

--

 
21-02-08 10:05  Odp: [Relacja] T55A GPM
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam!

Co prawda nie miałem jeszcze okazji pracować z laserowo wycinanymi ogniwami, ale wydaje mi się, że te brązowe wgłębienia są specjalnie grawerowane laserowo. Stąd ich brązowawy odcień. Ogniwa graweruje sie, aby nadać im głębie - co bardzo ładnie wygląda w końcowym wyglądzie.

No i oczywiście ogniwa trzeba pomalować. :)

Pozdrawiam!

 
24-02-08 16:21  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Od kilku dni starałem się obuć mojego teciaczka w kapcioszki=gąski. Nie chcę tutaj marudzić ale z laserkami do tego modelu też był mały problem.

Zęby gąsienicy były 2x za gruge w stosunku do otworów. Przykleiłem je na styk.

Przy układaniu ogniwek posiłkowałem się tym zdjęciem:

No i niestety ogniwek brakło, bo w modelu przewidziano, że górna część gąsienicy będzie się stykać tylko ze środkowym kołem jezdnym reszta będzie wisieć w powietrzu. Do uzupełnienia braków użyłem zapasowych ogniw, które miały być na pancerzu.

Wyszło jak wyszło, lepiej nie będzie

Pozdrawiam

--



Post zmieniony (24-02-08 16:24)

 
24-02-08 16:56  Odp: [Relacja] T55A GPM
Edekyogi 

 

Jeżeli można coś podpowiedzieć.
W T-54/55 gąsienica nie miała prawa leżeć na wszystkich kołach nośnych. Mogła łatwo zlecieć i oznaczało to, że jest mocno zużyta (oczywiście przy maksymalnym jej naciągnięciu).
W normalnej eksploatacji po drogach w miarę twardych gąsienica leżała tylko na trzecim (środkowym) kole nośnym.
W przypadku jazdy po sypkim piachu czy śniegu gąsienicę luzowało się tak, żeby leżała na drugim, trzecim i czwartym kole (też trzeba było uważać przy skrętach, żeby nie spadła). Chodziło o to, żeby piach i śnieg mógł wytrzepywać się z otworów pod sworznie. A i tak po jeździe w głębokim piachu widać było jak gąsienica się napina (piach "wybierał" luzy między otworem i sworzniem).
Sugerowanie się wyglądem pojazdów muzealnych może być mylące, gdyż eksponatami stawały się zazwyczaj pojazdy mocno wyeksploatowane, w stanie technicznym niedopuszczalnym podczas normalnej eksploatacji w jednostkach wojskowych.
A tak w ogóle to twój model jest fajny. Nie załamuj się i ciągnij swoje dzieło do końca. Trzymam kciuki!!!

 
26-02-08 16:07  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Edekyogi dzięki za rozjaśnienie tematu z gąsienicami, niestety wszystko jest już przyklejone na amen. Trochę daje tu o sobie znać mój stary nawyk wyrobiony przy sklejaniu czołgów z drugiej wojny światowej.

Zapomniałem w poprzedniej aktualizacji dodać, że z kółkami napędowymi też były problemy - należy kontrolować ich grubość i nie używać części t23. Niestety część 46h była za krótka - dosztukowałem kilka mm z zapasu koloru.

Z błotnikami model nareszcie zaczyna przypominać czołg.





Pozdrawiam

 
26-02-08 21:11  Odp: [Relacja] T55A GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Oj niedobrze panie kolego... Haki za cienkie, śrubowe uchwyty na dolnej płynie jakieś takie krzywe, peryskopy też, i do tego źle przyklejone, powinien być lewy prosto a prawy lekko w prawo, i kształt maja jakiś dziwny, za wysokie są i nie mają osłon. Jak widać właz kierowcy tez powinien być grubszy. Taki jak jest w modelu tez występował, ale częściej na T-54. To miejsce w którym są peryskopy to powinien być wycięty uskok a nie półka. Trochę sie nie popisali projektując ten model...

a tu poglądowy obrazek grubości haka


Jeżeli nie będziesz pewien kształtu jakiś elementów to pytaj, postaram się znaleźć jakieś zdjęcia:)

Pozdrawiam

--

_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

Post zmieniony (26-02-08 21:14)

 
26-02-08 22:48  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Kat dzięki za uwagi. Właz poprawiłem, peryskopy postaram się przerobić. Chociaż ustawiłem je tak jak zaleca wycinanka i te na okładce też są podobne do moich.

