FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
24-11-07 15:17  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Na temat części na pierwszym zdjęciu nie będę się wypowiadał, bo że są (delikatnie pisząc) niechlujnie narysowane nie podlega żadnej dyskusji. Natomiast "okrągłe" wręgi drugiego zdjęcia to prawdopodobnie części dodatkowego zbiornika paliwa. Piszę prawdopodobnie, bo ani opis, ani rysunki nic o tym nie mówią i trzeba się domyślać. Też bez komentarza.

A żeby rozwiać wątpliwości Passera Montanusa, wstawiam jeszcze dwa zdjęcia.
Pierwsze jest z tej samej strony co wręgi zbiornika i dobitnie świadczy o tym, że coś tu nie jest w porządku.
Drugie pokazuje, iż autor podobne błędy popełnił w rysunkach.



--
serwusik

 
24-11-07 15:18  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Gdyby nie miały być okrągłe to powinny mieć jakiś znacznik służący do prawidłowego ustawienia przy montażu (jakaś oś, kreseczki itp.) - tak że tak czy siak jest źle :)

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
24-11-07 15:33  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Thunder909 

 

Maly Modelarz , co Wy robicie ?!!
Az zal d..e sciska , zeby tak nierowno z ta jakoscia. raz jest ok, drugim razem znowu tylko problemy.
Te bledy to dlatego ze tylko 12 zl ???? A moze pozmieniac ludzi na fachowcow ? Takich co by sobie szanowali nazwe MM i pracowali dla niego pelnym sercem.
Prywatne wydawnictwa juz dawno by stracily klientow z tak wydanymi modelami.
Niby nie takie duze bledy ,troche problemow z drukiem ,przeciez to tak latwo zmienic .
Jak zwykle kupie i ten model ,jak zwykle 3 sztuki. Tylko jak dlugo bedziecie mieli takich klientow-wariatow jak ja ?? Kiedys beda i te 12 zl za duzo.
Z cicha nadzieja ze ktos z MM to przeczyta .......

 
24-11-07 17:03  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Jakby ktoś nie zauwazył to mamy wolny rynek i jak sie komus produkt nie podoba to po prostu go niech nie kupuje. Gdyby MM mial kosztowac 30 zł a nie 12 to pewnie kółka by były idealnie okrągłe - ten kto kiedykolwiek projektowal lub przerysowywal jakis model (lub co gorsza byl skazany na jego konwersję między programami graficznymi) ten wie ile jest z tym roboty.
A co do kolejnego wydania A-10 to moja pierwsza mysl byla taka: "znowu???". Ale potem zobaczyłem inny kamuflaż i kilka uzupełnień i uważam, że MM może wydać 20 razy model tego samego samolotu we wszystkich odmianach kamuflażu i chwała mu będzie za to! A skoro jeszcze nie upadł to znaczy, że jakoś mu się to opłaca...
Oczywiście jestem całkowicie za ukazywaniem błędów - zanim kupię, wolałbym wiedzieć co kupuję, a wszystkiego w kiosku od razu nie zauważe.

PS. Model oczywiście kupiłem (w Zabrzu) również z odbarwieniami - jesli sie za niego zabiorę to i tak pójdzie w ruch aerograf:)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
24-11-07 17:46  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Chaton co Ty pi.....szerz . , jak może upaść wydawnictwo wspomagane przez LOK, czyli przez ...domyśl się sam. ;-) W przypadku tego tytułu nie obowiązują do końca zasady wolnego rynku.
Gdyby prywatny wydawca wydał kilkakrotnie ten sam model w krótkim odstępie czasu, to musiał by pakować manatki. MM na to stać.
Jest jeszcze takie słowo TRADYCJA, wielu kupuje MM właśnie z tego powodu. ;-)

