FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-12-07 23:13  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


http://www.answer.pl/los2.jpg

ok. 250 kb, za 24 godziny bedzie skasowane.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
04-12-07 23:33  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Stefanek   

No wlasnie mowilem ze TBiU ;-) - strona nomen omen nr 13 :-)))) - to SNN 698 Bremerton... Jednoczesnie kajam sie i padam do stóp - pierwszym ktory pływał z numerkiem i TB-16 nie był SNN-719, ale ostrzegałem że to z pamięci...

Pozdr.
Stefanek



Post zmieniony (04-12-07 23:34)

 
05-12-07 10:33  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Drogie wydawnictwo Answer

Wcale w moim zamysle nie bylo reklamowanie zaraz modelu mojego kolegi ale skoro wprowadzacie takie zamieszanie to prosze bardzo ja sie nie mam zamiaru klucic. I gwoli scislosci wlasnie opisalem to co mialem w reku. Jak bym tego nie mial to nic bym nie napisal. Nieprawda jest rowniez to co piszecie ze niby Kolporter nie rozprowadza waszych modeli. Rynek jest tak skonstruowany ze sam Kolporter bierze od Ruchu i co... ??
Sam model ogladalem w saloniku prasowym InMedio a oni biora tylko i wylacznie od Kolportera. Wiem bo znam kierownika tego danego saloniku. O dluzszego czasu kupuje wasze modele i z niektorych jestem bardziej a z niektorych mniej zadowolony.

Co do grubosci kartonu nie neguje ze dobiera sie jej grubosc wedle potrzeby ale bez przesady niedlugo modele bedziecie drukowac na zwyklym papierze 80g?? Sam uzywam kartonu o ktorym juz wczesniej wspomnialem i jest nieco sztywniejszy a walce zwijam z niego znakomicie.

Pozdrawiam

 
05-12-07 11:20  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Podatność kartonu na zwijanie zależy przede wszystkim od kierunku włókien. Grubość nie jest tu aż tak ważnym czynnikiem.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
05-12-07 12:57  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Przed chwilą otrzymaliśmy stanowisko firmy RUCH potwierdzające to co pisaliśmy - w całej Polsce ani jeden magazyn firmy Kolporter nie otrzymał choćby jednego numeru USS Los Angeles. Dalsze komentowanie tej sprawy jest chyba bezzasadne.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
05-12-07 21:21  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Wacek   

A ja skomentuje model.
Jak wziąłem go do ręki, to pomyślałem: „tak zarzyna się dobre projekty”.
Papier ( bo trudno o nim mówić katron) jest tak rozpaczliwie cieńki i wiotki, że w rękach tego dla kogo ten model jest ( a więc początkującego) zmiętoli się przy użyciu minimalnej siły na np. połączenie segmentów. A już największe przerażenie budzi cylinder długości arkusza z takiego papieru wzmocniony jedynie dwoma wręgami na końcach.
Prawdę powiedziawszy jedyną radą jest zeskanować, wydrukować na pożądnym kartonie a z oryginału wykorzystać peryskopy i temu podobne.
Ale to miało być dla początkujących.
I jeszcze jedno: cena.... Za dwa arkusze kolorowe + podstawka na trzecim to prawie 15 zeta. Za arkusz wychodzi drożej niż w tak czasem opluwanych za cenę modeli od AH. A Pan Andrzej pewnie nigdy na wydanie czegoś takiego by sobie nie pozwolił.
Chcialem kupić ten model synowi, chciałem być Mikołajem, a tu taka klapa.



Post zmieniony (05-12-07 22:48)

 
05-12-07 21:34  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Pan Samochodzik 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6


 - 1

Witam wszystkich.

Konradusa przeglądam i wertuje już od jakiegoś czasu, a narazie obowiązki zawodowe nie pozwalają kleić tyle ile bym chciał (brak czasu).

( Przepraszam za off-top ale pomyślałem że sie trzeba jakoś przedstawić)

Mam pytanko czy w każdym egz są podwójne arkusze z częściami czy tylko w moim :) ?
(tzn: mam dwa modele z jednymi wręgami)

Pozdrawiam wszystkich.

 
05-12-07 21:44  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Grzegorz, fajnie by bylo, gdyby wszystkie wpadki w modelach wyglądały tak jak w twoim :) Nie, pozostałe mają jeden model z jednym szkieletem [przynajmniej mój]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
05-12-07 23:10  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


ja to bym się nie chwalił że mam podwójne arkusze, bo jeszcze każą dopłacić :)

 
05-12-07 23:30  Odp: [Nowość] USS Los Angeles - Answer
kari   

Jak USS "LA" wpadł w moje ręce to nasunęło mi się jedno skojarzenie, a mianowicie miałem wrażenie, że to "MIŚ" (takie czasopismo wydawane dla dzieci w szczerym PRL-u z wkładką dla "bardzo młodych sklejaczy").
Nie chodzi mi oczywiście o zawartość lecz o "giętkość" czy jak kto woli miękkość papieru :-(
Jak dla mnie "siara" na całego.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024