FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-12-07 18:38  [Galeria] 4TP MM9/99 (próba waloryzacji)
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9




--
Pozdrawiam.
-----------------

 
08-12-07 18:46  Odp: [Galeria] 4TP MM9/99 (próba waloryzacji)
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Albo mnie się wydaje albo rzeczywiście próba walorki powiodła się i zrobiłeś znacznie ciekawiej wyglądający model, niż ten oryginalny prosto z wycinanki.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
08-12-07 18:49  Odp: [Galeria] 4TP MM9/99 (próba waloryzacji)
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Ładna robota !

Ajj, czuję się nakręcony by jeszcze raz zmierzyć się z 4TP :-)

Pozdrowienia
R

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
08-12-07 18:55  Odp: [Galeria] 4TP MM9/99 (próba waloryzacji)
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Hmm, ciekwa sprawa z tymi nitami, znaczy się poszedł model na kompa ;)

[Edit]

Noo dobra, trzeba zachować obiektywizm, w zasadzie mi nie wypada jako niedzielnemu sklejaczowi wystawiać ocen ale:

4 za sklejenie (sobie wystawiam zazwyczaj 3 na szynach albo 2 ;))
+5 za walorkę ! (domyślam się że robioną w całości na kompie)

;)

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (08-12-07 19:07)

 
08-12-07 19:11  Odp: [Galeria] 4TP MM9/99 (próba waloryzacji)
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Ponieważ nie czuję się pewnie z pędzelkiem w ręce, przyszło mi do głowy aby model zwaloryzować przed sklejeniem. po prostu zeskanowałem elementy i zastąpiłem jednolity zielony kolor fotograficznymi teksturami pobranymi stąd http://www.mayang.com/textures/Metal/html/Flat%20Metal%20Textures/index.html
Odpowiednio zmieniłem kolor i poprzyciemniałem gdzieniegdzie w Photoshopie. Tak więc model jest chyba dalej w standardzie. Gąsienice pochodzą z szufladek FK od Q-nia. Dzięki.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
08-12-07 19:15  Odp: [Galeria] 4TP MM9/99 (próba waloryzacji)
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5


Roman, jestem pod dużym wrażeniem tego co wycisnąłeś z komputera, cały czas sobie oglądam fotki i myślę że strach się bać do czego Ty jeszcze dojdziesz w tym co robisz ;)

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
08-12-07 19:15  Odp: [Galeria] 4TP MM9/99 (próba waloryzacji)
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Roman czym lakierowałeś?.Czy to nie jakieś nitro?. Jakoś tak dziwnie się na niego patrzy .Wygląda jakby przejechał przez wielkie ognisko. Tak jakoś ściemniał jakby był przypalany.Ciekawy efekt z tymi nitami, ale ja jednak zostanę przy swoim nitowaniu.Bardzo ładnie sklejone gąsienice z pojedynczych ogniw . Gratuluję ukończenia i mam nadzieję ,że będzie ci sprawiał tyle samo radości jak mi mój 4TP, za każdym razem jak na niego spojrzę.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
08-12-07 19:23  Odp: [Galeria] 4TP MM9/99 (próba waloryzacji)
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Z tym wpadaniem w brąz to jest dziwna sprawa, otóż przy sklejaniu pomniejszonych samolotów lakierowałem papier po wydruku lakierem satynowym i nic się nie działo. Przy tym czołgu tego nie zrobiłem i na drugi dzień od krawędzi zaczeły się rozchodzić brązowe plamy, najprawdopodobniej tusz drukarki zareagował z butaprenem ale nie mam do końca pewności. model polakierowałem dopiero na końcu tak, że lakier nie wpłynął na ten efekt.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
08-12-07 19:30  Odp: [Galeria] 4TP MM9/99 (próba waloryzacji)
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Doceniam wkład pracy włożony w opracowanie waloryzacji komputerowej (uważam, że przy dzisiejszym stanie techniki powinno się projektować modele już tylko tak!), zastanawiam się jednak nad ostatecznym brakiem konsekwencji w założonym kierunku padania światła... (vide fot.9: cienie nitów) . Ale mimo wszystko - to tylko drobna usterka :o)

-PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
08-12-07 19:39  Odp: [Galeria] 4TP MM9/99 (próba waloryzacji)
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Fakt z tymi nitami. przy klonowaniu ich w 2D musiałem wyobrażać sobie jak będą wyglądać w 3D, tutaj się machnąłem. Acha, patrząc na model te brązowe zacieki nie są aż tak widoczne jak na zdjęciach. Może to lampa błyskowa i Lewels w photoshopie tak podbiły kontrasty.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024