FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
06-12-07 08:48  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
yak   

Kari, prawie dokładnie takiego posta napisałem 3 dni temu po obejrzeniu tego czegoś. Też pisałem o skojarzeniach z "Misiem", ceną i przeżyłem małe deja vu czytając Twoje słowa.
Potem jednak nie wysłałem bo pomyślałem, że nie ma co dolewać oliwy do ognia..... Koń jaki jest każdy widzi....

Piszę po to aby Twoja opinia nie wydawała się odosobniona, czy tendencyjna . Do tej pory kupowałem w ciemno każdy prawie model Answera z interesującej mnie tematyki, od teraz obejrzę każdy dwa razy i się zastanowię.

 
06-12-07 11:12  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
stach48 

 

j.w.

 
06-12-07 11:27  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A próbował ktoś z Was, szanowni Teoretycy, skleić model i sprawdzić czy rzeczywiście z tego kartonu nie da sie skleić tego modelu? Moze by ktoś spróbował, i wstawiając zdjęcia udowodnił, że rzeczywiście ten papier do niczego sie nie nadaje?
Bo szczerze mówiąc, denerwuje mnie takie teoretyzowanie. To tyle, idę sobie posklejać ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
06-12-07 11:59  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
yak   

Jestem zbieraczem i przekazuję swoje wrażenia z kontaktu z towarem. Mało tego robię to z sympatii do wydawnictwa, gdyż doceniam to, że jest obecne na tym Forum i mam nadzieję, że tak ten głos jest odbierany.

Może to trochę nie na temat ale badania marketingowe często są kierowane właśnie na wrażenia i sposób podejmowania decyzji o zakupie. Dlatego więc sygnalizując wrażenia pomogę raczej niż zaszkodzę (takie mam przynajmniej intencje).
Pozdrawiam.

 
06-12-07 20:50  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
urbek   

Witam!!
Da się bez problemu skleić z tego kartonu. Nie jestem doświadczony ale nie miałem żadnych problemów z tym długim segmentem. Dodatkowo mam wrażenie że gdyby był z grubszego kartonu byłoby go trudniej skleić.





--
Pozdrawiam
urbek

 
08-12-07 11:59  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Z ciekawości postanowiłem spróbować - potwierdzam, da się skleić bez wiekszych kłopotów, na dodatek kleiłem BCG.



Przepraszam za marne tło, ale zdjęcie ma charakter jedynie dowodowy :-)

Mam za to trochę inny zarzut wobec Wydawnictwa - o ile grubość kartonu można znieść, o tyle w połączenu z cieniutką okładką niemal niemożliwe jest wzięcie modelu do ręki i nie dokonanie załamań na arkuszach. Już wielokrotnie na forum pojawiały się prośby o publikowanie modeli w sztywniejszych okładkach, ze względów czysto praktycznych. Z wypowiedzi Wydawców na forum wynika, że grubość papieru na jakim drukowana jest okładka nie wpływa na koszt druku modeli. Czy w związku z tym możemy zatem liczyć na drukowanie w przyszłosci okładek na sztywniejszym papierze?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
08-12-07 12:21  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

" Z wypowiedzi Wydawców na forum wynika, że grubość papieru na jakim drukowana jest okładka nie wpływa na koszt druku modeli. Czy w związku z tym możemy zatem liczyć na drukowanie w przyszłosci okładek na sztywniejszym papierze?"

...................... !!!

Moim zdaniem tylko jedno wydawnictwo podchodzi do tego tematu tak jak należy i chyba nie muszę pisać jakie, szkoda że to nie jest standard wydawniczy :-(

[Edit]

Dwa wydawnictwa a nie jedno mają u mnie dużego plusa , właśnie jestem w trakcie macania okładek ;))

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (08-12-07 12:32)

 
08-12-07 12:31  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Nie musisz ;)

Ja mam z kolei pytanie - czy ktoś widział Los Angeles w Gdańsku? Bo na razie w całym Wrzeszczu i na Zaspie nie znalazłem.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
08-12-07 13:42  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
kari   

Toff, w Gdyni USS "LA" jest w wielu kioskach i salonikach, a w Gdańsku proponuję zajrzeć do EMPiK-u przy Dw. Głównym :-)

 
08-12-07 14:06  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Dzięki, ale już "trafiłem" na Zaspie.
Niestety miękka okładka i równie miękka zawartość dają znać o sobie - na 4 egz. w kiosku tylko jeden dobrze się trzymał (choć miał zagięty róg tyłu okładki), reszta miała skazy (zagięcia na środku arkuszy, jeden wręcz "wygryziony" fragment brzegu, itp.) będące efektem wciśnięcia chyba na siłę na kioskowy stojak...

--
Pozdrawiam
___________________________

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024