Normalnie ręce mi opadaja, czy projektant miał tak ciężko, że już nie mógł oznaczyć części do pogrubienia gwazdką?

Czy mógłbym Cię prosić o zdjęcie kadłuba za wieżą? W modelu są dziwne białe obwódki a nie ma nigdzie elementów, które trzeba tam przykleić.

Pozdrawiam

--

 
26-02-08 23:29  Odp: [Relacja] T55A GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Te dwa włazy to inspekcja do silnika i chyba filtra powietrza. W modelu powinny być na nich przyklejone jakieś obwódki, zawiasy, uchwyty, zamki...


Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
26-02-08 23:43  Odp: [Relacja] T55A GPM
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Z tą półką przed włazem kierowcy to kiepska sprawa. Wycięcie o którym pisze Kat wynika z grubości płyty pancerza na przodzie. Osobiście bym z niej zrezygnował i lekko cofnął właz i peryskopy.
http://hsfeatures.com/images/t55cw_23.jpg
--

The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442



Post zmieniony (26-02-08 23:55)

 
27-02-08 12:49  Odp: [Relacja] T55A GPM
Marcintosh 

 

Przednie blotniki tez nie sa poprawnie zaprojektowane. Powinny zachodzic na kadlub i byc wypukle (wewnetrzne powierzchnie). Kat zaraz pewnie wykopie jakies zdjecie ilustrujace ten problem ;-)

 
27-02-08 20:13  Odp: [Relacja] T55A GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Ano powinny być trochę inne, ale od bidy takie jak są też mogą być, tylko że są rzadko spotykane. Na polskim czołgu takich nie widziałem. Przy okazji jeszcze zdjęcie wzmocnień tej części błotnika


Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
28-02-08 15:37  Odp: [Relacja] T55A GPM
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

"czy projektant miał tak ciężko, że już nie mógł oznaczyć części do pogrubienia gwazdką? "

Też widziałem podobny problem w jednym ze starszych GPM-ów.
Takie sprawy są denerwujące. ( ! )

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
07-03-08 14:31  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie po dosyć długiej przerwie i po kryzysie pt. sklejać dalej ten model czy nie - oto co udało mi się wykombinować:
- na początek poprawione peryskopy,dużo im jeszcze brakuje do orginaału ale tak już muszą pozostać.

- nieszczęsnym włazom inspekcyjnym do silnika dodałem obwódkę z zapasu koloru, w orginale były zaznaczone białą kreska.

-osprzęt sklejał się dosyć przyjemnie, jednak miałem problemy z uformowaniem zbiorników (nadal mam rękę zagipsowaną) , wyszło jak wyszło




Powoli przymierzam się do wieży, która to ma dość ubogi szkielet wewnętrzny i obawiam o utrzymanie włąściwego kształtu poszycia.


Pozdrawiam

cdn...

 
07-03-08 16:29  Odp: [Relacja] T55A GPM
Mate'o 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rozwiązaniem broblemu z wieżą może być metoda wykorzystywana przez modelarzy okrętowych. Mianowicie wypełnić przestrzeń pomiędzy szkieletem pianką oszlifować do odpowiedniego kształtu i na to przykleić poszycie.
Pozdrawiam i życze powodzen ia w budowie Mateo:)

 
07-03-08 17:09  Odp: [Relacja] T55A GPM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Ew. drugim świetnym sposobem na wieżę jest metoda użyta przez Kata w budowie Is 3
Również kibicuję :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
07-03-08 21:31  Odp: [Relacja] T55A GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Całkiem przyzwoicie to wygląda. Pogrubione haki wyglądają teraz tak jak trzeba, tylko ten mały dzyndzel powinien być z dołu a nie z góry, zapobiega on wyskakiwaniu liny przy jej poluzowaniu. Fajnie by było jakbyś jeszcze poprzyklejał te wszystkie drobiazgi na pokrywie silnika które są tylko narysowane. Wieżę można rozwiązać jeszcze jeden sposób: wytnij wszystkie części, uformuj a łączenia podklej czymś od środka i taką gotową skorupę załóż na szkielet.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
10-03-08 13:45  Odp: [Relacja] T55A GPM
Marcintosh 

