FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
21-11-07 16:51  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

czeski film;-)

--

 
21-11-07 18:24  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
MicZ 



Na Forum:
Galerie - 4


 - 4

A mi w Olsztyńskim Empiku udało się kupić "czysty" egzemplarz:D
Poniżej wstawiam skan przejść barw w kamuflażu - nie wygląda to najlepiej ale pomimo tego model jest super!!!


--
..:: Micz ::..

 
21-11-07 19:57  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Też już go mam. Przejrzałem kilka egzemplarzy w Empiku (Koszalin), wszystkie wydawały się dobre, nie było na szczęście "mechanicznych" wad wydruku (przetarć) o których pisaliście. Trochę szkoda, że odcienie kolorów kadłuba i skrzydeł trochę się róznią (jasny centropłat, średnio skrzydła i ciemny kadłub) ale różnice nie są drastyczne. Mimo wszystko uważam, że raczej będzie można zrobić z tego bardzo fajny model. Niedługo wprowadzę go do planu zbrojeniowego na 2008rok.

 
21-11-07 23:04  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Passer Montanus   

Dziś oglądałem jeden egzemplarz w kiosku - miał otarcia na segmencie ,który pokazuje Messer - ten z owalnymi " kółkami " ,które w rzeczywistości są owalne .
Posiadam " Aero Technikę Lotniczą " w której oprócz planów jest podane rozmieszczenie podwieszeń na poszczególnych pylonach .
Jestem zainteresowany zakupem kabinki o ile w ogóle jakaś firma ją produkowała .
Podsumowując model jest zdecydowanie wart ceny 12 PLN ,ale autor opracowania mógł jednak reaktywować to malowanie ,które było w pierwszym wydaniu . Na dzień dzisiejszy trudno powiedzeć czy w tym malowaniu z ostatniego wydania " MM " A-10 latały z uzbrojeniem czy był to tylko jeden samolot z eksperymentalnym kamuflażem - śledztwo trwa ,o wynikach poinformuję .
Wydaje mi się ,że kupując dwa egzemplarze tego modelu i posiłkując się zdjęciami z netu można skleić naprawdę świetny model .

 
21-11-07 23:35  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Kleiłem "na zamówienie " szarego A-10 i na 100% była dostępna tłoczona kabinka . Ciekawe czy powtórzono błędy numeracji części z tamtego wydania ?

--


 
22-11-07 04:28  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
brent     

Co za denerwujace watki :."...ja tez juz kupilem", "....ja znalazlem bez plamki.."
"...kolo mnie ,w kiosku tez sie pojawily.." itd.,itd., a ja to wszystko musze czytac.
Siedze w lesie nad jez. MIchigan .Slicznie tutaj, ale zadnego kiosku w poblizu,
a juz tym bardziej z M.M.. Ech ,troche wam zazdroszcze.
Hallo Szczecin, a czy tam ,tez sie pojawily? (Tam kiedys mieszkalem- Podjuchy).
Moze nawiaze z kims kontakt?
Pozdrawiam kolegow modelarzy. Zaparzylem kawke i jeszcze posiedze troche
przy Essexie.
Tato Brenta

 
22-11-07 07:21  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Jurassic 

 

A ja zaparzyłem sobie herbatę Earl Grey;)
No tak, dawno nie było wątku, który dorobił by się tylu podstron i liczby odsłon. A nawet nie minął tydzień od kiedy wystartował. Tyle emocji w jednym wątku;). Jak się spokojnie czyta całość to rzeczywiście jakby obraz z pola bitwy.
Na początku - o,o... już jest , ale gdzie, kiedy, kto widział? A co też on ma w środku, a czego też nie ma. Kto pierwszy da jakieś fotki co to też jest w środku. A czy znowu to samo czy coś nowego. O są fotki - ale dlaczego takie kolory? O a mój ma przetarcia, a mój nie. Mnie się udało - o jacyś szczęściarze dorwali się do całejj parti nie uszkodzonych. A u mnie jeszcze stare leżą - i pewnie sobie jeszcze poleżą...
Do tego dochodzi jeszcze kwestia ostateczna - a co w następnym będzie? A zapowiadali, że będzie to, a dali co innego. Ja czekam kiedy dadzą w końcu...
No to rzeczywiście może chyba doprowadzić osobę na drugim końcu świata do białej gorączki;)
A ja dzisiaj na spokojnie się wybiorę i przyjrzę jaki stan w moim mieście.

 
22-11-07 10:59  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Passer Montanus   

Jurassic przecież to są normalne zachowania ludzi - w tym wypadku modelarzy kartonowych ,którzy kupują ,sklejają lub kolekcjonują " Małego Modelarza ",który jest było nie było wydawnictwem kultowym dla wielu pokoleń modelarzy kartonowych .Podobne emocje można dostrzec na przykład na innych forach ,gdy ma się ukazać kolejna część jakiegoś znanego cyklu filmowego ,książki czy płyty i gdy wreszcie się ukazuje mamy podobne dyskusje -do tego służą chyba fora .
Nienormalnie jest wtedy i o tym kiedyś pisałem ,gdy akurat tylko " MM " jest szczegółowo recenzowany i wyszukiwane są jakieś mikroskopijne błędy ,natomiast o wiele większe wpadki innych wydawnictw są przemilczane ,a tematy dotyczące tych modeli są notorycznie zamykane .

 
22-11-07 11:31  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Passer wyjąłeś mi to z ust ( tzn. klawiatury :-) ).
Szkoda że w dyskusji nie uczestniczy osoba z redakcji MM-a bo może by się więcej wyjaśniło i obyłoby się bez domysłów.
A swoją drogą ja też go nabyłem i z 10 egz. wybrałem jeden z najmniejszą liczbą wad ( malutkie przetarcie na segmencie gdzie mocowane są gondole silników ) ideału nie szukałem bo pogoda nie nastraja do spacerów.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
22-11-07 11:51  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ceva napisał:

> Szkoda że w dyskusji nie uczestniczy osoba z redakcji MM-a bo
> może by się więcej wyjaśniło i obyłoby się bez domysłów.

Oni od jakiegoś czasu nie potrafią nad tym zapanować, więc nie liczył bym na jakiekolwiek wyjaśnienia ;o) Przede wszystkim odbierający modele z drukarni nie sprawdzają ich, ani nikt nie stoi drukarzom nad głowami w czasie druku.
A tak "baj de łej" gdzie był drukowany A-10 ??

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 14Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024