--


 
24-11-07 18:37  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Czyli co? Mały Modelarz z tytułu tego, że jest opłacany m.in. przeze mnie (podatnika), ma zabronione wydawanie po raz 18 tego samego modelu? Nie rozumiem. Może po prostu należy sprywatyzować MM, by uniknąć straty spowodowane wypuszczaniem na rynek tych "wstrętnych" modeli. Myślę jednak, że gdyby nikt nie kupował ich modeli, to czasopismo po prostu przestałoby istnieć - czy prywatne czy państwowe - i to jednak kwalifikuje się do zasad wolnego rynku.
Tradycja... właśnie tradycją jest wydawanie modeli o różnym stopniu trudności z za niewielką cenę... Jeśli ktoś kupuje MM dlatego, że robi to "z przyzwyczajenia" to jego sprawa - czy model będzie super czy będzie to gniot i tak go kupi, a mi nic do tego. A krytykowanie wydania po raz n-ty tego samego modelu, możnaby porównać np. do krytykowania Stacha48 za to, że ma pełną szafę prawie wszystkich MM w kilku egzemplarzach i do tego jeszcze ich nie klei (no w sumie za to ostatnie można go skrytykować:) )...

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
24-11-07 19:12  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Nic nikt nikomu nie broni, ale dobór modeli jest dość przypadkowy, być może na tzw. odczepkę. . Zdarza sie zapewne sytuacja ".........coś trzeba wydać, mamy przecież pod ręką Bounty (A-10, Burzę itp)......"
Ja nie krytykuję samych wznowień, ale to co jest wznawiane i w jaki sposób. Chętnie zobaczył bym np. SPADa 51, Poteza, i wiele innych starszych modeli MM.
Nigdy nie krytykowałem też tego, że z reguły MM wydaje proste modele, dla mnie to plus. Klejenie modelu z 1000 części często bywa już męczarnią , a nie przyjemnością. ;-)

Oczywiście jest również zaleta tego, że MM ma patrona w LOKu. Dzięki temu modele są najtańsze na rynku i wydawane w dużym nakładzie, czyli ogólnodostępne.

--


 
24-11-07 19:24  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja w jeszcze w kwestii tych koślawych kółek. Przez zawodową solidarność stanę w obronie projektanta. Z obrazków widać, że model był pierwotnie kreślony w AutoCadzie
a potem konwertowany do Corela. Albo otwieramy w Corelu bezpośrednio format DWG albo przekonwertowany uprzednio do DXF. W obu przypadkach efekt jest ten sam, okręgi wychodzą mniej lub bardziej kwadratowe. Można to nieco poprawić dzieląc przed konwersją okrąg na 2 łuki, ale wtedy w Corelu trzeba połączyć węzły aby znowu uzyskać jedną krzywą. Generalnie przenoszenie plików z AutoCada do Corela to zabawa dla ludzi o mocnych nerwach. Można jeszcze stosować inne formaty do konwersji ( np WMF) ale i wtedy w miarę poprawny wynik w Corelu jest nadal kwestią szczęścia.
Spędziliśmy z Chatonem sporo czasu nad tymi "pasjonującymi " zagadnieniami i dalej nie potrafimy znaleźć jakiejś dobrej recepty.

PS

Moja żona twierdzi, że jak tylko zabieram głos w jakimś wątku to on natychmiast zamiera. Zobaczymy czy ta zasada nadal działa :-)

 
24-11-07 19:39  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Skoro MM popełnia coś w rodzaju misji społecznej sponsorowanej przez m.in moje podatki to domagam się by :

Jeden numer w roku był poświęcony dla maluchów którzy jeszcze nie odkryli jaka to fajna sprawa sklejanie czegoś z papieru.

Jeden numer w roku był w stylu retro, czyli powtórka z rozrywki, reedycja jakiegoś starego MM-a (z lat 60,70) który powszechnie zyskał opinię udanego opracowania.

Dwa numery w roku powinny byc całkiem nowymi opracowaniami, poziom trudności dowolny - wskazanie na - łatwy, średnio trudny.

To jest jakieś minimum bym odczuł że moje pieniądze nie idą w błoto.

Wiem na 100% że czasem ktoś na konradusa.com z niespecjalnie lubianej przeze mnie redakcji MM-a zagląda więc pozwoliłem sobie to napisać.

kurde :-|

A Pana Prezesa czy tam Redaktora Naczelnego wysyłam do drukarni pilnować osobiście produkcję by nie pojawiały się więcej takie n u m e r y jak ten.

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (24-11-07 19:43)

 
24-11-07 20:00  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
elvis 

Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

W kwestii tych kółek, przed chwilką narysowałem sobie kółeczko w AutoCadzie 2005 i zaimportowałem w corelu X3 plik dwg i nadal to było kółeczko. No to już nie wiem jak to jest. Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024