 

Czy to na ostatnim zdjeciu to kompletny szkielet wiezy? To sa wszystkie elementy??? Ja bym chyba rozrysowal szkielet jeszcze raz, wstawiajac wiecej czesci.
A czy sklejac ten model dalej? Oczywiscie ze tak. Kazdy model bedzie mial jakies tam niedoskonalosci, a tobie idzie bardzo sprawnie. Najgorsze maz juz za soba, wiec teraz bedzie z gorki.

 
15-03-08 12:56  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie
Kat ten mały dzyndzel przy haku powinien być chyba od góry, znalazłem takie oto zdjęcie


Niestety prace przy modelu przez problemy zdrowotne z kończynami górnymi posuwają się bardzo powoli. Przed walką z wieżą postanowiłęm doposażyć kadłub.
-> uchwyty zapasowych beczek z paliwem


-> beczki


-> wyposażenie pancerza nad silnikiem


-> stan modelu na chwilę obecną


Zastanawiam się czy drewnianą belkę z tyłu pojazdu pozostawić w kolorze drewna czy pomalować?



Pozdrawiam

 
15-03-08 18:50  Odp: [Relacja] T55A GPM
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Moim zdaniem belka jest trochę zbyt jasna. Może by ją lekko "przyciemnić" jakąś bejcą, ale tak aby nie straciła faktury drewna.

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
15-03-08 19:19  Odp: [Relacja] T55A GPM
popster 

 

Z tego co widziałem to ta belka nie powinna być okorowana tylko taki świeżo ścięty balik sosnowy

 
15-03-08 20:37  Odp: [Relacja] T55A GPM
szpunek 

 

popster napisał:

>Z tego co widziałem to ta belka nie powinna być okorowana tylko taki świeżo ścięty balik sosnowy


Dosyć ciekawa koncepcja, ale z materiałem trochę będzie problem.
Jeszcze nie widziałem takiej gałązki sosnowej która by udawała taki balik a od narodzin mieszkam pod takim lasem, chociaż waloryzowanie drzewa też może być interesującą lekcją.

Pozdrawiam Łukasz

--
"Klejenie to przyjemność..."

 
15-03-08 22:28  Odp: [Relacja] T55A GPM
roqford   

ta belka, służąca do samowyciągania pojazdu, może występować w naturalnym kolorze drewna lub malowana na kolor bazowy pojazdu. Wszystko zależało od tego czy w czasie obsługi sezonowej pojazd był malowany, oraz od "wodza " pododdziału

 
16-03-08 12:10  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Chyba tak jak mi radzicie belkę przybejcuję na jakiś ciemniejszy kolor.
Wczoraj w nocy trwała walka z wieżą, i dzięki klejowi BCG udało się to jakoś poskładać do kupy.


Niestety za dużo szczęścia na raz może człowieka zabić, więc projektant postarał się o to, aby mi przy budowie tego modelu to nie groziło. Schody zaczynają się przy jarzmie armaty. Nie ma ani czytelnego rysunku, ani opisu jak to złożyć do kupy. Po wpasowaniu na miejsce wygląda to nieciekawie i niepoprawnie:


Pozdrawiam

 
16-03-08 13:26  Odp: [Relacja] T55A GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Wcale tak źle nie wyszło :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
16-03-08 17:10  Odp: [Relacja] T55A GPM
Edekyogi 

 

Fajnie Ci ten model wychodzi.
A może to nieszczęsne jarzmo w ogóle wyrzucić a zrobić np. z chusteczki higienicznej nasączonej wikolem imitację brezentowej osłony. Na zdjęciach widać, że ze szmaty wystaje sama rura czyli lufa.

 
16-03-08 18:40  Odp: [Relacja] T55A GPM
Edekyogi 

 

Co do dzyndzla na haku to Kat ma rację, tylko nastąpiło drobne nieporozumienie językowe. Ten dzyndzel jest rzeczywiscie przymocowany do pancerza powyżej haka ale dolną częścią wchodzi pod hak.



Post zmieniony (16-03-08 18:47)

 
16-03-08 18:41  Odp: [Relacja] T55A GPM
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Ta pięcpiątka zaczyna mi się coraz bardziej podobać .
Pozdrawiam - Jacek

 
16-03-08 18:57  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam ponownie :-)
Armata ujarzmiona, niepasująca część leży już w koszu. Brezent wykonałem z materiału, a do środka napchałem waty chusteczek i zalałem to wikolem.


Teraz to rzeczywiście zaczyna przypominać czołg.


A te dzyndzelki przy hakach to się jeszcze poprawi.

Pozdrawiam

 
16-03-08 21:32  Odp: [Relacja] T55A GPM
Edekyogi 

 

No brezent miodzio! Podobniejszy niż prawdziwy :-)) Nawet nie myślałem, że tak może wyglądać.

 
21-03-08 16:33  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam w przedostatnim odcinku serialu T55.
Dziś zobaczymy mało dialogów, a więcej akcji :-) Model nie jest jeszcze skończony ale ->


Końcowa galeria już wkrótce ....



Post zmieniony (21-03-08 16:37)

 
21-03-08 18:34  Odp: [Relacja] T55A GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Stare dobre 55ki :)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
21-03-08 21:27  Odp: [Relacja] T55A GPM
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Bardzo ladny model,gratuluje,i czekam na galerie koncowa. Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
22-03-08 10:35  Odp: [Relacja] T55A GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

W przerwie pomiędzy malowaniem jaj przykleiłem ostatni element mojego teciaczka. Zgodnie z planem 5 letnim budowa zakończyła się przed świętami.









Pozdrawiam
i
Życzę Wszystkim Wesołych Świąt

 
25-03-08 11:50  Odp: [Relacja] T55A GPM
Marcintosh 

 

Gratuluje ukonczenia modelu! Wyszedl na prawde bardzo fajnie :-)

 
25-03-08 13:02  Odp: [Relacja] T55A GPM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No cóż. Jest kilka elementów, które można by jeszcze poprawić w Twoim warsztacie. Szczególnie pasowanie części i sklejanie ich tak, żeby nie było wystających krawędzi (góra wieży, zbiorniki paliwa nad błotnikami). Na przyszłość częściej używaj noży i skalpeli (lub czegoś podobnego) do cięcia prostych pasków - patrz przetłoczenia na błotnikach. Widać tam niedokładności w cięciu nożyczkami. Mógłbyś także pokusić się o delikatne przetłaczanie na jakiejś podkładce obłości (krawędzie zbiorników, elementy wieży).
Gąsienice powinny być lepiej naciągnięte i dotykać od góry tylko 3 środkowych kół nośnych. Prawa powinna też lepiej przylegać od góry do koła napędowego.
Ale ogólnie nie jest źle.

Model należały niewątpliwie do bardzo trudnych. Dużo obłości, skomplikowane i pracochłonne podwozie, ale wyszedłeś z tej walki obronną ręką. Jest na co popatrzeć i efekt końcowy budzi szacunek. Nietuzinkowy model, w niezłym wykonaniu. Przyznam się, że czołgi z czasów zimnej wojny są bardzo atrakcyjnym tematem, ale i trudnym. Widać to po tym, że nie ma ich w kartonie za dużo.

Życzę kolejnych, jeszcze lepszych modeli.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
26-03-08 01:08  Odp: [Relacja] T55A GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Podziwiam szybkość z jaką zrobiłeś ten model, chciałbym też tak szybko sklejać :) Wyszło bardzo dobrze, a drobne błędy jakie popełniasz nie wpływają aż tak bardzo na ogólny efekt. No i ogromne gratulacje za to że robisz w standardzie, ostatnio coraz mniej takich modeli.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024